2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

günaydın kızlar 2 gün giremedim foruma hepiniz gelmişsiniz :)

merhaba kızlarrr
uzun zaman oldu..sizlere bir iyi birde kötü haberim var..önce kötü bebeğimi kaybettim bende..13 ağustosta kürtaj oldum:KK43: kısmet değilmiş demek ne çok ağlamıştım ilk öğrendiğimde ama annelik duygusu düştümü içine insanın gerçekten çok zor bir hadise..nazobülo yengene geçmişmiş olsun,balım sana da tekrar dan geçmiş olsu canım..
iyi haber emel ve gamze bilir kara kuvvetleri komutanlığına başvuru yapmıştım mülakata .çağırmışlardı belli oldu kazandım kızlar...acil çıkmam gerekti kusura bakmayaınnn öptümmm

hayırlısı olsun başakcım her iki durum içinde

herkese merhabalar
uzun bir aradan sonra yine sizinleyim 2 aydır evimde değildim memeleketteydim internet yoktu bulsam da vaktim olmuyordu
neyseki evime ve sizlere kavuştum o kadar özlemişim ki evimi ne kadar rahat ettirmeye çalışşalar da insanın evi gibisi yok
biraz geçmişe baktım
denize hayırlı olsun dedim başakcım sana da geçmiş olsun çok üzüldüm
sorunlarımızzz hiç değişmiyor yemek yemek yemek
ben de ceyline koşturmaktan hiç bakamadım orda gittiği kiloyla döndü kuzum
nasıl tatil anlamadım öyle bir koşturmaca oluyor ki orada sabah bir yerdeyim öğleden sonra başka yerde gece başka yerde uyuyorum
ceylinin vitamini bir yerde kalıyor keçi sütü başka yerde neyse dün evimizde güzelce yedirdim
bir de haberim var size konyadan ev aldık bu sene gidemedik ama seneye tayinimiz çıkarsa kendi evimize yerleşecez şimdilik kiraya verdik arabamızı da dün sattık ev borcu kalmıştı küçük bir araba alacaz şimdilik bunların hepsini de son 1 haftada yetiştirdik
bizden bu kadar kızlar

Ahucum hoşgeldin dediğin gibi uzun zaman insan evinden ayrı kaldımı köt oluyor aslında
yeni evinizde hayırlı olsun güle güle oturun

slm kızlar Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin denizcim
başakçım geçmiş olsun bozma moralini hayırlısı buymuş demek ki işin de hayırlı olur inşallah
aşkolsun kızlar duygu gelmiş buluşuosunuz arasaydınız ya beni de:KK43:(
dün kaynanamları yemeğe aldım 12kişiydik hala bacaklarımı hissetmiorum o nasıl bi koşoşturmaydı ölee...Çok iftar daveti alanlara Allah yardım etsin

Ayşegülcüm bu buluşma gibi değildi nazoya da söylemiştim yani çok plansızdı
Duygunun anadolu yakasına geçip geçmeyeceği belli değildi geçersem ararım dedi sonrada öğleden sonra geçiyorum dedi apar topar buluştuk 1 saat durduk zaten Aylinde işten banka diye çıktı normal bir buluşma gibi olsaydı çağıracaktık senide

iiyim canım koşturmaca uğraşmaca siz nasılsınıs bakalım hamilelik nasıl bulantı falan varmı

ya bana fikir verin kızlar ya ben kaan için sünnet günü aldım ama biden fikir vercek kimse yokmu yani sünnet ettiren nasıl oluyo bilmiyorum valla yanii bez bağlama pansuman ilacı kremi varmı kaç günde iyleşir vs bilen varsa bilgilerini paylaşsın lütfen yaa

Filiz sünnet ettirmişti metini sevdacım ona sorabilirsin

çok sevindim iyi olmasına belki o yüzden görmüşüm rüyayı...buluşma fotolorı yokmu bilmiyorumkismile

Duygu çekti bir iki poz dönünce ekler herhalde ben almamışım yanıma makineyi

Yeşim sizede çok geçmiş olsun canım hastalık zor bizde daha yeni iyileştik

Son düzenleme:
Günaydın herkese,
Deniz gözün aydın, hayırlısıyla kucağına alırsın İnşallah.
Başak'cım geçmiş olsun.
Yeşim geçmiş olsun, umarım en kısa sürede iyileşir Defne. Benimki de hiç yemiyor ve yaklaşık 6 aydır 10kg, artık hiç takmıyorum,
Ahu eviniz hayırlı uğurlu olsun.
Unuttuklarım varsa kusura bakmasınlar....
3 günlük tatilden sonra işe gelmek hiç çekilmiyor. Şimdiden kızımı özledim...
Benimki çişini söyleme konusunda çok tembel, herşeye aklı eriyor bir onu bilmiyor işte!!!!

