2009 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

herkeste mide bulantisi oluyor ama bende oyle birsey yok :) suphe etmeye basladim bende bir tuhaflik mi var yoksa ?off ayin 24 u bir gelse de doktora gitsemde içim rahat etse.sadece kan testi ile biliyorum hamile oldugumu.kendi kendime kuruntu yapiyorum.doktora gitmeden içim rahat etmeyecek.

merak etme canım bende senin gibiyim. uykum bile gelmiyor. zaten 1 gün var aramızda. bazen diyorum yani sürekli olmasın ama şöyle 1-2 gün midem bulansında hamile olduğumu anlayayımcoksekeriremsucoksekeriremsu ben geçen hafta keseyi gördüm, çarşambada kalp atışları için gideceğiz. hayırlısı inşallah tıp tıp tıp tıp duyacağız kuzucuğumun kalp atışını. Allah hepimize sağ salim yavrularımıza kavuşmayı nasip eder inşallah.

merak etme canım bende senin gibiyim. uykum bile gelmiyor. zaten 1 gün var aramızda. bazen diyorum yani sürekli olmasın ama şöyle 1-2 gün midem bulansında hamile olduğumu anlayayımcoksekeriremsucoksekeriremsu ben geçen hafta keseyi gördüm, çarşambada kalp atışları için gideceğiz. hayırlısı inşallah tıp tıp tıp tıp duyacağız kuzucuğumun kalp atışını. Allah hepimize sağ salim yavrularımıza kavuşmayı nasip eder inşallah.

insallah canim.demek keseyi gordun oyleyse ben persembe gunu hem keseyi gorebilirim hemde kalbini dinleyebilirim.ne harika bir duygudur eminim.sabirsizlaniyorum.

inşallah canım, ancak o zaman iyice inanacağım. hiç bir belirti olmayınca korkuyorda insan. birde benimki tüp bebek endişeleniyorum arada ama hakkımızda hayırlısı olur inşallah.

inşallah canım, ancak o zaman iyice inanacağım. hiç bir belirti olmayınca korkuyorda insan. birde benimki tüp bebek endişeleniyorum arada ama hakkımızda hayırlısı olur inşallah.

senin ilk bebegin mi ne kadar zamandir istiyordun?ben 1 buçuk yillik evliyim.benim ilk hamileligim saskinim biraz hala inanamiyorum o yuzden doktora gitmek için sabirsizlaniyorum.

Allah tamamina erdirsin tum isteyenlere de nasip etsin insallah bu guzel duyguyu.sonsuz sukurler olsun anne olmak dunyadaki en guzel en kutsal gorev bence.umarim laikiyle yerine getirebilirim.onu kucagima alip koklayacagim gunu sabirsizlikla bekliyorum.

arkadaşlar bhcg kaç olduğunda bebeğin kalp atışları duyuluyor

benim sat 4 hazirandı, bugün gördüm, gerçi biraz zor oldu, dr. normalde göremezdik ama adetten hemen sonra hamile kalmışsındır, ondandır dedi, oysa pek de öyle olmadı ya neyse ona anlatamadım:))

folik asit veriyorlar zaten gynoferrosanol ün içinde var polivit yada supradyn e gerek yok
gebelikte fazlasıyla iyi besleniyor insan emzirmede bence yine demire ihtiyaç oluyor ne olursa olsun vitaminde bir ilaç uzun süre kullanılması bana çok doğru gelmiyor benim çalıştığım doçentte aynen böyle yapıyor hastalarına....

tekrar merhaba, sizin çalıştığınız dr. da kadın doğumcu mu yan, hani bana ismini vermiştiniz??

