2009 ocak anneleri hadi buraya (ARŞİV)

sheeda geçmiş olsun umarım önemli bişeyin yoktur kanama olayı cok kötü benımde rısklı oldugu ıcın ufak bı ıslaklık hıssetsem hemen tuvalete gıdıyorum.
şefika hoşgeldin canım güzel bir hamilelik geçirirsin umarım.

Güsel anneler,
Teşekkür ederim hanımlar. Ama anne olmak böyle demekki bende kendime çok güldüm sonradan ama elimde olmadan başladım ağlamaya:))

Waterfullcum inşallah beter bir kaynana olmam desemde.. olurum:)
çünkü k.validem çok çekmiş k.validesinden hııı şimdi ben çekmiyormuyum çekiyorum kaynanaın derdi çekilmek içindir. Gelen ben nasıl çektiysem beni çekecek kardeşim okadar büyütmüşüm oğlumu verirmiyim elin kzına:)))))))))))))))))

Linaycım, sorma çok meraktayım PSR dedikleri bir ön belirleyici varmış p.tesi belli olur dedi doktor hala haber yok şimdi aradım kliniği sonuçlar istanbul bağlantılıymış gecikir merkalanmayın dediler bugün olmazsa yarın gelir dediler bekliyorum kesin sonuç içinde 25 - 30 gün arası belli olur ddiyorlar Allahım sağlık haberlerini alıyımda ben beklerim inşallah bişey çıkmaz

merhaba kızlar sheeda hayırlı haberlerler gel inş bişi yoktur
kançiçeğim senide bekliyoruz inş öğrenirsin

ekinsu merhaba...ben aralık annelerinden....ben de 24 haftalığım..ultrasona göre beklenen doğum tarihi 30 aralık ama doktorumuza göre bizim ufaklık kalmazmış o kadar....sana ne diyor tairh olarak doktor merak ettim...ocak annesi demişsin?

ekinsu merhaba...ben aralık annelerinden....ben de 24 haftalığım..ultrasona göre beklenen doğum tarihi 30 aralık ama doktorumuza göre bizim ufaklık kalmazmış o kadar....sana ne diyor tairh olarak doktor merak ettim...ocak annesi demişsin?

benim son adet tarihim 27 mart, hesaplayıcıda 1 ocak çıkıyor ama ultrasona göre bebk biraz önden gittiği için doğum tarihi 23 aralık gözüküyor ancak doktorum bu konuda kesin bir şey demedi ileride netleşir demişti geçen ay, bende hesaplayıcıyı baz aldığım için ocak annelerine katıldım, sanada sağlıklı hamilelikler dilerim bu arada

benim son adet tarihim 27 mart, hesaplayıcıda 1 ocak çıkıyor ama ultrasona göre bebk biraz önden gittiği için doğum tarihi 23 aralık gözüküyor ancak doktorum bu konuda kesin bir şey demedi ileride netleşir demişti geçen ay, bende hesaplayıcıyı baz aldığım için ocak annelerine katıldım, sanada sağlıklı hamilelikler dilerim bu arada

benim 25 mart...bakalım canları ne zaman gelmek isteyecek...hayırlısı olsun :)

ekinsucum merhaba benimde ultrasonda 24 aralık gözüküyo banada dr kesin bişi sölemedi daha belli olamayacağı için şu tarih demedi bence biz doğuma aralığın 15'inden sonra hazırlıklı olmalıyız

ekinsucum merhaba benimde ultrasonda 24 aralık gözüküyo banada dr kesin bişi sölemedi daha belli olamayacağı için şu tarih demedi bence biz doğuma aralığın 15'inden sonra hazırlıklı olmalıyız

evet bencede canım bekliyeceğiz bakalım, bayramda gelmeye de kalkabilirler valla

Yaaa, ne kadar zor bu siteye girmek yine.Saatlerdir uğraşıyorum.

