2009 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Merhaba Arkadaslar,

Ben hem kadinlar klubüne hem de hamileler arasina(sanirim) yeni katildim. Size sormak istedigim bir kac sey var arkadaslar. Bunun cevabi benim icin cok önemli cünkü dünden beri öldüm öldüm dirildim.

benim son adet günüm 13 Hazirandi. ve beklenen adet gününden 2 gün sonra idrar testi yaptim cift cizgi cikti. Ardindan hemen doktordan randevü aldim ve adetimi 5 gün gecmisti ki vajinal ultrasonla gebelik olup olmadigina bakildi. ilk anda göremese de bebegi gördügünü söyledi,daha dogrusu sanirim bu dedi ama emin olmak icin kan testi istedi.Yalniz keseyi görmedigini söyledi ve dis gebelik oldugunu sanmiyorum,rahim icinde gibi duruyor dedi ve daha yeni bir olusum olabilir ondan sebep keseyi görememis olabiliriz dedi ama bu "sanirim" ile baslayan cümleleri anlayabilmis degilim ve beni tedirgin etti....
neyse kan testi sonucu da ayni gün aldik,(adet tarihini 5 gün gece) B hcg 4302 cikti. carsamba günü yani yarin beni muayeneye cagirdi ama ben tuhaf bir sey oldugunu hissetigi icin cagirdigini hissetim ki sordugumda da evet bir degisiklik var,yarin ki muayene cok önemli dedi. Tabi tahmin edebilirsiniz ki dünden beri cok gergin ve kaygiliyim. nette arastirma yaptim bu kaygilar üzerine bir sürü sey okudum ve daha cok kaygilandim. Sizden ricam degerlerinizi yazmaniz. Sonucta 1000-3000 arasindayken kesenin gözükmesi gerekiyormus. ama baska bir okudugum bilgiye göre de adet tarihini 10 gün gecmesiyle kese olusurmus... aklim karisti ama en iyi ihtimal olarak doktorun yorumuna da ek olarak su geldi ki acaba ikiz gebelik ve henüz erken bir olusumda ondan mi deger yüksek cikti ama kese gözükmedi??? ne dersiniz??

lütfen hangi hafta kan testi yaptirdiginizi,kac ciktigini ve keseyi kacinci hafta gördügünüzü yazar misiniz??? B hcg degeri ile kese baglantisini kurmak istiyorum. benim gibi 4000 civarinda olmasina ragmen kesesini göremeyen oldu mu??

saygilar...

Tebessüm22 canımıniçi aramıza hoşgeldin öncelikle...Anlattıkların biraz kaygı verici olmuş sana ama öyle internete bakarak falan kendini daha fazla üzme bence bu konunun üzerine çok fazla gitme ve doktorundan öğren herşeyi.Çünkü inan bana herkes farklı şeyler söylicek ve kafan daha çok karışıcak o yüzden bizler için en güvenli kişiler doktorlarımız bir de herkesin bünyesi farklı o yüzden de belirtiler birbirimizi tutmayabilir canım.Herşeyin hayırlısı, inşallaah herşey istediğin gibi olur....

merhaba tebessüm22 ben adet günüm geçmeden hissettiğim için test yapmıştım..pozitifti...günüm geçtikten 1 hafta sonra doktora gittim.ultrasondan baktı doktor ve keseyi gördük 5 haftalıktı..1 hafta sonrada kan ve idrar tahlili vermeye gittim..meraktan ultrasondan bakmak istedik ve kalp atışlarını duydukk..6 haftalıktı..kendini sıkıntıya sokma bence..hayırlısı..o anlık belki görememiştir dr..ben idrara sıkışık gitmiştim görünsün diye.....canını sıkma bence,birde alttan niye bakarlar anlam veremiyorum..riskli olduğunu duydum büyüklerimde bakılmaz der.düşük tehlikesi yaratırmışş..

