2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

selam herkese, bizim bilgisayar bi gidiyo bi geliyo, uğraşmaya da vaktim olmuyo, nezamandır giremiyorum, inşallah herkesler iyidir. şöyle bi kaç sayfa geriye baktım da maşallah çişler bile başlamış, bizimkinin hiç o taraklarda bezi yok valla şimdilik, zaten gündüz alıştırsak gece baş edemem çünkü akşam bez bağlıyorum, sabah altından aldığım bez bir kilo rahat var, kaç kere yapıyo artık bilmiyorum. iki biberon su, bir biberon da süt içiyo gece,

ayrıca şu isilikten çekmediğimiz kalmadı, azar azar oluyodu önceden, yaklaşık bir aydır bütün vücudu tabaka halinde, kaşıntıdan kendi de mahfoldu bende, gece gündüz kaşı diye yırtınıyo. hiçbir krem fayda etmedi, egzamaya dönmüş dedi doktor.

Ayrıca söylemişmiydim daha önce bilmiyorum bizim iki numara da kız'mış, iki zilliyle halim harap görünüyo, doğum 10 kasım gibi olabilirmiş, günler yaklaştıkça gözüm iyice korkmaya başladı. Elif ırmak'ın gece uykuları bi düzene girseydi bu kadar korkmayacaktım ama, gecede nerdeyse 10 kere uyanıyo, gözünü açmıyo ama gözü kapalı mızır mızır ağlıyo, oraya buraya atıyo kendini, dakka başı su istiyo, pışpışlamaktan, su içirmekten, emziğini vermekten bi hal oluyorum. deli olucam.

Sedakt'cım tam okuyamadım ama halinden memnun görünüyosun iki bebeyle, maşallah sana, seni görünce biraz içime su serpiliyo ama ben çok sabırsızım ya napıcam bilmiyorum. Monte 'de baya sıkıntılı sanırım. Allah sabır versin hepimize zor iş valla

evet canım ben halimden memnunum iiki hemen doğurmuşum kaanı duru zor bi bebekti halada zor ama kaanım doğduğu günden beri hiçbir gün bile düzen değiştirmedi ne uyku konusunda neden huysuzlukta Allaha şükürler olsunki oğlum tam gönlüme göre nerdeyse kendiliğinden büyüyorrr meleğimm Maşallahhhhhh:nazar:eğer oda zor bi bebek olsaydı bende şikayetçi olabilirdim ama deil Allah var hakkını yiyemem oğlumun bugünlerdede diş sıkıntıları başladı artık duru 4,5 aylık çıkardı kaanda 4,5 aylık bakalım ne zaman patlıycak ilk diş inş kızım gibi oda çekmez diş sorunu
seninde az kalmış canım Allah sanada kolay bir doğum nasib eder inşallah bebeğinde uslu bişi olur umarımda zorlanmassın.ikinci kızın oluyomuş canım sen nasıl karşıladın bilmiyorum ama Allah öncelikle sağlık versin canımm

filizin sıkıntıları var ama daha çok metinden yana metinde bizim duru gibi çok haeketli ve yaramaz annesini babasını çok yoruyo.

Hoşgeldin serpil.Maşallah çağana.
Sevda iki çocuk olunca haklısın, ben bile tek çocukla eğer altı pişik olmasaydı, hiç bezi çıkartmayacaktım.Ama pişik olunca bezi takmamaya başladım.Ortalığa yapmasın diye sorunca ya da banyoya götürdüğümüzde yapınca devamı gelsin dedim.Yavaş yavaş alışırlar sonuçta.
Nazo annenin söylediği doğru, iki altına yapacak ilk başlarda bir banyoya:)))Ortalığı temizlemek tabii sana düşüyor:))

evet canım valla gözüm almıyo benim zaten hep diğer yaza şartlandırdım kendimi ölede gitsin istiyorum duruda daha hazır gibi gelmiyo zaten bana otaraklarda bezi yok bizimkininde olsun sağlık olsun geç olsun temiz olsun valla.ben bezlerim :))) Allah babamızın çalışma takımlarınave dükkanına zeval vermesinn :)))))

kızlar bittim resmen bittim yorgunluk sabır bizimki maşallah evin her yerine çiş yaptı wcye yapıyo on dakka geçmiyo altınada yapıyo bütün gün ya banyodaydık yada çiş temizlik külot yetiştiremedim gittim 10 tane daha aldım ay dedim çocuk hazır deilde benmi zorluyorum acep

