2008 Mayıs Anneleri

yaa ne oluyo böyle neden pat pat kapsama alanı dışı oluyoo herkez böyle ???

herkese merhaba, ben geldimm.. mail adresime girmeyi unutursam böyle olur işte. yöneticiler bana ulaşamamış hesabım dondurulunca siteden uzaklaştırıldım. ne bilim buranın tadını bırakıpta kim bakar maillere... unutmuşum gitmiş. ne yapacağımı şaşırdım ziyaretçi olarak bile giremedim siteye. kendimi dımdızlak ortada kalmış gibi hissettim. uzun bi gün oldu. hemen size yazayım dedim. nasılsınız iyi misiniz kızlar bebişler nasıl bi geçmişe bakem bii.. görüşürüz öptü m sizleri ve bebişleri

kıslar valla özlemişmi sizleri yaafff. sarılıp öpesim geldi. canancığım ridacığım gökçenciğim saadetciğim valla gelin kız öpem sizleri :jeyyar:kaydirigubbakcemile ya çok sevindim beni merak eden birilerinn olmasına. :ecrin_bebek: inanın çok mutlu ettiniz beni.. seviyorum sizleri ... :içelim: ay nasıl anlatcam bilemedim sevincimi.

Ay canım yaa bende nasıl korktum yoksa deryadamı gitti dedim zaten şurda kaç kişiyizki iyiki burdasınız iyiki varsınız sevgili mayıs anneleri hepinizi şok şefiyom

bende geldim bende hepinizi çok seviyorum yafffffffffffŞenizŞenizŞeniz

yahu günledir giremiyorum bi türlü sayfalar açılmıyor. 2 gün önce açıldı hepinize teker teker yazdım uzuncana 2 saat uğraştım kaydolmamış. gıcık oldum şimdi yaf.klava: kalmadı aklımdada geçmiş okuduklarımımdan unuttum gitti:sm_confused:

ridacığım rabbim şifa versin o tanıdığına. yavrularına bağışlasın onu. çok kötü oldum okuyunca dediğin gibi gözlerimi kapatıp bir nefes aldım gerçekten şükrettim rabbime. biyerde duymuştum öyle bi hastalık varmış tükürük üretmiyormuş ağız. bazen düşünüyorum şu ağzımızdaki tükürük olmasa ne yapardım deli oluyorum aklıma gelince. ağzımız buğazımız kupkuru olur nasıl yaşanır öyle. ALLAH ım kimseyi sağlığından sıhatinden mahrum etmesin.:Saruboceq:

ebrucuğum evine dönmene ve eşinle aranın düzelmesine çok sevindim. mutluluğun daim olur, bozulmaz inşallah birdaha. (aklımda bi tek ebru kalmış)

ridacığım muhammed de ne kadar değişmiş. tombişleşmiş simasıda okadar değişmişki yolda görsem tanımam:1rolleyes:

öncelikle merhaba deryacım şükür kavuşturana demek istiyorum..korktuk yahuu..gizem, betül gittiler..sesleri de kesildi..görüşemiyoruz..ben çok özledim onların sohbetlerini..bizi bir şekilde takip ettiklerini hissediyorum ve çağrı yapıyorum lütfen yuvanıza dönün..mayıs anneleri sizi sevgiyle ve hasretle kucaklayacaklar.. :))
canandan ve senden güzel cümleler duyunca ben de neşeyle başladım güne..ne güzel birbirimize değer veriyoruz..sanal ortamda hakiki duygularımızı somut olarak paylaşıyoruz...iyi ki varsınız.
ilahi tuğbacım oğlumu yolda görsen tanımazsın haa! seni haiin o kadar mı değişmiş benim oğlum..aynı senin oğlun işte.. :))
bakma fotoğraflarda birbirinden farklı çıkıyor..ama çok tatlı değil miiiii teyzesiiiiii, buğraya benzemiyor muuu? yerim ben bebişlerimizin hepsini...
onlar vesile oldu dostluğumuza...

bu arada arkadaşlar ameliyata bugün giriyor halise hanım..(bahsettiğim hasta)..eğer ki ameliyattan çıkarsa kendine gelmesi bile uzun sürecekmiş Allah akıbetini hayır etsin...
İNNA LİLLAHİ VE İNNA İLEYHİ RACİUN - Allahtan geldik ve yine Ona döneceğiz-

tuğbacım dediğin gibi insanın tükrük bezi çalışmasa diğer uzuvları görevlerini aksatsa ne garip olurdu değil mi? Ya Rabbi verdiğin her sağlıklı nefes için binlerce kez şükürler olsun sana...

deryacım bişey sormak istiyorum..neden bizim puanlarımız düşük...sizinkiler bayaa bi yükselmiş..bu nasıl oluyor, neyle alakalı sen biliyor musun? merak ettim de..12 idi geçen ay 22 olmuş birden yeni farkettim...kim veriyor bu puanları neye göre veriyor? biliyorsanız açıklarsanız sevinirim

