2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar biz tuvalet eğitiminde hiç zorlanmadık şükür. bebeğim pişiklerden o kadar bıktıki bez çıkar bez çıkar diye ağlıyodu. bizde çıkardık 3 aydır sorunsuz çişimizi kakamızı lazımlığa veya klozete yaptırıyorum. gerçi ben biyere alışmasın diye hem normal wc ye hem klozete hemde lazımlığı kullanıyorum.gittiğimiz yerlerde sorun olmasın diye.arkadaşım lazımlıkla dolaşıyolar ev gezmelerinde başka bi lazımlığada yapmıyo sizede tavsiyem öle öğretin sizde .bide bi pedagog ahbabımız var 1 yaşından 2 yaşına kadar anneyi babayı tuvalette çocuk görmeli yoksa kapalı kapılar arkasında bi bilinmezlik oluşur ve korkar demişti.zaten kapı kapamamız pek mümkğün olmuyodu bizim cadıdan ortalığı yıkıyodu ama artık yapmıyo wc de napıldığını bildiği için sorun yok yani şuan.bide özellikle gece bez bağlamayın çocuklar ikileme düşerlermiş. altna sıvı geçirmeyen çarşaf yazın zaten düzene oturunca kaçırmıyolar . biz ilk hafta kaçırdık. sonra gece bazen 1 defa uyandırıyo beni anne çişş diye yada hiç uyanmıyo sabah yapıyo düzenimiz çok ii maşşallah darısı başınıza

tuvalet eğitimini denesinler bakalım daha küçük diyorum babamda kızıyor anne babaya çocuk hiç büyümez zaten diyor... haklı hiç büyümüyor valla hep minik bebek yavru kuşşş

duru 6 uyanınca birdaha kaçta uyuyor güzelim... ezgi 12 de uyuyor 2 de kalkıyor sonra akşam 9 da uyuyor

gece uyanıyormu onat memeyi unuttumu?

ezgi uyanıyor hala beni bir görüp uykuya devam ama illa beni kaldırcak yatagımdan... eşim giderse anne diye bagırıyor evi inletiyor

canım duru 6 uyanınca gece 11 yada 11-30 gibi uyuyo gece bir iki kez su için uyanıyo ama gözler kapalı sabahta saat 10 yada 10-30 da kalkıyo

duruda beni görmek istiyo görmediğinde yada ben kaanın yanında olduğumda babasını gönderdiğimde ciyak ciyak bağrıyo ama beni görünce hemen sakinleşip tekrar uyuyo

slmlar
nazın bütün dişleri ramazanı beklemiş sanırım 10gündr ağzının içi inşaat alanı gibi, huysuuuz yemiyoo içmiyoo ağlıyo..dayanamadım dra götürdüm ii ki de gitmişiz en arka üst azılar çok fena yara olmuş diline boğazına kadar mikrop kapmış sanırım havuzdan..bisürü ilaç antibiyotik başladık bakalım iyi biraz 2gündür yatak yüzü gördük.ne zormuş annelik ya bitmiyo dertler tam bitti diosun yenisi başlıyo sonra yenisi bitmeden başkası başlıyo kendini kaybediosun dişinle tırnağınla savaş veriosun arada aynaya bakıosun sanki daha beyaz saçın, alnın dha kırışık:KK43:kendimle olduum günleri çok özlüorum ama kızımı da dünyaya değişmem yok mu bi orta yolu yaa.......

ayy sevdaa çok tatlı kaan maşallah duruda çok tatlıda kaan daha minicik bebiş ya annesi ondan daha tatlı ikisinede maşallah nazar değmesin

ayşegülcüm çok geçmiş olsun , Onatında 3 tane birden köpek dişleri çıkıyor

ayy sevdaa çok tatlı kaan maşallah duruda çok tatlıda kaan daha minicik bebiş ya annesi ondan daha tatlı ikisinede maşallah nazar değmesin

ayşegülcüm çok geçmiş olsun , Onatında 3 tane birden köpek dişleri çıkıyor

saol canım çok tatlılar gerçekten onlar herşey kaan her geçen gün dahada büyüyo teyzesi 4,5 aylık oldu artık zaman nasıl geçiyor anlamıyorum inan.