günaydın Arzu, haklısın tatil sonrası iş çok zor geliyor insana, bizde babamıza alışmıştık evdeydi şimdi baba diye dolanıyoruz evde

günaydın herkese
sağolun kızlar hayırlı olsun dilekleriniz için
arzucum sana 3 günden sonra iş zor geliyor bize nasıl zor geliyor 2 aydan sonra yarın işe gideceğim
yeşimcim size de geçmiş olsun çoçukların hastalığı çok zor yaa
kızlar bakıcımın ne kadar iyi olduğunu belki hatırlarsınız ceylin bana gelmek bile istemiyordu akşamları ,hafta sonları bile hep oradaydı ama tatilden döndüğümde öğrendim ki kadın hamileymiş
o kadar üzüldüm ki kendisi de üzülmüş istemiyormuş
ben ne yaapacağım şimdi dedim sen merak etme ben ikisine de bakarım kızımı bırakmam dedi
biraz rahatladım ama doğal olarak biraz performans düşüklüğü olur ama ne yapayım başkasına vermekten iyidir

Merhaba kızlar,
Başakçım hayırlısı olsun canım.Hem işin hem de bebişi kaybetmen.Hayırlısı buymuş belki de.
Denizcim sana da kolay gelsin, bir an önce mide bulantılrın geçsinde hamilelğin tadını çıkart:)))
Emel, gerçekten de canım kk da tanımadığın ocak ennesi kalmadıııı:))))Ay keşke hepimiz bir araya gelebilsek ne güzel olurdu.
Ahu hoşgeldin sende.
Emelcim ben ciğeri arnavut ciğeri tarzında seviyorum.

selam herkese a.s.

umarım herkes iyidir biz iyiyiz oğluşumla olumunekankayizsmile

maşallah hamileler doğuranlar artıyor deniz sağlıkla kucakla bebeğini :CüvCüv: başakcım sanada geçmiş olsun cnm kısmet değilmiş demekki :1no2: ben ikinciyi düşünmüyorum şimdilik ilerde değişir mi düşüncem bilmiyorum sengözlerimebaksanab

yeşim geçmiş olsun sizede canım kilosunu fazla dert etme her çoçuğun yapısı farklı işte batuhan da yazın başında şuan ki halinden 1.5 kilo fazlaydı zayıfladı o da ama kilosu iyi yinede. bende vitamin yada balık yağı kullanmıyorum.

çiş olayını da seneye bıraktım uğraşmıyorum şimdi. zaten çok sinirli ve inat batuhan seneye daha aklı başında olur. çişi gelince anlıyorum bazen kendi de söylüyor ama tuvalete yada lazımlığa yapmıyor bende zorlamıyorum.

bizden böyle önemli bi değişiklik yok hayatımızda boshayallersmile öptük hepinizi Şeniz

meralcim ben onat için pişiricem mesela şöyle yaptım yiyemedi havuç soğan az kavurdum üzerine su verdim biraz kaynadı üzerine küçücük doğranmış ciğerleri attım biraz pirinç biraz tuz nane attım haşladım aslında tadı çok güzel ama ciğerleri bir türlü yiyeyemedi

emelcim egehanda yiyemiyor ciğeri, sert geliyor.Bende pilav ya da benzeri bir şeyin üzerine ciğeri rondodan geçirip koymayı düşünmüştüm.Belki onatta öyle yiyebilir, ben daha denemedim.

bende şimdi denedim rondoda ezdim püre oldu midye makarna pişirip karıştırdım yiyor şimdi :)) sevdide daa daa diyor bir daha ver demek :)

ahucum evine hoşgeldin ewine canım..
yeşimcim,ahucum,accu canım,hera hepinize teşekkür ederim canlarım...
meralcim teşekkür ederim valla biraz zorlanıyorum ama olsun güzel zorluklar...yeşimcim sanada geçmiş olsun canım sıkma canını düzelir
walla çiş e gelince bende uğraşıyom hala ama şimdilik söylemiyo sadece ben götürünce yapıyo....
ciğer ben hiç sevmiyorum o yüzzden heralde şahapta yemiyo..

