2008 Mayıs Anneleri

hafta sonları çalışmıyorum, mesaim de 16:00'da bitiyor..bu yüzden nete girmem problem oluyor..çalıştığım için de yazılanları doğru dürüst okayamıyorum bile..ne okuyorsam anında yorum yazmaya çalışıyorum..çoğu zaman aşımına uğradğı için yayınlanmıyor..
dün işe gelemedim..annem yengemi hastaneye götürünce muhammede bakacak kimse kalmadı..yengem de bir kaç haftaya kadar doğum yapacak inşallah.nihayet hala oluyorum..bizim gelinin kanı 6,2 çıkmış çok düşük bu yüzden 2 ünite kan verildi dün..
yeğenimin olması, çok heyecan verici bir durum..
elifcim geçmiş olsun, RABBİM şifa versin..evde net kapalı olduğundan kk ya hafta sonları giremiyorum..sizinle ilgili önemli konuları yazmakta geç kalıyorum..
drydeniss aferin yaa, valla pek marifetlisiniz..
gizem de doğum öncesi börekler, poğaçalar yapıp atmıştı deep freeze...
yeşil fasulye, bezelye çok seviyoruz ..ben de onları atarım artık..burası ılıman bir iklime sahip olduğundan çoğu sebzeyi bulabilmek mümkün o yüzden pek kullanmıyordum derin dondurucu kısmını...ama annem öğlen eve gittiğimde bir baktım doldurmuş...ev hanımlığı böyle birşey olsa gerek..hazır yemek ne de olsa...büyük kolaylık biz çalışanlar için..
ebruyu göremedim, gizem de yok ortalarda, cananmert yok..ervus yok..saadetçim arada girip hal hatır soruyor..yahu herkes nerelerde..okullar açıldı yaaa bizim öğretmenler de ortadan kayboldu..
yada ben mi göremiyorum..mayıs anneleri dağılıyoruz galiba..:KK43:(

kardelencim bende yeni yeni yapıyorum işte. geçensene az koydum du ama bu defa abarttım kızz. oysa hep kayınvalidemde yiyoruz. mesela barbunya ile bamyayı bide patlıcanları ilk defa koydum.patlıcam ve biiber közlemesi koymuştum ama böyle kızartılmış olarak ilk defa koydum. dün barbunyayı yaptım bugün bamyaların başını almayı bitirirsem bamyaları yapcam inşallah. ama anne olunca herşeyi bilmek gerek diye düşünüyorum. önceden olsa tınlamazdım. ama kızıma kendi yapıtğım şeylerden yedirmek en iyiysini vermek hissi beni yiyip bitiriyor.. anne mükemmeldir.herşeyi bilir öğesi bi yaşa kadar sonra anne ve babayı sorgulamaya başlıyorlar. benim annem ve babam herşeyi bilmeyebilir, sonra annem ve babam pek birşey bilmiyorlar oluyor. tabi onlar büyüyüp biz yaşlandığımızda annemizde babamızda bazı şeyleri biliyorlar oluyor. ben kızımla beraber yenileyeceğim kendimi. ona yetmem lazım. şimdiki çocuklar çok önde gidiyorlar.. mutlaka onlara yetişemeyeceğiz ama denemek gerek
sana katılıyorum canım anneyiz biz artık herşeyi bilmemiz gerekiyor. bizim annelerimiz nasıl herşeyi biliyorlar bizlerde herşeyi onlardan öğrendik vede hala öğreniyorsak bizim yavrularımızda bizlerden öğrenicek herşeyi bizi örnek alıcaklar:1hug:
Tuğba bi evde oturan bizmiyiz baksana tüm annişler çalışıyo bizde sıkıntıdan ne yapalım sen yaprak dökümü bulmuşsun kendine :)) bende 2 gündür Ecrin tek başına uyumaya alışsın diye onunla uğraşıyorum ayağımda sallıyordum artık kendi uyusun bakalım başarabilicemmi evde kimse yokken kolay oluyo ağlasada dayanmaya çalışıyorum.

evet ya ne yapsak sıkıntıdan şaşırıyoruz. dön oyanı dön buyanı sıkılıyorum. yatıyorum aşşa bütün gün buğrayla napam. yemek derdimde yok iftara bi gün kayınvalideme bigün anneme gidyoruz. herkez 2 kişi zevkli olmuyor eşlik ediyoruz bi ona bi ona hergün. bu gün annemde sıra. ama bugün son artık sıkıldım evde geçiricem yemek yapmayı özledim yaaa. benim tontişte 2 gündür huysyzlandı koyardım yerine uyurdu daha uyumuyor kucakta istiyor yerindede durmuyor huyları değişicek galiba büyüdükçe. benimde daha temkinli davranmam lazım uykusu geldi uyuttmda rahatladım bitraz.

canaaaaan nerdesin rida seni göremiyormuş bi göster kendini kıııııs:))))) bide msn açsana!

ben buydayımmmm :)) ama birazdan çıkıyorum. yarın görüşmek üzere hepinizi kokulu kokulu öpüyorum bacılar :)

Kardelennnnnnnn su yaprak dokumunun reklamini verirken newyor saati de yaziyor bana da soylesen de izlesem....Turkiyede gormustum ilk bolumunu ,bende istiyorum izlemek ,,,,
Kizlar sizin su meyve sebze olayiniza cok ozendim...Pazar gezmeye cocuklugumdan beri bayilirim,Burada nerde?Herzaman istedigimiz herseyi buluyoruz...Ama sera ve hormonlu...Tek guzel sey nerdeyse yilin 10 ayi karpuz yiyebiliyoruz ve cok guzel oluyor.Mercana hamileyken karpuzdan baska bisey yemezdim...
Atik turkiyeye gelirsem ,kardelencim sendeyim...Bakalim deepfreze de ne varsa cikaricam

canaaaaan nerdesin rida seni göremiyormuş bi göster kendini kıııııs:))))) bide msn açsana!

