2008 Mayıs Anneleri

Kızlar kaç zamandır rahat değildim,hep koşuşturmam vardı..ancak cevap yazabiliyorum...geçmiş yazılarada bakamadım,inş sonra bakacağım..

Murgizciğim canım cici evine gittin demek,alıştınmı?şuan Ardaya kim bakıyor,kendin yetişebiliyormusun canım.?..malum anneler cok coook rahatlatıcılar,birzaman zorlanılır ama sonra alışılır..buarada yeni öğrenim yılın hayırlı olsun:)
Kızımı bende hergün yıkıyorum,sabah yıkayıp dışarı cıkardımmı terledimi falan akşama geldiğimde tekrar yıkıyorum..yıkamazsam huysuzlaşıyor zaten:ecrin_bebek:...banyodan sonrada rahatlıyor 2-3 saat uyuyor..soğuklar başladımı yine hergün yıkarım,ona göre ortamı ayarlarım diyorum ama!bakalım..

Canancığım doğum günün kutlu olsun..a.s.erkek işte...ince fikirli değiller..öncelikleri farklı...kutlar canım unutmamıştır ama sonraya atmıştır...canını sıkma,inş güzel bir doğum günü geçirirsin...

Canim nice uzun ve mutlu yillara..Hep sevdilerinle olman dilegiyle Şeniz

Kizlar o kadar yorgunumu ki....Sabah erkenden mercani okula biraktim geldim.Gecen hafta anlatmistim (gerci kimse farketmedi yazdikllarimi senağlamasenağlama) dr gittim diye.Aylardir gecmeyen bir bas donmesi yuzunden Orta kulak iltihabi ve kalpte ritim bozuklugu demisti....Bugunde kalp sonogrami cektiler....Ayrica dr beyne bakmamiz lazim dedi...Onumuzdeki hafta da beyin tomografisi cekecekler..Offf offf 2cocukla dr larda surunucem.Allahtan bugun kocis acidi halime sen nasil halledeceksin dedi o da geldi..Mercani almis sagolsun.Ama benim kocam cok sabirsizdir.Bak dedim orda cokkkkkkkkkkk bekliycez.vidi vidi yapacaksan gelme,beni de sikma orda..Yazik 4saat hem cocuklari oyaladi,hem de bana soz verdi diye bisey diyemedi ama dudaklarini yedi durdu..Boyle zamnalarda onu cok seviyorum ama aksama kesin butun yaptiklarini mahvedecek bisey mutlaka yapar......
Evde ki en buyuk kavgamiz mesela cop yuzunden cikiyor..Buralardaki binlarda kapici olayi olmadigi icin ,en alt katta koskacaman cop odalari var oraya inmek gerekiyor....Orada da herkesin anlattigi kediden buyuk sican varmis.Ben korkudan inemiyorum.Hem cocuklarida alip cop atmaya mi ineyim.Herkesin kocasi atiyor,ne olur atsa..Ama hergun kavga bu yuzden.Ustelik benim hayattaki en buyuk fobim FARE ...Kayraya hamileyken az daha bebegi dusuruyordum.Biizm salak kedi disardan yakalamis getirmis,oldurup..Ben tam 12 saat bayinca avaz avaz aglayip koltugun en tepesine ciktim ,Mercan da kucagim kipirdamadan ac susuz..Ertesi 1ay boyunca esim nereye ben oraya gittim.Arbada yatip klakiyordum.KImse inanmaiyorum bu korkuma ama ruhumu teslim edecek gibi oluyorum ne yapayim....

Kisaca canancim ve ebrucum erkek degil mi hepsi bir...En iyisinden ,en kotuusne..Hepsinin artisi varsa 2 kat fazlasiyla eksiside vardir,kissadan hisse....Bosuna hastalanmiyoruz

murgizciğim bende hergün yıkıyorum serin havalarda 2 günde bir. ama huysuzluk yapıyor biraz alıştı ya yıkayınca rahatlıyor kerata. bugün durmadı hiç anlamadım ne olduğunu suya girince gülücükler oyunlar havada uçuşuyor.:))

