2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

günaydın herkese nasılsınız

salı günü kardeşimi gönderdik tunceliye inşallah hayırlısıyla döner..akşamda eymeni lunaparka götürdük çok hoşuna gitti sonra tren gibi birşeye bindi oyuncağı inciliyor yanımdan geçerken bana el sallıyorkaydirigubbakcemile3ayyy ne zaman büyüdü bu kadar dedim...

bu arada eymen zayıftı dahada zayıflamış..yarım kilo vermiş...sabah bir yumurtayı yedirinceye kadar canım çıkıyor..öğlen aynı akşam aynı..şuanda altaki köpek dişleri çıkıyor inşallah bundan sonra uzun süre diş çıkmazda yemesi düzelir.

filiz bizimkinlerde baba oğul kazıttı saçlarını..eymene yakışmışda eşim çok komik geldi gözüme ilk gördüğümde bu neeee diye bağırdım:bbo:

bu arada şahaba geçmiş olsun

duygu sende hoşgeldin özlettin kendini..benim oğlanında uykusu geliyor uyumamak için direniyor bazen gece 11 yada 12 oluyor uyuyuncaya kadar..

meral abla kardeşinde inşallah bebeğni hayırlısıyla kucağına alır..daha önce kaç aylıkken düşük yapmıştı_?

aklımda kalan bunlar bu saatten sonra birazcık açlık başıma vurmaya başlıyor birde üstüne eymen olunca kafam iyice allak bullak oluyor..

slmlar hanımlar dün gece kuzumla beraber uyuduk hiç mızırdanmadı çok hoşuna gidiyo arada kaçamak yapıyoruz yani arada dersek defne 20 aylık doğduğundan beri toplasak 5 kere olmamışır heralde bütün gece beraber yattığımız

slmlar hanımlar dün gece kuzumla beraber uyuduk hiç mızırdanmadı çok hoşuna gidiyo arada kaçamak yapıyoruz yani arada dersek defne 20 aylık doğduğundan beri toplasak 5 kere olmamışır heralde bütün gece beraber yattığımız

senin kız melek ya :))))))))

biz 6 aylıktan 12 aylığa kadar üçümüz aynı yatakta yattık....

şimdide haftada bir muhakkak gelir yanımıza...

gece uyanıyor yastıgını koltuğunun altına sıkıştırıyor kucağıma gelmek istiyor....

günaydın herkese nasılsınız

salı günü kardeşimi gönderdik tunceliye inşallah hayırlısıyla döner..akşamda eymeni lunaparka götürdük çok hoşuna gitti sonra tren gibi birşeye bindi oyuncağı inciliyor yanımdan geçerken bana el sallıyorkaydirigubbakcemile3ayyy ne zaman büyüdü bu kadar dedim...

Bu arada eymen zayıftı dahada zayıflamış..yarım kilo vermiş...sabah bir yumurtayı yedirinceye kadar canım çıkıyor..öğlen aynı akşam aynı..şuanda altaki köpek dişleri çıkıyor inşallah bundan sonra uzun süre diş çıkmazda yemesi düzelir.

Filiz bizimkinlerde baba oğul kazıttı saçlarını..eymene yakışmışda eşim çok komik geldi gözüme ilk gördüğümde bu neeee diye bağırdım:bbo:

Bu arada şahaba geçmiş olsun

duygu sende hoşgeldin özlettin kendini..benim oğlanında uykusu geliyor uyumamak için direniyor bazen gece 11 yada 12 oluyor uyuyuncaya kadar..

Meral abla kardeşinde inşallah bebeğni hayırlısıyla kucağına alır..daha önce kaç aylıkken düşük yapmıştı_?

Aklımda kalan bunlar bu saatten sonra birazcık açlık başıma vurmaya başlıyor birde üstüne eymen olunca kafam iyice allak bullak oluyor..

teşekkür ederiz teyzersi sağol:)

Merhaba kızlar,
yeşimcim saçlar birazda genetik oluyor güzelim, ailede saçı az olan varsa ve ona benzediyse ne yaparsan yap düzelmiyor.Biz kızımın saçlarını kazıtmıştık, benimde saçlarımı küçükken kazıtmışlar.Hiç fark yok.Onunda benimde saçlarımız az.Egehanın saçlarını kazıttırmadım, 3-4 ay önce bitraz kısaltmıştım, şimdi oldukça gür.Bugün yine saçlarını kestirmeye gideceğiz.Defnenin kreş olayına da sevindim.Aslında çocuklar için farklı ortam oluyor, hemde kendilerine uygun bir ortam.Çok iyi geliyor onlara.
Faziletçim, kızkardeşimin düşük yapmasında dr.un etkisi var.Hamile olduğunu bilmiyordu, karnına kapı çarpmış o ara, karın ağrısı olmuş hafif.Dr agittiğinde sende kist var diyerek iğne ve ilaç vermiş.Tabii o iğneleri vurdurduktansonra tekrar kontrole gitmişti.Başka bir dr a gitmişti.Orada hamile olduğunu öğrendi.Tabii iğneler yüzünden bebek düştü, ilk aylarda.

