2009 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

çok alınganız kızlar. bizlerde kafamıza takmamalıyız. bebekler için. bu bir gerçek sinirli bir annenin bebeği sakin olamaz. eğer onların ilerde sakin bebekler olmalarını istiyorsak sakin durmalıyız. zor olabilir fakat mecburuz sanırım sonunda yine biz çekeriz.

enelcim seninde gözün aydın olsun. bizim nazlı kızlar maşallah iyi gidiyorlar. dr. unun iyi olmasına da çok sevindim. bizde ayliz'e öpücükler gönderiyoruz.

nazan eşinin daha çok anlayışlı olması gerekiyor ama işte insan 7sinde neyse 70inde de o derler ya kimisi değişmiyor demek ki. canım sen yapabildiğin kadar görmezden duymazdan gelmeye çalış. kolay değil elbette ama sürekli canını sıkmaktan daha iyi olur gibime geldi. Allah kolaylık versin.

sizlere bir şey sormak istiyoru. 3 lü testi yaptırmayan var mı. veyada yaptırmasak olurmu . ben biraz korkuyorum da

doğa geçmiş olsun arkadaşım, böbrek ağrısına normalde çok zor diyorlar bir de hamileyken Allah kolaylık versin. gelmiş geçmiş olsun.

sizlere bir şey sormak istiyoru. 3 lü testi yaptırmayan var mı. veyada yaptırmasak olurmu . ben biraz korkuyorum da

canım ben yaptırmayacaktım.diğer doktorumda gerek yok dedi.ama yeni doktorum beni yarıdan aldığı için kendisi istedi.bence yaptırmasakta olur.

doğacım canım geçmiş olsun.iyisin inşallah şimdi dimi?inşallah geçmiştir bir daha yaşamazsın canım.

ben geldiim. çok şükür iyiymiş kızım. en son bayramdan önceki hafta sancılanınca gitmiştim ya bu sefer azcık endişeli gittim ama rahatladım. 20 gün sonra gideceğim bir daha. doktorum hala yürüyüşe izin vermiyor, sancın olursa prolutona devam dedi ama şükür sancım olmadı tekrar. birde orda bir kadın vardı dikişlerini aldırmaya gelmiş ama bebeği ölmüş çok üzüldüm. Rabbim sağ salim kavuşmayı nasip etsin yavrularımıza.

canım gözün aydın iyi haberlerle dönmüşsün.hihoyyyt umarım sancın falan hiç olmaz sağlıkla tamamlarsın yolunu:CüvCüv:. allah o bayanada sabır versin çok zor allah hiç birimize bu acıyı yaşatmasın inşallah:Saruboceq:

canım
16-20 haftaları arasında anne kanından alınan örnekte b-HCG, alfa feto protein (AFP), ve estriol (E3) denilen üç maddenin ölçümü ile yapılıyor.

Teşekkürler arkadaşım demek benim daha var...Ya bir de birşey daha soracağım..İkili test yaptırmak için gittiğimde doktor ultrasondan ense kalınlığını ölçtü omurgasına ve bilumum organlarına baktı herşey normal dedi..Sonra da zeka testi yaptırmak istiyorsanız kan verin dedi..Şimdi bu zeka testi ikili testin içinde mi yoksa apayrı birşey mi?:eek:

canim ben seni cok iyi anliyorum,eslerimiz bizim eskisi gibi oldugumuzu dusunuyor yada oyle olmamizi bekliyor, gecen gun cok is yapmistim hic yardim etmeyip aksama kadar uyudugu halde kalktiginda koltukta yatiyordum kalktim off belim felan diye birkac kere soylendim belim agriyo felan dedim bir bagirdi bana oflayip puflayip durma be ne var ikide birde belim belim diye ama nasil bagirdi cok zoruma gitti, sonra dondu ogluma bagirdi bende salterler atti tabi elimdeki kumandayi duvara firlattim parcalandi, bu iyice sinirlendi hakaret etmeye basladi bu sefer masanin ustundeki susleri yere carpip kirmaya basladim resmen sinir krizi gecirtti adam bana hicbirsey olmamis gibi yemegini yedi kalkti o aradan birkac saat gecti ozur diliyor affet beni diye kivraniyor , anlamiyor halimden hamilelik nasil birsey bilmiyor tabi aman ne ilgisini ne baska birsey beklemiyorum bende ondan

nazancım çok üzüldüm canım ya hayret bişey bazen erkekler böyle davranabiliyorlar. nedenini kimse çözebilmiş değil ne yazıkki. ama lütfen sen kendini üzme senin yanında bir oğlun ve karnında küçücük bir bebeiin var. sen iyi ol ki onlarda iyi olsunlar. biraz boşvermeye çalış canım. aldırmamaya çalış. üzme kendini canım öpüyorum seniiŞeniz

Teşekkürler arkadaşım demek benim daha var...Ya bir de birşey daha soracağım..İkili test yaptırmak için gittiğimde doktor ultrasondan ense kalınlığını ölçtü omurgasına ve bilumum organlarına baktı herşey normal dedi..Sonra da zeka testi yaptırmak istiyorsanız kan verin dedi..Şimdi bu zeka testi ikili testin içinde mi yoksa apayrı birşey mi?:eek:

zeka test dediği down sendromu riski ölçümü yani 2 li test yaptırdın mı onu.11. ve 14. hafta arasında yapılıyor canım.ama 2 li yapan 3 lü ye gerek duymuyor.yada direk 3 lü yapıyor doktorlar.

canım ben yaptırmayacaktım.diğer doktorumda gerek yok dedi.ama yeni doktorum beni yarıdan aldığı için kendisi istedi.bence yaptırmasakta olur.

doğacım canım geçmiş olsun.iyisin inşallah şimdi dimi?inşallah geçmiştir bir daha yaşamazsın canım.