Yasemincim hayirli olsun....Umarim Mahmut iicn iyi olur.Ben biizm icin iyimi oldu kotu mu pek anlayamadim da....Mercan sanki daha dik basli oldu gibi geliyor.Dun ilk kez ceza almis..Ders programi verdiler veden takip ediyorum.Dun A harfini ve kirmiziyi ogreneceklerdi ve apple yapip kirmiziya boyayacaklardi...Biizm ki boya dan ve resimden oldum olasi hoslanmiyor ..Ogretmen boya demis ,biizmkide hayir ben zipliycam oyun oyniycam demis.Ogretmende gec koseye arkani don cezalisin demis...Odevi de eve yollamis.Evde de yaptiramadik.En son tamam dedi ama kirmiziya degil yesile boyayacakmis.....
Cocuk psikolojik bir sinyal mi veriyor?Yoksa cocukca bir kapris mi anliyamiyorum.Esimde cocugu surekli gozetlemkten vazgec diyor ama biseyler yalis gitsin istemiyorum.Mutlu mu yoksa evde mi daha mutlu kestiremedim....Sacma sapan bir sorun cikmasimda ileride....
Mercan cok hassas bir cocuk..Kendi cocucgum diye degil ama oldukca zeki.Iki buyuk arsinda konusulmayan sadece sezgisel seyleri bile sezip,bundan etkilenecek kadar.O yuzden evde agiz tadiyla bi kavga edemiyoruz,ses tonumuzu bile yukseltemiyoruz...Gecen sene bir problem yasadik.Birazda Kayrayi bu yuzden istedik.Belki geri tepebilecek bir riskti aslinda...
Mercan erken konusmaya basladi diyebilirim..Anne,baba gibi ilk kelimeleri.Babaya biraz fazlaca duskun bir cocuk ve babasiyla daha kolay ogreniyir..Ben 3yil boyunca turkiyeye gidememistim ,giris cikis iiznim olmadigindan ...Greeen kartim gellir gelmezde turkiyeye gittik mercanla.3 ay kaldik.Babasi da 20 gun geldi yanimiza...Ama Mercan babayi cok ozledi ve buna tepki olarak konusmayi kesti...Gerci bunda anneminde etkiis oldu..Kizlar herseyin fazlasi zarar..Cok iyi anne olmanin bile.Mercan daha aciktigini soylemeden ,annem ,kiizm o cocuk acikmistir yemegini ver,kalk suyuniu ver susamistir,Hadi sutunu ver uyuyacaktir......Mercan hicbir seyi istemeden annem onun yerine dusunuyirdu,Bunun sonucunda mercan herseyi sadec isaret etmeye basladi,her seye ihhh ihh diyordu.Eve dondugumuzde devletin bir sekilde haberi oldu bu durumdan ve eve 2 psikolog,2 sosyolog geldi...Bir suru testten gecti ve binlerce sorudan gectik....Evet konusmasi yasitlarina gore konusmasi% 80 az taniis kondu...Ama yapilan zeka testlerinde de 22 aylikken 4 yas zeka gelisimi gosterdigi ortaya cikti....Sonucta devlet eve ogretmen yollamka istedi ben kabul etmedim...Evde bir dolu kitapla hergun saatlerce isi gucu birakip ders calistik.....Konusmaya basladi..Ama suan hala yarim yarim konusuyor.Herkese cok tatli geliyor ama anlamiyor cogu insan...Bazi kelimeleri bhala bilmiyor..Bundan 1sene once piknige gittik.Her yerde arilar vardi.Mercanda arinin geldigini soylemek istedi ama adini bilmedigi iicn soyle diyiverdi ANNE BAK SINEGIN OTEKISI GELIYOR.Herkes basladi gulmeye....
Iste boyle bazen bize ufacik gelen seyler cocuklarda hasar birakabiliyor.Oul konusunda da umarim dogru yapiyorumdur...

