2008 Mayıs Anneleri

Kızlar hepinizi öpüyorum bebişleri hasta olan arkadaşlara şifalar diliyorum....Toplumda bazı inanışlar var anne hasta olunca bebeğe de sütünden geçer diye kesinlikle katılmıyorum çünkü ben hastalandım ve kızımı her zamankinden daha çok emzirdim çok şükür ona geçmedi...Bebişleri sık sık emzirin kızlar çünkü hasta olmanıza bağlı olarak anne sütünde bebeği koruyucu antikorlar oluşuyor..Ne kadar çok emzirirseniz o kadar çok hastalıktan korumuş olursunuz....

Neyse umarım hepiniz iyisinizdir...Beni sorarsanız nedendir halen bilemiyorum üzerimde hani derler ya ölü toprağı serpilmiş gibi birşey var...Ne yaparsam yapayım bir türlü atlatamadım...

ecrin e de geçmiş olsun canan. kızlar herkese merhaba. gözlerim filan akıyor artık feci grup olmuşum yaa. ayakta urcak halim yok ama işler cok. evraklar var. oy gidip uyumak istiyorum. evde yığınla ütü var yaa. yeni de taşındık ya yalnızca bi çekmece eşya var onuda yerleştimmi tamam. çok kötüyüm yaaa.. inşallahsizler ve bebişleriniz iyidir öpüyorum herkesi, canan, kardelen, rida, kıslar herkesemerhaba... rida dediğin gibi kadın olmak ne zor ne zahmetli yaa. benm kız da büyücek aynılarını yaşayacak. bi de oğlan doğurmak gerek :roflol: kızıma kardeş olsun. korusun kardeşi onu. benim böcekde çok huysuz yaa anlatamam gece en az 3 defa kalkıyor. oysa önceden hiç kalkmazdı. zaten hastayım ne uyuduğum dan ne de uyanık olduğum zamandan anlamıyorum. birde kafam dolu.. şu önceden dediğim olaydan dolayı.. stres diz boyu yani. çok gergin ve alıngan oldum şu aralar.. aklıma kötü kötü şeyler geliyor..senağlama neyse kendinize iyi bakın canlar.. aman kuzuları hasta etmeyin. kendimizin hasta olmasından kötü be. hele benim adamla kız hasta olacağına ben olayım onların yerine. kızımın neyse de adamın nazı zor oluyor yaff :1closedeyes:

Bu emzik ne kadar etkili bişeymiş Ecrin'de öyle ağzına koyduğum anda gözler bayılıyo :)

Yarın aşı için götürücem umarım yaparlar boyunu kilosunuda bi öğrenirim. neyseki bu hastalığında zayıflamadı kuzum en sevindirici tarafı bu aman yinede hastalık fena bişe

Kizlar selam ,uzun zamandir yoktum ...Ridacim sagolasin sendenn baska yoklugumu farkeden olmamis sanirim. senağlama Bayagi bir suredir internetim yoktu,yapamak iicin geldiler daha da bozup gittiler,simdi de nasil baglandim bilmiyorum....
Kizlar hepinize teker teker gecmis olsun....Serapcim yeni evin hayirli ugurlu olsun...Bizde 1 aydir mercanin oksuruguyle ugarasiyiruz.2gunde bir dr dayiz ama kadin israrla uilac yazmiyor.Sonunda kayraya da gecti.Cocugum yazik 3 gundur uyku nedir bilmiyor.Burnu tikali,habire oksuruyor, gozleri kipkirmizi ve habire sakir sakir akiyor.Ama hersye ragmen kirmizi gozlerini kirpistirip,islak palyaco gibi kirmizi burnunu cekmeye calisarak bi guluyor ki sormayin ..Cok tatli oluyor.Bi yandan hapsuruyor bir yandan kendi sesine kahkahayla guluyor...3 gundur asker olduk...Bir yandan da allahin izniyle 6 gunleri tutmaya calisiyorum....Ama hepiniiz cok ozledim,,,
Nazecim hosgeldin...Sanada gecmis olsun,ridacim ,canancim,serpacim hepinize ve daha hasta,bebisleri hasta herkese....
Yasemincim ,seninkiler de duzelmedi sanirim...Okulun artilari ve eksiler bunlar iste...Karne olayina uzuldum..Biz ilk 2 hafta cok zorlandik...Ozellikle dil soruundan cok zorlandik.Biz hep herseyi turkcesini ogrettik..Dogrusu da bu aslinda cunku turkceyi simdi ogrendi ogreniyorlar...sonra ogrenemiyirlar.ING nasilsa ogrenecek,ogrenmek zorunda...Ama 2 hafta gitmke istemedi...Odev yapmak istemiyor....Ama simdi daha iyi sanirim ogrtetemenden sikayetler bitti cunku...Umarim sizde de durumlar duzelir....