Kizlar yine uuzn bir ara verdim.Soyle bir okudum ama aklimda fazla birsey kalmadi.
Ridacim hastanin durumu insallah iyiye gider.
deryacim bende gittin sandim,cok uuzulmustu.Artik fire vermeyelim arkadaslar,,,Ben artik 1 kez yazip 3 kez okuyorum,yanlis anlasilir uzaklastirilirim diye...Keske kapsama alani disinda gorunen arkadaslarin profiline kucuk bir not dusulse de bizde nedenini bilip ayni hataya dusmesek...Benim en cok cekindigim uzaklastirilma nedenlerinden biri konuyu dagitmak veya basligi disinda bir yere tasimak....Burasi bebklerimizle ilgili paylasimlarda bulundugumuz bir yer ama yeri geliyor kocalarimizi ve aielerini bile anlattigimiz oluyor.....
Neysen cim bebisinin dusmesine cok uzuldum,keratalar iyice ayaklandi...
Ebrucum evine hosgeldin ....

Benim moralim cok bozuk kizlar...Dun hayatimin en kotu gecelerinden biriydi...Kizlarin hastaligi devam ediyor...Esimle kavgaliyiz yataklarimiiz ayirdi....Ustune birde dun Kayra nerdeyse boguluyordu.Elim ayagima dolasti,sinrim bozuldu,aklima GULSAH ve bebeginin olum nedeni geldi...Uykusuzluktan olma uzereyim ama korkudan uyuyamiyorum....
Kayra;nin basina geleni soye ozetleyeyim.Oksurdugu iicn antibiyotige baslamistim.O da oksurugunu iyice kabartti ve tabi dogal olarak balg. sokturdu..Bizim kiz yastiksiz yattigi icin onu cikaramiyor ve bogazina kaciyor...Gece 3 tu ama allhatan yeni yatmistim.Nefesalamayip tikaninca nasil ses cikar bir hiriltiya uyandim esimde diger oda da yattigi iicn mercanla uyandik hemen ters cevidim ve kusmasiyle beraber nefes almaya basladi..2sn sonra sanki onun basina gelmemis gibi guluyordu minik melegim,,,Elim ayagima dolasti tabi...Bu olay tum gece belki 7-8 kere devam etti...Basinda nobette oldugum iicn sorunsuz atlatik.En son sirtini yastiklarla desteklemek aklima geldi oturur vaziyette uyudum benim canim...
Esimlede cok kotu kavga etik.Sucsuz yere oglu yuzunden demedigini birakmadi.Birde zeytinyag gibi kendi kustu.Bir suru insan yaninda atmedigi soz kalmadi,herkes bana nasil haksizlik etigini soyledi ama beyefendinin umrunda degil.Uzun sure konusacagimi snamiyorum....Cok yalniz hissettim kendimi size yazmak istedim...

Elifcim öncelikle Allahın selameti üzerine olsun ve kızın Kayra'ya büyük geçmişler olsun..şu an ne kadar üzüldüğümü inan tarif edemem..ben de baktım adını göremeyince birşeyler yazmak istemiştim sana işler yoğunda yazamadım o ara pc ye döndüğümde yazını gördüm...güzel şeyler yazacağını umuyordum ama inan yazdıkların yüreğimi burktu..canım benim..Kayracım inşallah düzelir..annelik zor zenaat..boşuna mı denmiş; cennet annelerin ayakları altındadır..halin geldi gözümün önüne..canım arkadaşım..o anları yalnız başına sen yaşarken, küslüğü bir kenara bırakıp eşin de yanında olabilseydi..
Eşinle aranın kötü olmasına da bir o kadar üzüldüm...siz birbirini seven iki güzel insansınız, bu günleri de atlatacaksınız eminim..erkekler biz kadınlar kadar narin yaradılışa sahip değiller, hareket noktaları aniden değişiklik gösterebiliyor..neye, nerde ve nasıl bir tepki vereceklerini önceden kestirmek gerçekten zor..eşinin oğlu yüzünden çıkan bir tartışma olduğundan bahsetmişsin, galiba ikinci evliliklerin en kötü yanı bu..önceki eşten bir çocuk varsa ister istemez, hayatına, kurduğun düzene müdahele edilmiş oluyor..Allah kolaylıklar versin arkadaşım..benim halamın da ikinci evliliği..ilk evliliğinden çocuğu olmadı, 2.evliliğinde 3 tane oğlu oldu..eşinin de ..kız ve erkek..2 çocuğu vardı..kız, öz annesi gibi bildi halamı, halam da bir abla ve bir anne gibi hep yanındaydı..üvey kızını büyük halamın oğluyla evlendirdi çok mutlular..gelgelelim, eniştemin oğlu kızı kadar yakın görmedi halamı..ve aralarındaki tüm kavgalar bu yüzden çıktı..şimdi askerden geldi...halamı düşman gibi görüyor..oysa
bize (kuzenlerine) o kadar yakın ki...bir türlü halamı kabullenemedi..halam o kadar mükemmel bir insan olmasına rağmen, tuna ile arasını düzeltemediği için bir çok hastalıklar geçirdi..mide ülseri oldu, stresler yaşayıp krizler geçirdi..daha neler neler...eniştem en sonunda durumu anlayıp hak verdi halama da, aradaki sürtüşmeler sona erdi..sağlık elden gidince hiç birşeyin önemi kalmıyor..canım bu arada sağlığını kaybedecek kadar üzme kendini...zaman en güzel ilaç inan..belki bir hafta on gün sonra bunları hiç yaşamamış gibi kenetlenecek elleriniz...
Bu tür durumlar inan herkesin başında, Allah yar ve yardımcınız olsun, geç olmadan eşin hakikatin farkına varır inş...(elifcim haddim olmadan, durumu bilip-bilmeden yazdım bunları ama senin beni anlayışla karşılayacağını umuyorum..) seni çok seviyorum yalnız değilsin dualarımdasın Narin ELİF'İM :))

