2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

merhaba kızlar,
bugünden itibaren bezi takmıyoruz bakalım ne olacak :)) şimdilik bir fire yok iyi gidiyor ama kakam geldi deyip bir gidiyoruz yarım saatten önce kalkmıyoruz ki çoğu kez kaka sandığı gaz :KK52: bunu da halledersek tamamdır bu iş :))

kadercim işi tamamladınız mı haber vermemişsin.biz hala geceleri ve gezmeye giderken bezliyoruz.riski göze alamıyorum.bir gece aldım sonu hüsrandı.yaz tatiline bıraktık artık...

canım ben artık gündüz hiç bağlamıyorum, hatta babası ve dedesiyle bugün dışarı çıktılar bir buçuk iki saat dışardaydılar ama çok şükür firesiz geldiler. gündüz işini hallettik :KK64::KK64: gece ise ilk gece bağladım ertesi gün küçük hanım bana parmağını sallayarak "bana neden bez bağladın?" diye kızdı. (aslında bağlamazdım ama şu artvin hopa da olan olaylar yüzünden eşim 3 gün gelemedi ben de helini yanıma alıp yattım ) sonraki gece bağlamadım ama sabah yatağı gölcük halinde buldum :KK52: dün gece yine bağlamadım ama gece 12 de çişe tuutum kucağımda tutturdum istemedi ben de oturağına oturttum uykulu uykulu yaptı :)) o hali çok şekerdi sonra yatağına koyarken uyandı ama geri yattı.. sabah ise önce ben, sonra annem en son da babam kontrol etti :)))) çok şükür fire vermedik :))
burada havalar biraz serin ve helin hanımın ayakları genelde çıplak olduğu için biraz sık gidiyoruz ama yine de bir sorun yok çok şükür...
darısı tüm çişe alıştıranların başına :))) sık sık gitmek dışında korktuğum kadar olmadı açıkçası..
ama geçen sene bir zorlu bir beş gün geçirmiştim ramazan artı aşırı sıcaklar artı helinin gün içinde beşinci kere yere işemesi ve özellikle tam iftar yapacağım saatte tuvalete oturmasını düşününce çişe çok kolay alıştığımızı düşünüyorum.
zaten çocuklar bezsiz dolaşmanın rahatlığını tadınca beze dönmeyi istemiyorlarmış bir de doktorlar bezi istemiyorsa kesinlikle bağlamayın diyorlar....

Son düzenleme:
arkadaşlar biz ela da çiş olayını hallettik:) maşallah gece de gündüz de sorunumuz yok..
ama bir sorunum var kızım 2 gündür hasta ateşi var..düşüyor çıkıyor..kusuyor ishal yemiyor..yemiyor..çıldıracağım...bilirsiniz bu yememe olayı beni ezelden beri delirtir..bir kaşık çorbayı ağzına zorla koydum kustu..of allah ım iyileşsin bir an önce zira çekilmiyor..:KK14:

şimdi tuvalet alışmamızı yazıcam ama kıskanmayın haa:KK1::KK1: 2 yaşında tuvalete alışırdım.ne gece ne gündüz bez bağlamıyorum.gece eger cok sıvı tüketmiş ise bir kez uyandırıyorum yoksa uyandırmıyorum.2 haftadırda çişini kendi yapıyor tuvalete gidip.kakasına ben götürüp oturtuyorum bitince söylüyor.biraz ugraşmıştım ilk başlarda üstüne falan çok yaptı ama sabırla kızmadan devam ettik ve ögrendi.

şimdi tuvalet alışmamızı yazıcam ama kıskanmayın haa:KK1::KK1: 2 yaşında tuvalete alışırdım.ne gece ne gündüz bez bağlamıyorum.gece eger cok sıvı tüketmiş ise bir kez uyandırıyorum yoksa uyandırmıyorum.2 haftadırda çişini kendi yapıyor tuvalete gidip.kakasına ben götürüp oturtuyorum bitince söylüyor.biraz ugraşmıştım ilk başlarda üstüne falan çok yaptı ama sabırla kızmadan devam ettik ve ögrendi.

maşallah size.biz e 2,5 yaşta ara tatilde hallettik ama ben okula başlayınca babaannesinde tekrar beze başladık.oraya gidince bez istiyordu.gece olayını halletmek için yaz tatilini bekliyoruz.bir de bizimki hiç birşey yemesin ama bişeyler içsin.yatana kadar bir sürü şey içiyor.canım adını bilmiyorum kusura bakma ,ev hanımı mısın.bu kadar çabuk hallettiğine göre.

bu arada kadercim eşin ne iş yapıyordu?

