2009 ocak anneleri hadi buraya (ARŞİV)

kançiçeğim benimde göstermiyo o yüzden kız dediler bende herkese yaydım valla kız diye :CüvCüv:bakalım 22.haftada kontrolde detaylı ultrasonda çıkar ortaya hihoyyyt bu günde bi arkadaşımın gazıyla tekrar dr.arkadaşına rica ettik ultrasonda baktı çok inaççı bacakları kapabı 15.dk açmadı yani gene göremedikkafamçokkarıştıama alttan bişey gözükmüyo kız olabilir belki dedi bakalım sağlıklı olsunda canım yavrucum benim :emir_bebek:

valla herkes cinsiyetini soruyor ama ne desem yalan olur arkadaslarim kiz diyor,akrabalarim esim de erkek diyor...gamyoncuiremsu
ooff benimki daha inattci ya yarim saat ultrasonda olmadik hareketi yapti ama bacaklarini acmadi...:sm_confused:

Canım ALLAH gönlüne göre versin.
Ekinsununkide göstermiodu oda yeni öğrendi erkekmiş.
Yani o göstermio kızdır tezi çürüdühihoyyyt

saol canim,a.s.bizim inattci ekinsununkini de gecti...kaydirigubbakcemile
ben de en basindan beri erkek diyorum ama bakalim ne olacak.
hersey 10.09 da belli olacak...tabi gosterirse:emir_bebek:

Günaydın arkadaşlar,haftanın son günü hepimiz için güzel geçsin..
günaydın gülseren :)

ee ezra hala gelmemiş bir haber yok, inşallah herşey yolundadır..

marsg sen de hemen yaz birşeyler..merak ediyoruz sizleri..

günaydın kızlar nasılsınız bugün yine hava çok sıcak sabah çıktım yürüyüş yapıyım diye serin gözüküyordu ama çıkınca anladım sıcak 15 dk yürüyebildim anca

evet marsg hadi gelde yaz bize bebişin nasılmış iyiymiş murat yayla nasılmış iyiymiş

günaydın lar herkese umarım herkes iyidir. ezra ve marsg dan henüz haber gelememiş inş iyi sonuçlarla gelirler.

kızlar günaydın umarım herkes iyidir

Ezra ve marsg nin bir sorunumu var eskileri biraz okudum onalrınkini bulamadım banad anlatırmısınız inşallah önemli bir şey yoktur.

Kızalr ne olur banada yardım edin Amniyosentezi yaptırmak istemiyorum çok korkuyorum bana yardım edin yaptıranlar ne olur bana bir fikir verin kafam çok karıştı napcam ben bilemiyorum

kızlar günaydın umarım herkes iyidir

Ezra ve marsg nin bir sorunumu var eskileri biraz okudum onalrınkini bulamadım banad anlatırmısınız inşallah önemli bir şey yoktur.

Kızalr ne olur banada yardım edin Amniyosentezi yaptırmak istemiyorum çok korkuyorum bana yardım edin yaptıranlar ne olur bana bir fikir verin kafam çok karıştı napcam ben bilemiyorum

günaydın Gamzecim, dün ezranın kanaması vardı doktora gidecekti,marsg ta
detaylı ult.için profa gidecekte o yüzden ikisindende merakla haber bekliyoruz..

senin as ne için olacaktı,testlerde mi bir sorun vardı ?
canım korkulacak bir operasyon değil aslında, biliyorsun ben de yaptırdım..
ama yapılacak yer ve doktor çok önemli,için rahat olsun istiyorsan yaptır..

