2009 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

ne güzel esma teyzesi küstük tebrik etmedin bizi

denizciğim valla işleri dün erken bıraktığım için bir iş bi burası zor oldu özür olsun:eek: oğluma kardeş geliyormuş sevinmemmi tebrik ederim hayatım sonuçlarda iyi çıkmış allahım sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin ben artık iyice sabırsızlanmaya başladım zaten

selence canım maşallah senin ufaklıkda iyimiş çok sevindim

bu arada canlar dün benden muayene parası almadılar çok komik oldu kıza ücret yokmu diyomuşum zorla para uzatıyorum kız yok dedi kocişde esma ne meraklısın para vermeye diyo ne biliyim özel hastane her zaman alıyorlardı şimdi ne değişdi demi
balık hapını yazdırdık doktorumuza ayrıca süt sağma makinasınıda sordum elifciğim senin dediğin gibi avent manueli tavsiye ederim ben onu kullandım gayette iyi dedi ama kesinlikle elektrikli alma kiralayalım ben sana yardımcı olurum dedi elektrikli düşünürsen dedi

ya kocişde kafayı bana taktı esma nasıl nefes alıyorsun diye sana kompresör alacağım diye yardımcı olur diye deli ediyo beni kafayı nefes alışımla bozacak:)

kızlar nefes darlığı tiroidin yükselmesinden olabiliyor.
bende de vardı tahlillerimde yüksek çıkınca doktorum bundan dedi.
bir tahlil yaptırın isterseniz.
esma sende adresini gönder bu arada canım.

herkese günaydın canlarım dün randevumuz iyi geçdi ama benim ufaklık bize poposunu döndü yüzünü göstermedi o yüzden bizim fotomuz yok bu sefer babası çıldırdı ben geldiğimde böle yapıyo diye:)) gerçekdende öle geçen sefer yalnız gitmişdim bana neler neler yaptı neyse oğlumun sağlığı yerinde tam 593 gr olmuş doktor düz 600 dedi 30 cmde boyu varmış oğlumun maşallah barekallah 24/02/2009 oldu bu seferde tahmini doğumu duramayacak bu oğlan yerinde neyse kızlar benden bu kadar işlerim var haber vereyim merakda bırakmayım dedim

ooohh maşallah bizim daha çok var kontrole bende çok merak ediyorum..

kızlar bugun ben kontrole gidegecegim hayırlısı bakalım cok heyecanlıyım :teytey: saruboceq bende veriyimmi msn adresimi :))) :eek::1hug:

boddim maşşşallah oğluna maşşallah..neden bilmem ama banada benimki şubatta doğacak gibi geliyor hep..hiç kendimi marta alıştıramadım..sanki hep önceden gelecekmiş gibi(tabi gelişimini tamamlayıp) hayırlısı olsun..rabbim en doğru zamanı bilir..hadi gözünüz aydın...

canım benimde öyle geliyor. Şubat sonu gibi. Gerçi erkek çocukları daha geç kız çocukları daha erken gelirmiş bilginize..,

ya kocişde kafayı bana taktı esma nasıl nefes alıyorsun diye sana kompresör alacağım diye yardımcı olur diye deli ediyo beni kafayı nefes alışımla bozacak:)

hahaha çok komik
bence
çok güldüm
hahahaaa:roflol::roflol::roflol::roflol:

hahaha çok komik
bence
çok güldüm
hahahaaa:roflol::roflol::roflol::roflol:

öldürüyo beni valla deniz adam kafayı benle bozcak kocaman göbeğim var ha bire kilo alıyorum senin hiç göbeğin yok diyo görseniz 8 aylık hamile gibiyim

denizciğim valla işleri dün erken bıraktığım için bir iş bi burası zor oldu özür olsun:eek: oğluma kardeş geliyormuş sevinmemmi tebrik ederim hayatım sonuçlarda iyi çıkmış allahım sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin ben artık iyice sabırsızlanmaya başladım zaten

selence canım maşallah senin ufaklıkda iyimiş çok sevindim

bu arada canlar dün benden muayene parası almadılar çok komik oldu kıza ücret yokmu diyomuşum zorla para uzatıyorum kız yok dedi kocişde esma ne meraklısın para vermeye diyo ne biliyim özel hastane her zaman alıyorlardı şimdi ne değişdi demi
balık hapını yazdırdık doktorumuza ayrıca süt sağma makinasınıda sordum elifciğim senin dediğin gibi avent manueli tavsiye ederim ben onu kullandım gayette iyi dedi ama kesinlikle elektrikli alma kiralayalım ben sana yardımcı olurum dedi elektrikli düşünürsen dedi

