2009 ocak anneleri hadi buraya (ARŞİV)

günaydın kızlarrr ...istanbul da arkadasların dediği gibi güzel bir yagmur yagdı gece yürüyüşe cıktım sabahmis gibi toprak kokuyodu:sm_cool:özlemişim toprak kokusunu...sabah kalktım sol tarafımda bir şişlil vardı sanırım bebişimi hissettim güzel bir duyguymus yaaa kızlarsırnaşık şey cok mutlu oldum...
Doğmamış Bebeğe Mektup

Bugün,
bugün çok şey anlatır gibisin.
sıcaklığını hissediyorum.
konuşmadan ellerimiz herşeyi konuşuyor gibi.
bugün bir başka yaşattığın
daha çok sahiplenir,
daha çok sahiplendirir gibisin.
Bugün,
seni daha çok özlediğimi farkettirdin.
Sensiz olamayacağımı.
Kokunu duyar gibiyim şimdiden.
Tepkisiz kaldığın zaman
soluğum kesiliyor gibi.
ciğerim kopmuş gibi oluyorum.
oysa hissediyorsun yaşadığım duyguları..

"anne ben burdayım" dediğin anda
tıpkı bugünkü gibi
her kötü şey siliniyor aklımdan
sadece sen oluyorsun dönen zamanda
sadece seni hissediyorum o an.
bugün,
bugün bir başka dokunuyorsun sanki.
o küçücük ellerin, ayakların
özlüyorsun biliyorum
özlüyorum sende biliyorsun.
hemde çok.
seni çok seviyorum bebeğim.

hepinize güzel pazarlar bebiş+anne=hepinizŞeniz

günaydın arkadaşlar.kimse yok pazar günü sanırım.neyse birazdan bende çıkarım zaten.

montesori duygularını yazmışsın sanırım. benide duygulandırdın sabah sabah.

Sabah sabah yüzümü güldürdün montesoricim valla içime huzur doldu, sağolasın:1hug:

kızlar begendiğinize sevindim ama bu bir alıntı nette gezinirken buldum kendim bebişime ara ara günlük tutuyorum cok zevkli oluyor eşim bile okumak istedi ama izin vermedim bebeğim büyüyünce belli bir olgunluga erince özel bir günde mesela dogumgününde filan okutmayı düşünüyorum yazdıklarımı...

günaydın güzel hanımlar a.s.
ben pazar günleri eşimden ve kızımdan fırsat bulupta nete pek giremiyorum ama baktım kızım keman dersine çalışıyor eşimde kızımın başında, olmadı baştan başla direktifleri verirken,kaşla göz arasında onlardan sıyrılıp iki dk.cık kaptım bilgisayarı:lepi:burada hava çok güzel, güzel bir esinti var bu yüzden kahvaltıyı balkonda yaptık.şimdi de mutfağa girip bişiler hazırlıycam görümcem gelmiş kayınvalideme. 5 çayına bende gidicem görümcemin ikizlerini sevmeye,elim boş gitmek istemedim.Herkesi öpüyorum ve iyi pazarlar diliyorum :teytey::teytey::teytey:

Son düzenleme:
iyi pazarlar talyacım çok hamaratsın bebişleri benim yerimede öp canım.bende tatile gidiyorum bavul hazırlama telaşındayım yarın kismetse sabah gidiyorum bir hafta yokum hepiniz kendinize iyi bakın özliycem sizi:a015:

merhaba arkadaşlar.el ve ayakları şişen bir arkadaşım vardı doktor ona tuzsuz yemesini söylemiş.çok tuz tüketiyorsanız o yüzden olabilir.biraz tuzu kısıtlayın isterseniz.

ayrıca hamile bayanların günde bir tane soda içmeleri gerkiyormuş.ayaklara iyi gelirmiş.amcamın kızı hemşire o söyledi bana.

tuzdan olabilir biraz abartmış olabilirim tuzu.CADIARZU azaltım bari.

kızlar tatile gidenleriniz varmış iyi tatiller herkese . Biz gidemiyoruz bi yere eşimin iznini kullandırmıyolaarrr senağlama

canım merhaba,kabızlık sorunu en başta yaşamıştım bikaç kere çok zor allah yardımcın olsun,allaha şukur şimdi düzeldi benim,dr mun werdığı vatamin ve folıc asıt karışımı bir hap yan etki olarak hergün bağırsaklarımı çalıştırıo,çok iyi oldu,bırde farkettığım bışey war,düzenlı yemek gerekıo,yanı aynı saatlerde kahvaltı ara öğün ve yemeklerını yersen faydası olur die düşünüorum,ayrıca sabah aç karna yenilen kayısı üstune bir bardak su bağırsak çalıştırıo,bırde kızlar burda kompostodan bahsedıolardı sanırım,umarım işe yarar canım,
bu arada izmirde kime gidiosun dr olarak[/