Ebruucm en cokta seni merak ettim neler yaptigini falan,,,Sana yazmak uzere kafamda uzun uzadiya cumleler uzanip gidiyor....Kismet olurda bu gece cocuklar rahat bir uyku cekerse yazmak niyetindeyim..Sana anlatmak istedigim bir hikayem var cunku ....Umarim cikisi bulmana yardimci olur..Aklim ve gonlum seninle canim arkdasim.KENDINE IYI BAK....

mercancığım seni unutmak mümkünmü hiç. farkediliyor yokluklarda dile getirilmiyor işte. kimsecikler yoktu bayramdan beri yeni yeni geldi herkez zaten herkez hastalıktan dökülüyor fırsat bulamıyorlar. geçmş olsun canım ya vala acayp bi salgın var bari bir kereyle kurtusa herkez bidaha olmasa ya.
ebruda iyidir inş ya çok merak ediyorum bende ne olcak bu işin sonu ya ooooffff oooffff.... (((

Ebru'nun son durumunu hepimiz merakla bekliyoruz, en çokta biz artık herşeyi düzelttik herşey yolunda demeni bekliyorum Ebru umarım düzelir iyi haberlerini bize bildir arkadaşım.

Elif'cim Tuğba'nın dediği gibi bayramda buralarda kimsecikler yoktu bide hastalıkta araya girince ben pek giremedim nete yoksa farkedilmeyecek biri değilsin kk aleminde sevgili arkadaşım yok yok biricik komşum

elifcim adaşım valla farkedilmedi değil yokluğun ama dediğimiz gibi bayramdı arkasından hastalıklardı derken....
benim oğluşta hafiften hafiften akıyo burnu özellikle geceleri rahatsız ediyo sanırım....
ebrudan uzun zamandan beridir ses soluk çıkmıyo haklarında en hayırlısı neyse o olur inşallah...

Slm canım, geçmiş olsun...senin şuan ki durumunu işe başlamadan önce ben de yaşıyordum nazecim..şimdi biraz daha aktifim eskiye göre..küçük notlar tutmanı tavsiye ederim..bugün sabah şu saatte kalkıcam ve şunları şunları yapıcam de mesela..ve o günkü programına göre hareket etmeyi dene..yoksa bu rehavetten kurtulamazsın....
ben de 5 aydır kilolarımdan bir gr kurtulamadım..10 kg fazlam var daha..sinirlerim çok bozuluyor şu sıralar..eşim dün dedi ki.. rahmetli osman yağmurdereli bile yaşasaydı kilolarından kurtulurdu ama sen kurtulamazsın çünkü sen sadece halinden yakınıyorsun bunun için hiç birşey yapmıyorsun..dedi çok moralim bozuldu..
yarın koşmaya başlıyoruz..beni koşturacak eşim ve yememe dikkat etmemi tembihliyor sürekli..benim belediye dergisindeki geçmiş resimleri gösterdi bu sabah..bak işte böyleydin dedi..ne kadar da güzelmişsin o zamanlar ahhh ahhhhh dedi..off yaaa canım sıkıldı.
.​

aynı sorun bizde de var.ben de henüz 7-8 kilo fazlalıkla yaşıyorum ve eşim ciddi ciddi zayıflamamı istiyor.yaza kadar vermezsen bozuşuruz dedi.eski giysilerine girene kadar kıyafet almak yok dedi.çok üzülüyorum.zayıflama yarışmasına katıldım bakalım inşallah kurtulurum bu ağırlıklardan.
yazıların hepsini okuyamıyorum.kuzey hiçbirşey yaptırmıyor.yemeği zor yapıyorum inanın.hareketli bi bebek ve yalnız olmaktan hiç hoşlanmıyor.
umarım herkes iyidir.görüşürüz.

gökçenyıl ve rida üzülmeyin yaaa. ben kocama dedimki sana bi kız evlat verdim daha ne istiyorsun. bırakta azcık kilom kalsın dedim. sağlıklı evlatlar vermişiz Allah ın izniyle kocalarımıza. bu kadar üstümüze gelmeye hakları yok, kıslar belki onlarda böyle sizi kızdırıp zayıflayacağınızı düşünüyorlardır o yüzden yapıyorlardır ya. şu piyasaların durumuna göre zaten fazla masraf yapmamak gerek ne olacağı belli değil gün günden kötü geliyor kızlar.. bende bikaç bişi alcaktım vazgeçtim. eski kıyafetlerim oluyor artık. biraz sıkış tepiş giriyorum ama olsun.. havalar soğuduğundan beri kendime sadece bi tane swet aldım okadar. aslında alacaktım ihtiyacım var ama vazgeçtim.. olanlarla idare etmek lazım. kardelen canan mercan mrb mercancım unuturmuyuz seni canım yaa. aşk olsun. inan herkes hastalıktan kırılıyor baksana topic ilerlemiyor bile... ervus naze sizede merhabalar.. ebru hatırladığım kadarıyla şu aralar sınavları için ders çalışmakla meşguldu. umarım herşey yolundadır...