mercancığım ya çok geçmiş olsun hatırladım yazmıştın öylebişey ama dur okuyayım öbürlerinide sonra yazayımderken arada kaynayabiliyor bazı şeyler. kusura bakma canım(( umarım önemli bişeyler çıkmaz. Sllah dermansız dert vermesin kimseye.
ya fobin çok kötü. çok korkuyorsun demek 12 saat nedemek mercanda korktu demekki senle birlikte. psikolağa gittinmi canım ya. Allah yardımcın olsun umarım karşılaşmassın bidaha öyle bişeyle.neden anlamıyorlarki olmazmı erkekler genelde inanmıyor onlar nedense korkusuz kahramanlar. benimde böcek fobim var herkezde vardır bu uzaktan bakarım ama üzerimde olduğunu düşünmek bile istemem asla bigün piknik yerinde yerdeki örümceği farketim eşimde gördü aldı ve attı üstüme. aynen dediğin gibi insan okadar kötü oluyorki kalten gidicektim. öldürücektim onu yapıştım boğazına ne istiyorsun benden diye bağıra bağıra ağladım. anlamıyorda ben suçlu oldum herkesin içinde öyle yaptım diye yersiz tepki vermişim. aman bak hatırladım yine sinirlerim bozuldu. bu adamlar doğru düzgün 4 4lük olmasada 4 3lük fiklan olamazlarmı bize karşı...

canan cım doğum günün kutlu olsun canım a.s.dün ben erken çıkmıştım şimdi geçmişi okuyunca öğrendim. nice mutlu yıllara. kocişin hatırlamıştır inşallah akşam.
kıslar sizede günaydın. kardelen, murgiz mercan dilara ayperin herkese merhaba. nasılsınız kızlar bebişlerin keyfi yerinde mi
canım ben daha kızımı bi defa kendim yıkayabildim. gündüzleri babannesi yıkıyor. hergün yıkıyordu sıcaklardan. havalar serinleyince 2 güne düşürdü.

günaydın arkadaşlar,
canancım ben de doğum gününü kutluyorum..nice yıllara ailenle ve sevdiklerinle birlikte inşallah...

ya kızlar siz baya baya ev hanımısınız, ben bilmem öyle şeyleri..dur bakim anneme söyleyeyim de ben de yapayım özendim valla..

kızlar hepinize merhabaa :1hug:

mercan_dilaracım çok büyük geçmiş olsun canım. İnşallah bir şey çıkmaz. Mercan içinde bence endişe etmene gerek yok. Şuan farklı bir ortam farklı insanlarla birlikte bence onun için böyle davranıyor olabilir. ayrıca evde ceza almaya alışkın değilse öğretmeninin onu cezalandırmasını hazmedememiş olabilir diye düşünüyorum. umarım kısa zamanda herşey normale döner.

murgizcim bende oğluşumu bende hergün yıkıyorum. İşten eve gidince hemen soyunuyorum oğluşumda soyuyorum birliket giriyoruz duşun altına şakır şakır yıkanıp çıkıyoruz o kadar çok seviyor ki suyu çıkınca kızıyoo :))

canacım doğum günü kutlu olsun canım. Nice güzel yıllara sevdiklerinle birlikte inşallah. Dün ben çıktıkdan sonra yazmışsın ancak bugün okuyabildim yazılanları. Eşin unutmamıştır inşallah.

ridacım bende hiç yapmamıştım ama yazılanları okuyunca içim kıpır kıpır oldu. bu hafta sonu gidip bişiler alıp bende yapmak istiyorum :)

yasemincim bakıcı işini ne yaptın canım herşey yolunda mı ? ayrıca mahmud un okula ve arkadaşlarına alışabildi mi ?

Kızlar hepinize çok teşekkür ediyorum.
benim kociş unutmamış utandırdı beni canım yaaa iyiki vaarsın bitanecik kocacım.
Mercancım çok geçmiş olsun canım. Benim kuzenin oğluda okula başladı kreşe gidio yani oda çok zorlanmış kuzen anlattı oda okulda durmuyo son 15 dak. götürüp geri getiriyorlar zor zmanlar bu zamanları sanırım şuan pek zor deilmiş herkes bu zamanlarının kıyhmetini bil diyip duruyo bana..
Yaseminin bakıcı işi valla devlet sorunu gibi oldu kız işe başladı ama bi yoluna koyamadı allah yardımcın olsun canım

merhaba kızlar pek gelemiyorum işler baya yoğun hiç askide durmuyoruz ya ilçe köylere gidiyoruz yada tespite felan su getirmeye çalışıyoruz.öğle arası merti emzirmeye bile gidemiyorum (

herkeze merhaba...

