Bebek Alışverişi - Aile Evi ve daha niceleri.. Öneri ve tansiye İstiyorum 🙃🙏🏻

Park yatak neden 2 tane alacaksın zaten taşınabiliyor bence gerek yok 2 tanesine.

Ana kucağı ben manuel olanlardan aldım Mamma markasının. Elektrikli olanlar hem çoğu çocuk tarafından sevilmiyomuş hem de zor yani ordan oraya taşımak, hafif bişi değil çünkü.

Hastane çıkışı 2

0-1 ay
1 body
4 zıbın takım
1 prematüre zıbın

1-3 ay
7 body
Astronot tulum

2-4 ay
2 eşofman takım
2 zıbın kısa kol

3-6 ay
2 zıbın uzun kol
2 alt üst takım
1 zıbın seti

6-9 ay
2 body uzun kol
3 tulum
1 patikli tulum

9-12 ay
1 alt üst eşofman
1 zıbın

1 dış kundak
1 çift kat müslin
1 4 kat müslin
6 müslin
6 ağız mendili

Benim elimdekiler şu an bunlar, kayınvalideme gösterdim bunlar yeter ama ben zıbın alcam zıbının yok dedi, benim zıbın yazdıklarım body imiş. Farkını bilmiyorum jdjgjg doğuma yakın odanın ısısına bakıp tog değerli bi uyku tulumu alıcam bi de kundak konusuna bakıcam şu an hiç araştırmadım.

Ben yenidoğanların %95'ini %100 pamuk aldım. Arada fark etmediğim ve içinde farklı malzemeler olanlar da varmış, sürekli giydirilmediği sürece sorun olacağını sanmıyorum ama yine de pamukta içim daha rahat edecek gibi. Ebebekten aldım bi kısmını ama çok da gerek yok diğer markalardan daha pahalı, indirimler çok oluyor o zaman alınabilir ben sevmiştim kumaşlarını. Civil, cigit vs de güzel.

Bebek kıyafeti alırken hastane çıkışı ve 3 aylık 4-5 parça olabilir ama sonrasını hep 6-9-12 ay alın. İlk zamanlar büyük de olsa giyiyor sonra rahat oluyor. Çok hızlı büyüyorlar. Patikli tulum biraz olsun tabi ama hızlı büyüyecekleri için ayak kısmında patik olmayanlardan da öneririm.

H&m çocuk kıyafetlerinden çok memnunum. Carters hiç çekme yapmadı bizde, epey kullandık.

Babybjörn tarzı ana kucakları uzun ömürlü olabilir diğerleri çok kısa süre. 2 sene çeşitli amaçlarla elim ayağım oldu.

Gümüş kapak öneririm memeler için.

Battaniye bizde bir sürü vardı, o kadar çok kullandık mı hayır. 2-3 tane bile çok bence. Bebekler sıcağı çok sevmiyor zaten, 22-24 derece ideal. Ölçmek için bi termometre de öneririm.

su an biberon ve emzik almamaya karar verdim ben ya. alsam mı? 🙄 cünkü ihtiyacım olmayabilir. he olursa da hemen hastanenin yanı eczane dolu esimi falan gönderip aldırabilirim diye düsündüm 🙄
Kesinlikle. Hemen emziğe alıştıracam dersen al koy. Ama biberon mümkünse almamak gerekiyo. Benimki küvözde kaldı orda bu biberonlardna kullandılar. Neyse ki emme refleksleri aşırı kuvvetliydi ben hiç sorun yaşamadım.

Merve ben dolabını doldurmadım daha çocuğun kv anne hediyeler vs gelecek sonra ona göre alırım dedim iyi mi yapmışım ya😞

Bir de kabin dediğin ne oluyor pusetin takılıp çıktığı araba modeli mi
Pusetsiz model. Ben araba için 0 kilodan başlayan oto koltuğu öneriyorum. O sabit olcak bagajdan da kabin tipini çikarcan minicik. Yenidoğankem tam yatar pozisyon sonra da yükseltecen. Araba önerim bu.

Kesinlikle. Hemen emziğe alıştıracam dersen al koy. Ama biberon mümkünse almamak gerekiyo. Benimki küvözde kaldı orda bu biberonlardna kullandılar. Neyse ki emme refleksleri aşırı kuvvetliydi ben hiç sorun yaşamadım.
ben de alıp kendimi “belki emmez” psikolojisine sokmaktan korktum açıkcası. su an hep emzireceğim diye şartlıyorum kendimi 🙄😂

emzik de doktorlar ilk 20 gün önermiyormus. ama bebeklerde emzik çok seviyoruuummm 😩😩

ben de alıp kendimi “belki emmez” psikolojisine sokmaktan korktum açıkcası. su an hep emzireceğim diye şartlıyorum kendimi 🙄😂

emzik de doktorlar ilk 20 gün önermiyormus. ama bebeklerde emzik çok seviyoruuummm 😩😩
Ben emzik vermedim bilmişliğimden pişmanım. Verseymişim benim cocuğumda meme reddi yapmazdı o kadar eminim yani. O da uyurken daha rahat bensiz uyuyabilirdi. Bi daha doğurursam verecem ya

Hiçbir şeyi stoklu alma zaten. Bebeğin bedeni ne olur ne kadar olur asla bilemezsin. Doğum için 10 zıbın 4-5 takım yenidoğan alsan çok bile. Üç beş Müslin battaniye al. Altına ser üstüne ört yıkayınca kurularsın arabada evde her yerde kullan. Bezi de öyle belki tenine yaramaz.
Emzik al, biberon al bi tane, bi tane bebe yapı şampuan al.