canım da sıkkın zaten.müdürüm aradı.aylıksız izindeyim şuan.maaşımın bir kısmını geri vermem gerekiyor.biz maaşları peşin alıyoruz.ağustos ayının maaşının 3te1ini ve yanlışlıkla eylülde yatırdıkları maaşı geri vercem devlete. ama bana öyle bi hesap çıkardılar ki 2 maşımın da daha fazlası. nasıl oldu anlamadım bi yanlışlık var ama bakalım artık.ilçe milli eğit gidip öğrencem.bakalım ne dicekler.zaten 2 kuruş maaşımız var onu da geri alıyor devlet ya hem de faiziyle. çok sinirlerim bozuldu haksızlığa gelemiyorum.gerekirse ödemicem ve mahkemeye vercem.

sakin ol canım. dediğin gibi yanlışlık olmuştur. gider görüşürsün. yanlış vermeselermiş.sen mi hesaplamışsın maaşını. hayretbirişey ya. bende bu insanlara deli oluyorum sinir oluyorum. bi müşterim var şimdi bende ona kızdım. neymiş başka yerde 15 ytl ye gözlük alabiliyorlarmış hemde hiç resimi bi evraığı olmadan. ben pahalı demişim. 15ytl ye gözlük okadar olur. çin malı uyduruk birşey olur. camları sağlıksız gelde anlat. şeytandiyor git ordan al de gözleri bozulsun. olmuyor işte...

bacım yazını şimdi gördüm ama abdala malum olur derler, malum olmuş bak bugün resmini koydum oğluşumun..yerimsenibengerçi takvimdeki de eski ama dur bakalım son halini profile yerleştireyim senin için

Kayrayla uykusuz 1gece daha...Cocugum nasil horluyor uyudugu kisacik zamanda bir gorseniz teyzeleri..Esim cok sik dr goturuyorum diye kiziyordu simdi 2 gunde bi o dr da..SAbah bi kalktim kayranin atesi cikmis ates dusurucu verdim azlacagina artti dr goturene kadar alev alev de cocugum .Dr hala ilac verme demez mi delirdim...Hafta sonu geliyor ben ne yapicam daha kotulerse .ZAr zor bi ilac yazdi onuda hafta sonu daha agir olursa diye binbir tembihle yazdi.ALdim ama vermiycekmiism...OFFF off her hastalikta ayni duayi ediyorum .ONlar hasta olacagina ben olayim diye..

Hepinize merhaba arkadaşlar,

Hasta olan mayıs annelerine ve bebişlere acil şifalar diliyorum:1hug:İnşallah hepsi biran önce iyi olur.. Anne olduktan sonra insan kendini aşıyor ve dünyası artık bebeğinin etrafında dönüyor..

Bende dün akşam Ankaraya döndüm yarın icra müdürlük sınavı var..Hiç çalışamadım bakalım sonuç nasıl olacak..Oğluşumla ilk kez tek başına yolculuk yaptık..Fena değildi bana göre ama o bugün bütün gün huysuzdu..Ağlayışları hala kulağımda çınlıyor..Biraz öksürüyordu..Ama ateşi pek yoktu..Birde öğleden sonra yarım muz verdim akşama kadar emmedi beni..Büyüdükçe tuhaf tuhaf huylar edinmeye başladı..Mesela emmeye hiç sağ göğsümden başlamak istemiyor..Bazen biraz emince ağlamaya başlıyor, öbür memeye geçtiğinde ondan da azıcık emip sonra tekrar ağlamaya başlıyor bu kez yine ilk başladığı memeye dönüyoruz..Yattıkça kulağımı acıyor diye düşünüyorum bi türlü çözemedim nedenini..Bu çarşamba pnömokok aşısının 2. dozu var gidince doktora hem bunu hemde neden az kilo aldığını sorcam.

