2008 Mayıs Anneleri

ridacığım rabbim hayırlı kapılar açar eşine inş. gönlüne göre nasibini bulsun inş.

deryacığım çok geçmiş olsun valla bi tuhaf oldum maddiyi birak manevi zararı düşünemiyorum bile. korktum valla şimdi. Allahtan siz evde yokmuşsunuz. adi insanlar şu mübarek günlerde yine akılları fikirleri ne. bunların şeytanları bağlanmıyor galiba.

canancığım alemsin ya bu kocanı ecrin kesmedi galiba çok uslu kocanla uğraşmaya vaktin kalıyor heralde ondan birana önce 2. yapayımda benden elini ayağını kessin ddiyor heralde. ya kime soruyorsam benim eşimde dahil hiç benle ilgilenmiyorsun demiyorlar. beni bırak ben önemli değilim çoçukla ilgilen diyor. valla bu herifler çocuğu sırf onlardan ilgiyi keselim diye yapıyorlar. gittiği yere etlisine sütlüsüne karışan olmasın diye. ama 3 çoçuk olsun yine karışırım ben kurtulamaz bende hıııııh....
buarada güya almış hediyemi gidip alamadım vakit olmadı dedi. bende dedim aldıysanda geri ver kesinlikle istemiyorum senden artık bişey dedim getirirsende camdan aşşaya atarım iğne kadar değeri olmaz. merak etme seninde doğum günün geliyor 2 ay sonra ama ben senin gibi yapmıcam öyle güzel yapıcamki utanıcaksın dedim. güya geçen sene unutmuş gibi yaptım ya o benimkine önemsemedi akşam 11e kadar bekletip sadece bi pastayla çıktı karşıma bende onun beklettim akşama kadar mantı yapmıştım üstüne mum dikmiştim verdiği değerin karşılığı olarak onu sürdürüyormuş:)))) ömür boyu sen mi zort benmi zort davasına özel gün kutlayamıcaz anlaşılan:)))) ammmmaaan sildim çıkardım hayatımdan onu tövbe daha bişey beklersem. ben yapayımda utansın romantiklik görsün biraz adi herif:)))

geçmişolsun deryacım insan adından bile korkuyo geçen seneydi galiba eltimde iftardaydık garajımızda var ama araba kapnın yani camın önündeydi götü,rmeye çalışmışlar götürememişler hiç duymadık aşağıya indiler bişey için bakyılarki arabanın direksiyonu falan yamulmuş arab açalışmıyo

geçmişolsun deryacım insan adından bile korkuyo geçen seneydi galiba eltimde iftardaydık garajımızda var ama araba kapnın yani camın önündeydi götü,rmeye çalışmışlar götürememişler hiç duymadık aşağıya indiler bişey için bakyılarki arabanın direksiyonu falan yamulmuş arab açalışmıyo

Hayatim sana da gecmis olsun.Nedir bu yaaaa...Millet iyice azmis.Su mubarek gunde de insanlarda insaf yok.
Kizlar bu arada gizemde kapsama disi olmus.Nedir bu ya ,nazr mi degiyor ne?Herkes tek tek yok oluyor.

Kizlar gizeminde betulle ayni nedenden uzaklastirildigini farkettim,birde sara nur vardi haziran annelerinde o da sanirim.....Bisey yapamaz miyiz?Ben betulude gizemi de burada gormek istiyorum...Yavas yavas yaprak dokumu mu basladi?Grubumuzun en faal uyeleri kopuyor aramizdan.....Nazeyi ,ebruyu,yareni,kardelen elifi,su siralar hastaliklar yuuznden yasemini goremez olduk son gunlerde...Cok uzuldum simdi...Gun icind eolaylari yasarken hep biran once sizlere ,hangi cumleler yazacagimi duusnurken .....Yillardir kendimle paylastigim seylerimi actim burada acaba yavas yavas hersey bitecek mi boyle?
Yasemincim nasilsin?Cocuklar nasil oldu merak ettim.Umarim iyi bir haber aliriz senden

kızlar merhaba bir kaç gündür malesef yazamıyordum. geçmişi de şöyle bir göz attım.