kızlar benim oğluşumda 12 mayıs 2008 doğumlu geçmişi okuyamadım ama 2007 den yazılmaya başlanmış neyse benim oğlumun kakası nın geldiğini anlıyoruz anne nereye saklanıp yapayım diyor hemen dettaya götürüyorum bidaha gün boyunca yapmıyor doktora götürdüm erkek çocukları bezi geç bırakır dedi kendide rahatsız oluyo ama dettaya yapmıyo ilk çişlemi alıştırdınız

arkadaşlar biz ela da çiş olayını hallettik:) maşallah gece de gündüz de sorunumuz yok..
ama bir sorunum var kızım 2 gündür hasta ateşi var..düşüyor çıkıyor..kusuyor ishal yemiyor..yemiyor..çıldıracağım...bilirsiniz bu yememe olayı beni ezelden beri delirtir..bir kaşık çorbayı ağzına zorla koydum kustu..of allah ım iyileşsin bir an önce zira çekilmiyor..:KK14:

canım yaa... küçük kuzuma geçmiş olsun....ama sana da kızdım bak biz koca insan olduğumuz halde hastayken ağzımızı açıp ta yemek yemekte zorlanıyoruz sen yemiyor diye kızıyorsun :117: kızma küçük kuzuya annesi ...
çiş olayını atlattığınıza sevindim canım...

maşallah senin kuzuya da :nazar: benim cadı geçen sene başlamıştı son günü saymazsak iyi gidiyordu ama taşınma, yolculuk artı ramazan ve sonrasında okul derken yarım kaldı :KK50: bakıcı ablamıza durumu anlattığımda "bana seneye yaza öğrenir" diye bir cevap verince :KK53: teklif dahi etmedim çünkü hem kızı tam tanımıyordum hem de atacağı yanlış bir adım helini olumsuz etkileyebilirdi:KK50: ama helin sağolsun benim tahmin ettiğimden daha çabuk öğrendi :):nazar:

maşallah size.biz e 2,5 yaşta ara tatilde hallettik ama ben okula başlayınca babaannesinde tekrar beze başladık.oraya gidince bez istiyordu.gece olayını halletmek için yaz tatilini bekliyoruz.bir de bizimki hiç birşey yemesin ama bişeyler içsin.yatana kadar bir sürü şey içiyor.canım adını bilmiyorum kusura bakma ,ev hanımı mısın.bu kadar çabuk hallettiğine göre.

bu arada kadercim eşin ne iş yapıyordu?

özlemcim hiç merak etme yaz tatiline bile kalmadan seminer döneminde bile halledebilirsin, gece 12 gibi ben bir kere çişe tutuyorum zaten bir süre sonra kendi uykudan uyanıyor "çişim geldi" diye :KK53: bu arada eşim asker, uzman jandarma en geç iki sene sonra hür generalliğe terfi decek inşaallah :KK64: :KK64::KK64:

kızlar benim oğluşumda 12 mayıs 2008 doğumlu geçmişi okuyamadım ama 2007 den yazılmaya başlanmış neyse benim oğlumun kakası nın geldiğini anlıyoruz anne nereye saklanıp yapayım diyor hemen dettaya götürüyorum bidaha gün boyunca yapmıyor doktora götürdüm erkek çocukları bezi geç bırakır dedi kendide rahatsız oluyo ama dettaya yapmıyo ilk çişlemi alıştırdınız

öncelikle hoş geldin canım :KK71:
hamilelik, doğum ve sonrası, aşılar, ek gıda vs. derken artık şimdi de kuzularımızın bez bırakmalarından bahsediyoruz artık :))
benim kardeşimin oğlu da 24 mayıs doğumlu ve hergelenin bezi bırakmaya hiç niyeti yok :KK50: üstelik poposunda kakalı bezle saattlerce dolaşıyor:KK52: kardeşim üzülüyor :KK50: şu anda tek kozumuz çocuklar birbirinden çok çabuk etkileniyorlar.. bu yaz benim kızı tuvalete giderken görünce belki özenir, heveslenir diye umut ediyoruz ya bakalım ne olacak ...

kadercim, yeğenin misali bizim muhammed de tuvalet konusunda hayli haylaz..wcye yapmak şöyle dursun imkansız sözünü bile ettirmiyor..artık bezini bile zor çıkarttıyor..kakalı kakalı dolaşıyor..zor gönlünü edip altını temizliyorum..bir de banyodan korkuyor..altını yıkarım temizletmezsen diyince ikna oluyor biraz..şart koşuyor..tamam biraz sonra.. bekle biraz daha diye..eşşek sıpa..babası da artık 3 oldu..alıştır deyip duruyor..nasıl yapacağımı şaşırdım..önerilerilerinize açığım..1,4 yaş kızımı da dahill...onu da alıştırmalıyım..muhammed de yapamadığımı kızımda yapmalıyım ama nasıl..???????????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

selmacım elamıza geçmişler olsun, durumuna üzüldüm..Allah şifalar versin canım..ama bence zorlama yemek konusunda acıkınca kendisi ister sanırım..muhammed'e hiç yemek hazırlamıyorum..her defasında kendisi hatırlatıyor anne acıktım diye..hatta..menüyü bile kendi veriyor şunları şunları hazırla diye..dolabın kapısını açıp saatlerce inceliyor..yaşasııın diye bağırıyor sevdiği bişey bulursa..:KK66:)

ben de muhammedden çok çektim ama bak düzene girdi yemesi içmesi..inşallah sen de selma konusunda daha fazla sorun yaşamazsın canımmmm

tuvalet alışkanlığı kazanmış olan bıcırıkları kutluyorum ve tabiki annelerini de..inşallah darısı başımıza..dua edin..