kızın hayırlı olsun canım, bende de nadiren mide yanması oluyor ama benim dr ilaç vermedi kendi kendine geçiyor öyle , sanada geçmiş olsun

ekinsu cum benimde bide yanmam oluyor özellikle akşam yemeklerinden sonra doktor bana bişey vermedi. sütle filan geçiriyorum ama sanırım akşam yemeklerini hafif tutmalıyız bu arada amioysentezi yatırdınmı benim doktorum da değerler iyi dedi ama yaşından dolayı yaptır diyor çok korkuyorum. hadi sonuç olumsuz çıktı diyelim çocuğu aldıra bilcekmiyim napmam gerke bilemiyorum bana yardım edermisiniz bu konuyu bilen arkadaşalr değerlerimi yazsam bana fikir verebilirlermi acaba ilginize çok teşekkür ederimsositososito

günaydın Gamzecim, dün ezranın kanaması vardı doktora gidecekti,marsg ta
detaylı ult.için profa gidecekte o yüzden ikisindende merakla haber bekliyoruz..

senin as ne için olacaktı,testlerde mi bir sorun vardı ?
canım korkulacak bir operasyon değil aslında, biliyorsun ben de yaptırdım..
ama yapılacak yer ve doktor çok önemli,için rahat olsun istiyorsan yaptır..

canımsın sen yaptırdın bilyorum arkadaşım. ben operasyondan korkmuyorum 5 dk lık bişeymiş ben sonucundan korkuyorum çok duygusallaştım ne biliyim bişey çıksada ben bebeğmi vermemki

kızlardan inşallah hayırlı haberler alırız

Banada doktor dedi ayrıntılı ultrason çektir eğer as yaptırmıyorsan dedi bugün birde eşim konuşcak doktorumla dua edin banada kızalr çok karasızım

günaydın kızlar nasılsınız... ben cok rahat uyudum allaha şükür bacaklarıma bebeyagı ile masaj yaptım sıcak havlu gezdirdim birde ayaklarımın altına yastık filan kramp profu oldum valla:emir_bebek:
ezra da marsg de yok ikisini de çok merak ediyorum:çok üzgünüm:
bugun 16:00 da kontrolüm var normalde hep sabah ranevularını alırdım bir hafta önce aramama ragmen gec bir tarih ve saat verdiler ben nasıl beklicem o saate kadarbenneyaptımki
artık bebegimin hareketlerini çok rahat hissediyorum harika bişiymiş ya dün eşimde hissetti...gözlerimiz doldu o anda :roflol: dün hastanede tüp bebek klniğinin önünde bekliyenleri izledim allahım dedim çok şükür düşürmedin beni buralara...dua ettim ordakilere bebekleri olsun diye...

günaydın kızlar nasılsınız... ben cok rahat uyudum allaha şükür bacaklarıma bebeyagı ile masaj yaptım sıcak havlu gezdirdim birde ayaklarımın altına yastık filan kramp profu oldum valla:emir_bebek:
ezra da marsg de yok ikisini de çok merak ediyorum:çok üzgünüm:
bugun 16:00 da kontrolüm var normalde hep sabah ranevularını alırdım bir hafta önce aramama ragmen gec bir tarih ve saat verdiler ben nasıl beklicem o saate kadarbenneyaptımki
artık bebegimin hareketlerini çok rahat hissediyorum harika bişiymiş ya dün eşimde hissetti...gözlerimiz doldu o anda :roflol: dün hastanede tüp bebek klniğinin önünde bekliyenleri izledim allahım dedim çok şükür düşürmedin beni buralara...dua ettim ordakilere bebekleri olsun diye...

günaydın canım Allhım olmayan herkese nasip etsin o evrelerden bende geçtim inan çok zor

günaydın montesori, çok şükür uykunu alabildin yani :)

benim de bugün 14.30 da randevum var heyecanla bekliyorum..
sen nereye gidiyorsun muayene için ?

