2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

hepimizin kandili mübarek olsun arkadaşlar...
Rabbimden bu gecenin hürmetine günahlarımızı affetmesini, sıkıntıda olanlarımızın sıkıntılarını kaldırmasını diliyorum....

ridacım bi taraftan çok sevindim bi taraftanda üzüldüm..ben çocuklar konusunda çok duygusalım belki de bu yüzden .. onları bırakıp çalışmak çok zor..Rabbim annenede sanada yardım etsin dualrımız seninle gerçekten böyle bir şirkette bu derece rahat çalışmak mucize bence.... biliyosundur belki anlatmışımdır benimde işime devam etmemem kılık kıyafet yüzündendi..beni hep dışladılar..hakları ücreti iyiydi ama rahat değildim çevrem yoktu önemli olan rahatlık..hayırlı olsun canım Allah utandırmasın

kadercim bencede güzel olurdu.. Kocaeliye tayin iste kız.)))
selma özlem sizler neler yapıyorsunuz tatil nasıl geçiyo
yaz gelince herkes bi tarafa dağılıyo tatilede gitmeyince sevmiyorum yazı.(

arkadaşlar hepinize içten yorumlarınız için çoook teşekkürler.
evet gülhanın dediği gibi gerçekten de Allah anneme de bana da sabır versin. muhammed her işten gelişimde annecim annecim diyor sevimli bi şekilde hiç bişey söylemese yüzündeki o tatlı gülücükten nasıl da özlendiğimi anlıyorum hele kızım ayakları yere basmıyor beni görünce atlıyor üstüme..annem bugün gitti dün akşam kayınvalideler geldi..bugün iş çıkışı hafif bir atıştırmadan sonra çocukları alıp dışarı çıkmak istedim kayınvalideyi de aldık yanımıza o da sıkılmış evde sanırım..kayınpeder eve gelmeyecek biliyorduk o yüzden rahat rahat gezdik..bi geldik babanın motoru dışarda..anne eyvah gelmiş baban dedi. teyzemlere inmiş bizi bulamayınca ama öyle bi suratı vardı ki..yazık kadıncağıza teyzemlerde bağırmaya başladı..ben de susmasını istedim..çocukları alıp çıktım.asansöre 7 basamakla çıkılıyor..merdivenden çıkmış betül inmek isterken de düştü..eve gelmeden bir sinir harbi yaşadık bir de baba bağırınca ebru içeri girmek istemeyince sinirlendim bi kaç laf söyledim çocuklara..baba da balkona çıkıp bağırınca anneye bağırma baba dedim..

birden öyle bir bağırmaya başladı ki neye uğradığımı şaşırdım.bana kızıyormuş meğer..ben ali veli değilim bana sus diyemezsin..laf çarpma bana..vs vs..neyse girdim ebruyu yatırmak için odama çıkmadım.o sırada uzun zamandır görüşemediğim arkadaşım aradı hem de defalarca ama bende telefona bakacak kadar moral yoktu....şimdi üzgün konuşsam arkadaşım da üzülecekti..belki beni hep öyle hatırlayacaktı..birbirimzden uzaktayız..

annem bir an önce gelsin diye dua ettim bugün..yoksa dakika bir gol bir..iyiyken kötü olmak istemiyorum.çünkü ben bana bağırıldığında anında tepki veririm susamam..ki bugün cevap vermedim..büyüğüm sonuçta ama kimsenin kimseyi üzmeye hakkı yok.ahmet bugün gazipaşada kalacak o olsaydı bunlar olmazdı.annem babam burda olsa yine yapamazdı bunu bana..beni sahipsiz gördü..diye düşündüm.

arkadaşlar hepinizin geçmiş kadili mübarek olsun..hepinizi öpüyorum..gülhancım bize tatil yok canım..bu yıl da...ama olsun selma tatile gider yine güzel fotolar çekinir biz de yorum yapar bi parça mutlu oluruz..gezmesek de arkadaşımızla gezmiş kadar oluruz dimi :)

