2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

sedacım sana katılıyorum bir söz var söylemeden edemicem babası oğluna bir bağ bağışlamış oğlu babasına bir salkım üzümü çok görmüş die kaynının yaptığıda buna benzemiş ayıp ya insan babasına borçmu verir ya ihtiyacı varsa yardım eder. ben böyle şeylere çok kızarım açıkçası...
kaynınada yani şaşmamak elde diil sen bir defa borç al ödeme birde yüzün kızarmadan 2. yi iste nasıl yapıyo anlamadım yani...ben şahsen yüzüm kızarır isteyemezdim ....genede yeşimcim kardeş herşeyen tatlı. hani derlerya... hanım eldenoğlan belden bana kardeşimi verin die....hani onada bırak bence eşin karar versin senin ihtiyacını eksiksiz karşılıyosa ben karışma derim boşver eskide ne yaşanmışsa geçmiş bitmiş... ayrıca yeni öğrenmişsin hiç öğrenmeseydin ne olcaktı bide bu var...yinede sizler bilirsiniz aile içi sonuçta...
bende sein gibi dusunuyorum denizcim, babaya da bu yapilmaz yani, o kadar bakmis buyutmus. kendi trbiyesizligi zaten gram degeri yok gozumde kaynimin. Esimde farkinda
Allahtan durumun, kendisine yapilan haksizligin kardesim diye sineye cekiceni sanmiyorum acikcasi. normalde bende hep cekimser kalirim karismam ne yaparsa yapsin derim ama bu defa istemedigimi soyledim acikcasi hic isteiyorum ve sanki enayi yerine konuluyomusum gibi geliyor yoksa borcunda filan degilim.
yeşimcim ahh bu konular yokmu bu konular bunlara bi girersem çıkamam ben :))) o yüzden pek bişi demek istemiyorum hani seninkileri tanımıyorum ama benimkilerin acısını seninkilerden çıkarmış gibi olucam sanki gerçi bizim kiler maddi deil daha çok maneviyata dayanıyo ama ne b ilim şu akraba olayı çok karışık konular.
fakat şunuda diyemeden geçemiycem yani açıkçası kardeşine yaptığına çok bişi diyemiyorum ama babasına yaptığı ayıp bence adam kartımı bile verim demiş varsa ve buna rağmen dediyse yazık sen yıllarca bak büyüt besle sana kartın karşılığında bile borç vermesin üzücü yanii.
evet canim ya yazikki boyle. eltim onay vermemistir buyuk ihtimal oda yapmamistir,
simdi kendi kotu duruma dustu bakalim napicak??
nöbetlerden girmeye fırsatum olmuyo takip edemiyorum.
denizcim hayırlı olsun.
kızlar benim bakıcı bir haftada isyan etti. bırakmayı düşünüyo. aslında çağanın zor yanı pek yok. uslu ama siz gidince çok ağlıyo susturamıyorum diyo. kıza düşman gibi bizimki. gel diyo gitmiyo oynamaya çalışıyo bizimki oynamıyo bizim resimleri isteyip bi kenara oturup içini çeke çeke ağlıyomuş. dayanamıyorum diyo. bide hiç ama hiçbişey yemiyo. bakamıyorum ben bi lokma yediremiyorum çocuk bi haftada eridi diyo. işte böyle. napcam ben yaaa kafayı yiycem bakıcı derdi yemek derdi offff offf
serpilcim kotu bir durum Allah sabir versin. bakici yerine kresi deneyebilirsin belki orda
baska cocuklar gorunce isinir?? bizim kiz yuvaya basladi ve mutlu gorunuyor ins. hep boyle olur. ben oraya gidiyorum arada aniden o zaman beni gorup aglior ama normalde aglamiyormus ustelik servise binerken direnmiyor bana el salliyor biraz mahsun oluyor
hissediyorum ama ben gtmicemde demiyor. yuvayi bir dene bu arada bizim kizda yemiyor
ama yuvada yiyor hatta 2-3 kere ben denk geldim bitirdi hep yemegini. tabi tum gun o yedigiyle duruyor o ayri 1 ogunde olsa birseyler yiyor diye teselli ediyorum kendimi.

Basakcim hayirli olsun esinin uzmanligi . senin icinde calismak cok iyi gelicektir.bir kadin ev hanimi bile olsa kesinlikle bir mesguliyeti olmasi taraftariyim. ev , yemek, cocuk derken kendimizi unutuyoruz cunku.
kizlar bu arada ben ingilizce konusmami duzeltebilmek icin bir kursa yazildim. biraz degisik bu ise yarar umarim. Amerikadan ariyorlar ve gunde 20 dk konusuyorlarmis
dun ilk kez konustuk bugunde saat 2 de dersim var umarim su konusma isini halledebilirim. kendi kendime dusunup konusuyorum ama biriyle olunca cok heyecanlaniyorum karistiriyorum hep ya bir ton gramer hatasi yapiyorum. halbuki cok basit cumleler. neyse ben yine destan gibi yazdim.

tünaydın hanımlar nasılsınız
hava nası bozdu serin kapalı aslında severim böle havaları çok sıcak ve soğuktan hoşlanmam e bahar kadınıyım nede olsa

herkese günaydın keyıfle nasıl bakalım ben bugn mutluyum kızımla evde basbasayız
serpil sıkma canını alıır oglun ınsallah bakıcıya ılk basta bende cok umutsuzdum ama benım kız alıstı bok sukur tabı baya zorladı bızı bakıcına soyle sabırlı olsun 1,2 haftaya duzelır

sabah şöyle bir girip okumuştum, ama yazmaya vaktim olmamıştı. İşten çıkmadan şöyle bir bakayım dedim, kimsecikler uğramamış.

