2009 ocak anneleri hadi buraya (ARŞİV)

yok cnm girmedim onun için başka bi yer verdi ama gidicem mi bilmyrm karar veremedim
sen girecekmisin

maşallah teyzelerinin gülü hiç kalkası gelmiyo dimi insanın yatsın dursun ultrasonun önünde ben eşime öyle diyorum zaten çok param olsa eve ultrason aleti alcam doya doya bakcam bebişe diyorum gülüyorrr :)

aynen cnm ya doyamıyoruz ki bakmaya :CüvCüv:

ben geçen hafta girdim canım , çok güzel bir şey ama ayrıntılı olarak tüm iç organlarına kan akışına kemiklerine falan bakıyorlar

ben geçen hafta girdim canım , çok güzel bir şey ama ayrıntılı olarak tüm iç organlarına kan akışına kemiklerine falan bakıyorlar

kızlar 20. haftadamı 22. haftadamı yapılıyo bu ayrıntılı ultrason ben 2 yere sordum biri 20. haftada gel dedi biyer 22-24 haftalar arası hangsi daha sağlıklı olur acaba

ii akşamlar arkadaşlar
berin,ekinsu,talya,marsg,linay ve barcli çok teşekkür ederim:)
sabaha göre daha iiyim bebişim de durmadan hareket edip içimi rahatlatıo:))
sabah görüşürüz:))

slm canim.ben girmedim henuz ayrintili ultrasona.cunku 2d ultrasonda dr acikca gosterdi bobreklerini,kalbini,midesini falan..hepsi de gayet iyi dedi o yuzden gerek gormedim ama girsem mi girmesem mi diye dusunuyorum sence ayrintili ultrason sart mi??CADIARZUburda cok pahali da en son 190 euroydu simdi 240 olmus:çok üzgünüm:

iyi geceler ayrıntılı ultrason benimde kafamı karıştırıyor kendi doktoruma sorduğumda gerek yok dedi zeynep kamildeki doktor(as yapan dr) as çıkınca geleceksin ayrıntılı bakacağız dedi.

günaydın bayanlar umarım herkes dünden daha iyidir.

inanna sana cok gecmiş olsun kendine dikakt et.

uzun beyaz inş as temiz çıkarda kafanda rahatlar asın temiz çıkdımı ayrıntılıya tabiki gerek kalmaz bütün doğru sonuçları veriyor saonuçda. ama için rahat olmasını istiyorsanda bakdırırsın sonuçda bi zararı yok.

günaydın kızlar yoktum 2 gündür moralim çok bozuktu anneme gectim...carsamba günü seker sonucumu aldım 210 du aclık sekerim 1.saat sonu 190 2.saat sonu 170 normalde bu degerin 140 altı olması gerekir:çok üzgünüm:
diyetisyene gittim bayagı ilgilendi bende degerimin yüksek oldugunu kendimi diyetli degil diyabetli görmem gerektiğini bu dönem zarfında bebege bişiy olmadıgını eger bebekte bişey olsaydı gramının cok düşük yada cok yüksek olcagını ,yada benim şimdiye kadar coktan düşük yapmıs olcagımı ,benimde kilo alımımın cok olacagını söyledi içimi rahatlattı şimdilik...
gelelim listeye beni 3 gün sıkı bir diyete aldı hersey ama hersey yasak ...muz,incir,kavun,bal,recel,pekmez,cikolata,pirinç,makarna beyaz un (yani en sevdigim pizza,mantı,pide kurabiye,börek,gözleme:çok üzgünüm:)havuc,patates ,sütlü tatlılar,tatlandırıcılı hersey filan... uykumu bile saatli verdi 2 gündür saat kurup uyanıyorum...cmt tekrar testlerim yapılcak hala degerlerim yüksek cıkarsa pazartesi insüline baslıcam eger normal cıkarsa hamileliğimin sonuna kadar diyet yapıcam şimdiye kadar 3 kg almısım doktor cok begendim hamileliğimin sonuna kadar 10-11 kg almam gerektiğini bebegim tahmini 3,500 filan dogcagını dogumdan sonrada hiç kilomun kalmıcagını söyledi doktor bana...

