2009 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

serap kizin cok güzel massallah.cok tatli cok.valla bende daha hic cibil cibil giydiremedim kizimi.zaten bizim burasi cok soguk malüm karadeniz herdaim eser.altini alirken bile titriyo kuzum hemen üsüyo

serap canım çok güzel kızın maşallah tombiş tombiş olmuş yanaklar galiba topigin en zayıf kızı burçin mama bile işe yaramıyor ama olsun anası gibi olmasında :roflol:

saol canım saçımı dahada kısaltıcam sanırım biraz uzun kesmiş neyse burası çok sıcak hep böle kolsuzlarla kzım klima açmaktansa çocuğa bişey giydirmiyorum pek kırkımızda çıktı göbeğimizide ege üniveritesine tıp dekanlığına gömdük bayramdada annemlerin yanına gidicez mevlüt falan orda olucak bizde ozaman kolluları giymeye başlıycazzz böle iyiydik aslında kolarını bacaklarını ısırıyoduk babasıyla

serap çok şeker ya - tam ısırmalık
o şapkadan bizde de var - en sevdiğimiz şapka :)

serap göbek dediğin şu göbeğine bağladıkları plastik parçasını mı diyosun- onun ucunda ufacık bir kordon parçası var- bize onun dışında hastaneden bişey vermediler

serap canım çok güzel kızın maşallah tombiş tombiş olmuş yanaklar galiba topigin en zayıf kızı burçin mama bile işe yaramıyor ama olsun anası gibi olmasında :roflol:

hangisini kullanıyosun mamalardan biz ilk bebelac aldık cocuk hiç kilo alamadı komşum var hemşire o milupa aptamil 1 al o çok yarıyo toparlar hemen dedi dediği ggbde oldu hem kızım sevdi bu mamayı diğerini çıkarıyodu hep bu yaradı 2600 doğdu 40 günde 4400 oldu

kızlar yani kırkı çıkan anneler aranızda spral taktıran varmı ben saglık ocagında aşısı olurken sordum burçinin salak ebe takmazlar sezeryan oldun hapta kullanamassın emziriyorsun dedi eeeeeeeee dedim netcez şimdi tabi eşin korunacak dedi istersen prezervatif vereyim şimdi bizde verebiliyoruz dedi o gün benim kontrolümde vardı dr sordum hayır takılır dedi orada ücretliymiş 250 diyince pahalıma geldi saglık ocaklarında ücretsiz çünki cuma ögleden sonra gittim dr elimizde spral kalmadı ne zaman gelecek bilmiyoruz demezmi o ebeyi parçalayasım geldi eeeeee salak kadın bilmedigin konularda niye yanlış yönlendiriyorsun beni adet olmadım henüz ilşkiye girilmedigi sürece takılıyormuş şimdi cesaretimi toplayıp hastaneye gidebilirdem halledicemde artık o masaya yatıp kurcalatmaktan gına geldi valla birde stresten sıkıyorum kendimi dahada çok canım yanıyor of

serap çok şeker ya - tam ısırmalık
o şapkadan bizde de var - en sevdiğimiz şapka :)
çok tatlı bi şapka dimi bizimde en sevdiğimiz şapkamız hep onu takıyoruz senin kızada çok yakışıyodur....
serap göbek dediğin şu göbeğine bağladıkları plastik parçasını mı diyosun- onun ucunda ufacık bir kordon parçası var- bize onun dışında hastaneden bişey vermediler

hastaneden vermediler canım düşen göbeğini biz daha yeni gömdük tam kırkıncı gün kırkımızı yaptık gidip onu gömdük kızım egeye dekan falan olsun die.. :Saruboceq:

İnşallah !!!!!! :Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

serpcım ilk pre aptamilden başladık sonra kendim aldım aptamil 1 ama burçinde rahatsızlık oldu gaz sancısı yaptı tekrar aynı mamaya döndük dr gaz giderici verdi ve aptamil 1 geçtik şimdi her yemesinde 50 cc yiyiyor dedgin gibi belki bundan sonra toparlar karşı komşumun bebegi çok kilo aldı ne kullanıyorsun dedim milupa ar dedi bu özel bir mamaymış ama o kadar kiloda çok 1 temmuz dogumlu 6,5 kilo o kadar istemem saglıklı olsun bana yeter

ayni seyi teyzem soyledi, az da olsa sutun yagli olabilir, yapar dedi..insallah gecer ya gun gectikce artiyor..mamadan da supheleniyorum gerci ben(olmazsa degistiricem doktora danisip..

canim mini pilul denilen dogum kontrol haplari var, ayni koruyuculukta ama emzirme donemindede kullanabiliyrsun, ben basladim 15.gunde doktorum verdi, rahimide toparlar dedi, onceden baslatti bana..