Hadi hayırlısı alishacım, bebişini göreceksin, ne güzel.
Kızlar gerçekten de kız bebek önce geliyor, erkek bebek söylenen tarihten daha geç.Benim kızım, mart 4-5 i demişlerdi, şubat 25 te geldi.Oğlum ise, ekim 25-26 demişti dr., kasım 5 te geldi.
Aynı zamanda nette bulduğum bir yazıyı da sizinle paylaşmak istedim.
Gebelik muayenelerenizde yapılan ultrasonografide bebeğinizin ölçüleri (uyluk kemiği (FL), baş çevresi (HC), şakaklar arası mesafe (BPD) ve karın çevresi (AC) gerçekte (yani SAT'ınıza göre hesaplanan) haftanızla uyumlu olmayabilir ve çoğu durumda böyledir. Ultrasonografi cihazı doktorunuzun aldığı ölçümü kendi içinde yüklü olan ortalama değerlere göre gebelik haftasına çevirir ve çıkan değer sizin gerçek gebelik haftanızla +/- 10 güne kadar farklılık gösterebilir. Özellikle son haftalarda bebeğiniz ortalama değerlerden farklı çıkabilir. Değerler çok daha farklı çıktığında (genellikle ölçümler iki haftadan daha ufak veya büyük çıktığında) normaldışı bir durum (iri bebek veya gelişme geriliği) gündeme gelebilir.
Bebeğinizin ultrasonda alınan ölçüleri gerçek gebelik haftanızdan bir hafta daha ufak çıktığında bu sizin bir hafta daha mı geç doğum yapacağınız anlamına gelir? Veya size bebeğiniz "bir hafta büyük" ve hatta "iki hafta büyük" deniyorsa bu da sizin daha mı erken doğum yapacağınız anlamına gelir?

Hayır. Gebeliğinizin ilk 10 haftasında yapılan ultrasonografi ile SAT'ınızın (son adet tarihinizin) doğruluğu teyid edilmişse (çoğu durumda bu yapılmıştır), bebeğinizin bu haftalardan itibaren çıkan ölçümleri muhtemel doğum tarihi aralığınızı etkilemez. Yani bebeğiniz 9 ay 10 günlük süreci daha yavaş veya daha hızlı tamamlamaz.

Miyadında doğan tümüyle sağlıklı bebeklerin bazıları 2500-2900, bazıları ise 3500-4000 gram aralığında doğarlar. İşte bu gidişat bu haftalardan itibaren bebeğin ultrasonografi ölçümlerinde kendini belli etmeye başlar.

Anne ve baba adayları ve genel olarak toplumumuz bebeğin doğum kilosu ile sağlık durumu arasında bir bağlantı kurma eğilimindedir. Bu tam olarak doğru bir bağlantı değildir. Zamanında doğmuş 2500 gram bir bebek örneğin yine aynı gebelik haftasında 3500 gram doğmuş bir bebekle karşılaştırıldığında kilo farklılığı dışında bir özelliği yoksa, tümüyle sağlıklıdır. Sağlığı belirleyen temel kriter doğum kilosu değildir.

Hatta 2500 gramdan daha düşük kilolu, 4000 gramdan daha yüksek kilolu doğan bebeklerin bile çok önemli bir kısmı sağlıklıdırlar.

Bebeğin doğum kilosunu etkileyen özellikler önem sırasına göre, genetik özellikler (anne ve babanın doğum kilosu), anne adayının gebelik döneminde beslenmesi ve gebelik döneminde ortaya çıkan özel durumlardır (gebelik döneminde ortaya çıkan şeker hastalığı bebeğin iri olmasına, preeklampsi adı verilen durum ise düşük kilolu doğmasına neden olabilir).

ben geldimmmmm
plasenta aşağıdaymış, 1 hafta dinlenmem gerekiyormuş, kendimi yormıcakmışım..tekrar kanaman olursa mutlaka haberim olsun dedi. Haftaya tekrar kontrol edecek bu arada kasılma var mı diye ilk kez NST'ye girdim

ben geldimmmmm
plasenta aşağıdaymış, 1 hafta dinlenmem gerekiyormuş, kendimi yormıcakmışım..tekrar kanaman olursa mutlaka haberim olsun dedi. Haftaya tekrar kontrol edecek bu arada kasılma var mı diye ilk kez NST'ye girdim

çok geçmiş olsun canım, doktorun dediklerini sakın ihmal etme , yat 1 hafta hiç kalkma

sheeda geçmiş olsun cnm allahtan kötü bişi yokmuş sakın kendini yorma ayaklarını uzat yat

ben geldimmmmm

Geçmiş olsun canım, dinlen bakalım sen şimdi bir hafta.Daha büyük sorunlar çıkmadan, atlatırsın kendini yormazsan canım.Bundan sonra hepimizin çok dikkatli olması lazım.

ben geldimmmmm

Canım çok geçmiş olsun ben sana demiştim benimde başıma gelmişti bişey olmaz meraklanma doktorun talimatlarına harfiyen uy sakın kalkma hatta sadece tuvalet için kalk biri evde muhakkak bulunsun bende 1 haftadan fazla yatmıştım merka etme geçer inş. sıkınıtını atlatırsın Allah şifalar versin

canım SST nasıl bişey hep basediyorlarda bizi bilgilendirrimiisn:eek:

X