Hamileyim kaygiliyim cirkinlestim

Canim mune cok tesekkur ederim hepiniz cok guzel seyler yazmissiniz belkide hala kimseye soyleyemedigim icin tek basima korkularimla savasiyordum.ama birilerinden boyle guzel seyler duymaya ihtiyacim varmis demekki 🥲 uc kullanici adi degistirmis yaklasik 10 seneyi burda devirmis biri olarak gercekten mutlu oldum iyiki yazmisim yine. Hersey icin tesekkurler hepinize 💐🧿❤️
Tatlım benim, kaygıların korkuların yokladıkça yaz, beraber yükleniriz o duyguları hafifletmeye çalışırız.
Ben kızımı doğurduğumda 23 yaşındaydım toyluk cahillik vardı, sezaryene gireceğim ki bir sağlık sorunum da yoktu, insanın ölmesi için büyük dermansız hastalıklara bile gerek yok baş ağrısı bile bahane olabilir sezaryen dedim ne de olsa ameliyat dedim eşime sarılıp helallik istedim, gebelik böyle bir ruh hali işte ama ne oldu? Ohooo uyandım keklik gibi sektim kızım 29 yaşına geldi, 52 yaşındayım hayat artık benim için bayır aşağı ama yaşadığım her an şükür sebebi, şimdi de kızım evlenecek eh belki torun sahibi de olurum planları yapıyorum ama hayat bu nereden nasıl ce-e yapacağı belli olmaz😂

İnşallah bebeğini sağsalim kucağına almak nasip olsun, inşallah uzun uzun yıllar sağlıkla hep beraber yaşayın🙏

Korkma, aksine korkularının üzerine git, inadına yaşamak her anın keyfine varmak kadar güzeli yok, içinde bir hayat büyüyor, o ne kadar güçlü bir bebekmiş ki her şeye rağmen sana tutunmuş, kalp atışlarını dinle huzurla 😘

Kizlar biraz uzun olacak ama neye ihtiyacim var bende bilmiyorum. Teselliyemi umudami yoksa elestiriyemi bilmiyorum. Cok ayrinti veremiyorum ifsa olmamak adina. Hos paylastigim seyler ozel degil ama dost var dusman var. İnsanin akrabasi yeter.
Gecmiste bir onkoloji hastasi ve kontrolleri devam eden 30 lu yaslarin ortasinda biri olarak istemsiz hazir olmadigim bir anda hamile oldugumu ogrendim. Daha once hazir oldugum donemde iki defa dusuk yaptim dikkat ettigim halde.ama bunda bilmedigim icin icmedigim rutin hastalik ilaclarimmi dersiniz ablamin ev tasimasina yardim ettigim hafta uc kilo vermemmi dersiniz.sagliksiz olan herseyi guzel guzel yedigimmi. Ne ararsaniz var. Ve bebek tutunmus. Yarin kalp atislarini dinleyecegiz 🥲
Hayatim boyunca anne olmak icin delirmedim evlat atesiyle yanmadim. Sonrada kansere yakalaninca hic istemedim. Bir ara ister gibi oldum esim ve ailem cok istiyodu denedim dustu.ama hep Rabbim olurda verirse de cok iyi bakarim iyi anne olurum diyodum ogrendigim andan itibarende benimseyip dikkat ettim. Ama aynaya baktigimda mutsuz kaygili korkulu bir anne var. Daha aileme soylemedim belki buda Allah korusun duser uzulurler diye. Esimede daha yeni soyledim. Bana birseu olsa cocuguma bakabilicek bir ailem var. Esim ve ailesi bakamaz. Beceremez.net eminim.ellerindekine bakamiyorlar. Sadece maddi olarak olanaklilar. Hem bana birseh olur hastaligim nukseder korkusu sardi. Hem dunya cok kotu cocuk nasil buyuyecek Turkiyede diyorum.saclarim belime inmis tarayamiyorum bir yandan yogun calisiyorum.yuzum gunesten kararmis gibi hissediyoeum sivilceler bahanesi. Kizlar simariklik diye dusunmeyin ne olur.benim korkularim siradan degil. Cevremde bir kac kisi onkolojiden vefat edince cocuklari kaldi. Acaba diye diye aklima kotu seyler geliyo. Dua edip duruyorum once bana sonra ona saglik versin Rabbim.birde en yakin arkadasimin 6 tane dusugu var. Son bebegi 8 aylikken ölü dogdu.gozleri doluyor psikiyatr tedavisi gordu agir. Daha ona soyleyemedim.bu dusunceler gecermi suan sadece esim ve ben biliyoruz. İsterimki dunya duysunda arkadasim duymasin uzulmesin.bana bir akil verin gececek diyin kizlae olur diyin boyle seyler.😔🤲💫💞
Belki hayatınizin umudu ve neşesi gelmiştir ve kanserde bitmiştir.Turkiye için yapacak bişey yok.O konuda ben de dogurduguma pişmanım.