Deryacım geçmiş olsun . allah bir daha böyle birşey yaşatmasın . verilmiş sadakanız varmış canım allah dan evde yokmuşsunuz. bu tür insanların gözü kara oluyor. Şu mübarek günleri fırsat bilenleri Allah ım ıslah etsin ne diyeyim.

Yasemincim sizede geçmiş olsun canım. Mahmud nasıl oldu inşallah düzelmiştir. Mert inde huzursuzluğu gitmiştir. Fırat da pazartesi günü aşı oldu o gece hem ateşlendi sabaha karşı hemde huzursuzlaştı. Dünde yine aynıymış. Bu arada evde kamera aldım gündüzleride oğluşumu izleyebiliyorum. Şuan için bir sorun yok şükür.

Ridacım Allah ım hakkınızda hayırlısı ne ise onu nasip etsin. Hayırlı kapılar açsın eşine (amin)

Tuğbacım biraz geç oldu ama nice mutlu yıllara canım. Allah sağlıklı, huzurlu, mutlu yıllar nasip etsin.

Nazecim hoş geldin uzun zamandır olmamanı yapmış olduğun güzel tatilden dolayı olduğuna çok sevindim. Kuzucukların nasıl ?

Elifcim(mercan_dilara) , canancım eşlerinizin dağınık olması çok feci bir durum. Benim eşimde evlendiğimiz yıllarda o kadar düzenli tertipli derli toplu bir adamdı ki nazar ettim. Hamile kaldığımdan bu yana burnu yere düşse benden istiyor. İçtiği su bardağını götürüp tezgahın üstüne bile koymuyor.ayyy bende deli oluyorum. Allah dan evde yardımcı varda biraz olsun rahatım yoksa yanmıştım. Hem çalış hem iki çocuğu idare et :))) (eşimde Fırat doğduğundan beri çocuktan farksız) hem dağınıkları topla. Valla kesin bunalıma girerdim.
Murgiz ile be be be nin üyeliğini mi iptal etmişler. Artık aktif olmayacaklar mı peki ? e…. O zaman biz nasıl görüşücez bir çözüm bulamayız mı ?

Kızlar atladığım bir konu varsa lütfen kusura bakmayın hepinizi öpüyorum. Şimdilik işimin başına dönmeliyim.

herkese günaydın.geçen ay bizim arkadaşın da evini soudular.hem de askeri lojmanda.apartmanda sadece 2 bayan çalışıyormuş.yani gündüz evde yoklar.sadece o dairelere girmişler.demekki bu insanlar takip ediyorlar.çok dikkatli olmalıyız.gezmeye giderken ışıklarımızı açık bırakıp gidiyoruz biz.belki bi önlem olur.bir de çelik kapının faydası olur heralde. neyse herkes iyidir umarım.betül ve saranur vs. neden yoklarmış.neden kapsama alanı dışındalar merak ettim.aynı sebepten demişsin de mercancım.

kıslar herkese merhaba tekrardan. iyi dilekleriniz için öncelikle hepinize teşekkür ediyorum 2000ytl civarlarında zarar işte. napalım cana geleceğine mala gelsin. karşı komşumuzda yoktmuş yemekten sonra 9 gbi 3. kata çay içmeye inmişler ondan sonra girmişler zaten. onlarda bi şey yok çok şükür. sadece bi saat gitmiş. bizde benim adamcığımın takımlarına kadar almışlar. benim takılar, tek taşım diğer yüzüğüm, eşimin pierre cardin ve kiğılı takımları... oyy öyle işte. napalım. herif takımlarıda atmıştır omzuna elini kolunu sallaya sallaya çıkmıştır apartmandan. aşağıdaki kapıyı nasıl açtıysa... bizim kapı kırılmış. ev sahibi çelik kapıyı bırak yeni kapı bile yaptırmaya yanaşmıyor. söylendim bende evsahibine. dedim ben korkarım artık evde. aynı sitede başka bi yer var boşalacak eşime söyledim oraya taşınalım diye. can korkusu arkadaşlar. hele kuzum kendi odasında yatıyor Allah korusun yani. o gün uyuyamadım zaten. dünde uyandım durdum...
hayırdır bebebe ile murgiz neden öyle sararıp solmuşlarr.. bi daha nezaman girecekler siteye.
canan senin kocanın hesap bende 2. cocuk istiyroum ama erken biraz. tabi kızımın uslu olmasının faydası var ama daha ben bebeğime doyamadım...
elifcim , saadet ,gökcenyıl, meram alperen, rida, kardelen herkese merhaba.
kardelen kız kocayla inatlaşılmaz...
herkes nasıl iyi misiniz bacılar. mben şoku daha yeni atlatıyorum sanırım.accık kendime gelmeye başladım..

