2009 ocak anneleri hadi buraya (ARŞİV)

elacım bizim evin yanına belediye kocaman bir spor salonu kurdu. plates, fitnes ve havuz var.

bende senin gibi koşu bandında biraz yürürüm sonra plates yaparım diye gittim.

ordaki hocayla konuştum ben günde 40 dk yürüyüş yapıyorum normalde gündüz..

hoca plateste karın ve sırt çalışıyoruz hamile olduğunuz için ağır gelir dedi.

zaten hergün yürüyüş yapıyorsunuz birde gelip koşu bandında yürümenize gerek yok dedi.

havuzu tavsiye etti. o da 7. ayımıza kadar yüzebiliyormuşuz.

canım nette dolasırlen bulmustum ama hatırlamıyorum site ismini ...anthony den mi bahsediyosun yoksa...ayyy candy için küçük emrah ın bayan versiyonu diyolar:roflol:

heh anthony çok itici bi tipti. ben ortaokula gidiodum o zamanlar bütün sınıf izleyip ertesi gün ktirik yapıduk çok komikti kaydirigubbakcemile3
hakkaten tam küçük emrah gibiydi ama hiçbi çizgifilm onun yerini tutamadı
sen diyet yapıodun di mi sanırım bebek çok kilolu doğmasın die bu kadar kısıtlıolar ama çok zor ya ben nerdeyse hergün mantı börek yemeden duramıorum Allah kolaylık versin sana arada bi kaçamak yapmakta mı yokmuş

canım bende hamilelik sekeri çıktı ondan diyetteyim yoksaaaaaaaaa ne kaçamaklar yapardım...

günaydın hanımlar. montesori canım geçmiş olsun canını sıkma . çaresi var bunların.

bir arkadaşımdada çıktı. dktor dikkat et son 2 ayını hastanede geçirirsin falan dedi. sonra dikkatli bir şekilde gitti arkadşım bu gün doğumu var :))

hiç merak etme güzelim bebişinede birşey olmaz. benim kayınvalidemin şekeri en son 270 çıktı ona bile doktor insülün vermedi diyete aldı.

sende birazcık dikkatle atlatırsın güzelim.

nazocum geçmiş olsun güzelim . 28 yaşındayım hala çekiyorum 20lik diş ağrısını ara ara. çektirmeden kurtulunmuyor gercektende ama bende ağrısı geçince çektirmekten vaz geçiyorum :))

sagol canım yaa umarım bir problem cıkmaz...ben 26 yasındayım hala 20 lik dişlerim filan cıkmadı aman masallah bu kac yasında cıkıyo ki...

sagol canım yaa umarım bir problem cıkmaz...ben 26 yasındayım hala 20 lik dişlerim filan cıkmadı aman masallah bu kac yasında cıkıyo ki...

valla benim 18'den beri ara ara ağırır. doktor her seferinde alalım der. bende ilacı kullanırım rahat ederim gitmem :))

yarısı çıkmış yarısı çıkmamış durumda benimkilerin .

normalde 20 de çıkması lazım işte. snein çıkmıştır farketmemişsindir. cenede yer olmadığından çıkamıyormuş benimkiler ağrı yapıyormuş o yüzden :))

slm bayanalr.

montesori cim cok gecmiş olsun üzülüpde bebeğini etkileme bence aynısı ablamdada olmuşdu doğumdan sonmra gecdi biraz dikkat ediceksin şunun şurasında ne kaldı 4 bucuk beş ay :9 kemal sunal aklıma geldi cumaya ne kaldı :))

nazo sanada gecmiş olsun inş bidaha ağrı yapmaz. ya bend ehergün dişlerimi sabah akşam fırcalarım ama çok kanıyor felaket diş etlerim sanırım hassaslaşmış.

görümcem sagolsun bana bebek arabası,mama sandalyesi birde ayy adını unuttum hani bebegi yatırıyosun içine sallanıyo filan anakucagı galiba verdi ama araba koltugu yok iyileri 500,600ytl filan cok pahalı... sen havuzlu han a gitmiştin orda var mı bizde kısmetse annemle kasımda gitcez ama ben şimdiden begendiklerimi alıyorum...birde orda hersey cok ucuzmus arkadas 200 ytl ye dünya sey alırsın diyo kaliteli mi malları yoksa bilinmemiş uyduruk markalar ürünler mi...

sagol canım yaaaa ...koca sitede de beni tek sen merak etmişsin tşk.ewt yaa cuma ya ne kaldı:roflol:sadece 5 ay...

aşkolsun güzelim ya bizde merak ettik.

bak nazlıcanla ezrada yok ortada onlarıda merak ediyorum. bir ses versinler arada.

sen yaşamışsın valla. görümcen dizmiş çeyizi.
havuzlu handa dandikti arabalar ve koltuklar. unkapanına git onun için oradan alıcaz biz.
havuzlu handa ancak, badi, zıbın, battaniye, kıyafet bolca, banyo malzemeleri, kuvet falan bulursun.

araba koltuğu falan uygun fiyatlı varda markalı değildi heralde.

unkapanından ben araba baktım araba koltuğla beraber 750 ytl civarı çok ta şık. maxi cosininde var aşağı yukarı aynı fiyat

montesori çıkmıştır senin 20 lik dişlerin belki, benimde çıkmış haberim yok doktora sormuştum dr benim 20 likler çıkmadı hala diye baktı muayene etti senin çıkmış dedi bana, bazen hissettirmiyormuş böyle
bu arada aşkolsun kalbimi kırdın bizde seni çok merak ettik ama:çok üzgünüm:

ekinsu liste yanındaysa bizle paylaşsana neler var merak ettim ne güzel doktorun onu bile düşünmüş benimki nerde hamur işi yeme diyo tamam o kadar tavsiye bu..

Et, tavuk, balık, yumurta, peynir, kuru fasulye, nohut, mercimek, börülce vb. ..................4-5 porsiyon tüketilecek.
1 porsiyon = 1 yumurta=25 gr peynir=4 yemek kaşığı kuru baklagil= 30 gr et vb.

süt ve türevleri...................4 porsiyon tüketilecek
1 porsiyon= 1 bardak süt=1 bardak yoğurt=2 bardak ayran=2 kase cacık

sebze yemekleri ve taze sebze..............4-5 porsiyon tüketilecek
1 porsiyon= 3 yemek kaşığı pişmiş sebze yemeği
her yemektede salata tüketilmeli

tahıllar.......................................8-10 porsiyon
1 porsiyon=1 ince dilim ekmek=2 yemek kaşığı pilav= 2 yemek kaşığı makarna= 1 kepçe çorba=1 adet galeta=1 küçük boy patates=1/8 yufka=1/3 susamsız simit

meyveler..................................6 porsiyon
elma, armut, portakal vb. meyveler 1 adet orta boy= 1 porsiyon
kavun, karpuz 1/8 oranınca ince bir dilim= 1 porsiyon

sağol tatlım tşk ederiz

kızlar ablam, görümcem, arkadaşım oto koltuğunu toplasan 3 kez kullanmamışlar boşuna almışız diyorlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…