Günaydın hanımlar. ben iyi habelerle geldim. hepinize iyi dileklerinizden dolayı teeşekkür ederim. dualarınız işe yaradı. kızımız çok iyi.

murat bey çok ilgili bir doktordu herşeyi tek tek anlattı bize. 45 dk muayene etti. herşeyine baktı bebeğimizin. çok normal gözüküyor. şu kist dışında ... ama diğer herşey normal olduğundan 4 ila 6 hafta içinde bu kistin kaybolmasını bekliycez dedi. kaybolucak ama kaybolmazsa tekrar herşeyine bakarız. dedi.
3lü test soncuumuz çok iyi olduğu için bebeğimizde bir hastalık olma olasılığı 5000 de 1 miş. şimdi bu ultrason sonucuna göre bu 1 ihtimalin yüzde 95 i de gitmiş.
allah büyük artık.
bebeğimizi 4 boyutluda gördük. o kadar güzeldiki minicik bir burnu var. aynı uyuyan bir bebek gibiydi. ekrandan alıp sarılmak geldi içimizden. çok mutluyuz.

şu 6 hafta geçsede kesin sonucu bir öğrensek. ama şuan için herşey harika görünüyor.
bu kist (adı kist tabi)20 bebekten birinde görülüyormuş ve 26. haftada kendiliğinden kayboluyormuş.
329 gr çıktı bu kez bebeğimiz. kolu bacağı uzun hala 1 hafta önden gidiyor. doktor babaya benziycek minik bir bebek olmıycak dedi :)) eşim havalarda tabi. aynı ben bebeklik fotoğrafım var aynı ona benziyor deyip durdu dün.
çok mutluyuz. darısı hepinizin başına.

ezracım nerlerde bende merak ettim. nazlıcancım sende iyi hberlerle dönüceksin inşsallah. hepimiz üzüldük ama sonunda hep yüzümüz gülüyor çok şükür.

blooms senin içinde konuştum doktorla canım.
dudak yarıklarının nasıl olduğunu kesin gözüküp gözükmediği hakkında konuştuk. ince dudak yarıklarını göremiyoruz dedi. sadece dudakta olanı ama damakta olan farkediliyor dedi. şimdi sizden önce karı koca diş hekimi çıktı onlarla da aynı konuyu konuştuk dedi. artık tedavisi çok kolay demişler.
gitmek istesen çok sakin bir adam. herşeyini anlattı bize. burası mide kolu bacağı şı kadar. bu damarı bu burnu ne bilim işte 45 dk izledik bebeğimizi. içimizi çok rahatlattı.

ekinsu cum benimde bide yanmam oluyor özellikle akşam yemeklerinden sonra doktor bana bişey vermedi. sütle filan geçiriyorum ama sanırım akşam yemeklerini hafif tutmalıyız bu arada amioysentezi yatırdınmı benim doktorum da değerler iyi dedi ama yaşından dolayı yaptır diyor çok korkuyorum. hadi sonuç olumsuz çıktı diyelim çocuğu aldıra bilcekmiyim napmam gerke bilemiyorum bana yardım edermisiniz bu konuyu bilen arkadaşalr değerlerimi yazsam bana fikir verebilirlermi acaba ilginize çok teşekkür ederimsositososito

canım yaptırıp yaptırmama konusunda en doğru kararı sen ve eşin ikiniz vereceksinizdir, ben amniosentez yaptırmıyacaktım zaten sen başka bir hamişimizle karıştırdın galiba beni, ama üzülme yaptıran çok arkadaşım oldu önlem olarak gör sadece hepsi de iyi sonuç aldılar

Gamzecim, benim öncelik yaştan dolayı yaptırmamı ısrarla istemişti doktorum..
36 yaşında olduğum için..as yaptırmama 1 hafta kala 3 lü test istedi nöral tüp defektine bakmak için,
ama sonucunda trizomi 21 1/191 riskli çıkınca, hem yaştan dolayı hem de riskten dolayı yapıtırdım..

ama ben sorun olsaydı aldıracaktım kararımı baştan vermiştim..o yüzden yaptırdım canım..

senin doktorun testler için ne dedi riskli mi sonuçlar ? yaşa göre senin 129 da bir kadında
riskin var görünüyor..

X