merhaba kızlar çok uzun bir aradan sonra merhaba. hepinizi o kadar özledimki bilemezsiniz. yazın bir ara eşimle ciddi problemler yaşadım o dönem bilgisayara pek dokunmadım şimdi de okul açıldı zaten artık bilgisayar başına geçemiyorum. kim ne alemde bilmiyorum. ama en kısa zamanda toparlıycam durumu. ne olur hepinizin iyi haberlerini alayım.

biliyor musunuz bir forumda tanıştığım insanları bu kadar merak edip özleyeceğimi söyleselerdi gülüp geçerdim. ama öyle olmuyormuş. hepinizi tektek öpüyorum kendinize iyi bakın. her fırsatta gelicem yine. by

ridacığım rabbim hayırlı kapılar açar eşine inş. gönlüne göre nasibini bulsun inş.

deryacığım çok geçmiş olsun valla bi tuhaf oldum maddiyi birak manevi zararı düşünemiyorum bile. korktum valla şimdi. Allahtan siz evde yokmuşsunuz. adi insanlar şu mübarek günlerde yine akılları fikirleri ne. bunların şeytanları bağlanmıyor galiba.

canancığım alemsin ya bu kocanı ecrin kesmedi galiba çok uslu kocanla uğraşmaya vaktin kalıyor heralde ondan birana önce 2. yapayımda benden elini ayağını kessin ddiyor heralde. ya kime soruyorsam benim eşimde dahil hiç benle ilgilenmiyorsun demiyorlar. beni bırak ben önemli değilim çoçukla ilgilen diyor. valla bu herifler çocuğu sırf onlardan ilgiyi keselim diye yapıyorlar. gittiği yere etlisine sütlüsüne karışan olmasın diye. ama 3 çoçuk olsun yine karışırım ben kurtulamaz bende hıııııh....
buarada güya almış hediyemi gidip alamadım vakit olmadı dedi. bende dedim aldıysanda geri ver kesinlikle istemiyorum senden artık bişey dedim getirirsende camdan aşşaya atarım iğne kadar değeri olmaz. merak etme seninde doğum günün geliyor 2 ay sonra ama ben senin gibi yapmıcam öyle güzel yapıcamki utanıcaksın dedim. güya geçen sene unutmuş gibi yaptım ya o benimkine önemsemedi akşam 11e kadar bekletip sadece bi pastayla çıktı karşıma bende onun beklettim akşama kadar mantı yapmıştım üstüne mum dikmiştim verdiği değerin karşılığı olarak onu sürdürüyormuş:)))) ömür boyu sen mi zort benmi zort davasına özel gün kutlayamıcaz anlaşılan:)))) ammmmaaan sildim çıkardım hayatımdan onu tövbe daha bişey beklersem. ben yapayımda utansın romantiklik görsün biraz adi herif:)))

Kocamla ilgilenemiyorum gece 2 -3 gibi geliio o saatlerde zaten ilgilenemem çok ilgili değilim açıkçası aslına bakarsan ona kızgın olduğumdan içimden de gelmiyo 6 aydır eve böyle hep geç gelio çocuğum var ama evli değilmişim gibi hissediyorum neyse daha yazarsam çok şey yazarım bu konuda çok dertliyim anlıcan. Daha Ecrin'i anlayamadım ben 2. çok erken çok..
Benimkide bana aynı şeyi dio senin tek derdin çocuk beni salla dio acaba bunu ilgilenmediğim içinmi dio yoksa bebek onun daha çok iligye ihtiyacı var diemi

ya kızların siteden ayrılma sebebi açılandığı gibiyse çok üzüldüm açıkçası

ya çok kötü oldu okadar şey paylaştık burda birden gittiler önce uyarılsaydılar keşke. ama sebebi vardı birbirimizi kaybetmemek içindi o. ya gizem odamı öyle yapmış?