Ah kuzucuk, çok geçmiş olsun O kadar küçük ve savunmasızlar ki, kıyamıyorum. Allah korusun hepsini, inşallah Çağancık iyi olur bir an önce.

Bize doktorumuz multitabs damla verdi. 15.günden itibaren. A-D ve C vitaminleri içeren bir damla.

Bal böceği güzel kızımdan 17.gün fotoğrafı

mama kullanan anneler...
mama isimlerini doktor mu size onerdi yoksa siz mi aldiniz eczaneden..sanirim ben bizim mamayi degistiricem, hypoallerjenik mama kullanicam, doktorum yine gerek yok normal derse bu sivilcelere cildircam artik, adama gore hersey normal..bana allerji gibi geliyor...yada doktoru degisiricem...

Doktor bize pre aptamil verdi, 5 gündür kullanıyoruz, günde 4 defa 60-90 ml civarında ver dedi. O kadar vermeme gerek kalmıyor, günde 90 ml civarında mama yeterli oluyor, bir defa 60mli bir defada 30 ml veriyorum, yeterli oluyor,2 saatte bir de emiyor. Ama mama kullanmaya başladığımızdan beri gaz durumları feci, kasılıyor sürekli bebeğim, huzursuz uyuyor, kaka yaparken zorlanıyor. Sütümü fazlalaştırmak için elimden geleni yapıyorum ama olmuyor, yetmiyor kızıma :sinifsinif:

canim keske hic gerek kalmasa..biz gunde 6 sefer 60 ml veriyoruz, her mama oncesi emziriyorum, ama yetmiyor, sedece 2-3 kez gunde sadece beni emmekle doyuyor..yani gunde 8-9 kere besleniyorsa bunu sadece 2-3 keresi sade anne sutu oluyor kalan 5-6 kere mama +sut seklinde..

nurdan canım ben ilk kendim aldım sonra dr umuz aptamil 1 verdi yanında tabiki gaz giderici ama yinede çok ıkınıyor yavrum saki kabız olmuş gibi
aptamil 1 içeigindeki maddelerden kakasını yumuşak yani krema kıvamında yapıyor burçin benzetmem biraz yanlış oldu ama öyle yani annemde üşüttün çocugu galiba diye kızıyor arada
emziriyorum devamlı ama en çok sol mmeyi emebiliyor sagın ucunu çıkaramıyor bende arada sagıp döküyorum çünki bekliyor memede sütler gerçi azaldı emmedigi memedeki sütün miktarı neyse kızlar ben kaçar burçin uyurken süt sagayım biraz dinlencektim ama büyük cadı bırakmadı

herkese slm kızlar bayadır giremiodum bugün bi fırsat buldum kısa süreliğine:)) ya size bir şey soracağım doktorunuz size FERPLEX FOL die bir ilaç verdimi vede kullandınızmı?
hamilelikte kullanmıştım canım sonra ferro sanolle devam ettim..demir ve folik asit içeriyor.
çook geçmiş olsun canım benim.çok haklısın bundan sonra bahanen de var kimseye vermezsin artık çağanı.
canım burcum öbür topikte hamileyken yazmıştım bebedor çok kötüymüş,kokuyormuş yara yapıyormuş diye..ben lansinoh aladım gerçekten çok güzel tüm gün bir tane ile geçiriyorum nre koku ne ıslaklık.tavsiye ederim.chicco da iyidir kesin..kaç para chicco?
gerçekten çok ilginçmiş..biz de d vit kulanıyoruz.bir de bu vitaminlerin yani doğal yoldan alınmayanların karaciğer üzerinde olumsuz etkileri var ya ben de kullanmasam mı diyorum açıkçası?

kedici deva bebek çok şirin.açlar süper gözler japon japon..dorukla ikiz gibiler valla..o giydiği takımdan benim kızımın da var..badisi yandan patlamış diktim:)

arkadaşlar kızımın boynunun altında sivilce tarzı kızarıklıklar olmuştu kol eklemlerinde ve bezin bariyer kısmında da vardı.chicconun pudrasını sürdüm bir günde hiç bir şey kalmadı..tesadüf olamaz değil mi?

bebklerinizdeki kızarıklıktan bahsetmişsiniz bizde öyle bişey yok banyosunda nivea şampuan kullanıyorum hem suyuna katıp köpürtüyorum hemde başını şampuanlıyorum ve durulayıp çıkartıyorum niveanın vücut losyonunuda sürüp giydiriyorum ya sıcaktan oluyordur çok sıcaklarsada bebekelr kırmızı kırmızı döker yada alerji yapıyor birşey

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…