2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

arkadaşlar hepinizi be nde çok özledim,
derken kızım geldi yanıma bugün sütten kesecem inşallah..ama nasıl bilmiyorum..babası uyutmuştu hep emerek uyurdu..şimdi de bacağıma yapıştı..napacam ne diyecem bilmiyorum

gülhan kader özlem hepinizi öpüyorum..iyi tatiller kadercim gülhancım çok sevindim..eşinin jestine..
bir de özlemcim sana da iyi tatiller inşallah
kaçtım ben...

kızlar mehaba
nasılsınız bakalım? kader cim tatili başlatmışsın sende..geçmiş olsun birde:KK43:
rida cım kızın işe başladığın için mi öyle oldu?
kızlar bişey sorucam size.hani böyle davet verdiğinizde felan sizi kurtaran size özel tarifleriniz var mı?salı günü lise ark.çağıracağım ne yapsam diye düşünüyorum şimdiden..
bugün annem yazlığa gitti..bende çörekotlu kurabiye yaptım belki yolda yer felan diye..o salı gününe kadar dolapta kalır bişey olmaz..onu ayırdık tek..şimdilik menüde sadace bu var...hadi bana yardım...:kk77:

benim de bir havuçlu tarçınlı cevizli kekim vardır ama mevsime uygun değil.benim kıza dün elmalısını denedim ama havuçlu kadar hoş olmadı.bir de yufkadan basit börekler yaparım.yemek konusunda çok çeşit yok bende bir de istek yok.bana biri yemeği yapsın yeter ben arkasından her türlü temizliği severek yaparım.

canım tarifi var mı sende..haşhaş tohum gibi olanları diyorsun değil mi?onu nerden bulurum ki:KK50::26:

canım tarifini aklımda değil ben internetten bakıp yapıyorum emelin mutfağı' ndaki tarif benimkine çok yakın.... sadece içine havuç rendelemiyorum bir de üstüne krem şanti hazırlıyorum onu şerbet ilaveli kekin üzerine sürdükten sonra burçak bisküviyi robottan geçirip üzerine serpiyorum
haşhaşı ben borçkada küçük bir dükkanda bulduysan sen orda daha rahat bulursun baharat reyonunda bulabilirsin mavi-gri haşhaş diye :):)

Son düzenleme:
canım tarifini aklımda değil ben internetten bakıp yapıyorum emelin mutfağı' ndaki tarif benimkine çok yakın.... sadece içine havuç rendelemiyorum bir de üstüne krem şanti hazırlıyorum onu şerbet ilaveli kekin üzerine sürdükten sonra burçak bisküviyi robottan geçirip üzerine serpiyorum
haşhaşı ben borçkada küçük bir dükkanda bulduysan sen orda daha rahat bulursun baharat reyonunda bulabilirsin mavi-gri haşhaş diye :):)

:) migros yakın oraya bir bakıyım..eğer bulursam yapacağım.çok özendirdin değişik geldi birde.
şunları yapmaya karra aldım.
kısır
makarna salatası
çörekotlu kurabiye(bu hazır var yaptım)
vişne sulu ıslak kek
sigara böreği(annem yapmış dipfriz de çıkarıp pişireceğim)
birde bulursam haşhaş haşhaşlı tatlıyı yaparım..
az mı kızlar daha ne ekleyeyim?ne yapayım?

kızlar moralim çok bozuk...
üniversiteden hem oda hem de sınıf arkadaşımın abisi vefat etmiş... hüseyin abim.. mekanın cennet olsun inşaallah...
canım arkadaşım kardeşim yapayalnız kaldı ... önce üniversitedeyken annesi okul bitince babası ve şimdi de tek kardeşi (abisi).... sözün bittiği yerdeyim gerçekten..... içim acıyor kızlar ben böyleyken canım arkadaşım kardeşim vahidem allah sana sabrı cemilini versin....

Allah arkadaşına sabır versin.ölenin de Allah günahlarını affetsin mekanı cennet olsun.çok üzüldüm.başı sağolsun

uzun bi aradan sonra yine merhaba kızlar
kadercim öncelikle seninle başlıyım..geçmiş olsun canım ..hava çarptı galiba bi serin bi sıcak ondan olabilir..zaten hertaraf açılınca kapı pencere tam tutuluyo insan ..eşin gelene kadar arkadaşlarınla gezmenin keyfini çıkar herkesin yeri farklı..) helinede çok güldüm çok fena çocuklar bizim alperende çok değişti öldürüyo bizi geçen sinek ısırmış bacaklarını ben yemekmiyim dolapta yemek var onu yesin diyo..ama abisiyle hiç anlaşamıyo bilg kavgası yetiyo evde.. şu okullar açılsamı acaba:))) canım arkadışının başı sağolsun çok üzüldüm Allah rahmet eylesin onada bol sabırlar versin..insanın hayatta yalnız kalması çok zordur eminim.Allah eşinden dostundan güldürsün inşallah