Deryacığım geçmiş olsun,zor canım,ama dua et evde değildiniz..3 yıl önce bizim eve de hırsız girmişti ama biz evde uyuyorduk,birden tak diye kapısesi duydum sabah saat 5 falandı,kapının üstünde minik kapı üstü alarmlardan vardı.o calmaya başladı ama hırsız bana bile demeden yatakodasına doğru ilerledi,ben duyduğum için eşimi uyandırdım,eşiminde uykusu cok derin olduğunda sersem gibi ayağa fırladı:)tabi gözü kapalısırnaşık şeykoridorda hırsızla karşılaşacaktık nerdeyse,hırsız koştu mutfak penceresinden atladı gitti..1.katta oturuyoruz düşün..yere baktık cimende hırsızın ayakizi cıkmış.hiçbirşey alamadı ama psikolojimi bozdu ,yerde ıslak ayak izleri vardı(corapla girmiş)günde kaçkere camaşırsularıyla yerleri sildim..1 hafta kayınvalidemlerde yattık,sonrada bütün evi perforje demir yaptırdık..uzun bir zaman atlatamadım ama geciyor herşey..herşeyin geçtiği gibi...cana gelen mala gelsin demişler...canını sıkmamaya çalış...sağlığınız yerinde olsun yeter..

Marenalperen geçmiş olsun canım.hırsızlar fırsat kolluyorlar ramazan demiyorlar.
Şekertaş hoşgeldin yeniden aramıza:)

Ridacığım inşallah eşin istediğine kavuşur..eşin iş keyifsizliği de ayrı bir sıkıntı yaratıyor..Belki canım canın sıkkınsa o yüzden içinden birşey yapmak gelmiyordur.şuan desteği sensin canım..biraz güçlenmek lazım..

Yaseminciğim inş mahmud düzelmiştir..

mercancığım,tubacığım,canancığım eşlerden açıldımı forum uzayıp gider,bizimki sadece kendi eşyalarını kaldırır,kirli sepetine atar falan ama elini kaldırıpta bana hiç yardım etmez...ihep bekler,tabağını bile sofradan kaldırmaz..söylendiğimde suçlu olurum..bendede yıkama hastalığı var(annemlerin dediğine göre:bbo:)herşey mis gibi kokacak,elime bulduğumu yıkarım..herşey tertipli olsun isterim,ortalık dağınıkken yatamam,bütün evi toplar öyle uyurum...düşünüyorum adam ne yapsın...bıraktım ne yaparsa yapsın..benim istediğim gibi nasıl olacak:) hırgür cıkmasın ,canım sıkılmasında napim diyorum artık.topluyorum arkasından..fabrikadan sipariş verseydik adamları özelliklerini değiştirebilseydik ne iyi olurdu.sırnaşık şey

Son düzenleme:
kızlar gece çaylarından kullanan var mı?oğlum bir haftadır geceleri çok huysuz.eskden bi defa uyanır emer ve uyurdu şimdi nerdeyse 3-4 defa uyanıyor.vee uyumuyor eziyet ediyor ağlıyor bağırıyor.işte böyle.bugün eczaneye gittim.humana ve milupa vardı.biri 13 ytl,diğeri 8,5 ytl.adam numunelerden verdi.dene faydası olursa alırsın dedi.bi denicem bakalım.ama sizede danışmak istedim.kullanan varsa memnun mu?bebeği gece rahat uyuyor mu merak ettim.cevaplarınızı bekliyorum.

nerde açıklanmış kızların ayrılma sebebi ya nolmuş canan anlamadım canım ya

ama betül tamamen silinmiş gizem uzaklaştırılmış sadece betülün ismi silindi gizeminki silinmemiş çünki. gelir ama ne zaman acaba
valla bugün rüyamda gördüm hepimiz dağılmışız böyle başkabi sitelerde filan bulmaya çalışıyoruz birbirimizi etkilendim sanırım

merhaba kızlaarrrrr. yazdıklarınızın bir kısmını okuyabildim betül ve gizem başka bir siteye girdikleri içinmi siteden uzaklaştırılmışları?yani bence bu uzaklaştırma sebebi olmamalı...umarım gelirler...

