2008 Mayıs Anneleri

mercancım ne güzel yıllar öncesinin zararlı maddelerini araştırıyorlar işte insana değer veriyorlar türkiyede hala ddt kullanılıyor yasak olmasına rağmen düşün artık cahillikten başka bişey değil eğitim yok yok yokk... mercancım benim tavsiyem kızını alma kreşten alırsan onun istediğini yapmış olursun ve bunu hep sana karşı kullanmaya başlar artık mahmud hastalığını kusmasını bahane etti ama akşam koşarak mutlu bir şekilde eve geldi öğretmeni aradım gayet iyiydi sınıfa girince herşey bitmiş sadece bize karşı yapıyormuş.evde sıkılıyor artık çocuk oyun arkadaş daha iyi olucak yavrum ya pencere öünde bizim işten gelmemiizi bekl,iyor yada balkonda

Öncelikle Murgizcim, Ayperincim, Saadetcim teşekkür ederim canlarım hoşbuldummm.. daa bir türlü siteye girip yazılara katılamıyorum...

Çok şükür iyiym ama uzun zamandır evde olmadığım için evdeki işleri bitiremiyorum birde prensesim durmuyor bir eve koştur bir prensese sonra malum ramazan sahurdu iftardı derken oğlumun derslerinin çokluğu kendimi unuttum valla...Ev hanımlığı çok zor bir işmiş arkadaşlar insan çalışırken yardımcısıda ona göre çok oluyor ama evde isen artık bırakın yardım etmeyi senden hazırlıklı davetler bekleyenler oluyor...Henüz kimseyi iftara alamadım ama artık peş peşe alıp bitirmeyi düşünüyorum.. Düşünüyorum da benim prensesim izin verirse valla hazırlıkları düşündükçe stres basıyor...

Neyse kızlar öncelikle yazılarınıza ancak göz ucuyla bakabildim...Yasemincim inşallah Mahmud iyileşmiştir canım hastane muhabbetiniz çok üzücü olmuş gerçekten benimde oğlumda yaşadığım birkaç olay vardır ki ömrü billah unuturmuyum bilmem...Cnm inşallah birdaha yaşamazsın...

Ridacım eşin için hayırlısını diliyorum..Rabbim bir kapıyı kapatırsa diğerini açar...Sadece sabırlı ve duacı olmak lazım ki sen daha iyi bilirsin...

Kardelencim gecikmelide olsa doğum gününü kutlamak isterim...Yeni yaşın mutluluk ve hayır getirsin inşallah sanada...

Saadetcim ve Kardelencim benim kuzucukları sormuşsunuz...Çok şükür iyiler Allah hepimizin kuzularına sağlık ve hayırlı uzun ömür versin inşallah....

Mercancım canım yazılarını okuyamadım cnm...inan vaktim olmuyor buradan da hiç mesaj yazmadan çıkmayada gönlüm razı olmuyor...Canımmm iyi bak kendine öpüyorum seni Kayrayı ve mercanı...

nazecim aynen öyle evde olunca iftar için misafir kabul etmen gerekiyormuş sanki bu zorunluluk olmuş yaaaa benimde yarın misafirim var baya kalabalık 12 kişi felan oluncak bana bi örnek iftar yemeği listesi verin kızlar aklımda hiç bişey yok ben bi misafir geliceği zaman tüm bildiklerimi unuturm sanki beynim durur :)) et yemeği tarifi istiyorum birde meze tarzı sofrada bulunsun acilllll..............

ya kızlar bna bir yardımcı olabilirmisiniz tecrübelerinizle ben 5 haftalık hamileyim bu sabah sanki gaz sancısı gibi bir sancıyla uyandım ama nasıl sancı saniye sürüyo ama dayanmak mümkün değil derken kendimi zorlayarak lavobay çıktım yalnız akıntımla birlikte kahve rengi bir leke geldi şuan çok az sancı var yok ama o leke beni korkuttu ne yapmam gerekir

acılı ezme,patlıcan salatası,makarna salatası güzel mezeler olabilir.hem de kolay.et yemeği de tas kebabı yapabilirsin. buarada bişey sordum sizlere ama cevap alamadım. bebeğe gece çayı kullanan var mı? uykusuzluk için.

hatice bende de gaz sancısı olmuştu ama leke yoktu.sen yinede bi doktoruna danış.ihmale gelmez böyle şeyler.geçmiş olsun ve hayırlı olsun.