ayşegülcüm çok geçmişler olsunn çok kötü ya bizde azçekmedik dişten halada çekiyorus onun canı yandıkça benim daha bi canım yanıyo ayy bi bitse şu dişler valla sıktı artık yaa
havuzu bende çok seviyorum deniz dibimde ama benim umurumda deil ama havuz olsa koşa koşa giderim okadar yani ama gel görki onunda mikrobik durumları çok fazla oluyor heleki çocuklar için dahada fazla bu risk

günaydın kızlar kaan altı da kalktı yedide yattı uyumak istemedim biraz kendime zaman ayırdım anneme gidicez haftasonu cocuklara tek bakamıyorum gerci eşim var ama niyetli oldugu için gergin oluyo daha metin kaan ben üçümüz cok nadir evde yanlız kaldık onda da hep olay cıktı 4. bir kişi varken yapmıyo böyle haftasonu bakıcımız da yok
inci ewt az dişimiz var doktor normal dedi ama....
aysegül naz a da gecmiş olsun niye hepsi aynı zamana geldi ki tüh....
metin de cok enerjik izlerken yoruluyorum hiiiiiiiç oturmuyo parka gidiyoruz kosturuyorum eve gelir serilir diye banamısın demiyo tutturmus büyüklerin kaydıragından kayıcak nasıl elimden kacıyo resmen parmagında oynatıyo bizi
sevdaaaaaaaa fotolar süper ayyyyyyyy ne güzel bir kız bir oglan keske kızım olsaydı adını melek koycaktım kısmet degilmiş sekerim yüzünden doktor 3. bebegi yapmamı yasakladı yaparsam da ya gözüm kör olurmus yada böbreklerimde ciddi rahatsızlıklar yasarmısım belki ilerde düşünürdüm 3. yü ama şimdi kesinlikle yasak
deryaaaaaaa sen bizim evi görsen cam koysam izlenme rekoru kırar garanti metin in altını al kaanın altını al hoooop birini yıka sonra öbürünü uyut birini otur öbürür kalksın aglayınca aynı anda sessizlil olunca anormal hissediyorum kendimi....
evlilik aşkı öldürüyo diyolar külli yalan askı cocuk yada cocuklar öldürüyo eskiden eşimle cok vakit gecirirdik şimdi ayrı yataklarda o vaktini metin le ben kaan la geciriyoruz arasıra cocukları paslasıyoruz metinle kaan bir vakit gecircek döneme gelsede bende eşimle ilgilensem neyse cok yazdım bir kahve içiyim bu sessizlikde....
bu arada basak nerde acaba cinsiyeti belli olmustur dimi....

günaydın kızlar kaan altı da kalktı yedide yattı uyumak istemedim biraz kendime zaman ayırdım anneme gidicez haftasonu cocuklara tek bakamıyorum gerci eşim var ama niyetli oldugu için gergin oluyo daha metin kaan ben üçümüz cok nadir evde yanlız kaldık onda da hep olay cıktı 4. bir kişi varken yapmıyo böyle haftasonu bakıcımız da yok
inci ewt az dişimiz var doktor normal dedi ama....
aysegül naz a da gecmiş olsun niye hepsi aynı zamana geldi ki tüh....
metin de cok enerjik izlerken yoruluyorum hiiiiiiiç oturmuyo parka gidiyoruz kosturuyorum eve gelir serilir diye banamısın demiyo tutturmus büyüklerin kaydıragından kayıcak nasıl elimden kacıyo resmen parmagında oynatıyo bizi
sevdaaaaaaaa fotolar süper ayyyyyyyy ne güzel bir kız bir oglan keske kızım olsaydı adını melek koycaktım kısmet degilmiş sekerim yüzünden doktor 3. bebegi yapmamı yasakladı yaparsam da ya gözüm kör olurmus yada böbreklerimde ciddi rahatsızlıklar yasarmısım belki ilerde düşünürdüm 3. yü ama şimdi kesinlikle yasak
deryaaaaaaa sen bizim evi görsen cam koysam izlenme rekoru kırar garanti metin in altını al kaanın altını al hoooop birini yıka sonra öbürünü uyut birini otur öbürür kalksın aglayınca aynı anda sessizlil olunca anormal hissediyorum kendimi....
evlilik aşkı öldürüyo diyolar külli yalan askı cocuk yada cocuklar öldürüyo eskiden eşimle cok vakit gecirirdik şimdi ayrı yataklarda o vaktini metin le ben kaan la geciriyoruz arasıra cocukları paslasıyoruz metinle kaan bir vakit gecircek döneme gelsede bende eşimle ilgilensem neyse cok yazdım bir kahve içiyim bu sessizlikde....
bu arada basak nerde acaba cinsiyeti belli olmustur dimi....

