2009 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Canim bana hastanenin verdıgı bebek takip ve ası izleme kitabinda bas cevresinin normal orani erkek bebekler icin normal deger 35.3, üst sinirsa 37.5 yaziyo.hic telas yapma seninki normalden cok az yüksek.bizimki kız bebek oldugu icin 34.3 cikti.ama bizi baz alma.erkeklerinki daha büyük oluyo
Bende onu düsünüyodum.acaba yedigim bise sütten beri alerjimi yapti die.benim doktorda tlfnda normal dedi.bakalim bizde haftaya gıdicez ne diycek.bide aklima kullandigim sampuanlar geldi.alerji yapmis olabilirmiki
nurdancım aynen ecede kusuyo hatta demin uykusunda kustu o yuzden gozum hep onun ustunde.. gece besik dibimde yine rahat uyuyamıorum..

pinky bebek acıktıgında mememi sızlarmıs. ben doyurduktan sonra sızlıo :)))))))
Bayb aynen benimde emdikten sonra sizim sizim sizliyo.ya emmesi kuvvetlendi ondan yada nebilimki nie.
herkese slm kızlar bayadır giremiodum bugün bi fırsat buldum kısa süreliğine:)) ya size bir şey soracağım doktorunuz size FERPLEX FOL die bir ilaç verdimi vede kullandınızmı?
Hayir vermedi ne ise yariyomus?

demir ve folik asit eksikliği için

Allah im acayıp istahim var 3gündür.cikolata kavanozunun icine düsecem.durmadan agzıma biseler atmak istiyorum meyve yiyorum durmadan ama kesmiyo kesmiyo :))

süper valla 3 kilo fazlalık eski kıyafetlerime giremiyorum resmen bunalımdayım bu yüzden

uyurken nasıl emziriyorsun emebiliyormu öyle??

bulgur bizde gaz yapmadi, kacdir yiyorum.. bugun ilk defa mercimek corbasi ictim, bakalim yapicakmi...insallah bisi olmaz...

mercimek cola soda sucuk vb leri yiyemiyorum gaz yapıyor diye hasret kaldım yemeklerecokacimcoook

Hm bende ferro sanolmuydu neydi o var ama düzenli ıcmeyı unutuyorum.benımkıde demır hapı folıc asıt destekli

bende ferro sanol içiyorum unutmazsam doktor 3 ay iç dedi
bu arada bebeklerle ev işi yapmak çok zor
kızım yan odada yatıyor odasında nasıl korkuyorum uyuttuktan sonra birşey olursa diye sonra Allah a emanet deyip odama geçiyorum ama nasıl tedirgin oluyorum anlatamam

Allah im acayıp istahim var 3gündür.cikolata kavanozunun icine düsecem.durmadan agzıma biseler atmak istiyorum meyve yiyorum durmadan ama kesmiyo kesmiyo :))
benim nie iştahım yok yaa 1 lokma bişi girmiyor ağzıma off off eski halime döndüm hamileyken doymak bilmezdim:sinifsinif:

Evet gercekten cok zor.ben genelde salonda otururken yanimda yatiriyorum gözümün önünde olsun die.bide enzoru yemek yaparken.mutfakta olman gereken sürede 10kere yanina gidıp bakiyorum.bebek telsizi aldim.hareket etse telsiz haber veriyo.yoksa baska türlü olmuyo.bende hep Allah im yavrum sana emanet diyorum.öle yatiriyorum.

benim nie iştahım yok yaa 1 lokma bişi girmiyor ağzıma off off eski halime döndüm hamileyken doymak bilmezdim:sinifsinif:

Negüzel bende öyleydim,sirf sütüm olsun die zorla yiyodum ama 3gündür doymak bilmiyorum.galiba incir acti benim istahimi.annem hergün taze taze toplayip getiriyor tabak tabak yiyorum.galiba incir böle yapti beni

bizim de yüzümüzde ve kafamızda sivilceler var 1 haftadır geçeceklerine dahada fazlalaşıyolar - helese kafası kıpkırmızı
doktora götürdüm 3 gün önce - anormal bişey değil dedi - şampuanını değiştir dedi (sebamed kullanıyorum) şampuandan reaksiyon yapmış olabilir dedi - 3 gündür şampuansız yıkıyorum sadece su ile - krem verdi yüzüne sürümek için - bugün yüzündeki kızarıklıklar gitmiş sadece kafası ve ensesi kalmıl ama onlar da okadar alev alev değil
birkaç güne kalmaz geçer sanıyorum

hangi marka telsiz aldin, hareket edince nasil haber veriyor??bende alicam da..

canan bende sebamed kullaniyorum ama yuzune sampuan surmuyorum ben sadece kafasi ve vucudu oda siler tarzda..yani sanmama sampuan yapsin??bizim kafa yuz ve boyunda var, sampuan olsa tum vucut olur..alah allah ya hayirdir, gecer insallah...