uzmanlığınız hayırlı olsun başakçım. yeni hayat başlıyo artık .
biz bu sene vandayız gibi. eşim özel hst.nede başladı allaha şükür kazanıyo. hazır kurulu dzen varken bi yıl kalalım dedik. seneye uygun bi kadroyla inşallah istediğimiz gibi bi yer olurda ömür boyu yerleşeceğimiz bi yer olur gideriz.
bengüzar umarım alışır da bakıcımız soğudu galiba. çok isteksiz zorlada baktıramam ki hayırından çok zararı olur gibi geliyo bana.
yeşim burda yuva muva yok bacımm. 2 yaşından önce almıyorlar. iki yaşada daha yeni indi 3 yaştı. oda wc wğitimi almış olmalı. o konuda daha bizde tık yok..
işte böyle. dua edip beklemekten başka elimden bişey gelmiyo malesef..

günaydın kızlar

btün gece diş ağrısından uyuyamadım sabahda oğlana kahvaltı hazırlarken parmağımı kestim kötü bir günümdeyim anlıyacağınız :KK43:

umarım herkes iyidir

Günaydın,
Emel geçmiş olsun, diş ağrısı denince bile tüylerim ürperiyor.
Serpil İnşallah en kısa zamanda Çağan'ın seveceği bir bakıcı bulursun.

Günaydınlar,
Emelcim geçmiş olsun.Benimde dişlerle sorunum var ama açıkçası dişçiye gitmekten ödüm patlıyor.Ne yapacağım bilmiyrum.

başakçım, hayırlı olsun.
serpil üzüldüm canım yaaa, aslında çocuklarda anlıyorlar, bazı şeyleri.Bakıcı pek bakmak istemiyorsa çağan hissetmiş olabilir.

günaydın herkese

emel geçmiş olsun...serpil inşallah sende en kısa zamanda bir bakıcı bulursun..

bende kış girmeden temizlik yapmayı düşünüyorum..mutfak halısıyla oturduğum odanın halısını yıkatacağım eymen sağolsun mahvetti..daha yazın başında yıkanmıştı halılar.
temizlik yapacağım diyorum ama hiç bir işte yapacak halim yok...

sağolun kızlar

Onatı bırakıcak kimsem olmadığından gidemiyorun dişçiye ben koltuktayken bütün muayenehaneyi dağıtır durmaz, zaten ben o koltuğa oturunca ağlıyor babamızda geldiğindede geç oluyor bakalım napıcam cumartesiye kadarda ağrırsa yandım

Fazilet bende halıyı yeni sildirmiştim halıflex var benim salonda yine kirlendi bende bayram sonrası düşünüyorum büyük temizliği

benimde mutfak halıflex başıma dert oldu..fayanslar iyi değil diye halıflex almıştım ama pişmanım şimdi..çocukla kullanmak zor

diş ağrısıda zor olur inşallah biran önce geçer..

Son düzenleme:
slm kızlar nasılsınız
serpilcim çok zor işin canım bende arıyodum birini bizim eczanemiz var ordan öğrenci bi kız vardı sıkıştımmı onu yardıma çağırırdım bayada işe yarıyodu hamarattı valla ama okullar açılıyo oda okula başlıycak sınavları başladı geçen hafta bıraktı işi şimdi pazartesi başlattım bi kadın ii gibi valla her işe koşuyo ben yap demeden ben şunu bunu yapim dio maşallah bugünde camları silim ben cam için kadın çağırma dedi ilginççç ki benim evin her yeri cam nerdeysee ,bende bakarıs dedim sonrada aklıma bi fikir geldi buna dedimki ben çocuklarımla ilgilenmek istiyorum seni evin iişlerine alalım yani sen adan zye ev işleriyle ilgilen arada boşluklaarda bebeklerle ilgilenirsin dedim bende çocuklarla ilgilenim dedim ona görede maaşını alırsın dedim olur bana fark etmez sen ne dersen ben onu yaparım dedi :)) bakalım böle devam etse iiyiz şimdilik hem zaten bende bebeklerimle daha çok ve daha yakından ilgilenmek istiyorum elin kadını bebeklerimle haşir neşirken ben nie ev işlerine koşturimki dimi ama .
ama senin işin çok zoor be canım sen bide bırakıp gidiyosun Allah yardımcın olsun canım sadece çağana baksın ama ii baksın istersin ama nerdee bulursan.inşallah biran önce iiçinde allah korkusu ve çocuk sevgisi olan birini bulşursun.

merhabalr nasılsınız bugün hanımlar
emelcim geçmiş olsun Allah beterinden saklasın ay diş çok fena Allah yardım etsin benimde defneden sonra zayıfladı hoş tek dişler deil dizim belim v.s yani bayağğ bi hasar bıraktı defne :))) benimde dolgulu dişim kırıldı ama bayağğğ bende ist.e dönünce halledicem ben korkmuyorum dişçiden ama eşimi zor oturtuyorum koltuğa çok komik benim 20lik dişim amelyatla alındı eşim kapının on metre ötesinden çantamı aldı :)))

kızlar nerdesiniz gelinde iki çift laf edelim benim canım çok sıkılıyor nedense çok gerginim reglim yaklaştı ondanmıdır nedir

emelcim çok geçmiş olsun canım. diş en beteri ya.. offf çok çektim allah kolaylık versin..
benimde hastalığım aktifleşmiş yine. bel ağrısından kıvrandım. bugün sevk aldım 5 gün rapor verdiler. işte böyle..

X