Canım gebeliğin daha çok yeni bence vakit kaybetmeden hemen dr. ara ve git muayene ol. Umarım herşey yolundadır.

canım ben bebeğe vermiyorum ama akşam üzeri kendim rezene çayı içiyorum ve bebeğime sütten geçtiği için gece mışıl mışıl uyuyor. gerçi tadını ve kokusunu sevmiyorum ama soğutup su içer gibi içiyorum. bence sende bir dene güzelim. direk bebeğe verme nede olsa içinde katkı maddesi oluyor. :içelim:

kıslar herkese merhaba. geçmişi okuyamadım. biarz işim var müsait olunca yazcam hemen. selam vermeden edemedim. öptüm.

valla bir saate yakın bir zamandır yazılanları okudum..herbirinden biraz notlar aldım..
Ayperin, naze, saadet, tuğba, elif, canan, şekertaş, gökçen, yasemin, derya, saadet vs..adını sayamadığım tüm kk dostlarıma mutlu bir gün geçirmelerini diliyorum..
Eşimin işiyle ilgili yaptığınız güzel temennileriniz için teşekkür ederim..eşim işyeriyle bir toplantı yaptı ve bu toplantı neticesinde eşim adına olumlu kararlar alındı..bölümü değiştirildi...
bu arada benim bölümüm de değiştirildi satın alma bölümüne atandım..bu benim için şimdilik iyi görünen bir gelişme diyebilirim..gerçi kendi işimi yine yapamamış olacağım ama liseden bilgisayarlı muhasebe ve bilgi işlem mezunu olduğum için artık bunu iş olarak benimseye bilirim sanırım..kimyagerliği yapamıyorum beldemizde katı atık su arıtma tesisi olmasına rağmen..gerçi o zaman işim hep arazide olacaktı..böylesi daha hayırlı görünüyor şuan benim için..
velhasıl ben doğum izni dönüşü, eşim askerlik dönüşü mevcut işlerimizi bırakarak başka bölümlere atanmış olduk..hayırlısı diyelimmm

saadetçim ben de rezene çayını sahurda yapıp soğutup içiyorum..

yasemincim mahmud'la ilgili yazdıklarını okuyunca gözümde çok farklı canlandırdım seni..gözlerim doldu..anne olmak ne kadar kutsal değil mi? kreşin kapısında oğluşun kusuyor, için acıyor ama onu bırakıp dönüyorsun, sırf onun iyiliği için...bence çok iyi yapmışsın, bak mutlu bir şekilde dönmüş eve..zamanla alışacak arkadaş edinecek, yeni bir sürü şey öğrenecek..Allah şifa versin oğluşuna ve sağlıkla kreşe gelip gitmeyi nasip etsin..de pencerenin önünde annesinin dönüşünü beklesin..sen de üzülme bir daha..belki ben aynı kararlığı gösteremez oturur ağlardım..bilmiyorum..yazdıkların bile etkiledi beni..

elifcim organ mafyasıyla ilgili yazdıklarını okuyunca dehşete düştüm..dün tinercilerin bir çocuğu diri diri yaktıklarını seyrettim tv de..5 farklı insan aynı akıl almaz şeyi nasıl düşünüp uygulayabilir...5 kötü insan..5 vahşi insan..ve 5 aldanmış insan...
İNSAN olmak bu kadar ucuz olabilir mi diye düşündüm..ayette buyuruluyor:

Andolsun, biz cinler ve insanlardan birçoğunu cehennem için yaratmışızdır. Onların kalpleri vardır, onlarla kavramazlar; gözleri vardır, onlarla görmezler; kulakları vardır, onlarla işitmezler. İşte onlar hayvanlar gibidir; hatta daha da şaşkındırlar. İşte asıl gafiller onlardır

bu arada kızların tahlilerini yaptırdın mı canım, sonuçları ne zaman alacaksın yada aldın mı? bilgilendirirsen sevinirim...

deryacım evinize hırsız girmiş nasıl üzüldüm..Allah'tan canınıza birşey gelmemiş..Allah korusun evde yalnız olsaydın..ne yapardın...mal canın yongasıdır derler..Vardır bunda da bir hayır..bizler bilemeyiz bitanem..başınızın gözünüzün sadakası olsun..
HIRSIZ..işlediği günahın hesabını nasıl verecek?
yazık..çok yazık...

gökçencim, bebiş nasıl oldu?
benim oğlanın uyku düzeni değişmedi...ancaksahurda emziriyorum o da artık o saatlerde uyanmaya başladı..

canancım benim eşim sabah bana bir mail atmış;
Erkeklerin Kadınlardan ricası diye...
sabah sabah bana gönderme mi yapıyorsun dedim..bilmem artık dedi

mail aynen şöyle

ERKEKLERİN KADINLARDAN RİCASIDIR

* Pembe dizilerdeki sahte aşk nağmelerini bizden duymaya çabalamayın çünkü onlar gerçekten rol yapıyor ve kabak bizim başımıza patlıyor.