kızlar oğlum gece ateşlendi : (( uyurken inliyordu yavrum
hastanede getirdik hemen evde 37,8 ölçmüştüm meğer 38,5 muş ateşi iyiki telaşlanıp getirmişiz, kanında mikrop çıktı antibiyotik tedavisi görecek 7 gün... gece hastanede kaldık tedbir için bu gecede burdayız
doktor eviniz çokmu kalabalık nerden kaptı bu mikrobu dedi, kalabalık ortamda olmaması gerekiyor bebeğin ... oğlum 2 aylık olana kadar misafir kabuletmicem yetişkinleri hiç etkilemeyen mikroplar yenidoğanı çok etkiliyor
üzüntüden harap oldum çok moralsizim
sakın bebeğinizi kimsenin kucağına vermeyin ellerinden bile kimseye öptürmeyin hemen hastalık kapıyorlar ((

Benimki 33 cm canım. Ailede varsa problem olmaz merak etme

burkom burcum

senn bebişinde hayırlı olsun canım diğer topikde resmini gördüm maşallah ne kadar güzel bi kız.. TEO yaşadı. iyi seçim yapmış annesi:)
Seinki de hayırlı olsun canım. Allah bağışlasın. Çok giremediğimden hoplaya zıplaya okuyorum

herkese slm kızlar bayadır giremiodum bugün bi fırsat buldum kısa süreliğine:)) ya size bir şey soracağım doktorunuz size FERPLEX FOL die bir ilaç verdimi vede kullandınızmı?

Demir ilacı canım. Hamileyken kullandım. 3 ay kadar demire devam

Çok merak edilen doğum öykümü "doğum öykülerine yazdım kızlar

hangi marka telsiz aldin, hareket edince nasil haber veriyor??bende alicam da....
Kiz uyduruk bise benimki :) sinbo aldim.bebegin yanina koxuyorum.sanirim hareket sensörü gibi bise var.kizım kimil kimil olunca bendeki telsizin hem isigi yaniyo hemde hişir hişir ses geliyo

Alt takımlar fena ağrıyorkafamçokkarıştıTopu topu bir sokak ilerideki sağlık ocağına götürdük bebişi. Vakumla doğum yapanlarda olurmuş:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

DORUK da çok mızırdanarak uyuyo ! Primanın sitesinde mi, bir yerde okumuştum. Yeni doğanlar öyle uyurmuş bazen. "Hatta gözü açık bile olabilir, uyandı diye hemen kucağınıza almayın" diyordu.

Bir de dikkatimi çeken; ne zaman dışarı çıkarsam ertesi gün ya da o gün akşam çok huzursuz oluyor. 1 yaşında bebeği olan bir arkadaşıma söyledim, onlarda da durum hep aynı olmuş 6 aya kadar! Dış dünyaya alışmakta güçlük çekiyorlarmış.

BEBEDOR un göğüs pedini almıştım Chicco'dan daha ucuz ve ebat olarak daha küçük diye, resmen ucuz etin yahnisi olayı! Bildiğiniz ıslak kalıyor ve pis pis kokuyor ! Doruk'un emme potansiyelinde düşüş var. Bitene kadar günde 2 şer 3 er kullanarak eriteyim bari. Chicco'nunki ne güzeldi...

PERVıN benim de lekelenmem sürüyor. Günlük ped bile kullanmıyorum, çamaşırlarım temiz ama WC ye her gittiğimde minik bir parça bırakıyorum.

Bu kadar SU ve ıNCıRE rağmen neden KABIZLIK çekiyorum, anlayan varsa beri gelsin

GYNO FERRO SANOL verdi doktorum da bana. Bebekler 3 aydan önce demir kulanmaya başlayamazlarmış, bu nedenle ilk 3 ay bizden geçiniyorlarmış! Kendimiz için pek değil yani !

Canim cok gecmis olsun.neyseki gitmissiniz hastaneye.bende ne olur ne olmaz dıe 2tane ates ölcer aldim.eger atesi 37di falan cikarsa öbürüylede ölcüyom hemen.bizde sarilik olunca hep 37.3 falandi sonra düstü.xa iste encok bu ise sinir oluyom,tamam sevmek istiyonda bakalim ellerin temizmi ,o daha bebek cok savunmasiz ve korumasiz..her mikroba acik.ben vermemeye calisiyom kimsenin kucagina..ama iste nekadar koruyabilirsem.seni cok ıyi anliyorum ama moralini yüksek tut bu durumdan encok sütün etkilenir ve bebegine en gereken sey suan sütün

Nasi ya,bizim verdigimiz damla D3 demir damlasi degilmi .hani 15.gün baslattiklari

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…