gizemcim napıyosun nerlerdesin arda neler yapıyo..bizde seni öptük canım

özlemcim sizede iyi tatiller canım

ridacım sen nasılsın iş hayatı nasıl gidiyo..çocuklar nasıl..ben fazla emzirmedim ama bazıları memeden ayırmak çok zor diyo Allah yardımcın olsun canım

selmacım gelelim sana döktürmüşsün valla kısır makarna salatası falan

kader cim mekanı cennet olsun inşallah:KK43: allah ailesine ecir sabır versin...
hiç ölmeyeceğiz sanki öyle bir yaşıyoruz ki allah bizlere de hidayet versin bol bol....

kızlar kafamı halen toplayamıyorum ....
yarın arkadaşımın yanına gideceğim büyük bir olasılıkla gece orada kalırım ... aslında helini de götürmeyi de istiyordum ama eşim yalnız gitmemi söyleyince helini annemlere bırakacağım...
canım arkadaşım kardeşim gibi olmuştu... üniversiteye giderken annesi vefat etmişti normalde haftasonları eve gidiyordu ama sırf o eve yalnız girmesin diye sırayla her haftasonu yanına gidiyorduk okul bitti ikimiz de atanamadık o sene babasını kaybetti ne tesadüf ki babamın ameliyat saatiyle onun babasının vefat saati nerdeyse aynıydı...
ben diyarbakıra atandım 2 ay sonra o da diyarbakıra atandı ama ilçelerimiz ters taraftaydı ama biz yine de birbirimizden vazgeçmedik... boluya gelin gelecek nikahında ben vardım burdurdaki babaevinden beraber çıktık ama ne çıkış ağlaya ağlaya ....
mekanlarımız ayrılsa bile Rabbim bizi hep birleştirdi.. hatta ben bir keresinde rüyamda onunla aynı evde kaldığımızı (elti olduğumuzu) görmüştüm.. Allah için kaynı da yakışıklıydı :) ama adam ille de renkli gözlü olsun diyormuş ben lens takmayı teklif ettim arkadaşıma kaynı kabul ederse diye :)) epey gülmüştük ....sonra bu rüyadan kısa bir süre sonra mehmetin (eşim olur kendileri) tayini boluya çıktı arkasından da bana evlenme teklifi edince en sevindiğim şey vahideme yakın olacaktım ...ilk haber verdiğim arkadaşımdı... dedim ya Rabbim bizi hep bir şekilde birleştiriyordu...
hamileyken her ay kontrole boluya giderdik ve her gittiğimizde muhakkak uğrardık eşlerimiz de güzel anlaşıyorlardı.. doğum yaptım hastaneye yanıma geldi helin doğduğundan beri ağlamamıştım bir bana baktı bir de heline gözlerinden boncuk boncuk yaş geliyordu ben de başladım ağlamaya .... annem bizi görünce o da başladı ağlamaya.....
geçen sene 3. bebeği oldu hem arkadaşımı hem de bebeğini görmeyi çok istiyordum..seminer bitmişti gerededen köye dönecektim ve o gün eşim de askeri cezaevinden çıkıyordu. köye giden otobüs arkadaşımın eevinin önünden geçtiği için ben yine ona gittim sabahtan beri mehmete ulaşamıyordum biz bebekle ilgili konuşurken telefon çaldı arayan eşimdi sesini duyunca kötü oldum telefonu kapattıktan sonra ikimiz yine beraber başladık sarılıp ağlamaya.....
kızlar uzun yadım kusura bakmayın ama o benim için özel bir insan ... ailesi de aynı şekilde... 10 gün önce amcamın hanımı öldü ne bileyim üzüldüm ama bu daha ağır oldu... helinden bir yaş küçük bir de kızı vardı 4 senelik evliydi... eşine mi çocuğuna mı yoksa arkadaşıma mı hangisine üzüleyim.... yoksa çağırmayı unuttuğum düğünümü duyunca haberim olsaydı gelirdim demesine mi.....
hüseyin abim mekanın cennet olsun...