filizzzz düzne girer canım daha çok erken hem sende kadın yokmu neden bu kadar yoruyosunki kendini.
resimleri beğendiğine sevindim canım kısmet böyleymiş be canım sağlıkları yerinde olsunda erkek kız fark etmez
hayatım dr sana yasaklamasa sen üçüncüyüde düşüncen kıs maşallah valla :)))))))
belki seneler sonra bi riskin kalmaz pek anlamıyorum diyabet olayından ama üst üste olduğu içinmi yasakladı dr.
hayatım valla bizim bi yardımcımız var beklediğimde daha rahat geçiriyorum bu iki bebek dönemini MAŞALLAHHHH eğer böle giderse biz çok soyutmanlıycaz hayattan sosyallikten duru biraz fazla hareketli hiç yerinde durmuyo biyere gidince birinin onun peşinden koşturması gerekiyo ama seneye yani 2,5 yaşında daha bi durulup ağarlaşıyolar büyüyolar ama ozamanda kaan yürüme modunda olucak inşallah,duru bebekkende çok hareketliydi kaan aksine ağar takılıyo inşş yürüyüncede öle olur.
ne kadar yorucu olsada en fazla bir yazı daha gözden çıkarıcaz hayaqtım ama sonrası büyük kolaylık olucak inşallah,ikisi birlikte aradan çıkıcak kısmetsee fenamıı:))

selam kızlar...
işten duru dan fırsat bulamıyorum tüm anneler ve bebekleri iyidir umarım:lepi:
buara duru da hırçın parka gidiyoruz bazen çocukların suratlarına vuruyo ay valla asosyal olduk bebek çocuk görünce hemen uzaklaşıyoruz ordan tabi bizimki yerlere yatıp ağlıyo görseniz dişlerim ağrıyo sıkmaktan kendimieyvahedigeldismile
buarada ayşegül geçmiş olsun!
filiz valla ben 1 taneyle başa çıkamıyorum seni tahmin edemiyorum bizimkide hep koltuk tepesinde araba koltuğunun bile tepesine çıkıyo oturmuyo cadı
seda duru da kaaan da çok tatlı maşallah

kocaman kiz olmus duru masallah kaan a da masallah
dogan buyuyor derler ya gercekten oyle. ne ara dogdu da buyudu dimi??
Defne hep yanimda buyudugunu anlayamiyorum pek.

Aysegul orta yolu yok sanirim. bugun tum gun uyutmaya calistim ama nafile. hep eli
gozunde ufaliyor surekl kizartti ama salllayinca kalkiyor ayagimdan.
hastada olmus kreste brun cesme gibi. pazartesi dr goturecegim. sanirim bizimde disler
basladi keske hic baslamasaydi ya ne zaman bitecek merak ediyorum.
ama gun gectikce bakimi daha rahat oluyor , ne kadar sorunlar ciksada su hallerini tercih
ederim. ufakken cok beterdi bizimki. benim gozumu oldukca korkuttu acikcasi.

kizlar bugun butun gnumu evde pinekleyerek gecirdim esimde ise gitti. erken geldi ama uyuyor. yorulmus baya. bende yarin denize giderzi azcik kizim yuzer diye dusunuyordum
ama hasta oldu depresir diye korkuyorum havalar burda cehennem gibi.
sac kesme konusundada Meralcim dedgin cok mantikli geldi. Annemin seyrekti
kardesiminde sanirim defne onlara cekti birde zaten burda erkek saniryorlar kizimi
o kadar pembe giydirmeme ragmen , kel yaparsam acayip olur diye dusundum.