ben burdayım lülülülülülü
bu saatler ecrinin uyumadığı saatler birazdan bıcısını yapcaz sonra uyutucam yok uyutmıcam kendi uyucak alışsın :ecrin_bebek:

sağolun kızlar cevaplarınız için bugün yıkamdaım kuzumu biraz zorladı ama artık iki günde bir yıkayacam dengesiz havalar
ayperincim teşşekür ederim evime alıştım ama buraya doğalgaz geliyo eşim taşınmadan yaptırmıştı ama kombinin yerini kabul etmediler cuma bi daha ev kırılacak laminnatlar falan açılacak ben evde olmayacam ama ertesi gün evde temizlik olcak
ardaya ben bakıyom çok zorlanıyorum ama napim bu sene okula gitmiyom canım şuanda raporluyum sonrada ücretsiz izin alcam kendim bakcam kuzuma
mercancım kaçırmışız kusura bakma çok geçmiş olsun canım inş bişiy çıkmaz üşünme hastane işinden temiz çıksında tahliller
mercanın konuşma sorununada üzüldüm ama çoğunu aşmış olmanız güzel ama zor bi kızn var seni uğraştıaracak
yaseminin bakıcı işine sevindim canım yoğunluğun bitince gel olurmu sık sıks

anemm kimsecikler yok bu akşam hayırdır inşallah tuğba da yok

Canancim ben burdayim.....sırnaşık şey Iftari bekliyoruz artik...Son 2 saat...Resimlerin arasina bende yorum katmayayim dedim ama bayildim bayildim :nazar::nazar::nazar: maasallah diyeyimde bastan....Senin kizin gunden gune daha daha daha guzellesiyor.Hepsi cok guzel ama benim favorim takvimde kullandigin yerim ben onu yaaa.Saclarida maasallah uzamis iyice,bizimki de tam tersine kel kaldi.Hepsi dokulse ok diycem arlarda 3tel uuzn sac var....Komik duruyor

Çok saol canım yaaa.. a.s. saçları evet çok uzadı hatta biraz daha uzasa gözüne inicek önleri tokada durmuyo hemen kayıyo bide benim kızın saçları dik dik tepesinde herkes inatçı olucak dio dikbaşlı olucak dio aman olsun varsın ben onun o saçlarını çok seviyorum.

ben de avrupa yakasını bekliyorum.moral bozucu dizileri seyretmiyorum.komik olanlarını seviyorum. evde oturanlardan biri de benim.aylıksız izindeyim.ikinci döneme kadar yani şubata kadar evdeyim.

ebrucum haklısın aslında. ama bir bebek nekadar eksik yada çirkin giyinirse giyinsin sonuçta bebek.. ne kadar çirkin olabilir ki. çamura da bulasan. maşallah çok tatlılar. kayınvalidemde renkleri karışık giydiriyor. bugün çok cici bi elbisemizi giycez. akşama iftara davetliyiz. bende aynı şeyidüşündüm. ama cevşeni var üzerinde. Allah ın izniyle birşeyolmaz. tabi işin şu tarafıda var nazar insanlara haktır... Allah korusun ne diyelim. kötü göz değecek olduktan sonra her şartlarda değer canım. hepimizin bebişlerini Allah azarlardan saklasın.
kıslar herkesemerhaba buarada ansaneri, kardelen mercandilara rida meram alperen saadet demirci gökcenyıl öpüyorum hepinizin bebişlerini.
ridacım öyle pek hamarat da değilim ama... yinede teşekkür ederim canım.

ebru ama birinin bebeğimi sevmesi çok hoşuma gidiyor ben çok mutlu oluyorum. geçen bi yere giitk seve bilir miyiz dediler verdim kadının kucağına. o da hamileymiş. öyle. aslında doğru değil ama ne bilim işte. ben birinin çocuğunu öyle sevebilir miyimdiye soramam. ben kolay kolay başka çocuğu kucağıma alıpda sevmem . uzaktan severim yani...

Geçen sene bugün hamile olduğumu öğrenmiştim kocişleyde kavgaylıydık akşamda o uyuyo bende evde test vardı du bi bakim dedim günüm sadece 1 gün geçmişti ama çalışmalarımız olduğundan bekleniyordu heran anemmm bide ne görimm çif çizgi banyodan çıktım bizim yatak odasının kapısıda kapalı olunca açmak zor heyecandan açamıyorm kapıda mrt mert die bağrıyorum oda içinden ne oldu yine bu deliye diomuş yoksa hamilemi die geçirmiş neyse kapıyı açtım bu halen yatıyo bi kalk dimi nie bağrıyom bi bak neyse oturdum yatağa dedim ben hamileğim küslük falan unuttuk sarıldık birbirimize şimdide kuzumuz kucağımızda allahım sen bizim meleklerimizi koru yarabim bize onların acılarını gösterme

bacım valla tebrik ediyorum seni.. kız ben hiç hatırlamıyorum ne zaman öğrendiğimi... ama 4 haftalıktı öğrendiğimizde... ilk düşükolduğu için koşa koşa doktora gitmiştik. mutlu mutlu. o günden sonra hemen iğneye başladıkk.. doğuma kadar iğne vuruldum...
hafıza süperkız. ben bazen sabah gelen müşteriyi ne zaman geldi diye düşünüyroum. öğleden sonra gözlüklerini almaya gelince Allah Allah diyorum ya.. hafıza balıkkk bendeki...

bu arada ben gider gari yaaaa. haydi iyi akşamlar. kuzumu özledim.. daha öteki dükkana giderim ordan iftara. offfffff kaldı yine bamyalar

X