elifciğim çok kötü oldum okuyunca inan seni yerine koydum kendimi çok üzüldüm. zor bi gece geçirmişsin hakikaten. Allah ım şifa versin en kısa zamanda.

eşinde umarım hatasını anlar en kısa zamanda alır gönlünü. nekadar kötü de olsa aranız ortak bi noktanız olan kayra için yanında olmalıydı bence((

ridacığım dediğin gibi bakışları bile aynı ikisininde. nasılda sevimliler:))))) ikisini biarada görmek ne güzel olurda dimi:)))) biri sütlü, biri çikolatalı dondurma. yalar ,yutarım, yerim ben onları ya:))))

elifcim çok geçmiş olsun canım. bi ara benim kız da tıkandı ama sadece burnu. kusma olmadığı halde ben nasıl korktum anlatamam. seni düşünmek istemiyorum canından can gitmiştir. bi şekilde rabbim yanımızda ve böyle şeylere bi şekilde haberimiz oluyor. çok şükür birşey olmamış.
eşinle arandaki olanlara gelince şimdilik çok takma güzelim ya belki ogün için iş yerinde birşeye canı sıkılmıştır sana patlamıştır bahane de oğlu olmuştur canım. biz bile eşimle aynı sektörde çalıştığımız halde birbirimize patladığımız oluyor. aynı işte de çalışsak insan stresli olunca yada gerginbi şekilde çıkıyor. üzülme sen. sakin kafayla oturur konuşursunuz sonra. öptüm bebişlerini. tekrardan çok geçmiş olsun

rida cım sizin puanlarınızı yüskeltecek başkaları ben hiç size beğenide bulunmamışmıyım. burdan yazmak doğrumu bilmiyorum ama benim bildiğim kadarıyla mesela benim msj mı beğendin beğenni yazmak için terazi kılıklı şeye tıklıyorsun orada kutucuk çıkıyor bu yazınızda site katılıyorum yada katılmıyorum yazılarının yanında kutucuklar var katılıyorsan katıldığın yoksa diğer kutucuğu tıklıyorusnu. ben şimdi sana bi tane rep vercem. sen onu kendi profilinde alınan tecrübe puanlarında göreceksin canım bi sn hemen yapayım. bak puanın 22 iken arttı. öptüm. umarım anlamışsındır. kullanıcı panelini açtığın zamanda en aşağıya indiğinde en son alınan itibar puanlarında sana kimlerin yorum yaptığını görebilirsin. ama puan neye göre belirleniyor bilmiyorum öptm.:1ninca:

ELİF cim canım çok büyük geçmiş olsun. Yazını okuyunca içim çok kötü oldu Allah ıma şükürler olsun ki sen farkedebilmişsin. allah ım bir daha yaşatmasın böyle bir şeyi sana da bizlerede inşaallah (amin) eşin de eminim ki hatasını anlayacak canım. Kendine çok dikkat et ve iyi bak :)

Bu konuda beni aydınlattığın için sana bir rep vericem bakalım yükselecek mi puanın:hooray:??

ee o zaman arkadaşlar neden birbirimizin katıldığımız konularına rep vermiyoruz..bunun yanlış olduğunu sanmıyorum zaten bu puanlama sistemi bunun için vardır öyle değil mi o teraziyi neden koymuşlar oraya..ben bir kaç kez bazı arkadaşlara bu teraziden katılıyorum dedim..ama puan verildiğini bilmiyordum..

bende veriyorum bazen rep veriyorum ama genelde bana bu msj değerlendirebilmeniz için başkasınınkinide değerlendirmeniz gerek diye bişeyler yazıyor. yaptım demin yine olmadı. bu işide ben anlamadım. ne demek istiyor acebafisfisfis

onu bende bilmioyrum canım. mesela ben sana rep vermişim sanrıım tekrar veremiyorum. belki yeniden puan vermek için belli bi puana ulaşmak gerek. sengözlerimebaksanab

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…