2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

günaydın kızlar nasılsınız

nazocum seni bu topiğin en başarılı tuvalet eğitimcisi seçiyorum

ayşegülcüm bence bir doktora sorun bu davranış şeklini saçlarını yolması iyi değil bence kirpiklerini onatda elliyordu bazen çekiyordu ama küçüktü o zaman yeni keşfediyordu artık yapmıyor

meralle nazo tebrik ediyorum ikinizide çok istikrarlısınız.. tuvalet eğitimi konusunda.

nazo gece napıyorsun baglıyormusun uynadırıyormusun

günaydın kızlar nasılsınız

nazocum seni bu topiğin en başarılı tuvalet eğitimcisi seçiyorum

ayşegülcüm bence bir doktora sorun bu davranış şeklini saçlarını yolması iyi değil bence kirpiklerini onatda elliyordu bazen çekiyordu ama küçüktü o zaman yeni keşfediyordu artık yapmıyor

günaydııın
ay ekincim çok teşekkürderim mahcup ettin beni
bencede ayşegül bi pedagogla görüş yada doktoruna sor bişeylere kızdıda bölemi tepki gösteriyo acaba
ay kızlar bu arada sizi gerçekten özlemişim şu bikaç gündür burdayım ya oh beee kendime geldim valla sizlerle dertleşmek paylaşım içinde olmak bana çok iyi geliyo hiçbirinizi şahsen tanımasamda görmesemde ben sizleri çok seviyorum

saol nazocum bizde seni seviyoruz dediğin doğru insan burada rahatlıyor bakıyorum bazen kimse yok canım sıkılıyor valla kendimi yalnız hissediyorum bende

derya nasılsın canım ezgi nasıl oldu

valla marsgcım henüz bağlıyorum ama akşam uykuya daldıktan sonra bağlıyorum sabah kalkar kalkmaz açıp tuvalete oturtuyorum dahada bağlamıyorum hele gündüzü iyce öğrensin alışsın sonra gece die düşünüyorum maşallah gece bayağ yapıyo

saol nazocum bizde seni seviyoruz dediğin doğru insan burada rahatlıyor bakıyorum bazen kimse yok canım sıkılıyor valla kendimi yalnız hissediyorum bende

derya nasılsın canım ezgi nasıl oldu

iyiyiz biz canım... onat nasıl oldu

keyfi hep yerindeydi ezginin de kabarcıkları vardı işte onlarda azaldı artık...

hiç yemek yemiyor ama ya çok moralim bozuluyor bütün günü dün 8 kaşık bulgur pilavı yarım köfteyle kapattı başka hiçbirşey yemedi bunuda akşam 40 takla attık yedirdik...

nolucak böyle bilmiyorum çok üzülüyorum o kadar iyi yiyen çocuk çok kötü besleniyor hiç vitamin almıyor birşeyden hiç mi acıkmaz bir çocuk ya...

keyfim yok bugun yemek işi canımı sıkıyor çok...

bende kahvaltıya şöle çözüm buldum bikaç gündür tost yapıyorum bigün kaşarlı bi gün beyaz peynirli yanınada ayran yada m.suyu güzel yiyo üstünede bi tane salatalık yiyo gün aşırıda yumurta bunu yesin bundan sıkılınca tekrar klasik kahvaltı tabağına döneriz

slm kızlar
nazocum bende tbr ederim seni canım gündüze alışsında geceye alıştırırsın elbet
deryacım vitamin ve balık yağı kullanıyomusun ezgiye kullanıyosan ne kullandığını yazarmısın neden bu kadar iştahsız olduki dr ne diyoo acaba
valla duru çok bizim yediklerimizden yemiyo çoğunlukla eskiden gidiyoruz ara ara iştahsızlıkları oluyo ama genelde yiyiyo mesela hala bulamaç kahvaltı meyve püresi portakal suyu günün yemeği yoğurt,muz balıkyağlı büskivi ve süt karışımı gecede muhalebi bende geçiş yapamamaya takılıyorum yani 19 aylık oldu ama neden hala normal kahvaltı yapmıyo die bazende aman yesinde bunada şükür diyorum.