yuvada yatirma konusunda karar veremedim simdide. ogretmen yatak istedi bu hafta icin.
saat 1-3 arasi orada uyutup eve 4 de getiriyolar. ben gecen hafta hep 1de aldim evde uyuttum. o sekilmi devam etsem acaba. karar veremedim. ama belkersem 4 u onlar kendi getiriyorlar servisle diger turlu ben gitmek durumda kaliyorum ne yasam acaba???
eve getirsem daha iyi olucak sanirim. neyse uzattim yine

tuvalet alışkanlığını bizim dr.umuz seneye bıraktırdı mesane kasınına hakimiyetleri
2 yaşından sonra daha iyimiş ay valla ben ocak ayınsa 2 yaşında olucak memeden kesicem 3 ay sonrada tuvalet eğitimi
ay yandım valla dert bitmiyo ne zormuş 2-3 çocuğu olanlara Allah yardım etsin !

slm hanımlar sopalı ve altı şilteli yürüteçler var onlardan kullanmış olanınız varmı birilerine vermeyi düşünüyorsanız bana mesaj atabilirmisiniz ilginize şimdiden teşekkürler hepimiz anneyiz

Merhaba kızlar, iyi hafta sonları.
Sevdacım çok tatlı olmuş ikiside maşallah kocaman oldular bile:)))
Derya, egede pişik olduğu için ben altını bağlamaktan vazgeçtim bir kaç haftadır.Alıştırmak için yapmadım ama ortalığa işemesin diye yarımşar saat arayla çiş var mı diye soruyordum.Eğer varsa tuvalete gidiyordu.Yoksa hiç oralı olmuyordu.Bir kaç gündür, çişinin geldiğini kendisi haber veriyor.Ama bizim sorunumuz klozete ya da lazımlığına oturmuyor.Tuvalete gidip deliğe yakın bir yere çömelip öyle yapıyor.Bende zorlamıyorum, nasıl olsa öğrenecek.Ama nazomuydu tam hatırlayamadım.Gecede bağlamayın, çocuk ikilemede kalır demişti.Aklıma o takıldı aslında haklı.Bu geceden itibaren bende bağlamayayım, altına çişini geçirmeyen birşey koyayım.Zaten gecede pek yapmıyor, sabah altını açtığımda çoğunlukla temiz oluyor.İyice alışır sanırım öyle olunca.Bence çocuğun kendisine bırakmak en doğrusu, o kendisini ayarlıyor zaten.
Egede gece yatarken biberonuyla sütünü içerken uyuyor.Ama gündüz yatağına yatıyor, biz odasında yanında oturuyoruz biraz o hemen uyuyor.Ben yanında kitap okurken o uyumuş oluyor herhangi bir sorunu yoksa.Gece egede uyandığında beni istiyor illaki.sanırım bu yaşlarda anneye bağlılıkları arttığı için oluyor.

kıslar iyi geceler bişey sorucam ya bu hazır çorbalardan veren varmı knorun falan

gunaydin
cok uykum var ya. defne yine sabahin koru kalkti. birseyler atistirdi . bende bugun pazar
diye pogaca yapayim dedim. patatesleri koydum ocaga pimesini bekliyorum.
sicaktan hicbirsey yenmiyor ya.
Defne cok komik ya. ona yeni catal kasik aldim birde koyma kutusu eski kasigiyla ayni renk pembe. tipide benziyor ama illa yenilerle yiyecek. kutuyu gorunce saldiriyor hemen :) nasil ayirtedebiliyor anlaymiyorum
benim bile dikkatli bakmam lazim :)) cok komik guldurdu beni ya.
birde dun sahilde yururken yoldan muzik calan bir araba gecti birakti elimi basladi oynamaya
ya . ne kadar oynak bir kizim var benim :)))

incicim bu arada ben mecbur kalip vermistim 3-4 kere. tarhanasinin kotu oldugunu dusunmuyorum da acikcasi. hicbirsey yemegince ona muracat ettim.

