2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

öksürük konuusunda kimse bişey bilmiormuş demek.burdan bu çıktı.kafamçokkarıştı

geçmiş olsn diyen arkadaşlarım saolun tşk ederimm..

hülyacım ben bikere profa göütrdm yağmuru.bana dedikii sabaha yakın sakın emzirme..
sabah uyandığı zaman çocuk aç olacak ve kahvatı yiyecek kesinlikle emmeyecek.
emzirme kahvaltıdan sonra.gerçekten ben bunu uyguladım ve yağmur o ay tam 1 kilo almıştı..
sadece bu deil tabiki.emzirmeyi yemeklerden sonra çay niyetine vericeksin dedi.
gerçektende öle yapınca dediğim gibi tam 1 kilo almıştı.sanırım 9-10 ay arasıydı..

bence kalktığı zaman emzirmek yerine kahvaltısını yaptır.hem artık onun emdiği ona fazla yarar sağlamıyorki.çocuk başka gıdalarldan alsın alacağını..

durduramıyorsunki canım, çocuk aç uyanıyor ve sen kahvaltıyı hazırlayana kadar yıkıyor ortalığı, ben emziriyorum kahvaltı hazırlanan kadar acıkıyor yiyor. ama bazen yemek yediriyorum 2 lokma alıyor beğenmeyince hemen emmek için kucağıma yatıyor güvencesi var nasılsa.

öksürük konuusunda kimse bişey bilmiormuş demek.burdan bu çıktı.kafamçokkarıştı

geçmiş olsn diyen arkadaşlarım saolun tşk ederimm..

hülyacım ben bikere profa göütrdm yağmuru.bana dedikii sabaha yakın sakın emzirme..
sabah uyandığı zaman çocuk aç olacak ve kahvatı yiyecek kesinlikle emmeyecek.
emzirme kahvaltıdan sonra.gerçekten ben bunu uyguladım ve yağmur o ay tam 1 kilo almıştı..
sadece bu deil tabiki.emzirmeyi yemeklerden sonra çay niyetine vericeksin dedi.
gerçektende öle yapınca dediğim gibi tam 1 kilo almıştı.sanırım 9-10 ay arasıydı..

bence kalktığı zaman emzirmek yerine kahvaltısını yaptır.hem artık onun emdiği ona fazla yarar sağlamıyorki.çocuk başka gıdalarldan alsın alacağını..

bunu bildiğim iyi olduuuu ama duru vantuz gibi ya bırakmıyo kiii bi yapıştımı tamammmm verdiğin bilgi için tşk ederim cnm

hülya benim doktorda aynısını dedi,
her çocuk torna tezgahından çıkmış gibi aynı boy ve kiloda olmazki dedi :)

zaten bende eşimde çok zayıfız.

Sagol ilkecimmmm ya benimkizaten çok emen bi çocukdegil 2dakka emer en fazla bide yatmadan beya önce emiyo ve ben sabahakadar rahatsız oluyorum buseferde emsnde boşalsın diye
haklısın ayşecimde çok iant yıkıyom bende ama bu iantal agzına gitiryo yapma diyorum alıyom agından yok deli edecek beni melisde öyle canım bişeyi alamazsa kıyameet kopuyo uymuyoda erken adamla hiç hayatımı yok bütün gece melisi yutumuyo çalışıyoru zbu kız hep böyleydi işte dayamnamıyo insan akşam olunca inan uyutacak halimbile olmuyo melisi
benimde kötü geçiyoya ama geldil 30lara geçde olmasın demi

bzi genelde 10 da 11 de kalkıyoruz,bazen 12-1 e kadar yatıyoruz.yanlışmı kızlar, ama kalkınca kahvaltısını yapıyor 2-3 gibi yemek yiyor sonrada akşam yemek, aralarda meyve falan.

Sagol ilkecimmmm ya benimkizaten çok emen bi çocukdegil 2dakka emer en fazla bide yatmadan beya önce emiyo ve ben sabahakadar rahatsız oluyorum buseferde emsnde boşalsın diye
haklısın ayşecimde çok iant yıkıyom bende ama bu iantal agzına gitiryo yapma diyorum alıyom agından yok deli edecek beni melisde öyle canım bişeyi alamazsa kıyameet kopuyo uymuyoda erken adamla hiç hayatımı yok bütün gece melisi yutumuyo çalışıyoru zbu kız hep böyleydi işte dayamnamıyo insan akşam olunca inan uyutacak halimbile olmuyo melisi
benimde kötü geçiyoya ama geldil 30lara geçde olmasın demi

ben eve salıncak kurmuştum 6 aylıkken o olmasa benimkide 7 de kalkar, hatta gece emmeye uyanınca tekrar uykuya dalamayınca salıncakta yatırıyorum eşimin yanında gidiyorum 3 de 4 de falan ayrı yatıyoruz.
tatilde salıncağı olmayınca uyumadı rezil etti, sinir olduk eşimde bende uyumayan çocuk çok zor. sen ayaktamı sallıyorsun.

yaş 30 olmuşsa haklısın canım.

