2009 ocak anneleri hadi buraya (ARŞİV)

sabah 8.00
1,5 kibrit kutusu peynir
2 zeytin 2 ince dilim cavdar yada tam bugday ekmegi(doktor dediki kepek ekmegi tüketme vitamin degeri az)
acık cay yada ıhlamur sekersiz limon konulabilir
sınırsız yeşillik domates ,salatalık biber filan (ben söğüş yapıp z.yagı döküyorum )
bol dereotu kalsiyum degeri çok yüksek birde süt yapıyomusnaniknanik

ARA 10:30
1 su bardagı süt
1 porsiyon meyve

ÖĞLE 12-30,13-00
1 su bardagı yogurt
4,5 kasık sebze yemegi
2 ince dilim ekmek (ben sadece kah
valtı da yiyorum, bu listede ekmek 7 dilim)
salata

ARA 15,30-16,00
1 tost
1 porsiyon meyve
yada peynir 3 grisini

AKŞAM 19,00
4 köfte büyüklüğü kadar et,köfte,tavuk yada balık
2,3 kaşık sebze yemegi
2 ince dilim ekmek
1 kase corba
salata

ARA 21,30-22,00
1su bardagı yogurt yada süt
1 porsiyon meyve

yumurta haftada 2 kere
günde 2 ceviz-10 fındık

yasaklar
muz,incir,üzüm,kavun,dut,meyve suları,içine tatlandırıcı girmiş hersey,patates,havuc,bezelye,mısır,pirinç,beyaz undan yapılan hersey

canım günaydın. bu ne böyle normal insana versen kilo verir bu listeyle valla.
bütün gün aç geziyorsundur o zaman güzelim.
tatlıyı keste doğru düzgün yemekte yoık bunda. öğle 4-5 kaşık yemekle doyulurmu hamilesin sen ...

benim arkadaşada bi 12-14 arası demişler bide tekrar 22-24 arası demişler detalı için belki senden de tekrar isterler
bende c.tesi çektircem inş. iyi sonuçlar çıkar kızımı çok özledim iyice büyüdü hissediyorum ama görmek bi başka

sabah 8.00
1,5 kibrit kutusu peynir
2 zeytin 2 ince dilim cavdar yada tam bugday ekmegi(doktor dediki kepek ekmegi tüketme vitamin degeri az)
acık cay yada ıhlamur sekersiz limon konulabilir
sınırsız yeşillik domates ,salatalık biber filan (ben söğüş yapıp z.yagı döküyorum )
bol dereotu kalsiyum degeri çok yüksek birde süt yapıyomusnaniknanik

ARA 10:30
1 su bardagı süt
1 porsiyon meyve

ÖĞLE 12-30,13-00
1 su bardagı yogurt
4,5 kasık sebze yemegi
2 ince dilim ekmek (ben sadece kah
valtı da yiyorum, bu listede ekmek 7 dilim)
salata

ARA 15,30-16,00
1 tost
1 porsiyon meyve
yada peynir 3 grisini

AKŞAM 19,00
4 köfte büyüklüğü kadar et,köfte,tavuk yada balık
2,3 kaşık sebze yemegi
2 ince dilim ekmek
1 kase corba
salata

ARA 21,30-22,00
1su bardagı yogurt yada süt
1 porsiyon meyve

yumurta haftada 2 kere
günde 2 ceviz-10 fındık

yasaklar
muz,incir,üzüm,kavun,dut,meyve suları,içine tatlandırıcı girmiş hersey,patates,havuc,bezelye,mısır,pirinç,beyaz undan yapılan hersey

ayy ben bu listeyi aynen uyguluorum üstüne de alttaki yasaklardan bir o kadar yiyorum, zaten muzla incir olmasa meyve yemem kocişte o kadar ağzıma besliyo meyve yiyorum die seviniyo:1no2:

benim doktorun hamilelik için verdiği liste de zaten hemen hemen aynısı , tek farkı meyvelerde yasak yok, haklısın ben seni anlıyorum insanın canı çok çekiyor, benim babamda şeker hastası hatta şu an şekerden dolayı hastanede yatıyor, onunda tadına baktığı anda değerleri acaip değişiyor yaşlılıkta daha da zor , bi de aksi anlamıyor tutturuyor verin diye yicem diye, allahtan neyseki senin ki hamileliğe bağlı sonradan geçicek

bende çok kilo aldım yediklerime dikkat etsemde nerden nasıl o kadar aldım bilmiyorum hamileliğin başında 51 kiloyla başladım şimdi 58 kiloyum dr bana böyle olmaması gerekir diyor ilk hamileliğimde böyle değildi normal doğum yapmıştım şimdi korkmaya başladım acaba sezeryanmı olacağım moralim bozuk

hanımlar günaydın.......
berin,bulut geçmiş olsun,kısa zamanda iyileşirsiniz inşallah.......
montesori alisha haklı valla,hakikaten bu liste benim eski rejim listeme benziyor.sen zaten çok kilo almamıştın,bu listeyle kilo verirsin daha çok......
Bu listeyi benim uygulamam lazım aslında,önümüzdeki hafta dr.a gidicem valla çok korkuyorum dr.um çok kızacak 1 ayda 4 kilo alınırmı yaaaa:çok üzgünüm:

bende geçen ay 3.5 kg aldım ama bu ay frenledim kendimi 20 gündür hiç kilo almadım, ama tamamen hamur işinden uzak durdum beyaz ekmek yerine kepekli köy ekmeği yiyorum o da sadece sabahları 2 dilim, tatlıda yemiyorum çok canım isterse haftada 1 kez oda en hafifinden, başka türlü olmuyor yoksa kiloları biz alıyoruz bebek değil, oda sakıncalı doğumu zorlaştırıyor