[
kadercim bencede güzel olurdu.. Kocaeliye tayin iste kız.)))
selma özlem sizler neler yapıyorsunuz tatil nasıl geçiyo
yaz gelince herkes bi tarafa dağılıyo tatilede gitmeyince sevmiyorum yazı.([/QUOTE]

canım benim bir arkadaşım izmite tayin isteyecekti açılan yerler o kadar kötü ve problemli yerler ki kızcağızın adına çok üzüldüm .. ama buradan sonra yani eşim emekli olunca büyük bir olasılıkla izmite yerleşeceğiz ama gebze tarafına değil tam tersi tarafa adapazarı tarafına ... o taraflar daha sakin ve yeşillik :) nasip tabii bakalım neresi olacak ? bekleyip göreceğiz ...

arkadaşlar hepinize içten yorumlarınız için çoook teşekkürler.
evet gülhanın dediği gibi gerçekten de Allah anneme de bana da sabır versin. muhammed her işten gelişimde annecim annecim diyor sevimli bi şekilde hiç bişey söylemese yüzündeki o tatlı gülücükten nasıl da özlendiğimi anlıyorum hele kızım ayakları yere basmıyor beni görünce atlıyor üstüme..annem bugün gitti dün akşam kayınvalideler geldi..bugün iş çıkışı hafif bir atıştırmadan sonra çocukları alıp dışarı çıkmak istedim kayınvalideyi de aldık yanımıza o da sıkılmış evde sanırım..kayınpeder eve gelmeyecek biliyorduk o yüzden rahat rahat gezdik..bi geldik babanın motoru dışarda..anne eyvah gelmiş baban dedi. teyzemlere inmiş bizi bulamayınca ama öyle bi suratı vardı ki..yazık kadıncağıza teyzemlerde bağırmaya başladı..ben de susmasını istedim..çocukları alıp çıktım.asansöre 7 basamakla çıkılıyor..merdivenden çıkmış betül inmek isterken de düştü..eve gelmeden bir sinir harbi yaşadık bir de baba bağırınca ebru içeri girmek istemeyince sinirlendim bi kaç laf söyledim çocuklara..baba da balkona çıkıp bağırınca anneye bağırma baba dedim..

birden öyle bir bağırmaya başladı ki neye uğradığımı şaşırdım.bana kızıyormuş meğer..ben ali veli değilim bana sus diyemezsin..laf çarpma bana..vs vs..neyse girdim ebruyu yatırmak için odama çıkmadım.o sırada uzun zamandır görüşemediğim arkadaşım aradı hem de defalarca ama bende telefona bakacak kadar moral yoktu....şimdi üzgün konuşsam arkadaşım da üzülecekti..belki beni hep öyle hatırlayacaktı..birbirimzden uzaktayız..

annem bir an önce gelsin diye dua ettim bugün..yoksa dakika bir gol bir..iyiyken kötü olmak istemiyorum.çünkü ben bana bağırıldığında anında tepki veririm susamam..ki bugün cevap vermedim..büyüğüm sonuçta ama kimsenin kimseyi üzmeye hakkı yok.ahmet bugün gazipaşada kalacak o olsaydı bunlar olmazdı.annem babam burda olsa yine yapamazdı bunu bana..beni sahipsiz gördü..diye düşündüm.

ne yalan söyleyeyeim kayınpederinden tırstım ... ama altı üstü dolaşmaya çıkmışsınız bu kadar tepki niye .... kendisinde veya sizde cep telefonu yok muydu? oradan ulaşabilirdi.... ne olursa olsun olayları çok büyütmüş hem kayınvalidenin hem de senin kalbini kırmış. hele bir de balkona çıkıp bağırması ne bileyim Allah ıslah etsin... kayınpederin çalışmanı istemiyor mu acaba? belki de ondan bu kadar ağır tepkiler veriyor...
olan arada çocuklara olmuş hele ebrucuk merdivenden düştüğünü okuyunca içim cızladı. ebru nasıl şimdi iyi mi? inşaallah ciddi bir şeyi yoktur...