Merhaba kızlar,
yeşimcim saçlar birazda genetik oluyor güzelim, ailede saçı az olan varsa ve ona benzediyse ne yaparsan yap düzelmiyor.Biz kızımın saçlarını kazıtmıştık, benimde saçlarımı küçükken kazıtmışlar.Hiç fark yok.Onunda benimde saçlarımız az.Egehanın saçlarını kazıttırmadım, 3-4 ay önce bitraz kısaltmıştım, şimdi oldukça gür.Bugün yine saçlarını kestirmeye gideceğiz.Defnenin kreş olayına da sevindim.Aslında çocuklar için farklı ortam oluyor, hemde kendilerine uygun bir ortam.Çok iyi geliyor onlara.
Faziletçim, kızkardeşimin düşük yapmasında dr.un etkisi var.Hamile olduğunu bilmiyordu, karnına kapı çarpmış o ara, karın ağrısı olmuş hafif.Dr agittiğinde sende kist var diyerek iğne ve ilaç vermiş.Tabii o iğneleri vurdurduktansonra tekrar kontrole gitmişti.Başka bir dr a gitmişti.Orada hamile olduğunu öğrendi.Tabii iğneler yüzünden bebek düştü, ilk aylarda.

ay nasıl doktormuş güzelim bu böyle dava acsaymış valla yazık

iyi akşamlar kızlar

Deryacım denk gelemedik yine görüşemedik iyi olurdu aslında ama yaz olunca böyle oluyor işte bakalım Duygu haber verecek ayarlayabilirse cumartesi görüşelim dedik

benim oğlan enerjisini bir türlü atamıyor sanırım deli gibi hopladı zıpladı uyumadan önce yatakta sağa döndü sola döndü üstüme çıktı ayaklarını vurdu hop hop hop diyor birde ay inanamıyorum büyüdüklerine çok tatlılar bir o kadarda çok yaramazlar

Günaydın kızlar,
Dünden beri huysuzluğu var bizim oğlanınd.Öğlen uykusunu uyumak istemedi, en sonunda yanında yattım uyudu.Akşamda her akşam 9 a bile kalmak istemeyen çocuk dün akşam 10-10,5 a kadar yatmak istemedi, ben yatırdım o kalktı.Gece boyunca da sürekli huzursuzdu, uyanıp durdu.Sabahta 7 de ayaktaydı.Sanırım sıcaklar çok etkiliyor çocukları.

iyi akşamlar kızlar

Deryacım denk gelemedik yine görüşemedik iyi olurdu aslında ama yaz olunca böyle oluyor işte bakalım Duygu haber verecek ayarlayabilirse cumartesi görüşelim dedik

benim oğlan enerjisini bir türlü atamıyor sanırım deli gibi hopladı zıpladı uyumadan önce yatakta sağa döndü sola döndü üstüme çıktı ayaklarını vurdu hop hop hop diyor birde ay inanamıyorum büyüdüklerine çok tatlılar bir o kadarda çok yaramazlar

buluşun bakalım güzelimmm başka zaman bakarız bizde...

öyle çok enerjileri varki atamıyorlar güzelim... benimki koltuga çıkıp zıplıyor ordan yataga geçiyor 10 dk onun yaptığı hareketleri yapsam yorgunluktan helak olurum heralde...

bu arada ezginin kreş öğretmeni bayramdan sonra ezgiye tuvalet eğitimi verelim demiş anneme...

bana hiç hazır gelmiyor oysaki ama denesinler bakalım bende evde deniycem bakalım nasıl tepki vericekk..

oysa seneye kadar askıya almıştım ben bu işi...