Psikolojime gelince buradan gittiğim zamankine göre daha iyiyim çok şükür, annemin yanında bebeğide alıp dışarı çıkabiliyordum..15 dk bile iyi geliyor..Annemlerin evinin önü açık ve manzarası çok güzel üstelik sessizde bi yer, gürültü yok gezinmek için ideal..Ama ilk gittiğim hafta kabus gibi çöktüm üstlerine, herkese bağırıp çağırıyordum..Sonradan farkettim ki gerçekten elimde değilmiş, normalleştikçe hareketlerimdeki anormalliği de farketmeye başladım..Eşim kendisine ve ailesine beddua ettim diye benimle oradayken hiç konuşmadı telefonlarıma çıkmadı ama şimdi iyiyiz..Barıştık inşallah bi daha aramız bozulmaz..Bu arada ettiğim beddua da tuttu ve eşim uzman olamadı (çok üzgünüm: Yani bedduam döndü dolaştı yine bizi vurdusenağlamaO yüzden artık beddua etmiycem tövbe ettim ve eşimlede helalleştim .. Allah kimsenin hem bedensel hemde ruhsal sağlığını bozmasın hayat çok zor.. :1no2:

Kilo konusuna gelince bende de hala fazlalıklar olduğu gibi duruyor..Bide herkes çok farklı tepkiler veriyor..Erkek olanlar hiç yakışmamış derken kadın olanlar çok zayıftın şimdi iyi olmuşsun diyorlar :)) Ama benimde herkes gibi kıyafet sorunum olduğundan bir an önce zayıflamam gerek..

selam kızlar herkes hasta olmuş çok geçmiş olsun yaaa....bende dün bebişi karyolamdan düşürdüm kafasının üstüne aklım gitti dönüyor ve geri geri emekliyor kaşla göz arasında düştü anında doktor götürdük kafa filmi çektiler allaha şükür şimdi iyi amaben o kadar ağladımki başım sepet gibi ....
ebrucum erşeyin yolunda gitmesine sevindim allah mutluluğunuzu daim etsin .
herkesi öptüm kızım uyandı hoşçakalın.....

Neysen yazını okuyunca kafasının üstüne düştü beynimden vuruldum allahtan bişe olmamış bebişine allah korurmuş zaten onlar daha melek..

Ebru'cum eşinle aranın düzelmesine o kadar çok sevindimki insanın bazen kendinle başbaşa kalmaya çok ihtiyacı var sen bunu annenlerde başarmışsın arkadaşım ayrı kalmak size yaramış umarım bir daha bozuşmazsınız herşey eskisinden de güzel olur.

Elif o kadar haklısın ki ben hastaolim ama kuzum iyi olsun onun burnu tıkanık yatınca nefes alamıyo onu öyle görünce içime taş oturuyo ben nefes alamıyorum sanki iyi olsun bebeişler biran önce.

Bütün bebekler hasta sanırım hava değişimi oluyo bu....

Rida Muahmmed ne kadar büyümüş maşallah değişmiş..

Gökçenciim umarım bi yanlışlık vardır yoksa insanın aldığı parayı geri vermesi çok zor oluyo bi arkadaşımın başına gelmişti primle çalıştığımızda maaş fazla heralde prim dio du sonra bi seferde kestiler kızın parasını bi yanlışlık oldu çok para yatırdık hesaba diye ama çok kötü oluyo.

Tuğba yaa bu bayram tatili ve hastalık bizi ayırdı çakışamıyoruz artık msn de de rastlamıyorum sana ne oldu bacım

ebrucum çok sevindim aranız hep böle olur inşallah bazen 2 kelime yüzünden bikaçgün küs duruyoruz ama çok kötü oluyo ya Allah kimsenin evdeki huzurunu bozmasın

merhaba kızlar...

mercacım mahmudun veli toplantısında bir veli ' mahmudun velisi kim' dedi bende korka korka benim dedim :) kızı varmış ve mahmud onu pataklamış bende tamam dedim çok uzatmadık toplantı ortasındaydı mecbur olucak çocuk görmediki benim oğlum oynamayı bilmiyo heleki kızlarla...mahmud yine hastalandı perşembe günü geldi sesi kısılmış oğlum naptın bağırdınmı dedim yok dedi sonra sonra daha da kötüleşti dün gece yine hastaneye götürdü babası aslında ben götürcekltim eşimle biraz atıştık çocuğu dr götürmüyo sinir oldum merti verdim kucağına tam giderken dur ne işi nar gece gece taksilerde vs dedi o götürdü velhasıl 2 hafta antibiyotiğr devam (( laptopun şarjı b,tiyo çıkmam lazım
ebrucum düzelmene sevindim...deryacım banada bi gözlük lazım yaa orta halli ama bana bir marka adı versen memnun olurum....nazecim umarım düzelirsin ortam değiştir çık dolaş dışarda kızını emnaet edeceğin biri varsa iyi gelebilir..ridacım canancım benim kilolarda duruyo o koşuşturma içinde yiyorum yemezsem süt olmuyo kiloyu düşüncek vaktim bile olmuyo bazen öğlen eve gelemiyorum oğlumu emziremiyorum..çıkmam lazım sevgiler herkese mesaj yazamadığım tüm mayıs annelerrine

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…