* Bir SMS gönderdiğiniz zaman ilk 10 saniyede cevap gelmeyince ikinci SMS’te “Orda mısın???” diye sormayın. Kesinlikle oradayızdır..!

* Mağazada gelinliklere bakıp “Aaaa ne güzeeel” dediğinizde onun bizim için bir anlamı yoktur. Bizi duygusuzlukla suçlamayın. Gelinlik sadece kızların hayalidir erkeklerin değil!!!

* Saçlarınızı boyattığınızda bunu fark edemezsek anlayın ki yakışmamıştır ve bu bizim suçumuz değildir.

* Çoğu erkek ısrardan ve bir şeyi ikinci kez duymaktan nefret eder; mutlaka ilk söylediğinizi anlamışızdır ama işimize gelmiyordur, lütfen bize geri zekalı muamelesi yapmayın.

* Alışveriş yapmak hiç zevkli değildir ve asla zevkli olmayacaktır.

* ‘Beni seviyor musun?’ diye sormayın. Emin olun ki sevmiyor olsak yanınızda bir saniye bile durmayız…

* Bizden sizinle aynı üzüntüyü yaşamamızı ve size tuvalete kadar eşlik etmemizi beklemeyin, o sizin kız arkadaşlarınızın görevidir.

* Bir yere gittiğimizde, hangi kıyafeti giyerseniz giyin, size çok yakışıyor, yemin ederiz. O yüzden bir daha sormayın.

* Biz erkekler gerçekten basitizdir. Mesela sizden ekmeği getirmenizi istiyorsak, aslında sadece acıkmışızdır ve sadece ekmeği getirmenizi istiyoruzdur. Bundan ‘ekmek niçin masada değil’ diye bir iğneleme yaptığımız sonucunu çıkarmayın zira tüm erkekler edebiyatçı değildir…

* Eğer farkında olmadan 2 değişik şekilde anlayabileceğiniz bir şey söylemişsek ve bunlardan biri kötü ve sizi üzecekse, kesinlikle diğer anlamında söylemişizdir, boşuna bizi sıkıntıya sokmayın…

* Biz farklı anlamlar taşıyan dolaylı, mecazlı soruları anlamayız. Ne istiyorsanız doğrudan söyleyin ve bizi yormayın…

* Eğer şişmanladığınızı düşünüyorsanız ki büyük ihtimalle şişmanlamışsınızdır. Bize sormayın, cevap vermeyi reddediyoruzdur.

* En karmaşık durumda bile bizim için temel kural şudur: ‘En kolayını seç’. Bizden komplike şeyler beklemeyin.

* Erkekler genelde sadece ana renkleri görürler. Mesela, şampanya bir renk değil, bir içkidir bizim için.

Sarımsı Yeşil, Açık Yeşil Likör yeşili, Çimen Yeşili, Kireç Yeşili, Yay Yeşili, Orta Deniz Yeşili

Yukarıda saydıklarınız vallahi hepsi yeşil işte..! Lütfen bizi zorlamayın..?

* Erkeklerin çoğunun en fazla 3 çift ayakkabısı vardır. O yüzden 30 çift ayakkabınızdan hangisinin kıyafetinize uyacağını bilmiyoruzdur lütfen sormayınız ayrıca uyum diye bir şey yoktur ve sırf uyum için giyeceğiniz şeyleri 1 hafta önceden tasarlamanız tamamen sizin takıntınızdır. Mavi kotun üstüne her renk ve desen blüz giyilebilir.

* Kırmızı tokanız var ve sırf bu tokaya uyum sağlaması için lütfen kırmızı takım elbise almaya bize mağazaları dolaştırmayınız..!

* Cuma + Cumartesi + Pazar = Bol yemek ve mutfak gerçekliğinin icrasıdır…

* Bizi anlamaya çalışın; ancak bizi anlama işini lütfen fazla abartmayın çünkü çok kolay anlaşılır erkekler.