Arkadaşınıza bence herkese nasıl davranırsanız öyle davranın.Herkes ne zaman öğrenecekse o da o zaman duydum gibi.

Umarım sağlıcakla kucağınıza alırsınız minisinizi

Tatlım benim, kaygıların korkuların yokladıkça yaz, beraber yükleniriz o duyguları hafifletmeye çalışırız.
Ben kızımı doğurduğumda 23 yaşındaydım toyluk cahillik vardı, sezaryene gireceğim ki bir sağlık sorunum da yoktu, insanın ölmesi için büyük dermansız hastalıklara bile gerek yok baş ağrısı bile bahane olabilir sezaryen dedim ne de olsa ameliyat dedim eşime sarılıp helallik istedim, gebelik böyle bir ruh hali işte ama ne oldu? Ohooo uyandım keklik gibi sektim kızım 29 yaşına geldi, 52 yaşındayım hayat artık benim için bayır aşağı ama yaşadığım her an şükür sebebi, şimdi de kızım evlenecek eh belki torun sahibi de olurum planları yapıyorum ama hayat bu nereden nasıl ce-e yapacağı belli olmaz😂

İnşallah bebeğini sağsalim kucağına almak nasip olsun, inşallah uzun uzun yıllar sağlıkla hep beraber yaşayın🙏

Korkma, aksine korkularının üzerine git, inadına yaşamak her anın keyfine varmak kadar güzeli yok, içinde bir hayat büyüyor, o ne kadar güçlü bir bebekmiş ki her şeye rağmen sana tutunmuş, kalp atışlarını dinle huzurla 😘
Ya yas araliginizi tecrubelerinizden yorumlarınızdan anliyor gibiydim ama masallahiniz var kiziniz ve sizin adiniza cok sevindim .umarim cok guzel bir evliligi ve hayati olur. Saglikli hayirli Vatana millete hayirli ailesine hayirli guzel evlatlar torunlar nasip etsin sizlere. İcinde de bizlere ❤️ hersey hepimz icin cok güzel olsun 💐💞🌸

Ya yas araliginizi tecrubelerinizden yorumlarınızdan anliyor gibiydim ama masallahiniz var kiziniz ve sizin adiniza cok sevindim .umarim cok guzel bir evliligi ve hayati olur. Saglikli hayirli Vatana millete hayirli ailesine hayirli guzel evlatlar torunlar nasip etsin sizlere. İcinde de bizlere ❤️ hersey hepimz icin cok güzel olsun 💐💞🌸
Herkes için hepimiz için amiiiiiin🙏

Bebeğin de hoş gelsin sefa gelsin 🧿🧿🧿🧿🙏

Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar , biliyorsunuz ki yarın mevlid kandili ve ben hamile kalmayı çok istiyorum rica etsem ettiğiniz duaların içinde bana da yer verir misiniz ? özellikle hamilelerrr... 😍 nolurrrrrrrrrrr çok ihtiyacım var dualarinizaaaa🥺 şimdiden herkese çok teşekkür ederim , hepimizin kandili mübarek olsun rabbim dualarımızı kabul eylesin 💗

Öncelikle çok geçmiş olsun. Dilerim bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alın.
Benim yaşadıklarım sizin kadar değildi ama kendimce ağırdı. Ben de çocuk isteyen seven biri değildim, açıkçası çok inançlı biri de dpilimdir. Hamile olduğumu öğrenince yıkılmıştım, sülalede bendne başka herkes çocuğumuzun olmasını istiyordu. Aldırmaya korkuyordum, bşr cana kıyamazdım ama istemiyordum da. Bebeğim 14 haftalıkken covid oldum ve o an ya ona bir şey olursa, ben onu istemedim diye cezalandırılırsa onu benden alırsa vs diye tüm hamileliğim böyle geçti. Hatta berbat bir lohusalık geçirdim, en sonunda psikiyatriste başvurdum. Verdiğimilaçları almadım ama tarafsız biriyle konuşmak beni çok rahatlattı. Şimdi bebeğim 15 aylık ve tüm kötü düşüneceleri attım kafamdan, arada gelirse de bir tekmeyle yolluyprum. Hamile kadınlara tek tavsiyem tadını çıkarın, kendinize ve bebeğinize önem verşn en önce.

X