Son düzenleme:
canım ya kıyamam.çok üzüldüm.Allah geride kalanlara sabır versin.neden hepsi arka arkaya vefat etti ki hastalık falan mı?ben de annemi kaybedeli 1 sene doldu.hayat devam ediyor ama işte hep bir yanın eksik.doldurulamıyor.tekrar başınız sağolsun canım.hepimizin gideceği yer orası ama Allah sıralı ölüm versin.yazını okurken çok ağladım.Allah genç ölümleri evlerimizden uzak etsin.öpüyorum kadercim

günaydın arkadaşlar.kızlar kafayı yemek üzereyim.adet düzenim çok iyidir fakat son 2 ay çok az damla damla oldum ama tam gününde başlamıştı.hatta ihtimal olmamasına rağmen gebelik testi bile yaptım geçen ay.hayatımda bir kere geciktim onda da hamileydim zaten.bu ay 12-13ü gibi olmam gerekiyordu.içmediğim bitki soğan suyu asğirin kalmadı ama tık yok.20sinde birkaç yıldır çeşitli problemlerden dolayı gidemediğim tatile çıkacağız Allah nasip ederse.doktora gitmekten korkuyorum kötü bir problem çıkacak diye.pelin doğduktan sonra hiç gitmedim.hamile olma ihtimalim yok.son 2 ay böyle az olunca çok itinalı davrandım bu ay.napacam bilmiyorum.tek istediğim kötü bir hastalık falan çıkmaması.bir anda neden bozulur yoksa.bana dua edin çok korkuyorum.başına böyle bişey gelen var mı daha önce

Son düzenleme:
merhaba kızlar,
dün arkadaşımın yanından döndüm .... kendisi boluda olunca doğal olarak izmitten oraya gitmek kolay oldu... giderken adetliydim daha terminalde otobüsten iner inmez içimden bir şey boşaldı... tuvalete gittiğimde artık geç kalmıştım ve pantolonumun arkası küçük de olsa battı bir geceliğine giitiğim için yanıma yedek kıyafet almamıştım.. terminalden ilk önce çarşıya indim hemen kendime bir pantolon aldım bu vesileyle bir kotum daha oldu :))
neyse şimdi kızcağızın evinde bana bir şeyler hazırlamak için uğraşmasın deyip çarşıda bir şeyler yiyeyim dedim bu sefer ben duygusala bağladım en son eşim ve kızımla gezdiğim yerlerde yalnız dolaşmak beni acayip boğdu hemen soluğu arkadaşım da aldım... açıkçası arkadaşımı kötü durumda bulacağımı düşünüyordum çünkü diğer iki başsağlığı ziyaretinde arkadaşım çok kötüydü hele babasına gittiğimde beni görünce çığlık atıp bayılmasını unutamıyorum :KK43:((( o yüzden beklediğimden daha iyi buldum..... abisi vefat edeli 2 hafta olmuş ilk hafta çok kötüymüş , köyde durmaya dayanamamış bir hafta sonra boluya geri dönmüş.. bir de 3 tane aslan parçası oğlu var çocuklar onu hayata daha çabuk bağlamış... annesi de babası da vefat ettiğinde bekardı ama şimdi 3 tane çocuk üstelik küçüğü daha halen emzikli , çocukların peşine koşturmak kafasını dağıtıyor... konuştukça açılıyor rahatlıyor ...
keşke helini de yanımda götürseydim gerçi babası da sonradan izin vermediğine pişman oldu... en azından bir gece daha kalırdım .. çocuklar da helini bekliyormuş onlar da hayal kırıklığına uğradı :)

günaydın arkadaşlar.kızlar kafayı yemek üzereyim.adet düzenim çok iyidir fakat son 2 ay çok az damla damla oldum ama tam gününde başlamıştı.hatta ihtimal olmamasına rağmen gebelik testi bile yaptım geçen ay.hayatımda bir kere geciktim onda da hamileydim zaten.bu ay 12-13ü gibi olmam gerekiyordu.içmediğim bitki soğan suyu asğirin kalmadı ama tık yok.20sinde birkaç yıldır çeşitli problemlerden dolayı gidemediğim tatile çıkacağız Allah nasip ederse.doktora gitmekten korkuyorum kötü bir problem çıkacak diye.pelin doğduktan sonra hiç gitmedim.hamile olma ihtimalim yok.son 2 ay böyle az olunca çok itinalı davrandım bu ay.napacam bilmiyorum.tek istediğim kötü bir hastalık falan çıkmaması.bir anda neden bozulur yoksa.bana dua edin çok korkuyorum.başına böyle bişey gelen var mı daha önce

canım hava değişimi diyeceğim ama daha tatile gitmemişsin ama bu aralar ağır ev işleri yaptıysan o da etkili olabilir... kötü şeyler düşünme ama sen yine de ihmal etme doktora git ... helin doğduktan sonra ben de gitmedim bu sene okulda ikinci dönem her adetim beklenen tarihten bir hafta önce oluyordu ama iki aydır normal vaktinde oluyor güya ben de gidecem ....
dediğim gibi kötü düşünme ama ihmal de etme lütfen...

kadercim arkadaşının iyi olmasına çok sevindim.bu arada yoğun çabalarım sonucu adet oldum.tatilden sonra nasip olursa doktora gidicem.3 aydır bir bozukluk var.inşallah kötü bişey çıkmaz.küçük helini öpüyorum.saolasın.

Son düzenleme:
X