meralcim ne guzl egeyi alistirman bizimkinede ben niyetlendim kizda biraz isik gordum
ama babasi zorlama sogutursun erken daha dedi. vazgectim. yuvada bir kere oturup
yapmis.sanirim bazi cocuklari gorunce heves etti, burda lazimlik varmi bilmiyorum ama
klozete monte edilen bir parca var. ondan alip denemek lazim aslinda

kıslar iyi geceler bişey sorucam ya bu hazır çorbalardan veren varmı knorun falan

incicim 3 yaşına kadar çocukların, emziren annelerin ve hamile bayanların hazır çorba, et bulyon tavuk bulyon, cips vb. ürünleri tüketmesi zararlı aslında içersinde mono sodyum glutamat olan ürünleri tüketmesi sakıncalı, knorun bazı özel çorbaları var içerisinde mono sodyum glutamat yok etiket bilgilerine bakman lazım ama ben yinede vermiyorum çünkü başka katkı maddeleri var sonuçta

slm kızlar maş. bebişleriniz çok tatlı allah bağışlasın.
bu aralar bizimki acaip hırçın ve iştahsız ne yedireceğimi şaşırıyorum bir öneriniz varmı arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim büyümesini dört gözle bekliyorummdelikafadulden

Merhabalar, iyi pazarlar herkese.
ncicim ben hazır çorba hiç vermedim.Ne kadar zorda olsam da.Emelinde dediği gibi içinde olan katkı maddeleri yüzünden.Annem pilavlara et bulyon koyuyor.Onuda istemiyorum ama vazgeçiremedim kadını, eve sürekli kemik alıyorum.Çoğunlukla onları kaynatıp buzluğa koyuyoruz, pilavda filan onları kullanıyor ama bazen knorun bulyonlarından kullanıyor yinede.

gunaydin
cok uykum var ya. defne yine sabahin koru kalkti. birseyler atistirdi . bende bugun pazar
diye pogaca yapayim dedim. patatesleri koydum ocaga pimesini bekliyorum.
sicaktan hicbirsey yenmiyor ya.
Defne cok komik ya. ona yeni catal kasik aldim birde koyma kutusu eski kasigiyla ayni renk pembe. tipide benziyor ama illa yenilerle yiyecek. kutuyu gorunce saldiriyor hemen :) nasil ayirtedebiliyor anlaymiyorum
benim bile dikkatli bakmam lazim :)) cok komik guldurdu beni ya.
birde dun sahilde yururken yoldan muzik calan bir araba gecti birakti elimi basladi oynamaya
ya . ne kadar oynak bir kizim var benim :)))

incicim bu arada ben mecbur kalip vermistim 3-4 kere. tarhanasinin kotu oldugunu dusunmuyorum da acikcasi. hicbirsey yemegince ona muracat ettim.

meralcim ne guzl egeyi alistirman bizimkinede ben niyetlendim kizda biraz isik gordum
ama babasi zorlama sogutursun erken daha dedi. vazgectim. yuvada bir kere oturup
yapmis.sanirim bazi cocuklari gorunce heves etti, burda lazimlik varmi bilmiyorum ama
klozete monte edilen bir parca var. ondan alip denemek lazim aslinda
Bizimkide en ufak bir müzik sesi duyduğunda oynamaya başlıyor, bazende kendi kendine şarkı söylüyor, çok tatlı oluyorlar maşallah:))))
Bizde hem lazımlık var hem de klozet adaptörü ama yok bizim oğlan onlara yapmıyor, yere çömelip yapıyor.Alaturka tuvalet yaptırcam sonunda:))))Dün gece altını bağlamadım.Ama 9 da yattığı için gece 12 gibi baktım yapmış çişini.Hava çok sıcak olduğu için önemsemedim.Ama saat 4-5 gibi ağlayınca bizim yatağa alayım dedim.Tabii bu arada altını bağladım.Daha erken geldi, sanırım bir süre sonra gece bezini bağlamayı keseceğim.Şimdilik bağlı olsun, bende o da rahat edelim:)))Daha çok kendim için aslında ama neyse:))))

merhaba iyi pazarlar herkese
ya geçen iftara gittik orda hazır çorba vardı vermedim ay adın bana işte o büyümüş artık versende olur gibi şeyler söleyince sorim bakalım dedim yoksa ben kendim evde hazır çorba asla kullanmıyorum yani çağan için değilde kendimiz için bile hazır çorba tüketmiyorum
birde ya benim oğlan gexceleri çok yapıyor altına maşallah sizinkiler 1 kere yada hiç yapmıyor ben sabah bir kalkıyorum çağanın bezi dolmuş gerçi gündüzde çok yapıyor çok su içtiğinden galiba günde 3 litre su içiyor valla

X