bende şuan sadece biraz yorgunluk ve uyku var. mide bulantılarım yok henüz. yarın gidiyorum dr. kalp atışlarınıda duyabilirim belki dr. yarına randevu verdi. bakalım inş. yarın kalbişinin sesinide duyarım. allah sağlıklı evlat versin hepimize canım

kızlar ben 2 gündür gaz sancısı çekiyorum.bu gece hiç uyutmadı beni üstüne bir de mide bulanntısı.sabah doktora gittm yediklerinle alakalıdır dedi.benm gibi olan var mı aranızda

tebessüm22 öncelikle allah yardımcın olsun tüm iyi dileklerimiz hayır dualarımız seninle. öncelikle böyle şeyleri düşünme neye yorumlarsan o olur der büyüklerimiz sitede bazı arkadaşlarla çok yakın sat gününüz bazıları görüyor bazıları göremiyor daha ileriki haftalar görüyor. bu insan yapısına göre değişir.içini ferah tut. allah yavrunu sağlıkla kucağına versin

merhaba arkadaşlar

aranıza yeni katıldım, bu konuda benim de hemen bir sorum olacak sizlere 6. haftada gebelik kesem göründü, 7. haftada gebelik kesesi 10 mm' di doktorum 10 gün sonra gel kalp atışları için dedi ama ben o zaman 8 haftayı geçmiş olacağım....sizce geç mi? bu konuda bilgisi olan var mı aranızda, kalp atışlarını duyamayacağım diye ödüm patlıyor...bu arada tüm hamile arkadaşlara en iyi dileklerimi gönderiyorum...

Aycacoskun ve Mystory tesekkürler kizlar.. Sanirim yarina kadar öyle ya da böyle beklemem gerekecek saglikli bilgi almak icin ama inanin sabaha kadar uyuyamadim kabuslar görmekten...insan ne kadar kendini rahatlatmaya calissa da yine de basarili olamiyor. tek istedigim hayirlisiyla yarin olmasi ve hayirli bir neticeye ulasmak.

Ayrica hakikaten madem böyle bir sikinti olusabiliyor da neden vajinal yoldan tetkik ediyorlar??

hayirlisi..dua edin insallah...umarim buraya yarin güzel haberlerle dönerim...

görüsmek üzere...

öncelikle hayırlı uğurlu olsun..ben adetim 3gün geçince test yaptım,tedaviyle oldu benim o yüzden sık sık b hcg ye baktırdık..benimde 4000lerdeyken görünür diye gitmiştik ama çok minik göründü,doktor bekleyelim,çok yeni oluşuyor galiba demişti..ondan 4 5 gün sonra ancak keseyi gördük...şimdide kalp atışları için bekliyoruz cumartesiye randevum var..inş bi sorun çıkmaz...

Evet hayır olsun inşallah. Ben kendim bizzat ikizim. Annem bikerede 1 kız 1 erkek doğuruvermiş. Ama bildiğim kadarıyla kuşak atlıyor. Herşey Allahtan tabi. Kısmet neyse o. Allh seninde gönlüne göre versin canım.

selam kızlar...benide ekleseniz listeye çok sevinirim..şimdiye kadar hep adet gününü sayanlar listesindeydim şimdi hamilelerin arasına yazılmak çok ilginç geliyor...benim sat 31 mayıs doğum 7 mart...hayırlısı olsun hepimiz hakkında...

babyface saol canim...ben de okuduklarimdan onu anladim... pilar08 in de dedigi gibi 6. haftada bile gözükebiliyor demek ki... ki benim daha 5+0 dı sonucta... onun icin belki yarin da sonuc alamicam. sonucta yarin 5+5 olacak. aman bakalim ya hesaplamaktan artik basim döndü kizlar.. dua edin bana lütfen yarin hayirli haberlerle döneyim.

pilar08 B hcg degerin kacti senin kese gözüktügünde?

kizlar yazin hadi=> 1.Kan testini hangi hafta yaptiniz ve kac cikti?,
2.kese gözüktügünde B hcg degeri neydi ve kacinca hafta kese gözüktü?

simdiden saolun :)

babyface saol canim...ben de okuduklarimdan onu anladim... pilar08 in de dedigi gibi 6. haftada bile gözükebiliyor demek ki... ki benim daha 5+0 dı sonucta... onun icin belki yarin da sonuc alamicam. sonucta yarin 5+5 olacak. aman bakalim ya hesaplamaktan artik basim döndü kizlar.. dua edin bana lütfen yarin hayirli haberlerle döneyim.

pilar08 B hcg degerin kacti senin kese gözüktügünde?

kizlar yazin hadi=> 1.Kan testini hangi hafta yaptiniz ve kac cikti?,
2.kese gözüktügünde B hcg degeri neydi ve kacinca hafta kese gözüktü?

simdiden saolun :)

güzelim icimi ferahlattin,saol yaa:)) hikayeler benzerlik olusturuyor hakikaten...bakalim ben de insallah görürüm hayirlisiyla keseyi.... insallah sen de cumartesi kalp atislarini duyarsin yavrunun....

kizlar iyi ki böyle bir paylasim alani var..cevap veren herkese cok cok tesekkürler...

görüsmek üzere...