slm kızlar
nazocum bende tbr ederim seni canım gündüze alışsında geceye alıştırırsın elbet
deryacım vitamin ve balık yağı kullanıyomusun ezgiye kullanıyosan ne kullandığını yazarmısın neden bu kadar iştahsız olduki dr ne diyoo acaba
valla duru çok bizim yediklerimizden yemiyo çoğunlukla eskiden gidiyoruz ara ara iştahsızlıkları oluyo ama genelde yiyiyo mesela hala bulamaç kahvaltı meyve püresi portakal suyu günün yemeği yoğurt,muz balıkyağlı büskivi ve süt karışımı gecede muhalebi bende geçiş yapamamaya takılıyorum yani 19 aylık oldu ama neden hala normal kahvaltı yapmıyo die bazende aman yesinde bunada şükür diyorum.

ezgi yeni evimize taşındık birden sapıttı ... önce kahvaltısını bıraktı bulamaçtı bizimkide yumurta ceviz vss... sonra mama sandalyesini bıraktı asla oturmadı...

şimdide kaşıkla yenilen çorba, sebze yemeklerini asla yemiyor... pilav, makarna, köfte , muz, yogurt, peynir, salatalık , seftali, elma midesine girenler bunlar 4 aydır...

asla kaşıkla sulu yemek yediremiyoruz en sevdiği mercimek yemegi, patates yemegini agzına sürmüyor 4 ay oldu işte böyle...

doktor olabilir zorlama diyor... vitamin minadex, balık yağı carlson kullandım iştah acmıyor şimdi ara verdim 10 gün oldu...

çok üzüyor beni hiç böyle değildi ....

bende kahvaltıya şöle çözüm buldum bikaç gündür tost yapıyorum bigün kaşarlı bi gün beyaz peynirli yanınada ayran yada m.suyu güzel yiyo üstünede bi tane salatalık yiyo gün aşırıda yumurta bunu yesin bundan sıkılınca tekrar klasik kahvaltı tabağına döneriz

valla benimki sigara bögreği yiyordu onuda bıraktı şimdi ... bşraz peynir yarım salatalık yarım bardak süt içiyor. ekmek falan yok...

tostta yapıyorum kuş kadar ısırıyor bırakıyor... o kadar koşturkaya nasıl acıkmıyor anlamıyorum...

tost ne kadar yapıyorsun ne kadar yiyor

saol sedakt teşekkrüler aynen akşamı çok takmıyorum gündüze alışsında geceyede alışacak elbet isterse 3 yaşında alışsın gündüzü öğrensinde
biz balıkyağı abidec diş içinde zmafulor kullanıyoruz
valla kızlar sizleri duyunca çok şükür maşallah diorum Allah yardımcınız olsun ne diyim bizim günlük öğünümüz şöle
sabah kahvaltı;peynir domates salatalık zeytin reçel yumurta
arada salatalık öğlen meyve ne varsa dilim dilim yapıyorum çatallayıp yiyo
öğle uykusundan sonra ne yemek varsa yada çorba yemeğin yanında yoğurt genelde
yada akşamüstü yoğurt yada varsa tatlı yada başka bişeyler sonra akşam yemeği
gecede 240 aptamil
aralarda süt dilimi küçük bi armut falan filan kek v.s

bildiğin kare tost ekmeği varya ondan bi tane yiyo yani üst üste olduğu için iki dilim oluyo kenarları çıkmış halde yiyo

selam kızlar

nazo maşallah iyi yiyor senin kız

deryacım onat iyileşti sayılır dünden beri hapşırık tıksırık akıntı yok :) ama şurupa devam bitene kadar, Onatda artık eskisi gibi yemiyor bizimkiler bebekken iyiydiler şimdi değiştiler ben reçel,bal falan hiç veremiyorum ancak omletin içinde peynir yiyor başka yok hersabah omlet yiyoruz en azından içine cevizini koyuyorum biraz süt koyuyorum yemiş oluyor