belkide hazır deildir canım ben 18-19 ayı erken buluyorum zaten ama sen başşlamışken bikaç gün daha devam et arkası gelebiilir he yok gelmiyosa bisüre daha beklersin. kolay gelsin canım :))

günaydın kızlar

benim oğluşum hastalandı bu gece hiç uyumadı desem yeridir hep ağladı burnu tıkalı gibiydi sabah hapşırmaya ve burnu akmaya başladı doktora gittik hafif ama faranjit dedi tek bir şurup verdi hemen iyileşir umarım
Duyguylada buluşacaktık bugün mecburen iptal ettik üzüldüm valla kısmet işte

aynen kızlar bi hafta süre verdiöm kızıma ve kendime bi hafta deniycem olursa olur olmazsa napalım seneye bugün dün kadar deil ama yinede sabah beri 5 kere çiş 2 kere kaka yaptı altına

ay emel geçmiş olsun canım çağanda bugün sürekli mızmız ay uyumuyor yemiyor içmiyor kaç saatir yeni uyudu bugün çok mızmızdı yine diş geliyor galiba babamızda boğazları şişmiş bir faydası olmadı bana erken yattı ay ço yoruldum bşr bakimde yatim bende herkese iyi geceler

günaydın kızlar

geçmiş olsun incicim sizede, bizde hala hastayız burnumuz akıyor ateşimiz var gibi hapşırıp duruyoruz

Günaydın,
Birkaç gündür giripte okuyamıyordum, son sayfada yine hasta haberleri ile karşılaştım. Onat ve çağan paşaya geçmiş olsun, hemencecik iyileşirler umarım.

slm günaydın cagana onata gecmiş olsun bizde hstayız azcık ishal kusma ve agzına birsey sürmeme dün doktordaydık tok karnına içilen bir ilaç yazdı dedim ki biz hiç tok degiliz ki oglum bir deri bir kemik kaldı cok üzülüyorum yemiyo yemiyo yemiyo ....
gülce nerelerdesin gözükmüyosun hiç....
filizzzz ne güzel iki kız doguma da az kalmıs umarım elif düzelir kardesi dogana kadar.....benim kaan dan yana şimdiye kadar hiç sıkıntım olmadı ama metin in peşine üç adam lazım mahvediyo bizi mızmız yemiyo tutturunca tutturuyo aglıyo sürekli deli gibi bişiy oldu ikinciler kendi kendine büyür derdi bir arkadasa cok dogru metin den kaanımla ilgilenemiyorum 55 günlük oldu ne ara oldu anlamadım bile
sizler nasılsınız
accu ismin neydi canım arzu diye hatırlıyorum ama sen nasılsın

sevdaaaaaaa nerelerdesin kilo verdin mi bakem 4 kg fazlam kaldı benim o da göbek de korse aldım s beden kan dolasımım durdu resmen ama bayagı topladı karnımı şu 4 kg da bir gitse sen ne kadar verdin diyet listende ne var vücudumun sekle girmesi için spora gidiyim diyorum ama vaktim yok ki hiç günde bir saat yürüyorum metin i bebek arabasına koyup tatlı agzıma sürmüyorum pilav makarna beyaz undan hersyi cıkardım hayatımdan süt yapan seylere agırlık veriyorum artık göbegim bir gitse....

nazo bayagı zorlanmıssın ben seneye yaza bıraktım tuvalet egitimini bu arada metin kakaını söylüyo ama altına yapınca lazımlık aldım ısrarla reddettibeklesin biraz neyse ben kactım

slm hanımlar hastalara çok geçmiş olsun bizde cumartesi ateşlendik iki gün sürdü ateş sonra bir döküntü oldu ezgide tüm vücudu kıpkırmızı aynı 6. hastalık gibi oldu... şimdi geçmeye başladılar birşey geçiriyor ama anlamadık.

doktoru şehir dışındaymış başka doktora da götürmek istemedik... doktoru ateş yoksa korkmayın dedi. zaten keyfide gayet yerinde ... kreşe göndermiyorum bakalım