ama cok mutsuzum kızlar 5 aylık bir durumda bebegi etkileyen bişiy varsa ben kahrolurum neden bu testi daha önce yaptırmadım diye doktorum ısrarla 24..haftada olmam gerektiğini söyleyip durdu bu testi...ben gebeliğimin ilk gününden beri yaptıralım diye inat ettim benim ısrarlarım sonucunda yapıldı be test eger bu dönemde bişiy cıkarsa bebekte bende o doktora bu dünyayı dar etmezsem:mymeka:
birde kızlar ben hiç doymuyorum sadece sebce ve meyvelerin bazılarını yiyorum hep acım 2 günde 600 gr vermişim şimdiden bebegim hep acmıc gibi geliyo dün aksam eve geldim dolabı acıyorum recellerim tatlıların ,akide sekerlerim karsıma cıkıyo doktor kan sekerin düşerse sadece kuru kayısı yiyebilirsin aralarda dedi yasak olan besinlerin tadına bile bakmam seker degerin:Saruboceq:i oynatır dedi yarın ki test için cok heyecanlıyım inş.igneye baslamam...

günaydın kızlar herkese güzel bir gün diliyorum

montesori canım üzülme bak bebişin kilosu senin kilon bunlar senin için sevindirici durumlar, allahtan olabilecek o kötü durumlar yaşanmadı ,dietinle sorun düzelecektir, tabi biraz zor olabilir ama ne yapalım herşey bebişler için, bende senden farklı değilim aslında şekerim yok ama kilo almamak için nerdeyse sana yasak olan şeylerin % 80 inene yakın uzak duruyorum, yalnız değilsin arkadaşım yani ,

günaydın montesori öncelikle morelini yüksek tut tatlım etrafımda şeker hastalığı olup hatta tavanlara vuran sürekli ilaç kullanıp sağlıklı bebekleri olan insanlar gördüm. ama biliyosun morel herşeyin başı sağlıklı insanı bile stres bitiriyor. sadece bebişini düşün diyete gelince bi yönden iyi arkadaşım ben kendi adıma davul gibi oldum şimdiden sen doğumdan sonra filinta gibi gezerken biz lömp lömp dolaşcazz. benim içinde en büyük diyet sigara oldu 12 senedir hiç ara vermeden deli gibi bi sigara bağımlısıydım(1,5 paket) bıraktım diyemicem ama haftada toplam 1 sigara anca içiyorumdur ama o bile mucize gibi onuda bırakıcam arkadaşım yani demem o ki bişeylerden vazgeçiçez bebişler için dimi

montesori doktorun doğru söylemiş azıcık tadına bakayım desen bile değerlerin oynar, dikkat etmen şart canım, aslında sana yasak olan şeylerin tümünün bebeğe hiç bir faydası yok zaten o yüzden bebiş için daha iyi işte, doktorum bana hamileliğimin başında bir liste vermişti günlük tüketmem gereken besinlerin içeriği ile ilgili mesela orada dediklerinin hiçibiri yok , bir tek pilav ve makarna var oda 3 yemek kaşığı kadar, doğru olanda bu şekilde beslenmek , hiç üzülme canım, berinin dediği gibide bugün doğurup yarın genç kız gibi olacaksın daha ne istiyorsun ayol

günaydın hanımlar umarım herkes iyidir dün yoktum çarşamba gecesi 20lik dişim tuttu bütün gece ağlattı dünde tüm gün ağrıdı doktora gittim ilaç verdi bugün daha iyiyim

günaydın hanımlar umarım herkes iyidir dün yoktum çarşamba gecesi 20lik dişim tuttu bütün gece ağlattı dünde tüm gün ağrıdı doktora gittim ilaç verdi bugün daha iyiyim

geçmiş olsun canım , benim gibi 30 undan sonra hamiş kalsaydın 20 lik diş problemin olmazdı :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…