çok şükür hamdolsun gayet iyi yiyo bazı günler az yediği oluyo ama genelde iyi olduğundan üstüne varmıyorum hatta bazen boşanda semerini ye die dalga geçiyoruz gerçi o kadar yemeğe kilosu normal öle fazla deil onun yediğini başka çocuk yese nası olur varya

yeme konusunda çok haklısınız ama canları yerinde olsun en başta sağlık evet yemedi insan kötü oluyo sinirleri bozuluyo haklısınız ama kimi az kimi çok yer kimine anne sütü kimine mama yarar hatta genelde mama kof şişirir derler benimkinde hiç olmadı hatta 6 aya kadar akranlarından aşağıdaydı kilosu kimi zayıf kimi şişman olur bence en çok genetik yani doktorlar boy ve kilo için hep söylüyo siz nasılsınızki çocuk nasıl olsun

nazocum uzman dr gibi konuştun seninde bazen performansın süper oluyor valla

kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3
ay ne güldüm ekinsu yaaaa teşekkürler canım valla övünmek gibi olmasın genelde iyiyimdir zaten :)))) şaka şaka herşeyi bildiğimi çok iyi yaptığımı iddaa etmiyorum ama araştiriyorum dergiler okuyorum netten araştırma yapıyorum sizlere tecrübeli annelere kulak veriyorum he her okuduğumda duyduğumu uygulamıyorum bana mantıklı gelen aklımın yattığı neyse onu uygulayıp savunuyorum

Merhaba kızlar, nasılsınız_?
Bizde de kahvaltı ve akşam yemeği sorun.Normal kahvaltıyı hiç yemedi.Geçen sabah süt, bisküvi, ceviz karması yaptım onu yedi, bu sabahta süt , bisküvi, muz, ceviz koydum onu yedi.Ama normal kahvaltı hazırladığımda yemiyor.Her sabah bir ymurtamız var allaha şükür ama ekmek yemiyor.Kahvaltıdan sonra bir biberon taze sıkılmış, karışık meyva suyu, öğlen uykusundan kalktığında 2 gibi evde olan herhangi bir çorba ya da yemekten 2-3 kaşık,öğleden sonra da 4-5 çubuk kraker, meyvalardan parçalar, vb yiyor.Akşam yemeğimiz yok, danette puding 1 adet ya da 2-3 tane danone yoğurt yiyor yatmadan önce.(Aslında bu tür aburcuburları hiç vermek istememiştim ama, mecbur kaldım)Bir biberon sütünü içip uyuyor.Bizimkinin yedikleri de bunlar.Hala normal kahvaltıyı yapmaması beni çıldırtıyor ama yapacak bişi yok.
Deryacım, sen de çok fazla üzülme.Boyuu nasıl ezginin_?Beni en fazla boyunun ayına göre uzayıp uzamaması ilgilendiriyor.Ege 5100 gr doğmasına karşılık, kilosu şu anda 12- 13 arası gidip geliyor.Ama boyu maşallah 90 cm.Nerdeyse her ay 1 cm gibi uzamış oluyor.Boyu iyi gitsin, gerisini önemseme.

Nazo maşallah defneye, aman sağlıklı olsunlar.Gerisi önemli değil diye düşünüyoruz ama biraz problem yaşayınca sıkılıyoruz.Neyse defne güzel yiyor maşallah.Annesini üzmüyor:)))Yakında çiş konusunuda çözersiniz, şimdilik iyisiniz.Bizim ki dün anneannesiyle inatlaştı, özellikle gözünün içine baka baka yere işedi:))))Hemde inatlaşmaları çişle ilgili filanda değildi.Anneannesi elindekini vermedi diye geçti karşısına çişini yaptı:))))))

Nazo maşallah defneye, aman sağlıklı olsunlar.Gerisi önemli değil diye düşünüyoruz ama biraz problem yaşayınca sıkılıyoruz.Neyse defne güzel yiyor maşallah.Annesini üzmüyor:)))Yakında çiş konusunuda çözersiniz, şimdilik iyisiniz.Bizim ki dün anneannesiyle inatlaştı, özellikle gözünün içine baka baka yere işedi:))))Hemde inatlaşmaları çişle ilgili filanda değildi.Anneannesi elindekini vermedi diye geçti karşısına çişini yaptı:))))))

evet genelde uyumlu sakin dilden anlayan bi çocuk arada cozuttuğunmuz oluyo tabi hem yemek konusunda hemde diğer konularad ama o kadarda normal yapıcak diorum sakin olmaya çalışıyorum ama bazen yemediğinde bende geriliyorum
ay inanmıyorum :))) akıllıya bak ya sen onu vermezsen bende istediğin gibi çişimi tuvalete deil buraya yaparım dio demek valla süper mesaj vermiş çocuk ne diyim :)))

X