Saol canım inşallah benim de biran evvel geçer.Bende yeni başladı bu sorun hem de tam da yürüyüşlere başladığım hafta.Her akşam mutlaka yarım saat yürüyorum.Günde en az iki litre su tüketiyorum.Zaten kayısıyı,eriği,sebze yemeklerini çok severim.Neden böyle oldu anlamadım.Kompostoyu ben de okudum birkaç yerde akşam içilmesi faydalı oluyormuş.Bir de onu deniyim.Yine de geçmesse son çare doktorumdan ilaç vermesini istiycem.fisfisfisŞifa Tıp Merkezine gidiyordum basmanedeki.Ama SSK anlaşmalarını iptal ettiler.Şimdi değiştirmeyi düşünüyorum.Sen kime gidiyorsun?

canım aynı sorunu bende yaşadım ilk aylarda ne yaptıysam olmadı en son doktorum bir ilaç verdi iyi geldi ama kireç gibi bişey :1no2:iğrenç ilacı içmekte sorun oldu yanı

Canım ben de en son çare olarak ilacı düşünüyorum.İnşallah doğal yolla kurtulurum bu problemden.

Canım demir ilacı içiyosan ondan olabilir, doktor demir ilacının kabızlık yapabileceğini söyledi bana, bencede sabahları iki üç tane kuru kayısı ye en iyisi bu

Hayır canım demir ilacı içmiyorum.Sadece elevit isimli bir vitamin içiyorum şu anda.Benim minik heralde fazla yayıldı içerde.Bağırsaklarıma baskı yapıyo_Ona bağlıyorum artıksırnaşık şey

kızlar begendiğinize sevindim ama bu bir alıntı nette gezinirken buldum kendim bebişime ara ara günlük tutuyorum cok zevkli oluyor eşim bile okumak istedi ama izin vermedim bebeğim büyüyünce belli bir olgunluga erince özel bir günde mesela dogumgününde filan okutmayı düşünüyorum yazdıklarımı...

Ben de aynı şeyi hayal ediyorum canım bazen bebeğimle konuşurken duygulanıyorum küçük notlar alıyorum.Biliyorum beni duyuyo ama ilerde de çok hoş bir hatıra olacağını düşünüyorum:CüvCüv:

günaydınlar bayanlar umarım herkes iyidir.
cuma günü doktoruma gittim ikili testim temiz cıkdı alla sükür çok sevindim,

Thinkerbell hmilelikten önce her sabah işyerime yürürdüm ortalama 2- 3 kilometre beniömde ozamnlar ellerim ve ayaklarım şişerdi hep merak ederdim neden diye kan dolaşımından kaynaklandığını ögrendim korkacak bişey yok kendini yormadan yürüyüşlerine devam etmeni tavsiye ederim. 3 aydır bende doğru dürüst yürümüyorum bu akşamdan itibaren başlıyorum.

Günaydın güzel anneler.Hepinize iyi haftalar diliyorum. smrisk test sonucunun iyi çıkmasına çok sevindim hayatım.
Montesoricim sanırım eşlerin evde olması, ya da pazar günleri bir yelere gidilmek istenmesinden dolayı kimsecikler girmiyorsırnaşık şey

günaydin güzel anne adaylari hepiniz iyisinizdir ins.
gecen gün rüyamda bebegimi dogurdugumu gördüm cok tatliydi kizim bakalim gercekten kizim mi olcak :)
keske rüyamdaki gibi dogum kolay olsa :))

a.s.Günaydın güzel annecikler.Waterful gözünaydın oğluşun olacakmış.Darısı başıma ben de çarşambayı sabırsızlıkla bekliyorum.Benim de el ve ayaklarımda şişlik oluyor ama uzun süreli olmadığı için üzerinde durmadım.

canım merhaba,kabızlık
Saol canım inşallah benim de biran evvel geçer.Bende yeni başladı bu sorun hem de tam da yürüyüşlere başladığım hafta.Her akşam mutlaka yarım saat yürüyorum.Günde en az iki litre su tüketiyorum.Zaten kayısıyı,eriği,sebze yemeklerini çok severim.Neden böyle oldu anlamadım.Kompostoyu ben de okudum birkaç yerde akşam içilmesi faydalı oluyormuş.Bir de onu deniyim.Yine de geçmesse son çare doktorumdan ilaç vermesini istiycem.fisfisfisŞifa Tıp Merkezine gidiyordum basmanedeki.Ama SSK anlaşmalarını iptal ettiler.Şimdi değiştirmeyi düşünüyorum.Sen kime gidiyorsun?

walla bu kabızlık çok sorun ya,düzelir inşallah
ben canım prof.dr yakup erataya gidıorum alsancakta,

X