* Evi temizleyip yorulduktan sonra, yüzünüze bakılmayacak haldeyseniz, yaptığınız temizliğin bizim için bir anlamı yoktur, takdir beklemeyin. Temiz bir evden ziyade bakımlı görünen bir kadınla bir evi paylaşmak daha anlamlıdır…

* Ev işlerinden sonra yattığınız yerde sızıp kalıyor ve her türlü kur çabasına yorgunum diyorsanız bu bizi bozar… Bir erkeğe temiz evden önce temiz bir eş ve hatta sadece bir eş lazımdır. Temizlik bir temizlikçi tarafından da yapılabilir ama bazı şeyler temizlikçi ile yapılmaz… Yapılmamalı da. Bizi zorlamayın..!

* Aylarca süren baş ağrıları baş ağrısı olamaz, mutlaka bir doktora gidin.

* Size ‘neyiniz var’ diye sorduğumuzda, ‘hiç bir şeyim yok!!!’ derseniz size inanırız, bizim için olay bitmiştir. O yüzden bir şeyiniz varsa doğrudan söyleyin sonra bizi anlayışsız durumuna düşürmeyin…

* 30 civarında ayakkabınız ve dolaplar dolusu elbiseniz varken bizi iflas ettirmek bir sevgi gösterisi değildir.

Acaba onlarınmı beklentileri çok yoksa bizimmi. Kendi eşimi gözönünde bulundurarak kesinlikle benim kocam derim çünkü o benim beklentilerimin farkında bile değil

Merhaba arkadaşlar,

Yazdıklarınızın bir kısmını okuyabildim..

Yarın Allah nasip ederse ailemin yanına gidiyorum.. Kasım ve Aralıkta olacak sınavlar için orada kalıp ders çalışcam..Benim için hava değişimi de olacak..Biraz daha evde kapalı kalırsam eşime yada onun ailesinden birine çok fena patlıycam..En iyisi gideyim annemin yanına o bebişe bakarken bende biraz kafamı toplayıp ders çalışim.. Hayat ne zor ya..İnsanın bir anlık kararı bütün düzenini değiştiriveriyor..Tecrübe hayatta yenilen kazıkların toplamıymış diyorlar ya..Ben sürekli kazık yiyorum ne yazık ki.. Ama işte "her işte bir hayır vardır" misali bekleyip görcem artık benim evliliğimde ne hayır var diye..

Bu arada eşimin şiddetli ısrarları neticesinde geçen cumartesi geldi ailesi iftar davetine ben bi önceki gün üşüttüğüm için sürekli başım dönerken hem temizlik yaptım hemde onlara yemek hazırlamaya çalıştım..Benim salak kocam "ya hanım hastaysan erteleyelim senden daha mı önemli başka zaman gelsinler" demedi..Bi hırs yapmış görseniz şaşarsınız sanki hayat memat meselesi, neyse o gazla bende ona yerleri sildirdim :roflol: Ama yine olan bana oldu..Kayınpeder yine suratı bi karış oturdu bi de bana poposunu dönüp oturuyo kocaman adam..Kayınvalide yine herzamanki gibi çok bilmiş hoca ayaklarında menkıbelerini anlatıp ne kadar mübarek bi insan olduğunu ispatlamaya çalıştı, eşimde bana "niye kapalı giyinmiyomuşum" diye gelenlerin içinde beni rezil etmeye çalıştı..Benimle evlenirken kördü heralde açık olduğumu daha yeni yeni idrak ediyo sanki..Ama en çok durduk yerde bebeğin çoraplarını çıkarmaları asabımı bozdu..Ailece bi anormaller..Takmışlar kafalarına bebeğin çorabını sanki ayağında çorap varken bebek sevmeyi beceremiyo bunlar, bende tabi sinirimi eşimden çıkardım o da bana bir haftadır küs kaydirigubbakcemile3 Anlamıyorum ya nasıl insanlar normal bir insanın yapması gereken davranışları yapmayıp yapmaması gereken davranışları yapıyo hepside.. Genleri bozuk heralde bunların diye düşünüyorum..