bende şimdi denedim rondoda ezdim püre oldu midye makarna pişirip karıştırdım yiyor şimdi :)) sevdide daa daa diyor bir daha ver demek :)

maşallah onata ezgi pilav yada makarnaya birşey karıştırınca yemiyor maglesef...

bir kırıntı görse o minicik parmaklarıyla ayırıyor kenara aynı babası :))))

slmlar hanımlar iki gündür giremedim malum h.sn eşim burdaydı hemde netim bitti bugünde temizlik falan anca
başakcım geçmiş olsun tatlım
bizde bişey yok arada kaçırıyoruz çişi ama olur heralde o kadar bide saolsun dedemiz bezdirdi çocuğu ben ilk zaman sık sık soruyodum ama alışmaya başlayınca saatle sormaya başlmaıştım ama saolsun dedesi zırt pırt çiş varmı diyip durdu bizimkide bıktı sordunmu aman öf dio :) pazar 1 hafta oldu ödül olarak akşam dondurma yemeğe götürdük maşallah 2-3 saat dışardaydık hiç çiş yapmadı eve gelince tuvalete yaptı arabada dedi çiş die tut annecim eve gidince yapıcaz dedim tuttu valla :)) normal külotunun üstüne alıştırma külodunu giydirip çıkardım alıştırma külodu tek olunca terletiyo

iyi geceler
suan saat 1:16 ve ben defneyi salliyorum :KK43:( disler uyutmuyor dentinox suruyorum surekli

masallah defneye cisini tutmus darisi adasinin basina.

kizlar benim basima birsey geldi ve paylasmak istedim. kisaca ozetlicem . biz evlenirken
esimin maddi oldukca kotuydu ustune evlilik tuz biber oldu. biz evlenme arifesindeyken
kaynatamin birsuru borcu oldugu icin bankadan kredi cekemedi bizim icin. sonra kaynatam gitmis buyuk ogluna sadece 2000 tl cekermisin bankadan demis maas kartini bile vermis hani bana guvenmiyrsan sende dursun diye
buna ragmen kaynim gunah demis borc bana kalir odeyemem demis ve cekmemis bunlar baya tartismislar bunlari ben sonradan ogrendim. esimin abiside esinin sozunden cikmayan birisi yani karisi istese yapardi boyle birseyi oda istemedi demekki neyse. eltim bana acayip
iyi davranir cok hossohbettir, dogana kardesim der biz koye gitsek dort doner. esim onceden de oyleydi diyor. neyse bunlar ev aldi kredi cekti kaynim 40000 kadar tam emin degilim tabi. biz evlendigimizde guya onlarinda parasi yoktu ama bizim 3. yilimiz dolmadan 15000 tl lik bilezik cikarmislar. 3 yilda yaptigina ben inanmiyorum acikcasi memur maasiyla kira 2 cocuk zor yani neyse ben kimsenin parasinin derdine dusmedim
ama yapilan zoruma gitti. ev aldiklarinda bizde borc isteidler ben o ara dusundum ve
esime tamam dedim ver ustelik hemen odeyemeyeceklerini biliyorum. fazla bir miktar da degil ama kimbilir ne zaman aliriz. bir daha isteyemezler hem dedim.
ama gecen gun abisi yine aradi ve tekrar istedi. garip oldum yani sesimi cikartmadim ama sonra dusununce kizdim bu duruma. yani keske yapmasalardi. yoksa suan hersey farkli olurdu. bende esime dedim, verme diye oda tamam dedi. senetleri varmis zor durumda kalicaklar ama bu sefer agirligimi koyayim diyorum. onlar bana dar gunumde el uzatmadi
buna ragmen ben uzattim ve simdi tekrar. olmaz dimi kizlar ya
siz ne dusunuyorsunuz??? ustelik ben eltimle bu konuyu acikca konustum neden yapmadin dedim zaten beni tanimiyordu kisisel degil biliyorum ama dogan hani kardesindi dedim. simdiki aklim olsa yapmazdim dedi ama biemiyorum tabi.