evet arkadaşlar bu konuda en iyisi avent markasıymış bende araştırdım

bu arada unutmadan artık eczanelerde para alıyor kızlar çok şaşıdım valla yeni çıkmış bu kanun
eğer özele gidiyorsanız eczane 10 ytl (reçete yazılmışsa) devlet hastanelerine gidiyorsanız 4 ytl alıyor ayrıca eskiden hamilelerin ilaçları bedavayken aetık yüzdeleri alınıyor bilginize....

evet ya onu bende duydum ve benden de aldılar..3 ytl ilaç için verdim 10 ytl katkı payı aldılar.....eğer kızlar özel hastaneye gidiyorsanız ve alacağınız ilaç tahmini 10 ytl nin altında ise karneye yazdırmayın yada analık recetesi yaptırmayın ssk ise...yoksa benim gibi artı 10 ytl ödemek zorunda kalırsınız...

Özel hastanelerde SSK dan faydalanıp muayene olduğunuzda gayet doğal olarak reçetenizi onaylatıp Eczaneye gidiyorsunuz.

Buraya kadar her şey doğal ancak yeni uygulama gereği sizi bekleyen kötü bir sürpriz var.

KATILIM PAYI

İkinci basamak resmi kurumlarında muayene oldu iseniz 3 YTL

Eğitim ve araştırma hastanelerinde muayene oldu iseniz 4 YTL

Üniversite hastanelerinde muayene oldu iseniz 6 YTL

Özel sağlık kurum ve kuruluşlarda muayene oldu iseniz 10 YTL

Katılım payı ödersiniz.

Bu sebep ile aldığınız ilacın tutarını önce sorun sonra karne veya reçete ile alın.

Çoğu eczane bu uygulamadan dolayı uyarmıyor bu sebeple dikkatli olun.

SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİM

ahahahhahahah çok güldüm:eek: güzel espiri yapmış. Benimkide burnun mu tıkalı falan demişti ama espiriyi tuttum :hooray:

arkadaşlar geçen gün bi haber okudum yazmayı unuttum anne doğum yapıyor sonrasında dudağında uçuk çıkıyor ve bebeğini öpüyor ve bebeği uçuktaki mikroptan hayatını kaybetmiş halbu ki doğumdan önce çıksa o uçuk bebek bağışılık kazanacakmış aman arkadaşlar çok dikkatli olalım bebişlerimize doğduğunda çünkü kimi insanlar hemen öpmeye çalışıyorlar bebeği bi şekilde önlemimizi alalım

arkadaşlar geçen gün bi haber okudum yazmayı unuttum anne doğum yapıyor sonrasında dudağında uçuk çıkıyor ve bebeğini öpüyor ve bebeği uçuktaki mikroptan hayatını kaybetmiş halbu ki doğumdan önce çıksa o uçuk bebek bağışılık kazanacakmış aman arkadaşlar çok dikkatli olalım bebişlerimize doğduğunda çünkü kimi insanlar hemen öpmeye çalışıyorlar bebeği bi şekilde önlemimizi alalım

öfff bizim evde bi kavga da ondan cikacak zaten :nazar:
yenidogmus bebegi 20 kisi opmeye calisacak. ben deliricem derken insanlari kiricam vs vs :eek:
artik ayıbı mayıbı yok kızlarcim, dikkatsiz insanlari uyaricaz.
kimse alinmiycak kaydirigubbakcemile

günaydın arkadaşlar, ben gece geç saate kadar oturamadığım için önce geceki mesajları okudum.
ohh ne güzel dün dr.a giden arkadaşların hepsinden iyi haberler aldık, bebişler büyümüş. gözünüz aydın olsun. bundan sonra alacağımız haberler inşallah hep böyle olur.
deniz oğluşun hayırlı olsun.
1-2 gündür bende artık net hissetmeye başladım kımıldamaları.ya dr. gideli daha 10 gün olmuş. nasıl geçecek zaman acaba. şeker testinden sonra gitmeyi düşünüyorum bir dahaki sefere. ama onada daha çok var. ben yine dayanamam önceden bi giderim herhalde.

X