bende uğaşıyorum çok yoruluyorum mahmud daha bugün kreşe gidebildi oda ağlayarak zorla gitmek istemiyor biraz öksürüğü var ağladıkça oda azıyor iyice kreşin kapısında kustu yavrum acıdım ama kararlı olmam lazım :KK43:( anne ben kustum kreşe gitmicem diyo bende olsun kusanlarda kreşe gidiyo dedim.öğretmeniyle görüştüm ilk 3 gün gayet iyiydi bi sorun yaşamamış ama neden gitmek istemediğini hala anlamadım??bugün öğretmeniyle görüşcem...evde yapacağı bişey yok sıkılıyo ilk günler baya istekliydi yaaaa :KK43:(( mercan nasıl elif memnunmu eve gelmeyi sitiyormu?ya bide öğretmen kötü zamanda hasta oldu artık kimse ağlamıyopr herkes alıştı dedi iyice moralim bozuldu bide hiç uyum sağlayamazsa aklım hep orda bugün ya .(((

mertede abisi biraz hastalık bulaştırmıştı o küçücük burnu akıyodu yavrum bide aşı oldu 3 güne ancak düzeldi.geceleri mertte sık uyanıyor hatta emziriyorum sonra ağlıyo anlamıyorum ki.bugün meyve suyuna başladım öğlen eve gidemedim bakıcı şeftali suyunu çok sevdiğini iştahla içtiğini söyledi sevindim :))

deryacım geçmiş olsun yaa hırsız girmiş ALLAH korumuş o hırsızlar cesaret verici ilaçlar alıyorlarmış yani adamın bişeyden korkusu yok ALLAHTAN evde değilmişiniz.

canancım erkeklerrrr her zaman ilgiye muhtaçlar kendileri sanki hanımlaraıyla ne kadar ilgileniyorlarsa.her gece yoruluyorum eşimle ilgilenecek vakitmi kalıyo yorgunluktan sızıyorum oda isyan ediyo bu yaşta böyleyse 10 yıl sonra gece hayatımız biter herhalde diyo.ama kendiside benim dinlenmem için bişey yapmıyo yani her işi yapıyorum kendisi normal yaşantısını sürdürüyor sanki benim sadece 2 çocuğum var onun yok gibi olmazkibenneyaptımki

tubacım senin bu kocanda iyi bir kavgayı hak ediyor kusura bakmada iyi sabr ediyorsun.benimkide yılda 1 tane özel gün olsun onu kutlayalım çok fazlaymış özel gün sayısı bak bak bak bak hamilyeken doğum günümü unuttu adam aramız biraz bozuktu maa iyice bozulmasına sebep olmuştu bu.:kızgın:

hepinizi öpüyorum kızlar a.s.

yasemincim haklısın kimsede birakinsanı Allah korkusuda kalmamış. mahmud yapılan birşeye üzülmüş olabilir. belki öğretmeni falan da farkt etmemiştir. tabi eğer içine kapanık bi çocuksa, mert de maşallah başlamış ek gıdaya. bende cam rende altım bugün 10 ytl ye. sonra geldim nete bi baktım fiyat 3 ytl. nasıl üzüldüm. onun yerine 2 pk nivea ıslak mendil alırdım yahu....
kardelen,sekertaş canan gökcenyıl herkese merhaba
ayperin sanada teşekkür ederim cnaım. sizede geçmiş olsun.. psikolojikmen bitiriyor. bizde yeni yeni kendimize geliyoruz. eşimle bile yeni yeni konuşmaya başladık inanırmısın. artık nasıl etkilendiysek..
kuzuların anaları ek gıda olayını naptınız ya. gündüz babannemiz veriyor herhalde...
ben çok üzülüyorum neden kuzumun yanında değilm neden onunla ben ilgilenemiyorum diye. gitmek istiyorum şimdi yaa..