Konuyu Toplam 7 Kullanıcı okuyor. (7 Kayıtlı kullanıcı ve 0 Misafir)
Aşk Kırıntısı, alhan+, ela26yeni, leo7+, nevergiveup18, xxh.ydxx, yasemin1

niye kimse yazmıyor.

ela sabah 6 yada 5te ağlayarak uyanır süt içer uyur 8de kalkar ama kahvaltı 10 gibi yapr ben sabah hayyata yediremem 10da zor yiyorr 5tede nasıl yedireyimm

Evet ayşecim öyle gerçekten melisde yiyen bçocukdegil ögürek kusarak yiyo ama işte kilolu bi bebk gören neyle besliyon diyo ama çocuk meyveyle duruyo gecleri emmeye hiç kalmaz kalksada emmez bebkliginden beri hiç gece emmemiştir süttedeistemez vermedim zaten hiç daha

bzi genelde 10 da 11 de kalkıyoruz,bazen 12-1 e kadar yatıyoruz.yanlışmı kızlar, ama kalkınca kahvaltısını yapıyor 2-3 gibi yemek yiyor sonrada akşam yemek, aralarda meyve falan.

maşallahhh sizeee bende istiyorummm yatmakkkk uyumayı özledimmm yaa o kadar çok özledimki hemdeee anlatamamm sen yazınca kıskandım ama ya geçen duru da bende hastaydık 2 mizde yatmışız gündüz zile basıyo yukardakilerr içimden bi ton ...... saydım ne kadar tatlı bi uykuydu o anlatamammmm yaaa

tünaydın kızlarr.bebişlerımız nasılarmıs bakalım?
ilkecım ben görmemısım canım mesajını gecmıs olsun .elif simayda öksürmedı hıc .memlekete gıdınce kuzenımın bebısı öksürüyordu dr kongest verdı bıcak gıbı kestı dıyordu kuzenım.aklında bulunsun canım.
arkadaslar kahvaltıyı hala bulamacmı verıyorsunuz yoksa dıger türlümü?ben bulamac verıyorum .yumurtayı pişirip verınce doyurucu olarak yemıyor nasıl yapsamkı?

Canım genelde bende sıcakalrda salıncagı var bolkonda onda uyuttum burar ama benimki hepdengesidi dogdugundan beri gece oturuduk gündüz yatardık bitürlü düzenme sokamadım zatena rtık bikele uyuyo ama çocuk inatya inatetti uyumadı dün gece 2 yattık adam çokda uyudu siimi bekliyecem iş vardedi en erken 12.30 yaıyo önceleri gece3.4 aman ben çok yaşadımya aman neman düzelecvek bilmiyom he diyolarki düzene sok ee uyumuyokisallasanda nasıl sokan illa canı çıkacak ozman uyuyo
ayşecim begişide var ondada sallıyom aygımdada ama uyumyo en son sinirleniyom atıyom yere yastıgı en son bayılıyo ama işte saat 2 oluyo böyle

ayşecimm çok geç be canım..ben birazz sert söylüyor olabiliirm ama yapmayın o saattte kahvaltı olurmu be güzelim??* biz çorbamızı yiyoruz sizin kahvaltı yaptığınız saatte..

bu arada emmek istiyecektir tabii kolay çek gelsin.onlarında kolayına gelio bizimde..
ama şuanda dişleri var büyüdüler vitamin almları zamanı deilmi sizcede??**
bence emzirmeye çok düşmeyin.yemekten sonra emzirin..bi faydası yokkkk...

hülyacım sakın yanlış anlamayın benii benm doktorumun söylediklerini paylaştım siizinle uyarsınız uymazsınız orasına kimse karışamaz.herkes bildiğigibi yetişririr..

ela26yeni, alhan, Aşk Kırıntısı, leo7, nevergiveup18, pepeee, Suzan, xxh.ydxx, yasemin1
uzun zamandır bu kadar kalabalık olmuyodukk maşşalahhhh

Alhancım hoşgeldin
canım benimki pitürlyemeyen biçocukolarak bulamaçı veriyodum ve bisaatteezecem diye iyice ezilmiş olacak çünkü canım çıkıyodu
sonra dedim iantedecem ögtetecem dişleride var canım sıılıyodu çok katı yemedi yumurtayı
aztereyagına yumurtayı kırıyorum öyle yiyomaşşlah ögrüyo filan ama needeyim ekmek vermiyomazbi mam veriyom çay yerien yanında oyunla ama oynuyom görsen kusmasın diye kahvaltıyda peyniride mesla labne aldım öbürkini hiç yemiyo labneyede ögrüyo nerrdeyse kusuyı bend ebagıra bagırs şsrkı söylüyorum kusmasın diye salatılıga bayılıyo küçük küçük slatalık veriyorum domatesi rendeliyorum 2dezeytin veriyoruma ma hep oyunla görsen gülersin ekemksizyesin diyom needem vitamin alsın

tünaydın kızlarr.bebişlerımız nasılarmıs bakalım?
ilkecım ben görmemısım canım mesajını gecmıs olsun .elif simayda öksürmedı hıc .memlekete gıdınce kuzenımın bebısı öksürüyordu dr kongest verdı bıcak gıbı kestı dıyordu kuzenım.aklında bulunsun canım.
arkadaslar kahvaltıyı hala bulamacmı verıyorsunuz yoksa dıger türlümü?ben bulamac verıyorum .yumurtayı pişirip verınce doyurucu olarak yemıyor nasıl yapsamkı?

saol ayşecim..aklımmızda bulunsun..heran lazım olabilir..
ben bulamaç wermiorum ayrı ayrı peyniiri yumurtası,reçeli...

bizimde bazen bulamaç bazen ayrı yiyor
kızlar arkdaşa gidiiyoz ela uyumadan gidip gelelim biraz dedikodu yapalımm hehehe

X