HAMİŞ LİSTESİ

yelcan1982.....................19 Mayıs............1 Mart
glcncrn...........................20 Mayıs............1 Mart
xnazanx.........................20 Mayıs............2 Mart
pembiş...........................21 Mayıs............25 Şubat
ayshınce.........................24 Mayıs...........28 Şubat
cerez..............................25 Mayıs...........1 Mart
bavse.............................26 Mayis............2 Mart
buket-26.........................26 Mayıs............2 Mart
eköseoğlu.......................26 Mayıs............2 Mart
heidi28...........................28 Mayis............4 Mart
rehavet...........................29 Mayıs............5 Mart
selence..........................29 Mayıs............5 Mart
ruhe_haben.....................29 Mayıs............5 Mart
Saruboceq......................30 Mayıs............6 Mart
ledaelara........................30 Mayıs............6 Mart
acıbiber2053...................30 Mayıs............6 Mart
ELF-RCP.........................31 Mayıs...........7 Mart
gulperi.............................31 Mayıs............7 Mart
kapkara...........................31 Mayıs............7 Mart
ALMESTİN......................1 Haziran...........8 Mart
asiş................................2 Haziran...........9 Mart
mimikam.........................2 Haziran...........9 Mart
karabiberim......................3 Haziran..........10 Mart
izmirlimmm......................3 Haziran..........10 Mart
mystory...........................3 Haziran..........10 Mart
kozet..............................4 Haziran...........11 Mart
veyza..............................4 Haziran...........11 Mart
aycacoskun.....................4 Haziran...........11 Mart
duygun............................5 Haziiran..........12 Mart
elale................................6 Haziran..........13 Mart
babyborn.........................6 Haziran..........13 Mart
adayadayı........................6 Haziran..........13 Mart
bemt...............................6 Haziran..........13 Mart
SİRET.............................6 Haziran..........13 Mart
bayby nurse.....................7 Haziran..........14 Mart
beatrise...........................7 Haziran..........14 Mart
Doudou...........................7 Haziran...........14 Mart
Kızıl Deniz.......................8 Haziran..........15 Mart
DRAJE............................8 Haziran..........13 Mart
sibel07............................10 Haziran.........17 Mart
burcusenk.......................10 Haziran.........17 Mart
uglywife...........................10 haziran.........17 Mart
Ardayasbu.......................11 Haziran.........18 Mart
cananca51......................13 Haziran.........20 Mart
16 eylül...........................15 Haziran.........22 Mart
babyfacee.......................16 Haziran.........23 Mart
uğur ve eylül....................16 Haziran.........23 Mart
öykübebek......................25 Haziran.........1 Nisan

kapkara EKLEDİM CANIM.:dance:

dun ilk defa ebeme gittim 8+2 haftaliksin dedi kalp atislarini dinlemedi daha erkenmis ultrasyonda kalp atislarini gormustuk ama dinlemek icin erkenmis , 2 hafta sonra tekrar ultrasyona giricem, bende bir hevesle gitmistim kalp atislarini duycam diye, dogumuda 28 subat dedi diger doktor 2 mart demisti , her kafadan bir ses cikiyor ya:sm_confused:

kilo konusuna gelince ben 1 kilo almisim ama artik istahim benimde kesildi simdiye kadar cok iyiydim ya , herseyden migdem bulanir oldu birkac gundur Allah yardimcimiz olsun

Canım hayırlı olsun hamişliğin.Tüm dualarımız seninle inşallah mart ayına bu güzel listeden hiç fire vermeden ulaşırız. Herşey gönlünce olsun.

Ya nazancım bende cuma günü gitmeyi düşünüyorum bi heves gidicem bakalım duyabilecekmiyim bende. Bi duysakda rahatlasak dimi.:içelim:

cnm bende 8 haftalık oldum banada doktorum kesin bişey demedı martın 4 u dogum yazdı kartıma ama subatta dogum yaparsın dedı tatlicadiarzu cok merak edıom subattamı dogurcem marttamı dıe :roflol:

Canım hayırlı olsun hamişliğin.Tüm dualarımız seninle inşallah mart ayına bu güzel listeden hiç fire vermeden ulaşırız. Herşey gönlünce olsun.

saol canim,insallah temennilerimiz dogrultusunda gelisir. yarin insallah hayirli haber alirsam listeye ismimi yazarsin artik :teytey:

görüsmek üzere...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…