Deryacım sizede geçmiş olsun bizimde ateş az seyrediyor dün 38.5 oldu bi ara ibufen verdim hemen düştü bu arada önceden hep paranox fitille calpol kullanıyordum bir türlü düşürmüyordu bu ibufen çok güzel hemen etki ediyor

Filizcim sen Metini anlatıyorsun ya ben okurken yoruluyorum valla Allah kolaylık versin size, bende de hala var 4-5 kg fazla öylece duruyor sen iyisin yeni doğum yaptın

Deryacım sizede geçmiş olsun bizimde ateş az seyrediyor dün 38.5 oldu bi ara ibufen verdim hemen düştü bu arada önceden hep paranox fitille calpol kullanıyordum bir türlü düşürmüyordu bu ibufen çok güzel hemen etki ediyor

Filizcim sen Metini anlatıyorsun ya ben okurken yoruluyorum valla Allah kolaylık versin size, bende de hala var 4-5 kg fazla öylece duruyor sen iyisin yeni doğum yaptın

ben hep ibufen kullanıyorum ... gece bazen fitil koyuyorum uyurken hemen paranox un S i çıkmış o çok iyi geliyor bize büyüdükleri için fitil etki etmiyor demişti doktoru bana...

paranox S i biz bebekken kullanıyorduk o küçükler için diğerinde başka bir madde daha var daha etkili

bütün hasta kuşlara geçmiş olsun
bizimki bugün çiş maratonumuz 9da kalktık 3 kere tuvalete çiş yaptı bi kere kaçırdı 2 kere altına kaka yaptı sanki alışmaya başladı bakalım

herkese merhaba ay dün gece hiç uyumadık kıslar sat başı uyandı çağan ey eşmde acaip hasta ada hasta haliyle kalktı valla bugünde sürekli mızmız dişler geliyr gene çok sıkıntılı oluyoz bu diş olayında biz
hasta olnalara geçmiş olsun kıslar işallah yavrularımız çabucak iyileşir buarada benim 10 kilo fazlam var valla dyete başladım sözde ama yarım kaldı ramazanada olmuyor dyet platese başladım anca iki gün yapabldim oda kaldı artık eylüle işallah

slm kızlar
geçmiş olsun bütün hasta bebeklere biz 1haftadır antibiyotik kullanıoduk şişede 2 günlük falan kalmış bugün vermeyi unuttum sizce uyanınca veriim mi ya sabah veriodum hep yoksa yeter mi 1hafta
bende o fitilin çok faydasını gördüm nazı hastayken uyutan tek şey o

paranox S i biz bebekken kullanıyorduk o küçükler için diğerinde başka bir madde daha var daha etkili

allah allah biz paranox kullanıyorduk işe yaramıyordu eczacı vermiş geçen gün bu yeni çıktı daha etkili diye S kalmış aklımda başka birşeymi acaba gerçektende düşürmeye başladı ateşini yoksa fitil hiç düşürmüyordu ezginin...

iş yerinde doktora sordum ezginin bu durumunu agız el ayak sendromu diye birşey varmış aynı böyle ateşten sonra döküntü yaparmış el ayakta kabarcıllar olurmuş agızdada yaralar çıkarmış... ona benziyor anlattığınız dedi. virüsmüş antibiyotik işe yaramazmışşş... çocuk agzını tutuyor kaç gündür yemek yiyemiyor baktım ama yara yoktu anlamadım valla 1 haftaya kadar geçermiş kendi kendine ne biçim hastalıklar var anlamadım ki...

aysegül sizde yok dimi döküntü sizinde agızda yara vardı sanırım...

Kızlar merhabalarrr
Ben yeni döndüm tatilden Bade yi memeden kestim 20 gün oldu..Fkat düzeleceği yerde çok daha kötü oldu tüm gece mızır mızır..Habire diş diyoruz da diş miş de yok ortada 20 aydır adam gibi uyumadım kızlar yavvv...ayağımda sallıyorum geceleri acaba yatağımı dar geliyor annemlerdeyken koca yatakta yatıyodu ve de benimle yatıyodu...anlamadım gitti beni mi arıyor acaba?ama orda da ağlıyodu gecelri
ay ne güzel doğuran doğurana.Allah yardımcınız olsun ama ço iiii ettiniz valla aradan çıkar
Hasta bebeklere çok çok geçmiş olsun..Herkesi çok özledim ...geçmişi okuyamadım

X