Enelcim sagol dr böbreğimi takibe aldı iyiyim şimdilik canım.bu üçlü testi yaptırmayacaktım ama dr yapalım diyince kafam karıştı 24 ünde randevum düşünüyorum ne yapsam diye.:1no2:

bizde doktordan geldik.yrni kadın doktorumuz bizi çok beğendi.herşeyi çok güzelmiş ölçüleri haftası ve günü günü tutuyormuş.doktor teyzesini üzmemiş herşeyini kontrol edebilmiş.elevit verdi.3 lü test için kan verdik.illa yapmak istedi 3 lü testi.yarıdan seni aldığım için tüm kontrolleri yapayım dedi.yaşadığımız o kadar zor durumlardan sonra bu kadar sağlıklı olması ne kadar güzel.rabbime binlerce kes şükürler olsun.bacak boyunu falan ölçtü doktor uzun boylu olucak kızım herhalde.hepinize öpücükler gönderdi kızım. :asigim: hihoyyyt[/COLOR][/B][/QUOTE]

canım sevindimmmmhihoyyyt
bende elevit kullanıyorum doktor başka bir ilaca gerek yok dedi. birde omega 3 içeren bir balık yağı aldım onu hergün değilsede gün aşırı içiyorum. doktordan izin aldım tabiki ezbere birşey yapmıyorum
3lü testinde bırak olsun canım ya nasıl olsa senin için birşey değişmeyecek bırak doktorun içi rahat etsin :)
bende o minicik cimcimeni hem öpüyor hem ısırıyorum :)

Enelcim sagol dr böbreğimi takibe aldı iyiyim şimdilik canım.bu üçlü testi yaptırmayacaktım ama dr yapalım diyince kafam karıştı 24 ünde randevum düşünüyorum ne yapsam diye.:1no2:

anladım canım.inşallah olmaz bir daha.
3 lü test için hiç endişelenme.ben bebeğimin sağlıklı olduğunu biliyorum.bugün kalbinin 4 kapakçını bile gördük.1 ay sonra daha net görünecek.herşeyi normal.doktorlar sadece son bir kez daha testin risk oranlarına bakmak istiyor.doktorun istiyorsa yaptır canım.ama emin ol iyi çıkacak.

o bahsettiği ikili testtir, ikili testte ense kalınlığı ölçümüyle ilgili bilgiler kan örneğine eklenip gönderiliyot.

doğa çok geçmiş olsun o sancı hiç birağrıya benzemez. inşallah bir daha çekmezsin aynı şeyleri. allah şifanı versin canım

kızlar selamlar iyi akşamlar.....kızlarrr artık bende bebeğimi hissedebiliyorum..kıpır kıpır ediyor içimde bir tarafa kayıyor orası hafiften sertleşiyor ve artık duyabiliyorum hareketlerini...eeee büyüdü artık kızım bayramda gören şaşırdı bilmeyenler hemen anlıyorlar artık iyice büyümeye başladı karnım..

rahatsız olan arkadaşlara çok geçmiş olsun...bu aralar biraz uzak kaldık tatil nedeniyle inşallah haftaya tekrar toplanıcaz buralarda....

kızlar misafirlerim geldi.eşimin halası,kayınvalidemler komşuları.şimdi gittiler.ama çok mutlu oldum.hamiş olduğumu duyan geliyor.bu sene çok arayan soranım oldu.ne büyük mutluluk bu şekilde ziyaret edilmek.
burda olan varmı?

Nazancım inan çok üzüldüm bu duruma...Nasıl oluyor da bu kadar duyarsız olabiliyor ki hamile olan eşine...
Belki sinirsiz bir zamanında konuşmayı denesen, hareketlerinin seni ne kadar kırdığını falan söylesen seni daha fazla anlayabilir..
Hiç denedin mi canım bunu...

canim 13 senedir konusa konusa dilimde tuy bitti hatta dayanamayip 2 sene once bosanmistim esimden, oglumuz var diye dayanamayip 1 sene sonra tekrar birlestik, yani 1,5 senedir yeniden basladik esimin su anki hali eskisine gore yunmus yikanmis derler ya oyle, eskiden daha kotuydu, yinede egoistligine, anlayissiz ve dusuncesiz olmasina bazen dayanamiyorum heleki bu hassas donemimde:çok üzgünüm: biraz ozel konulara girdim ama sizlerle oyle yakin oldukki hepiniz sanki kirk yillik arkadaslarimsiniza.s.

X