Zaten benim kayınpederin tuhaflıklarını bi anlatsam şaşar kalırsınız..Eşim ameliyat olduğunda ateşi çıktı, hemşirelerle ne söylediysek üstündeki hırkayı çıkaramadık..Kayınpederde " örtün üstünü örtün üşüyo adam görmüyomusunuz zaten ne anlar hemşire takımı hastanın halinden" dedi üstüne bi katta battaniye attı onlar gidince eşimin ateşi 39'a fırladı tabi normal olarak az daha havale geçiriyordu..Yine o zaman bize "hastane masraflarını biz ödeyelim gerekirse" dedi ödeme günü gelince baktım ki adamda tık yok..Benim koca da para da yok bana kaldı ödeme işi tabi ama bankamatikten bi türlü çekemediler parayı hastanede..Bankaya gitmemiz gerekti, çıktık dışarı kayınpederle..Adama dolmuşa binelim dedim, o da "hemen şurasıymış yürüyüverelim" dedi.. Düşünün benim ayağımda dünyanın en ağır çizmesi, 4.5 aylık hamileyim ve hava buz gibi tam yarım saat yürüttü beni adam inadından..Bi de hastaneye dönünce demez mi ki " seni yürüttüğümü kimseye söyleme" diye.. Salakmıyım bende duyurdum herkese.. "6 gün 6 gece eşimin tüm sıkıntılarını hamile halimle çektin bi de üstüne hastane masraflarını da ödedinde ne oldu" diye soracak olursanız hemen cevap verim..Benim babası kılıklı kocam annesinin evine geçince sanki ona tüm hizmeti annesi yapmış gibi bana bi düşmanlık bi sinir sanki elinden gelse dövecek..Bende çektim geldim evime bıraktım onu annesinin yanında.. Ohooo daha anlatsam böyle dolu hikaye var bende..

Neyse Nazecim hoşgeldin canım..Gizem ve Betül'e de çok üzüldüm bu arada :çok üzgünüm: Nicklerini değiştirip yeniden gelirler İnşallah.. Yasemincim sanada geçmiş olsun canım.. Ridacım her işte bir hayır var mutlaka yer değiştirmen de de vardır bi hayır :))

Bu arada msn adresim Betül'de, Elif'te ve Rida'da mevcut arkadaşlar.. Bitek Saadetle karşılaşamadık msnde :))

Hepinize iyi akşamlar ben ara ara gelmeye çalışırım yine (İnşallah artık güzel haberlerle gelirim yani )

Son düzenleme:
canım güle güle git güle güle gel inş. biraz ayrı kalmanız belki daha hayırlı olur seninde kafan rahatlar. biraz mola verirsin kocanla olan maceralarınıza:))))

kızlar 2 gündür yazılarınızı okuyorum okurken bişey yok cevap yazıyorum error veriyor. birsürü yazım heba oldu valla yazasımda gelmiyor daha kusura bakmayın. okuduklarımıda unuttum hepsini de zaten.
ridacığım yazdıkların bana okadar tanıdık geldiki hepsi benim hayatımdan bir alıntı gibi. gündüz eşime bi kaçtanesini okudum güldü aynı benim düşüncelerim dedi çok doğru diyor onayıda verdi yani:))) ah bu erkekler aaaaahhhhh.... kadınlar için olanıda varmıymış acaba bunun erkeklere versekte onlarda bilseler:)))

merhaba kızlar dün öğlen mahmud tekrar hastalandı uykusundaan boğazım ve kulağım ağrıyor diye uyandı hastaneye götürdü babası boğazı iltihaplanmış kulağına vuruyormuş ağrısı tekrar antibiyotik yazmış dr bitince tekrar yazılacakmış.gece hiç uyuyamadı ağrıdan tabi bizde baya zor bi geceydi şimdi uyuyo yavrum.2 gün gitti okula yine hasta anlamaıyorum ki nolcak?mertinde burnu akıyo oda tam iyileşemedi off offff.çok yorgunum dün sabaah girmiştim mutfağa iftar saatine kadar sürdü neyseki yemek güzeldi herkes memnun ayrıldı ama erken kalkmak zorunda kaldılar mertin uyku saati kaçtı huzuursuzlandı mahmud zaten hasta olunca onlarda erken kalkmak zorunda kaldılar

geçmiş olsun canım. ben de Kuzey'i doktora götürdüm.çok kusmaya başladı.ve hep huzursuz uyanıyo uykudan.yavrum çok az kilo almış bu ay.3 haftada 500 gr almış.doktor 600 gr ın altında almaması lazım dedi.boyuda 1,5 cm uzamış sadece.çok canım sıkıldı.kan aldılar,tahlil sonucumu salı alıcam bakalım. inşallah bişey çıkmaz.sütüm de bol ya niye böyle oldu anlamadım.gerçi kusmasından olabilir veya çok hareketli olduğu için olbilir.4 aylık olmasına 1 hafta kaldı.bakalım kilosu ne olacak.offf yaaa..

Canım ya bi türlü atlatamadı hastalığı yavrum benim umarım iyileşir biran önce..

Gökçen diş falan çıkartıyo olabilirmi acaba umarım kötü bişeyi yoktur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…