tuvalet alışkanlığı kazanmış olan bıcırıkları kutluyorum ve tabiki annelerini de..inşallah darısı başımıza..dua edin..

canım işallah bizim yaramazlarda öğrencek ama nasıl yeni paketi alcam öyle görünüyor son 2 pakettir hep yenisini almam umarım diyorum ama çocukta faliyet çok icraat yok yaptıkça yapıyo ay ne buya kaka ve pipi görmekten bıktım artık böööö geldi istemem diyom yine önüme yatıp yaptım kokuyo altımı al diyo

ögrenirler şekerler aceleye gerek yok.ben ev hanımı oldugum için evde ne yapıyım.öyle oğlumla ilgilendim.oyüzden çabuk ögrendi.okula bezle yollayacak degiliz ya:KK1::KK1: bütün mayıs çocuklarımız bu yaz rahat rahat bezsiz dolaşşın.

güzel mayıs anneleri ve onların tatlı miniklerine hayırlı cum'alar..nasılsınız arkadaşlar..ayy hepinizi özledim..kızlar biz de tuvalet eğitimine başladık, son yazılanları okuduktan sonra.. bir hırs geldi bana bu kadar tembellik yeter dedim..ve başladı o günden beri muhammedin altını geceleri ve gündüz uyuduğunda hariç olmak üzere..zira uykusunu bölmeye kıyamıyorum..bağlamıyorum altını..klozetine yapıyor şimdilik zaman zaman da kaçırıyor..büyük çişini henüz klozete yapamadı..hatta korktu galiba iki gün büyüğünü yapamadı bugün annemlere gittik balkonda masanın altına oturmuş küloduna yapmış..delirdim çıldırdım ama annem sağolsun olacak yavaş yavaş acele etme..hallederiz filan deyip ortamı toparladı..gelince de yıkadım misler gibi yatınca da altını bağladım..yapacak bişey yok..ama olacak bu yılın sonuna halledecez inşallah.yani inşallah...pek güvenemiyorum ama..hayırlısı..

olur inşallah.bunlar normal durumlar.erkek çocukları daha geç öğreniyorlar sanırım.ridacım senin yerinde ben olsam iki çocukla şu ana çıldırmıştım zaten .sana gene helal olsun.bırak çiş de biraz geç olversin.bak ben bitanesini hala düzene sokamadım.strese gerek yok.öpüyorum canım

Son düzenleme:
kızlar bu gün yeni bez paketini alıcam bu sefer paket bitene kadr öğrense ay fenalık geldi artık oğlum yapmadan önce söyle diyorum yok kakasını yaptıktan sonra gel dettama götür beni diyo çıldırcam neden böyle ne zaman vazgeççek altına yapmaktan

kızlar bana cil akıllar fikirler verin...
notları girdim perşembe akşamı 44 ten kalanları geçirdim..diğerlerini bıraktım...ertesi gün veli akınına uğradım hocam işte 43 ten kalıyor geçiriverseniz ne olur vs..onlara laf anlatana kadar..sonra benim tepkime içten kızdılar gittiler müdür odasına...akşam müdür benle toplantı yaptı..iki tane öğrencimin biri 41buçukta ortalaması diğeri ilk yazılıdan 10 almış diğerinden 49...diyor bunları geçirin..
birinin ortalaması 41buçuk hadi bir nebze iyi desemde ben 44 altını bırakmışım..hele öteki ortalaması 30..ama diyor ki ikinc,den iyi almış..bir daha sayısal mı seçecek bu öğrenci hem hanım hanımcık sorunları olmuş okula alışamamış vs...geçirin diyor..
bende geçiremem ötekilere haksızlık olur onu geçirsem ötekiler gelecek beni neden geçirmediniz diye..diyor açıklarsın 2.den iyi aldı geçirdim öyle çok öğrenci var geçirsem fizikten kalan öğrenci kalmayacak..birde ben başarı yakaladım yani genel anlamda başarı 100 de 70 80 lerde..bu da iyi bir durum..
ne yapsam olmadı müdür bana en sonunda bıyık altından ben senin amirinim tavrını verdi...ne yapmalıyım?şaşırdım kaldım...ben hak yemek istemiyorum..

X