kızlar yaa ne kadar zorlandıgımı tahmin ediyorsunuzdur:çok üzgünüm:
ben doymuyorum hep acım zaten 1 kg vermişim toplam 3 kg almıstım ...bebegim doyuyo mudur acaba hep onu düşünüyorum...annesi açken minik pinponetim nasıl doysun zayıf dogcak bebegim 2 kg filan yaaasenağlama aklım hep yiyeceklerde mantılar,pizzalar,dondurmalar,patates kızartmaları,ballar ,receller makarnalar gözümün önünden resmi gecitle geciyo hep:çok üzgünüm:

monteori böle düşünme bi tanıdık hiç kilo almadım hatta hep verdi ama bebeği 3 kilo doğdu sen almasanda o senden alıyo alcanı zaten merak etme

ben doymuyorum hep acım zaten 1 kg vermişim toplam 3 kg almıstım ...bebegim doyuyo mudur acaba hep onu düşünüyorum...annesi açken minik pinponetim nasıl doysun zayıf dogcak bebegim 2 kg filan yaaasenağlama aklım hep yiyeceklerde mantılar,pizzalar,dondurmalar,patates kızartmaları,ballar ,receller makarnalar gözümün önünden resmi gecitle geciyo hep:çok üzgünüm:

MONTESORİ KAYGILANMA CANIM BENİM ARKADAŞIM GEÇEN PERŞEMBE DOĞUM YAPTI TOPLAMDA 10 KİLO ALDI VE SÜREKLİ DİYETTEYDİ ODA SENİN GİBİ VEEEEEEE KIZIMIZ 3.800 DOĞDU MAŞALLAH.:teytey::nazar:

bende geçen ay 3.5 kg aldım ama bu ay frenledim kendimi 20 gündür hiç kilo almadım, ama tamamen hamur işinden uzak durdum beyaz ekmek yerine kepekli köy ekmeği yiyorum o da sadece sabahları 2 dilim, tatlıda yemiyorum çok canım isterse haftada 1 kez oda en hafifinden, başka türlü olmuyor yoksa kiloları biz alıyoruz bebek değil, oda sakıncalı doğumu zorlaştırıyor

ben zaten 1,5 yıldır kepek ekmeği yiyorum valla normal ekmeğin tadını unutucam arada kaçamaklarım olmasa,ama son bir aydır tatlıya dayanamıyorum ve bana bunlar kilo olarak geri dönüyor.

canım üzülme bebeğin doyuyordur, o zaten eğer doymazsa sendeki mevcut yağ depolarından besin ihtiyacını karşılıyormuş, benim doktorum günlük yemem gerekn miktarları vermişti bana şimdi senin liste ile karşılaştırdım seninkine göre bende sadece tahıl grubu günde 2 porsiyon, meyve grubu 3 porsiyon fazla o kadar , gerisi aynı miktarlarda, yani listen bebeğinin ihtiyacını karşılıyor üzülme o yüzden

ay canım ya bu ne böyle ...

başka bir doktora dahamı danışsan acaba bu kadar sıkı rejim dediğin gibi bebiş napıyor.

kilo almaman çok iyi doğumda ve sonrasında rahat edersin.

acaba bir ilaç falan dengeleyici birşey alsan olmuyormuymuş.

dedim ya kayınvalideminki 270 şekeri ona insülün demedi sana hemen insülün dedi doktor.

benimde canım tatlı istiyor ben nasıl kız annesiyim ya hiç ekşi yemeden kızı doğurucam :))

slm kızlar herkes ıyıdır umarım. montesori canım lıstene soyle bı baktımda bunların hepsını yıyebılıyormusun kı ac kalıyorsun ben bu lıstenın yarısını belkı yıyebılıyorum herhalde yınede aksama catlayacak gıbı oluyorum. bebegın gereklı besını alıyordur uzulme.

Merhaba kızlar,
montesori canım gerçekten listene baktım da kendimi hiç öyle sadece onları yerken düşünemedim.:CüvCüv:Aslında benim yapmam gerekiyor sanırım bu diyeti, daha önceki hamileliklerimde kilo alıp almadığımı hatırlamıyorum, ama ikinci doğumumda daha okuyordum üniversitede, doğumdan 10 gün sonrasında okula gittiğimde sen kilo mu verdin demişlerdi:roflol:Bol bol kıyafetler giydiğimden kimse farketmemiş, hamile olduğumu.
O zamanlar bu kadar kilo kontrolü filan yapılmamıştı bana.
İnşallah o doğumum gibi olur bilemiyorum artık ama:1rolleyes:
Ama sonuçta sen aç kaldığını düşünüyorsun, ben de öyle düşünürdüm, ne kadar yasaklanırsa insan o kadar yemek istiyor :eek:klava:Ama bebişinin kilo almak gibi bir sorunu olacağını sanmam, sonuçta 400-500 gr lık şeylerin mideleri nekadar olacak, 4-5 yaşında ki çocukların bile midesi, kendi yumrukları kadarmış, düşün biz ye ye deriz çocuğa, herşeyi yedirmeye çalışırız, ama 2 lokma yese doyuyor normalde:roflol:
Hiç kafana takma canım, bebiş rahattır, arnı da doyuyordur.

Ekinsu, marsg siz tamamen tersini yapıyorsunuz, biriniz tatlı yiyor kızı olacak, diğeri ekşi yiyor oğlu olacak:roflol:Alt üst ettini eski ananeleri.:roflol:Ben tatlıyı hep sevmiştim, hala da severek yiyorum,benim oğlanda düşkün olacak anlaşılan tatlıya.Kızım sevmez, ama oğlum hergün supangle, pudiğng yapayım diye başımın etini yer, sanırım bu da öyle olacak.

X