2009 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

günaydın mart anneleri hepinize güzel bir hafta sonu diliyorum. bende allah kısmet ederse nisan annesi olucam.kendi bölümümle birlikte sizide takip ediyorum. 1 ay sonra yaşayacaklarımı görmek gibi çok heycan verici bebeklerinizin cinsiyetleri belli olmuş çoğunuz hissediyorsunuz hareketlerini. ne güzel bizede nasip olur inşallah. nazancım eşinin tavırlarını takma yani öyle görün ilgilenme kendi önemli hissetmesin. sen onunla ilgilenmezsen o senin üzerine düşer. eskiye göre düzeldiğini yazmışsın. demekki zamanla daha da düzelecek. dediğin gibi iyi yönlerini düşün. rabbim sizi birbirinize bağışlaşın ve muhabbetinizi arttırsın inşallah..

hoşgeldin komşu komşuŞeniz
bizde bizden öncekilere hep bakıyoruz neler olacak diye..
sağlıkla hepimiz kucağımıza alalım inşallah:Saruboceq:

günaydın kızlar, kitaptan bakıyorum her hafta neler yaşayacağız diye, orda 15. haftadan sonra özellikle sağ kasıkta ağrılar hissedilebileceği belirtiliyo. bende de oluyo zaten sık sık. nedeni ise iç çeperin genişlemeye başlaması zaten herkesin karnı çıkmaya başlamış baksana:KK70: e sonra sonra her taraf ağrımaya başlıyacak bebek büyüyo ne de olsa.

bende erken bir belirti oldu sanırım bayramın 2. günü annemlerdeydik sol göğüs üstüne bişey döktüm sandım, dün de aynı şey sola oldu. su içtim su döküldü sandım ama farklı bişey. atleti sertleştirmiş:S

baktım nette ve kitapta süt 20. haftadan itibaren gelirmiş. neyse 4 gün sonra doktora gidicem sorayım..

sağol hayatım bu iyi geldi

bu arada benimde memişlerden süt geliyo ama fazla değil ucunda kalıyo bembeyazzzkaydirigubbakcemile3

günaydın kızlar herkezin gaçmiş bayramını kutlarım bebişler nasıllar üzüyorlarmı annelerini benim sağ kalçama acayip sancı giriyor bir de hamiş listesini baksakkaç kız kaç erkek oldu pazartesi gidiyorum bende bakalım cinsiyetini söyleyecekmi dr

gerçekten çok güzel..
gözlerim dolu dolu okudum...
Allahım hepimize nasip etsin inşallah

güzel anneler hepinize iyi tatiller diliyorum ben kaçar bebeğimi görmeme 2saat 30 dakika kaldı ölecem merakdan:)

güzel anneler hepinize iyi tatiller diliyorum ben kaçar bebeğimi görmeme 2saat 30 dakika kaldı ölecem merakdan:)

ayyy ben de her seferinde heyecandan ölüyorum karnıma ağrılar giriyo nefesim kesiliyo eşim diyor ki sakin ol ne var bunda diyor bizim gibi kimse anlayamaz bu duyguyu :nazar:

evet ağrılar çok normal, doktor hergün için magnezyum içmemi söyledi zaten. bi arkadaşım 2 ay önce doğum yaptı "sen bu gunleri arıycaksın dedi" ağrılar konusunda. son aya girince herşey daha zor oluyomuş. düzgün oturmak nerdeyse imkansızlaşıyomuş. gece uykuları bol bol tekmelerle bölünüyomuş, bacak ve ayaklar baya bi şişiyomuş kasılıyomuş... ama son ay da magnezyum içirmiyolar sancıları azalttığı için doğum sancısını hissetmemizi önleyebiliyomuş. aman dikkat magnezyumu son aylarda bırakmak lazım yani:)

ayyy ben de her seferinde heyecandan ölüyorum karnıma ağrılar giriyo nefesim kesiliyo eşim diyor ki sakin ol ne var bunda diyor bizim gibi kimse anlayamaz bu duyguyu :nazar:

evet canım cidden öle bu sefer yanıma cd aldım dr teyzesine söyleyeceğim görüntülerini kayder inşallah

arkadaşlar başka biryerden aldığım bir bilgiyi sizinle paylaşmak istiyorum

Dr. Kağan bey bence çok güzel açıklamış:

Günlük yaşamımızda belli bir olayı tarif etmek için kullandığımız kelimeler o olayı algılayış biçimimizi derinden etkiler. NLP (nöro-linguistik programlama) teknolojisinin başarısının en önemli dayanaklarından biri kelimelerin dikkatli kullanılmasıdır. NLP öğretisi bilinçdışımıza (bilinçaltımıza) hangi mesajların gönderileceğini bilinçli olarak seçmemizi sağlar: NLP'ye göre "biz kelimelerimizi bilinçli seçerek bilinçdışımızı olumlu yönlendirebiliriz".
Doğum eylemi sizce nasıl birşey?

"ağrılı"
"korkunç gözüküyor"
"düşünmek bile istemiyorum"
"ben iğneden bile korkan bir insanım, gerisini sen düşün artık"
"bilmiyorum, deneyip göreceğiz, ama ağrı duyulduğunda yapılacak çok şeyin olduğunu biliyorum ve bu beni rahatlatıyor"
"kişiye göre değişebileceği söyleniyor ve buna inanıyorum"

Yukarıdaki cevaplardan hangisi size yakın geliyorsa, sizin bilinçaltınıza doğum eyleminizin o şekilde geçmesi emrini peşinen verdiğinizi ve doğumunuzun muhtemelen o şekilde geçeceğini büyük bir doğrulukla tahmin edebiliriz.

Bizim dilimizde "doğum sancıları" veya "doğum ağrıları" olarak ifade edilen olayın ingilizcesi "labor" yani "iş", fransızcası ise "travaille" yani yine "iş", veya daha başka bir deyişle "eylem". Dikkat ettiyseniz bu kelimelerin içinde ağrıyı çağrıştıran birşey yok, doğum sonuca ulaştıracak bir eylem olarak tarif edilmiş. Bizim toplumuzda doğum eylemi "sancı" veya "ağrı" olarak ifade edildiği sürece anne adaylarının ağrı çekmemesi mümkün görünmüyor. NLP'nin kuramlarından biri de "dünya üzerinde herhangi bir şeyi bir kişi bile yapabilmişse, bunu herkes yapabilir!" şeklindedir. Dünya üzerinde birçok anne adayı az miktarda rahatsızlık duyarak bebeklerini dünyaya getirebilmektedir. Bunun anlamı, bunu sizin de yapabileceğinizdir. Elbette bunun için NLP öğrenmeniz uzun zaman alır, ancak olaya bakış açınızı olumsuzdan olumluya çevirerek bunu başarabilir duruma gelebilirsiniz.

Şu andan itibaren size doğum sancısı veya doğum ağrısı tanımlamalarını "çöpe atmanızı" ve yerine doğru olan "doğum eylemi" tanımlamasını kullanmanızı öneriyoruz.

Yukarıdaki cümlelere gülümseyerek bakıyorsanız, sizin zihninizdeki "doğum resmi" muhtemelen zaten olumludur.

NOT:ALINTIDIR...

kızlar çıkamadım bir türlü ama son birşey soracağım geçen sefer gittiğimizde oğluşum uyuyordu onu uyanık tutmak için ne yapabilirm acaba bide çikolata yiyip girmeyi duymuştum çok hareketli oluyorlarmış ne kadar doğrudur bu

günaydın kızlar.
çok korkuyorum ya.
biliyorsunuz rizedeydi akşam gelince uyuyakalöışım iğneyi 5 saat gecikmeli vurdurdum eşime.
çok korkuyorum bebeğime bir şey olmuş mudur diye

inşallah bir sorun çıkmaz canım ama düşünsene o kadar çok kullanan var ki bu iğneleri mutlaka unutan oluyordur. meraklanma allahın izniyle hiç birşey olmaz. içini ferah tut canım

kızlar çıkamadım bir türlü ama son birşey soracağım geçen sefer gittiğimizde oğluşum uyuyordu onu uyanık tutmak için ne yapabilirm acaba bide çikolata yiyip girmeyi duymuştum çok hareketli oluyorlarmış ne kadar doğrudur bu