Allah yardımcın olsun canım...

gülhancım, doğum günün kutlu olsun... sevdiklerinle beraber uzuuuuun ve mutlu bir ömür diliyorum. Rabbim gönlünden geçen ne güzellik varsa kat kat fazlasını nasip etsin.... nice yıllara....bunlar da doğum günü çiçeklerin canım :KK71::KK71::KK71:

kızlar bugün resmi olarak tatilim başladı ve bugün izmite gidiyorum. ilk defa uçağa bineceğim içim kıpır kıpır.. aslında otobüsle gitmek istedim ama bizimkiler 18 saat çocukla zor olur diye bu fikrime çok sıcak bakmadılar aslında haklılar helin sıkılınca beni acayip bunaltıyor 18 saat dile kolay...
benim için çok zor bir seneydi ilk defa bizimkilerden izmitten 10 ay ayrı kaldım :KK43:( Allah kimseyi gurbetle terbiye etmesin :KK43:(((

kadercim tekrar tekrar teşekkür ediyorum rabbim hepimizn gönlüne göre versin inşallah...bede hiç uçağa binmedim çok merak ediyorum ama nasip bakalım belki bigün bineriz..tercihin ii olmuş gerçekten uzun saat yolculuk çekilmiyo bide çocuk olunca ikiye katlanıyo sıkıntı..bayada olmuş görmeyeli..ben hemen hemen hergün görüyorum uzaklık zor olsa gerek

ridacım ebrunun bişeyi yoktur inşallah..ne nederlerse desinler ne yaparlarsa yapsın herkesin kendi annesi ve babası..küçüklük zor haklıda olsan haksız duruma düşülüyo ..benim kayınpederimide çok huysuzdu diyolar Allah rahmet eylesin anlattıklarına göre ben kanser olurdum yada alıp başımı giderdim herhalde..ama kayınvalideylede sürtüşmüyo değiliz..aramızda ciddi bi soğukluk var...Allah hepimizn yardımcısı olsun canım

bide mutluluğumu paylaşmadan edemicem..buradan hepiniz sıkıntılı günlerimi paylaştınız zaman zaman boşanmak istedim..fikir uyuşmazlığı zıtlaşma iletişimsizlik ama çok şükür bu günlerimize dün eşim bana süpriz yaptı çok duygulandım hiç beklemiyordum çok güzel bişey Rabbim kimsenin huzurunu bozmasın..hepimize sağlıklı ve huzurlu yuvada ömür tamamlamayı nasip etsin..hepinizi seviyorum iyiki varsınız..

Son düzenleme:
sevgili bayanlar sizin oğlunuz 39 yaşındayken kendisinden 16 ve 17 yaş büyük bir bayanla evlenmesine sevgili olmasına ve çıkmasına izin verir misiniz ve evlilik yapmasına izin verir misiniz o kdınla çünkü erkekler olgun bayanlar hoşlanıyormuş ve bir anket yapılmış türkiyede türkiyede ankette olgun kadınlardan hoşlanan erkek sayısı baya bir yüksekmiş sizinde oğlunuz olgun bir kadınla 56 ve 57 yaşında bir bayanla evlenmek istese ve çıkmak istese ve evlilik yapmak istese izin verir misiniz bizim türk kültüründe bizi türk toplumunda illaki kadının yaşının küçük olması gerekiyormuş evlilikler için ve aşk için ve insanların geneli diyorlarki erkek kadından büyük olursa sorun olmaz ama kadın çok yaşça büyük olsa yaşlansa kadın olmaz sorun çıkar boşanmalar olur diyorlar peki siz oğlunuz 39 yaşındayken olgun kadınlarla evlilik yapmasına izin vermez misiniz ve hani biz türk kültüründe ve türk toplumunda kadın erkekten küçük olmalı diye bir gelenek bir adet var olduğu için sizde o adeti ve geleneği sürdürür müsünüz ve sizin akrabalarınız ve sizin eşiniz ve siz bu duruma karşı çıkar mısınız eğer kadın sevecnse sadece aradığı şey kendisinden küçük bir erkekle evlilik ve aşk yaşamaksa o zaman oğlunuzun o kadınla evlenmesine izin verir misiniz ve o kadınla sevgili olmasına ve çıkmasına izin verir misiniz bu konuda karışır mısınız oğlunuza eğer kadın oğlunuzun aklını çelmezse ve kadın güzel ahlaklı ve iyi ahlaklı ve aile terbiyesi almış iyi kalpli imanlı ve dürüst ve cömert bir kadın olursa o kadın 56 ve 57 yaşındayken oğlunuz 39 yaşında olucaktır o zaman o kadınla evlenmesine karışır mısınız
ben 14 yasımdayım bişey diyemem aslında :KK53: ama ben olsam izin veririm banane canım 39 yasında koskoca adam naparsa yapsın :KK51:

merhaba kızlar,
heyecanlı bir o kadar da soğuk (klimadan dolayı) bir yolculuktan sonra izmite geldim. ama sanırm ben limadan şifayı iyi kapmışım bir haftadır gribim hele ilk 4 gün baş ağrısından feleğim şaştı :KK37: kardeşlerimi kuzenlerimi mahallemi komşularımızı çok özlemişim ne yalan söyleyeyim en çok da yusufumu özlemişim :))
bu sefer güzel oynadılar arada bir coştular ama o da nazarlık olsun değil mi? :KK1: :KK1: bir de helinin ilk gün "yusup gel sana çişini yapmasını öğreteyim" diye yusufun peşinden koşturması hepimizi güldürdü... ama oğlumuz ısrarla "gelmiycem" öğrenmiycem" deyip duruyor maalesef çişe karşı çok olumsuz ne yapacağımız şaşırdık :26:
en korktuğum konu yemekti ama onda da çok şükür korktuğum gibi olmadı ama tek problemimiz benim yedirmemi istiyor sanırım kendi kendine yemek yeme işi anaokuluna kaldı :44: ama maalesef oğlumuz bu konuda da annesinin sınırlarını zorluyor :KK43:( hiç bir şey yemiyor hele annemlerdeyse ve hele de babaanne de yanındaysa :KK43:(
şu anda tek eksiğim eşim :KK43: o da inşaallah yine bir aksilik olmazsa 16 gün sonra gelecek ... aslında hazır o yokken ben de eski arkadaşlarımı rahatça bir göreyim iyi olur ama onlara da bir ulaşabilsem :)
hepinizi çok öpüyorum kuzularla güzel bir haftasonu geçirin :)

bide mutluluğumu paylaşmadan edemicem..buradan hepiniz sıkıntılı günlerimi paylaştınız zaman zaman boşanmak istedim..fikir uyuşmazlığı zıtlaşma iletişimsizlik ama çok şükür bu günlerimize dün eşim bana süpriz yaptı çok duygulandım hiç beklemiyordum çok güzel bişey Rabbim kimsenin huzurunu bozmasın..hepimize sağlıklı ve huzurlu yuvada ömür tamamlamayı nasip etsin..hepinizi seviyorum iyiki varsınız..

canım benim senin adına çok sevindim anladım ki bu dünyada en büyük mutluluk insanın evinin, yuvasının mutluluğudur, yuvasının huzur ve dirlik içinde olmasıdır.. biz de seni seviyoruz canım...

kadercim geçmiş olsun.ne kadar erkencisin.oh tatilin keyfini çıkar bakalım.biz evdeyiz.ilk defa tam anlamıyla tatili evimde geçiriyorum ve çok mutluyum şükür.geçen sene tayinimiz çıkmıştı.taşınma falan daha bir sürü şeyler.şükür bu sene iyiyiz.21 temmuzda bakalım Allah nasip ederse biz de sidede rezervasyon yapmıştık bir haftalık bir tatile çıkıyoruz.Allah hepimize ağız tadıyla sağlıkla ve sevdiklerimizle daha nice tatiller nasip etsin.helin hanımı öpüyorum:80::80::79::81:

X