Her gün büyüyo her aldığın küçülecek. Bunları kafaya takma girer bi mağazadan alırsın en kötü yıkama ütüleme bir gün.

Kızlar bu topicte aklıma takılan ve bir türlü işin içinden çıkamadığım, herkesin kendi işine geldiği gibi yorum yaptığı bazı soru işaretlerim için sizden yardım istiycem. Sonucta siz tarafsızsınız 😂 (Burda biraz taraf olup benim karıma olacak sekilde yorum yaparsanız mutlu olurum ama😂)

Simdi bilen biliyor ki Kasım ayında doğum için memlekete gideceğim. Hiç gitmek istemesem de… Cünkü bir daha en erken Mart-Nisan gibi dönebileceğim. Çünkü esim karların erimesini ve yolların güvenli olmasını, o arada da bebeğimizin ilk aylarını memlekette gecirmesini istiyor. Cünkü orada yol sıkıntımız yok ve iyi hastaneye ulaşımımız çok rahat. Neyse işte bunları biliyorsunuz 😂

Bebeğin her döneminde görünene göre farklı bir yerde yasicaz. ilk 3 ay ailemin evinde (ki o arada da bir 20 gün kvnin evinde kalıcaz🙄) sonraki 3 ay kendi evimde ve ondan sonrası yeni tasınacağımız sehirde 😂 Bu yüzden de ben cocuğun alışverisini komple yapmak istemedim. Mesela su an sadece ilk 3 ay ihtiyacım olacak seylere bakıyorum ve ailemin evine sipariş veriyorum. Sonra bebek doğduktan sonra 3-6 aylık dönemde ihtiyacı olabilecek seyleri alıp kendi evime göndericem 🙄😂 öff çok mesakatliii… böyle ilerlemeye karar verdim.. sizce mantıklı mı?

ikinci konu ise su bebeğime ilk 3 ayda ne, ne kadar lazım olur ortalama olarak? hastane çıkışı kaç tane yeterli olur? zıbın kaç tane kullanılır? kaç battaniye yeterli olur? bir de bebeğim kış bebeği olacak. O yüzden sürekli uzun kollu, patikli seyler bakıyorum su an.. doğru mudur? bu arada ailemin evi yerden ısıtma, kv evi doğalgazlı. (ama kv biraz cimri.. doğalgazı çok açınca laf ediyor) 😂 tecrübeli annelerim bu konuda neyden kaç tane alayım söylerse çok mutlu olurum. cünkü orada bir süre göçebe hayatı yasicaz yani öyle fazla fazla bir sey alıp da kendime yük etmek istemiyorum.

3.konu da marka.. gecen mesela heves edip bir bebek mağazasından bir ürün aldım.. alırken pamuk dimi? diye sordum. evet %100 pamuk dedi. eve bi geldim %3 mü ne polyestermis 🙄😂 he cok mu önemli? hayır. ama yeni doğmuş bebek teni sonucta dikkatli olmak istiyorum bu konuda. su an h&m, carter’s, kitikate, civil bir de bebitof diye bir markadan beğendiklerim var ama hiçbirinden almadım daha 🙄😂

Carter’s ile ilgili ürünlerin esnemediğini ve yıkandıktan sonra az da olsa çekme yaptıklarını duydum. Onun dısındakiler hakkında bir sey duymadım. Bilgisi ve tecrübesi olan varsa ve bilgilendirirse çok sevinirim.

4.konu şu pusetler için örtü takımları falan var ya. onlardan alıp memnun kaldığınız bir sayfa var mı? orjinal satıcılı bir sey bulamadım simdiye kadar ve sayfalardan alışveriş yapmak çok güvenli değil, malum 😂 sizin güvenli bir sekilde alışveriş yaptığınız ve memnun kaldığınız var mı?

he son ve 5. konu da anakucağı (birleşik mi yazılıyor bu?🙄) ben ebebekte bunu beğendim. sizin öneriniz var mı? bir de bunlara bebek ne kadarlıkken koyabiliyoruz? 10 günlük koyan var, kırkı çıktıktan sonra koyan var.. anlamadım o yüzden 🙄

simdiden tesekkürleeerrr 🙃🙃😂
Instagram'da mommuslin diye bir sayfa var. Ürünleri güzel duruyor göz at bir görüş istersen canım

park yatağını ailem almış simdiden sağ olsunlar 😂 kendi evime de aynısını alıcam zaten bebeğin odasını ayırana kadar kullanılır diye düsünüyorum.

anakucağını aslında ailemin evinde kaldığım dönem için istiyorum en çok. cünkü ailemle uzun kahvaltıları falan seviyorum 😂 o ara bebiş de anakucağında takılır 🙄 tek motivasyonum bu su an anakucağı için 😂😂
Ben ilk günler kucağıma aldım yastıkla memeyi tutturdum masada herkesle kahvaltı yaptım, o da emdi :KK70: herkes mutlu ben de toktum😁😁

X