canancığım sevindim iyi geçmesine. unutmamasıyla belliydi bişeyler yapacağı zaten:)))

kızlar ooohh negüzel heveslendirdik sizi yapın yapın ev kadını olun biraz çalış çalış nereye kadar:))))
bilmeyenede yardımcı oluruz deryayl'a.(drydeniss)

ya TRT 1 de yaprak dökümünün eski versiyonu var ona bakmaktan yazamıoyorum. konular benziyor ama çok farklı. çabukta ilerliyor. ptesimi ne görmüştüm ilk bölümünü. neclanın leylanın kocasıyla kaçtığı yerde şimdi. güzelmiş ya bunuda izliyeyim bari. reklam girdide yazıyorum anca:))

yaseminciğim Allah kolaylık versin ya kötü olmuş işlerin yoğunluğu mertçik sütsüz kalıyor ama herşey onlar için sağlık olsun. heralde hep böyle olucak değil. idare etsin kuzucuk biraz annesini:)))

ya kızlar ben koptum gitti. burdaki dezavantaj bu galiba 1 kaçgün bakamıyorum ooo neler olmuş neler( neyse canancım geç oldu ama doğum günüğn kutlu osun sevdiklerinle beraber nice mutlu yıllar geçmiş kunuları sayfaları okuyamıyorum bütün arkadaşlara sevgiler

geçmiş olsun canım farkedememişim valla zaten bi ara bakıp çıkıyorum evet çocuklarla dr gitmek çok zor( hastalanmayayaım diye dua ediyorum

kardelencim bende yeni yeni yapıyorum işte. geçensene az koydum du ama bu defa abarttım kızz. oysa hep kayınvalidemde yiyoruz. mesela barbunya ile bamyayı bide patlıcanları ilk defa koydum.patlıcam ve biiber közlemesi koymuştum ama böyle kızartılmış olarak ilk defa koydum. dün barbunyayı yaptım bugün bamyaların başını almayı bitirirsem bamyaları yapcam inşallah. ama anne olunca herşeyi bilmek gerek diye düşünüyorum. önceden olsa tınlamazdım. ama kızıma kendi yapıtğım şeylerden yedirmek en iyiysini vermek hissi beni yiyip bitiriyor.. anne mükemmeldir.herşeyi bilir öğesi bi yaşa kadar sonra anne ve babayı sorgulamaya başlıyorlar. benim annem ve babam herşeyi bilmeyebilir, sonra annem ve babam pek birşey bilmiyorlar oluyor. tabi onlar büyüyüp biz yaşlandığımızda annemizde babamızda bazı şeyleri biliyorlar oluyor. ben kızımla beraber yenileyeceğim kendimi. ona yetmem lazım. şimdiki çocuklar çok önde gidiyorlar.. mutlaka onlara yetişemeyeceğiz ama denemek gerek

mercan cım geçmiş olsun canımya. inşallah sonuçlar iyi çıkar. biraz stresten de olabilir. rahatla güzelim ya... ilaçlarla iltihap dağıldımı kalpteki ritim bozukluğuna biişi diyemem . ama Allah acil şifalar versin. hastalanmamaya çalış kuzucuklarına kocana kim bakacak. biz olmazsak onlar bişicik beceremezler bacım... tekrar geçmiş olsun canım...

merhaba kızlar pek gelemiyorum işler baya yoğun hiç askide durmuyoruz ya ilçe köylere gidiyoruz yada tespite felan su getirmeye çalışıyoruz.öğle arası merti emzirmeye bile gidemiyorum (

yasemincim, kolay gelsin canım..yoğun başladın işe..Merti emzirememene çok üzüldüm..
inşallah sütünde bir problem olmaz..RABBİM rızıklarını bol versin...

Tuğba bi evde oturan bizmiyiz baksana tüm annişler çalışıyo bizde sıkıntıdan ne yapalım sen yaprak dökümü bulmuşsun kendine :)) bende 2 gündür Ecrin tek başına uyumaya alışsın diye onunla uğraşıyorum ayağımda sallıyordum artık kendi uyusun bakalım başarabilicemmi evde kimse yokken kolay oluyo ağlasada dayanmaya çalışıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…