Ben de denemedim ama herkes aynı şeyi söylüyo çikolatanın etkisini
Uyusada dr uyandırıyo onu zaten karnına bir kaç kere vurarak.Hemen hoplamaya başlıyolar :) kaydirigubbakcemile3

herkese günaydııınn güzel anneler bugün oğluşumu görmeye gideceğim çok heycanlıyımmm ben yaaa nasıl büyüdü kim bilir zaten dayanamadım 9 gün erken aldım randevumu dr teyzesine diyeceğim 1 ay çok uzun bir süre diye

hadi hayırlı haberlerle dön inşallah.
bana da doktorum 5 hafta da bir veriyor randevuyu bende çok değilmi diyorum hayır sorun olmadıktan sonra normal zaman diyor napalım bizde bekliyoruz 5 haftayı sabırsızlıkla :)

Ben de denemedim ama herkes aynı şeyi söylüyo çikolatanın etkisini
Uyusada dr uyandırıyo onu zaten karnına bir kaç kere vurarak.Hemen hoplamaya başlıyolar :) kaydirigubbakcemile3
zaten kocişede ben öyle diyorumsallana sallana gireceğim muayeneye uyansın kerata diyorum olmadı pataklarız
hadi hayırlı haberlerle dön inşallah.
bana da doktorum 5 hafta da bir veriyor randevuyu bende çok değilmi diyorum hayır sorun olmadıktan sonra normal zaman diyor napalım bizde bekliyoruz 5 haftayı sabırsızlıkla :)

canım sen handi dr gidiyordun sordum galiba ama yine unuttum kusura bakmaa:1no2:

günaydın mart anneleri hepinize güzel bir hafta sonu diliyorum. bende allah kısmet ederse nisan annesi olucam.kendi bölümümle birlikte sizide takip ediyorum. 1 ay sonra yaşayacaklarımı görmek gibi çok heycan verici bebeklerinizin cinsiyetleri belli olmuş çoğunuz hissediyorsunuz hareketlerini. ne güzel bizede nasip olur inşallah. nazancım eşinin tavırlarını takma yani öyle görün ilgilenme kendi önemli hissetmesin. sen onunla ilgilenmezsen o senin üzerine düşer. eskiye göre düzeldiğini yazmışsın. demekki zamanla daha da düzelecek. dediğin gibi iyi yönlerini düşün. rabbim sizi birbirinize bağışlaşın ve muhabbetinizi arttırsın inşallah..

hoşgeldin nisan annesi :)
bizde senin gibi bizden önde olan annelerin topiclerine bakıyoruz. gerçekten insan heyecanlanıyor. bizde bu haftalara gelebilecekmiyiz acaba diye iç geçiriyoruz.
allah hepimize sağlıklı güzel bir hamilelik geçirmemizi nasip etsin inşallah. :Saruboceq:

zaten kocişede ben öyle diyorumsallana sallana gireceğim muayeneye uyansın kerata diyorum olmadı pataklarız

canım sen handi dr gidiyordun sordum galiba ama yine unuttum kusura bakmaa:1no2:

ben melikgazi hastanesinde cahit beye gidiyorum canım
senin arzu hanıma gittiğini hatırlıyorum onada gittim ama hastane çok kalabalıktı sevmedim yoksa arzu hanım çok tatlı bir bayan keşke başka bir hastanede olsaydı.

hamişler merhaba.dün lekem geldi.ve doktora gittim.iğne vurundum .leken eğer gelmezse 4 gün sonra istersen iğne vurun dedi.sizce 4 gün sonra vurunayım mı?
bebeğim KIZmış teyzeleri.dr %99 kız dedi.
diğer doktorumdan memnun değildim bu süper ama bunun ultrasyon aleti 2 boyutlu ve devlette doğurmak zorundayım.sizce bunlar önemli mi?bu drye devam edeyim mi?çok teşekkürler...

X