tünaydınlar herkese
melcim benim oğlanda dedimmi ayakta ama gce erken yatmaya alıştı maşallah en geç 10 da uyutuyorum neydi o bir zamanlar gece 2lerde uyutmaya çalışmak gerçi o zamanda 11 e kadar uyuyordu öğlen ama bölesi daha iyi bizim için aman nazar değmesin valla erken uyusun erken kalksın
duygucum ist damı imiş aman özledik onu nilimide özledm valla bir kaç defa aradım duyguyu teli kapalıydı neyse en azından haber aldfık kendisinden
filizcim sizin dişler bizden önce çıktı nedn, hala 5 te canım çağan bile ledi ki ilk dişini 14üncü ayda çıkardı gerçi bölede çok zor hepsi bir arad patlayıbnca çok canbları yanıyor buarada metişte ayını çağan gibi çağanda sabah 120 cc süt öğleye doğru 1 muz akşamda anca 3 yada4 kaşaık sebze yada pilav yiypr başkada ağzına bişey sürmüyor tarttırmadım ama zayıfladı gene baya hoş sağlıklı olsunda zayıf olsun diyelşim bu yaz hastalıklardan kurtulamadık çok zor oluyor valla buarada iki bebkle sana kolay gelsin
fazilet allah kavuştursun canım işallah hayıurlısı ile yapar gelir askerliini ay benim eşimde gidicek bu yıl ya nasıl olucak hiç bilmiyorum valla
meralcim kardeşinde işallah sağlıcakla kucağına alsın bebeğini rabim isteyeni geri çevirmesin bu mü
barek ayda
buarda isilik çin geçene deniz bana ovadril diye bir losyon söleedi eczacıya sortup aldık baya geçirdi çağanınkileri 5 ytl bişey farklı çözüm arayn bir arakadaş vardı ismini unuttum sende aL DENE canım istersen buarada denizcim sanada teşekkür ederim canım
derya tuvalet eğitimi için erken değilmi canım ya belşkide seninki hazırdır valla ben çağanı geçtim kendim hazıor değilim eğitim vermeye yaza işallah diyorum bakalım siz başlayın bizede bilgi verin
yeşimcim bence defnenin saçı sonradan uzar boşuna dert etme valla bizde çağanın saçından bıktık ayda bir kesiyoz evde tıraş makinmesi aldık eve okadar çabuk uzuyoırki annem bu çocuğun yediği saça gidiyor diyor haklıda valla
ay başkada ne vardı unuttum ya kusura bakmayın dün akşam okuyup bugün yazınca böle oluyor çorba yapıyorum gidem bakem herkese hayıorlı cumalar

slm hanımlar
ay evet marsg genel olarak melek kızım var ama arada cozutuyo napalaım olsun o kadar dimi mesela bu hafta 10 olmadan yatan çocuk 11-12de uyuyo bu sefer 9.30da kalkıyo bende kıl oluyorum çünkü bütün düzen yemek öğünü değişiyo karışıyo bu ara gelen giden oldu normalde adetim dei ama ısrarlar sonucu akşamları dışarı çıktım tabi çocuğunda bütün uyku düzeni bozuldu bende dedim ama bazen dinletemiyosun

slm kıslar iisinizdir umarım valla çocuklardan evden ve gezmekten ne doğru dürüst okuyabiliyorum nede yazabiliyorum deryacım banada erken gibi geldi ama denesinler bakalım ezgidede istek olursa başlasın sanada kolay olur ama ezgi ters teperse hemen söle devamını getirmesinler sıkıntı yapmasın kuzuya.
inci senin eşindemi gidicek askere nasıl ben anlamadım neden bukadar beklediki zor olur ya ne kadar yapcakki
emelcim duruda öle canım gözünü açmasıyla ayakta uyuyana kadar ve devamlı bi koşturma halinde bende anlamıyorum valla bukadar enerjiyi nerden buluyo die
kızlar huysuzlukları sıcaklardan dişlerden ve bence bide henüz tam konuşamamanın verdiği bir sıkıntı var çocuklarda duru anlatıyoda anlatıyo evet kızım haklısın kızım diyoruz çok mutlu oluyo ama bikez ne diyon kızım anlamıyorum diyim kendini yerden yere atıyo valla.bende herşeye cevaplar veriyorum valla ozaman sorun kızmıyo.
yeşimcim defnenin saçı uzar canım zamana bırak durununki baya uzadı ama ince telli ve seyrek ee tabi daha doğum saçları her çocuğunki aynı olmaz zamanla düzene girer değişmesi zaman alır.
aklıma gelmeyen varsa kusura bakmasın kızlarr
kaanımla gezmeye gidiyoruz duru uyudu 5 buçuk 6 da anca kalkar bizde oğlumla pazara gidelim acıkk

öpüyom hepinizi bu arada kaanımla durum kocaman olduu gösterimmii :)))

slm hanımlar sopalı ve altı şilteli yürüteçler var onlardan kullananız olanınız varmı birilerine vermeyi düşünüyorsanız bana mesaj atabilirmisiniz ilginize şimdiden teşekkürler hepimiz anneyiz

X