yeşimcim ahh bu konular yokmu bu konular bunlara bi girersem çıkamam ben :))) o yüzden pek bişi demek istemiyorum hani seninkileri tanımıyorum ama benimkilerin acısını seninkilerden çıkarmış gibi olucam sanki gerçi bizim kiler maddi deil daha çok maneviyata dayanıyo ama ne b ilim şu akraba olayı çok karışık konular.
fakat şunuda diyemeden geçemiycem yani açıkçası kardeşine yaptığına çok bişi diyemiyorum ama babasına yaptığı ayıp bence adam kartımı bile verim demiş varsa ve buna rağmen dediyse yazık sen yıllarca bak büyüt besle sana kartın karşılığında bile borç vermesin üzücü yanii.

sedacım sana katılıyorum bir söz var söylemeden edemicem babası oğluna bir bağ bağışlamış oğlu babasına bir salkım üzümü çok görmüş die kaynının yaptığıda buna benzemiş ayıp ya insan babasına borçmu verir ya ihtiyacı varsa yardım eder. ben böyle şeylere çok kızarım açıkçası...
kaynınada yani şaşmamak elde diil sen bir defa borç al ödeme birde yüzün kızarmadan 2. yi iste nasıl yapıyo anlamadım yani...ben şahsen yüzüm kızarır isteyemezdim ....genede yeşimcim kardeş herşeyen tatlı. hani derlerya... hanım eldenoğlan belden bana kardeşimi verin die....hani onada bırak bence eşin karar versin senin ihtiyacını eksiksiz karşılıyosa ben karışma derim boşver eskide ne yaşanmışsa geçmiş bitmiş... ayrıca yeni öğrenmişsin hiç öğrenmeseydin ne olcaktı bide bu var...yinede sizler bilirsiniz aile içi sonuçta...

nöbetlerden girmeye fırsatum olmuyo takip edemiyorum.
denizcim hayırlı olsun.
kızlar benim bakıcı bir haftada isyan etti. bırakmayı düşünüyo. aslında çağanın zor yanı pek yok. uslu ama siz gidince çok ağlıyo susturamıyorum diyo. kıza düşman gibi bizimki. gel diyo gitmiyo oynamaya çalışıyo bizimki oynamıyo bizim resimleri isteyip bi kenara oturup içini çeke çeke ağlıyomuş. dayanamıyorum diyo. bide hiç ama hiçbişey yemiyo. bakamıyorum ben bi lokma yediremiyorum çocuk bi haftada eridi diyo. işte böyle. napcam ben yaaa kafayı yiycem bakıcı derdi yemek derdi offff offf

başakçım sna da hem geçmiş olsun hemde hayırlı olsun. haber ver bakalım mülakat nasıl geçecek inşallah hayırlısı olur canım ya. tsk ya bi giren pişman bide girmeyen. benimde eşim emekli oldu tsk dan temmuz ayında bu çarka daha fazla dişli olamıycam dedi. bizide yeni bi hayat bekliyo bakalım hepimiz için hayırlısı olsn.. bu arada sizin bu yıl tayin vardı herhalde noldu..

iy geceler herkeslere ...

serpil bu sene tayin işimiz var evet canım ekim ortası sanırım yerler belli olacak eşim bugün uzmanlık sınavını verdi ve nihayet uzman oldu çok şükür...bugün mutlu günümüz:)) canım mülakat kısmı bitti gatadan heyet raporunu aldım bir aydr nerdeyse onunla uğraştım ilk aldığımda raporu hamile olduğum için doğum sonrasına ertelenmişti röntgen çektirmediğim için. kürtaj soonrası tekrar almak zorunda kaldım...artık uzun bi süre asker görmek istemiyorum durumuna geldim inan ..eşini tenzi ederim eminim istisnaları vardır ve o da bu istisnalar içindedir,ama zor insanlar hakkikaten,tsk nın zor bi kurum olduğunu biliyorum hele ki sivil memurlar için ama denemek istiyorum baktım bana uymuyor en fazla istifa ederim diye düşünüyorum zaten çalışmayı çok istediğim için şuan her şartta yaparım gibi geliyor ama zaman gösterecek elbette..:) sizin olay nasıl bilmiyorum eşin emekli olunca orda kalmaya devam mı ? senden dolayı ..kimseden haberim yok umarım herkesler ve bebişleri iyidir bebiş yalnız:))))
okuyabilirsem okuyup yatcam kızlar öpüyorum sizleri ..kerem gece kuşu oldu bu arada çok zor uyuyor napcam blemiyorum yarım saat önce uyudu saçlarımı yolmak üzereyken ben tam offff

X