Selam kzlar...2 gundur giremiyordum..Benim bilg,sarj kablosu yandi.allahtan daha yatmamistim.Internetteydim,yoksa duusnemiyorum....
Ayperincim o psikolojiyi uzerinden atmak cok zor olmustur.Allah kotunun serrinden korusun.Insan duydugundan etkileniyor,yasadigindan nasil etkilenmesin...Internette dolasan bir mail beni bu kadar uzaktan bile paranoyak yapti.Mailin basligi soyle Artik oluye degil diriye goz diktiler INsanlarin canli canli organlarina goz diken organ mafyasinin son donmelerde yaptigi seyleri anlatiyor.Gecende de haberlerde gormustum.Soyguncular giib bir kadinin evine girip uyusturucu enjekte edip koynundaki cocugunu aliyorlar..Kadin nasil oluyorsa seslere zorlukla kalkiyor ve cocugunu mutfakta,yaninda koca bir bicak ve organlari kalemle isaretlenmis olarak buluyor...Eminim hepiniz bu haberi gormussunuzdur.Bunu duyupta insan huzurla uyuyabilir mi?
Yasemincim mahmudun iyilesmesine sevindim.Dediklerinin aynisi bire bir bizde yasaniyor bu kadar olamaz...Mercan hergun agliyor..Ben yarimgun yolluyorum sabah 9dan 12 ye kadar.Alissin diye boyle verdim.bu ay tam gune cevirecektim..Ama vazgectim..Bizdeki sorun 1-ramazandan dolayi cocuk fazla uyuyamiyor 2- dil sorunu var.ing anliyor ama konusamiyor (du..1 haftada konusmaya bayagi bayagi basladi) 3-Okulu sadece oyun zannediyor,arada odev veriyorlar,Biizmki ogretmene ben zipliycam ders yapmiycam diyormus,habire ceza aliyor..Ama disiplin almasi lazim...Bu aydan sonra duzene girmezse alicam yasemincim....Sabahlari beni dr gotur cok hastayim,igne yapsin bana diyoir,Igne olmaya razi yani...
Ebruucm ogun yarim kaldi,ozur dilerim...Birden kablo ates alinca...Kladigimiz yerden devam edelim lutfen....
Kayrayla ,mercani dr goturucem birazdan.Bu gece kayrayla sabahi sabah ettik....Hic durmadan agladi.Hic boyle birsey yapmazdi.Mercanada kan testi yaptirmam gerek....Amerikada sanirim 1960larda 70ler uretilen bir boyada ciddi zararli bir madde ortaya cikmis ama boyanan yerler boynamis bir kere,,,Insanlarda olumcul zararlara bile yol acabiliyormus..Devlet bu boyayi tespit ediyor,uzerine baska boyar yapilmis olsada alttaki boyanin zarari etkiliyormus yine..Biizm binaya da test yaptilar ve o boyadan cikti.DEvlet yazi yollamis cocuklarina test yaptirin diye...Umarim bisey cikmaz

Yasemin ve Elif işiniz çok zor allah yardımcınız olsun ama umarım okulda ki durumları düzelirde bi sihirli değnek deymiş gibi değişir gitmeyi isterler. Çocuk kendi dünyasında ne yaşıyor ne yaşıyor tam olarak anlamak mümkün değilki..

Yasemin evet bu foruma üye olup okudularımdan sonra hiç bi erkek mükemmel değil hep var bişeyler bende dörtdörtlük bişey beklemiyordum ama en azında dörtüçlük olsun derdim oda yok anacım nerdeee!!! Bizimkinin derdi 2. çocuğu yapma derdi biz daha eşimle birbirimizi göremiyoruz ki inanın gece 2-3 gibi gelio sabah 7:30 gidio ben hep uyuyo oluyorum o saatlerde 1 haftadım birbirimizle iki kelime ettiğimizde yok sabah sadece hadi kalk saat 7:15 diorum onu uyandırıyorum o kadar korkuyorum evliliğim ne olcak bilmiyorum...

Derya'cım ben henüz ek bişeyler vermedim arada bi ağzına meyveleri deydiriyorum okadar oda çok fazla değil ne bilim yaa 6 ay sadece anne sütü yeterli diyolar bakalım ekim 6 da hem aşı hem kontrol var bişey diceklermi

Elifcim peki sizler etkilenmiyomusunuz bu boyadaki zararlı maddeden sadece çocuklarmı umarım mercan'ımda bişey çıkmaz.

X