benim sat 4 hazirandı, bugün gördüm, gerçi biraz zor oldu, dr. normalde göremezdik ama adetten hemen sonra hamile kalmışsındır, ondandır dedi, oysa pek de öyle olmadı ya neyse ona anlatamadım:))

darısı bana arkadaşım ya bn geçen hafta gittim 3 haftalık olduğu için keseyi bile göremedim heyecanla korku arası bi duygu var geceleri uyuyamıyorum

aaa çok ilginç folik asiti neredeyse 8 aydır alıyorum hamilelik öncesi başladım 6+1 im hiç midem bulanmıyor:nazar: folik asitin mide bulandırdığını hiç duymamıştım.zaten 2. aydan sonra folik asitin pek bir manası kalmıyacak.acaba ondan sonra hangi vitaminleri alacağız bilginiz var mı?

ben de ilk çocuğumda hissetmemiştim ama geçen iki gün unutmuşum içmey, midm iyidi o günler, bugün dr. a sordum, içtikten yarım saat sonra filan yapabilir ne de olsa içinde b vitamini var dedi, ama bende daha uzun sürdü .

uğur ve eylül ----ve eylül16 arkadaş birbirimize çok yakınız benimde 16 haziran kızlar sizde nasıl belirtiler var? ilk dr. kontrollerine gittiniz mi? be hala işten fırsat bulup gidemedim ya

ilk doktor kontrolüne 16 temmuzda gittim o zaman 4 hafta 6 günlük falandı ..doktor büyük ihtimal kese görünmez demişti ama göründü..2 hafta sonrası içinde kalp atışlarını duymamız için randevu verdi..bu ayın sonunda gideceğim...düne kadar iştahsızlık yoktu herşeyi yiyebiliyodum şimdi iştahım yok ve sanki bazen midem bulanıyor..birde çok halsizim sende belirti varmı?doktora gittinmi*

Arkadaşlar bugün için son bir sorum daha var, ilk bebeğmden hatırlayamıyorum ama bunda ara ara göbek veya kasığa yakın yerlerde sızlamalar olıuyor, normal mi bunlar 6-7 hafta arası bir dönemdeyim.

Aynı sızılardan bende de oluyor hatta belim de çok ağrıyor ara sıra. Ama normalmiş bu ağrılar bende çok korkmuştum duyunca rahatladım.

Arkadaşlar rüyamda gördüm bugün ikizlerim oluyomuş. Dr.agitmişiz,kalp atımına bakıyoduk ultrasonda iki tane kalp atımı gördük ve şaşırdık. Allahım hayırlara çıkar yarabbim. Hiç bebekle ilgili rüya görmüyorum derken başladık galiba.

hoşbulduk arkadaşlar 5 haftalığım bugün sabah doktordaydım keseyi gördük ama dikkat ediyorum çoğu arkadaş kalp atışlarını bile duymuş bana doktor 2 hafta sonra gel dedi ve alttan kontrol yapmıyor normal mi

Normal canım 5 haftalıkken keseyi görmüşsün ne güzel gözün aydın.Doğru iki hafta sonra tekrar gidip kalp atışlarını da duyarsın inşallah bebişinin. Eğer göbekten göremezse alttan bakıyor. Seninki görünmüş.

mrb.arkadaşlar ben bu aralar sürekli uyumak istiyorum yorgunluğum geçmiyo hafif bulatılarda başladı.

bende 6 haftalıkken kalp atışlarını duyduk...ama doktor bakmadan demişti.duyamazsak daha sonra bakarız demişti..alttan riskli bildiğim kadarıyla...

Hayırdır inşallaah diyelim canım...ikizlerin mi olcak yoksa arkadasııım????bi taşla iki kuş ne güzel olur dimi??Var mı ailede ikiz falaan varsa olma ihtimali de yüksek biliyosun hayırlısı bakalım canım...inşallaah allah gönlüne göre verir.bu arada bende geçen akşam rüyamda oğluşumla doktora gidiyoruz ultrosanla bakmak istiyor doktor bende oğluşumda merakla ultrosona bakarken çok güzel bi kız bebek görüyoruz..Bi görsen nasıl mutlu oluyoruz nasıl seviniyoruz anlatamam....inşaaallaah allah hepimizin gönlüne göre verir....

X