2009 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar vitamin kullanıyorum kullandığım ilac elevit fakat bende çarpıntı yapmaya başladı sizdede varmı acaba dr sorarsanız gidecek olan arkadaşlar sevinirim şimdiden teşekkürler

elevitin bulantı yapması normal ama çarpıntıyı ilk defa duydum. Bende elevit kullanıyorum. Yarın doktora gideceğim sorarım

doğum günü kutlu olsun. Kızınızla birlikte nice doğum günü kutlamalarına

Anne olmayı planlayan arkadaşlarıma ya da hali hazırda hamileliğinin başında olan anne adaylarına bir faydası olur umarım....

1. Çarpıntı ve yorgunluk: Hamilelikle ilgili kendimde ilk gözlemlediğim şey çarpıntıydı... Ben normalde çok hızlı yürüyen bi insanım... Her yere çok hızlı yürürüm... Daha hamile olduğumu bilmediğim dönemde hızlı yürüdüğümde çarpıntım olduğunu hissetmiş ve çok şaşırmıştım... Çünkü evde çok da efor sarf etmeme gerek olmayan basit bi işi yaparken ya da 2 adım yürürken bile birden çarpıntı oluyordu ve çok garip geliyordu bu durum bana.... Sonradan öğrendiğime göre bu çarpıntının sebebi daha hamileliğin başında artmaya başlayan kan hacmiymiş, kan hacmi arttıkça bu kanı vücutta dolaştırmak için kalbe ekstra yük biniyormuş..... Bu çarpıntı hissi başlangıçtan hamileliğin sonuna kadar devam eden bir durummuş, o yüzden hareketleri biraz yavaşlatmakta ve gerektiğinde inat etmeyip dinlenmekte yarar var.....

Arkadaşlar çartpıntı elevitten değildir. kan hacmimizde ki artıştan kaynaklanıyor. Gece yatarken bazen kalp atışlarımdan uyuyamıyorum :)

herkese günaydın güzel anneler grip olmuşum hemde midemi üşütmüşüm
denizciğim bende aynı sorun vardı ishal sorunu vitaminlerde yapıyo tatlım senin dediğin gibi ağrıyla uyanıyorum bende dr ayrıca musluk suyundan uzak dur dedi

Arkadaşlar çartpıntı elevitten değildir. kan hacmimizde ki artıştan kaynaklanıyor. Gece yatarken bazen kalp atışlarımdan uyuyamıyorum :)

canım aynen hatta gecen eşime yaslandım oturuyordum kalp atış hızıma şaşırdı iyimisin sen bu nasıl bir kalp atışı dedi oturduğumuz yerde bile o kadar kendini belli ediyo hatta ben konuşurrken bile nefes nefese kalıyorum o derece bir kalp atışım var yaniikaydirigubbakcemile3 doktorumada sordum normal dedi

sağolun kızlar ya kasığımda çok fena sanıcı var ve şimdi yola çıkıyoruz umarım kötü bişey olmaz hepinizi öpüyorum kendinize bebişlere
iyi bakın görüşürüz

GÜNAYDIN ANNİŞLER
betülcüm kızın hayatcım oğlun hayırlı ve olsun.BANADA 14 haftayken yüksek ihtimalle kızın olcak dediler kızıma çarşamba günü bakcaz.hayal kırıklığı olabilir amasen onu kızım diye severken o seni duymuyodu annesi şimdi oğluşum de bak nası tepiğler gelir.
nazan cım eşinin doğum günü kutlu olsun .biz dün eşimle yemeğe gittik eve donuştede arabada müziğin sesini sonuna kadar açtık dinliyoruz laylaylom tam o sırada ilk defa ağır bi tekmeydi sanırım o bidaha yapmadı ama içinde bişiler oynuyo du sanki pat diye vurdu.karanlıkmıydı çok acaba yolumu göremedi.kuzum ama çok güzel bi duyguydu bu deliler ne yapıyo demiştir kesin. bu arada aramıza yeni katılan bi annişimiz daha olmuş hoşgelmişşşşşşş...

geçmiş olsun boddim.

günaydın güzel hamişler....

iyi yolculuklar che-guevera dikkat et kendine yormamaya bak kendini çünkü sancı filan olduğunda hemen dinlenin diyorlar...

çarpıntı bende de oluyor..ama normalmiş o yüzden pek takmamaya çalışıyorum...
miğde ekşimesinden bahsetmişsin geçen haftalarda yaşamıştım bende reflü başlangıcı demişti bir şurup vermişti gaviscon diye ama ben o şurubu hiç içemedim...kendiliğinden zamanla kayboldu şikayetim az ve sık yemek yemek gerekiyor miğdeyi boş bırakmamak gerkiyor birde tıka basa yememeli..

yarın benimde kontrolüm var detaylı ult. dönemine girdik biz artık bakalım ne diyecek dr.muz...

Bakalım bendende detaylı isteyecek mi doktor.. Yarın sabah doktora gideceğim. Bebişimi göreceğim için çok mutluyum :)

Bakalım bendende detaylı isteyecek mi doktor.. Yarın sabah doktora gideceğim. Bebişimi göreceğim için çok mutluyum :)

iyi haberlerini bekliyoruz melekcimmm
gunaydin annelerrr
yasasin haftasonu geldi hihoyyyt
bi haftayi daha devirdik hamilelikte cok sukur :CüvCüv:

Kizlar benim çok uykum var uykusuzluktan bayilcam sanki yorgunluk diil ..sanki gözlerim kapaniyor resmen pazar günü akşama kadar uyurum .sanirim

KIZLAR BENİM ÇOK UYKUM VAR UYKUSUZLUKTAN BAYILCAM SANKI YORGUNLUK DİİL ..SANKİ GÖZLERİM KAPANIYOR RESMEN PAZAR GÜNÜ AKŞAMA KADAR UYURUM .SANIRIM . SİZ NE DURUMDASINIZ.elif cim kalan haftalarda geçsin bi de sen o zmn gör coşkuyu... :) ya geçermi mehmetçik ve bekleyenleri şafak sayar ya askerliğin bitmesi için bizde hafta sayıyoruz :) offff offffffffff gel teskereeeeeee bide gün geçtikçe daha çok kavuşmak istiyo meleğine...

Bende bugün Cuma olduğu için çoook sevinçliyim. Havada güzel, tıkılıp kalıyoruz içerde

aynen canım...bende hamileligi bayanlarin askerligi olarak tanimliyorum..
amaaan kizlar bosverin nasilsa dogacaklar.
eslerimiz yakinlarimiz bize prenses gibi davraniyor tadini cikaralim bugunlerin.

elif çim ole de ben sabırsınızım anacım onları düşünen kim olsunda seviyim diyorum eşim sarışın ben esmer bide bebişimiz kızımız sarışın mı olacak esmer mi onu merak ediyorum.ellerini ayaklarını herşeyini.....

doğru aslında servisten falan erken inip yürüyüş yapmak lazım. Hele ki normal doğum düşünen arkadaşlar şimdiden egzersiz falan yapmak lazım

kızlar bende meleğimi merak ediyorum ama her günü de doya doya yaşamak istiyorum...birden geçmesin zaman sindire sindire geçsin...her duyguyu yaşayalım beraber yavaş yavaş tekmeleri hissetmeye başladık mesela bakalım ilerleyen zamanda ne ile karşılaşıcaz...ne süprizler yapıcak bebişler bize....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…