2009 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bizim de 36 cm. Dr kafası büyük demedi bize.Hem hiç büyük gibi durmuyo, orantılı, geriye doğru yumurta kafalı oğlum benim.. Size kim büyük dedi?? Doktorunuz mu??

Ah ben de çok korkuyorum ateşlenir diye.. çooook geçmiş olsun, bozma moralini..daha çok ateşlenecekler, diş çıkarırken falan...

slm taze anneler bende pek giremedim bikaç gündür..BURKO zor olmuş doğumun ama atlattın sende...geçmişe pek bakamıyorum bişey sorucam size..benim sütler kız uyurken akıyo uyandırsamda karnı aç olmadn emmiyo boşa gitmesin die tutuyorum ama bukezde geri gidiyo sütüm bende o anda boşaltmak için pompa alayım diyorum ama öle çok pahalılarından deil nasılsa çalışmıyorum ban öle çok ayrıntılısına gerek yok lansinoh marka almayı düşünüyorum sizce nasıl..
bazı bebeklerde aşırı hassaslık olabilir canım ondandır belki herkese dokunmayabilir sebamed sende başka kullan ben dalin kullanıyorum her yerde hemen bulabileceğim marka die.
benim nie iştahım yok yaa 1 lokma bişi girmiyor ağzıma off off eski halime döndüm hamileyken doymak bilmezdim:sinifsinif:

yaaa aynen pek iştahım yoktur gene öleyim zraki yiyiyorum ama kilo vermekte istemiyorum ben onun için bol bol yemeliyim ama nasıl iştahımı açacağım

cok gecmis olsun canim, insalah cabucak atlatir..

tatlim, normalde kac ki sizin ates,37.5 a kadar endiselenmeye gerek yok hatta 38 e kadar..bizim hep 37.2-37.4..hergun olcuyorum..38den sonra takip gerekiyor...

D vitamini o Minik..Gerçi hala çok tartışmalı bir konu. Anne sütü alan bebeklere gerek yokmuş. Versek mi vermesek mi bilemedik ama ben de kullanıyorum.

bize baslamadi dktorumuz..d vit yaninda baska vitamin verid mi sizin doktorlar??bana hic bi vitamin vermedi..
burda bi seminerde de tartismistik bu konuyu turkiyede gunes miktari avrupadan daha yuksek ve ustune d vitamini takviyesi verildigi halde, eksiklik konusunda bisey farketmiyormus, hatta turkiyede daha fazla goruluyormus?? ne ilginc..

......ya şu resim koyma olayını hala beceremedim yaaanasıl yapıcammm

Eklentiler

• $captionit111932i231d32.th.jpg
    4,6 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleme:
SERAP ben lansinoh kullanıyorum. Fena değil, işimi görüyor. Sıcakken kullanma ama! Sıcakken iyi çekmiyor. Ben sterilize ettikten hemen sonra kullnayaım dedim, rsmen çekmedi! ıyice soğuduktan sonra kullan! O zaman iyi...

AYÇA, anne yeterince doğrudan güneş ışınına maruz kalıyorsa o zman gerek yokmuş. Biz şimdi evin içinde, güneşi dolaylı olarak görüyoruz, güneşlenme şansımız yok ki! Bu nedenle damlaya ihtiyaç varmış!!

anne mi güneş ışığı görmeliymiş aaa bebek değil yani..

Son düzenleme:
ben bebeğimin bacaklarını güneşe koyuyorum bazen..uzun süreli değil tabi..sarılık olduğumuzda özellikle koymuştum belki işe yarar diye..

D vitamini o Minik..Gerçi hala çok tartışmalı bir konu. Anne sütü alan bebeklere gerek yokmuş. Versek mi vermesek mi bilemedik ama ben de kullanıyorum.
Aman dogruya kafa kalmadi valla :)
cok gecmis olsun canim, insalah cabucak atlatir..

tatlim, normalde kac ki sizin ates,37.5 a kadar endiselenmeye gerek yok hatta 38 e kadar..bizim hep 37.2-37.4..hergun olcuyorum..38den sonra takip gerekiyor...
Bende hergün ölcüyorum Ilk 10gün atesımız hep 37.3 yada 37ydi.ama artik 36.5 genelde.yada 36.7 falan.doktorada sordum 37.5a kadar normal.37.5u gecerse 38e yaklastigi zaman mutlaka getir,bebeklerin atesi aniden yükselir,anlayamassin dedi
Çk, değil ! O damla D vitamini. Hani sadece güneşten alınan! Bebekler doğrudan güneşe maruz bırakılamadıklarından D vitaminini alamıyorlar. Bu nedenle damla olarak veriliyor.

Valla kuzu kafa mafa kalmadi.biliyodum unutmusum demir oldugunu nerden cikardim bilmem :))

Son düzenleme:
buarada bugün kizıma bise oldu resmen nazar degdirdim.gündüzleri güzel uyuyo dedım saat 9.5dan 1e kadar uyumadi desem yeri.tilki uykusundaydı sanki.sonra 2de banyo yaptik rahat uyusun die.yok anacım yapistı mememe.tam uyuyor memeyi yavasca zor cekiyom agzindan.hafif uzanıp gögsüme yatirıyom gaz cikarsin die.o islemde tamam nezamanki yatiriyorum 10dakka sonra basliyo.yarim saat önce daldi derin uykuya cok sükür.insallah uyur 8e kadar.

aycacım işte gelinin bak bakalım..ancak böle resim koyabiliyorumm

Eklentiler

• $adalena18.jpg
    84,9 KB · Görüntüleme: 25
  • $anne ve kız.jpg
    92,7 KB · Görüntüleme: 18
Seraaap çok güzel bi kız buu, doğduğunda da çok güzeldi, giderek daha da güzelleşiyo yani..Hay cıbıl cıbıl birde. Ben daha oğlumun kollarını açıkta bırakacak bişey giydiremedim.ızmir farkı olsun o kadar değil mi..Bu arada sana da saçların çok yakışmış..

çok geçmiş olsun Nesricim - hay allahım ya nerden kaptı ki mikrobu (( bize de örnek olsun gelen gidene uyuyo bebek demeyi öğrenmeliyiz - uzaktan bakıversinler ellemeye gerek yok !!

canan bende sebamed kullaniyorum ama yuzune sampuan surmuyorum ben sadece kafasi ve vucudu oda siler tarzda..yani sanmama sampuan yapsin??bizim kafa yuz ve boyunda var, sampuan olsa tum vucut olur..alah allah ya hayirdir, gecer insallah...

canım şampuanı bende sadece kafasında kullanıyorum ama durularken yüzüne de akabiliyo su - zaten şampuandandır demedi - olabilir dedi -o yüzden ben tamamen iyileşene kadar hiç bişey kullanmicam kafasına - zaten epey ilerleme var - yüzü temizlendi bugün - sanırım verdiği kremden - kafasındakiler de okadar kırmızı değil
o sivilceler çok normalmiş her bebekte olurmuş
ben sütümden bişey dokundu diye götürdüm asıl - yediğim bişey dokundu sandım - bir tanıdığım sütümün çok yağlı olabileceğini söyledi ve sivilceler o yüzden çıkıyo olabilirmiş

Serap bide gözleri renkli olacak sanırım, lacivert olup sonradan dönecek gibi gelmedi..Eşime de gösterdim şimdi..Maşallah demeyi unutmadım haaa. Maşallah maşallah..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…