2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar bana cil akıllar fikirler verin...
notları girdim perşembe akşamı 44 ten kalanları geçirdim..diğerlerini bıraktım...ertesi gün veli akınına uğradım hocam işte 43 ten kalıyor geçiriverseniz ne olur vs..onlara laf anlatana kadar..sonra benim tepkime içten kızdılar gittiler müdür odasına...akşam müdür benle toplantı yaptı..iki tane öğrencimin biri 41buçukta ortalaması diğeri ilk yazılıdan 10 almış diğerinden 49...diyor bunları geçirin..
birinin ortalaması 41buçuk hadi bir nebze iyi desemde ben 44 altını bırakmışım..hele öteki ortalaması 30..ama diyor ki ikinc,den iyi almış..bir daha sayısal mı seçecek bu öğrenci hem hanım hanımcık sorunları olmuş okula alışamamış vs...geçirin diyor..
bende geçiremem ötekilere haksızlık olur onu geçirsem ötekiler gelecek beni neden geçirmediniz diye..diyor açıklarsın 2.den iyi aldı geçirdim öyle çok öğrenci var geçirsem fizikten kalan öğrenci kalmayacak..birde ben başarı yakaladım yani genel anlamda başarı 100 de 70 80 lerde..bu da iyi bir durum..
ne yapsam olmadı müdür bana en sonunda bıyık altından ben senin amirinim tavrını verdi...ne yapmalıyım?şaşırdım kaldım...ben hak yemek istemiyorum..

böyle zamanlarda öğretmen olmaktan nefret ediyoruuuuuuuum...... sen bütün senöğrencilerin için uğraş, kimisi gayet düzgün çalışsın seni yormasın ama bir kısmı da yan gelip yatsın, yavrum ödevini yap , evladım sınavına çalış, kızım akşamları biraz kitap oku okuma gelişsin diye resmen yalvar (resmen yalvarıyorum bir sayfa ödev yapsın da performans görevine zayıf vermeyeyim) sene sonu gelince idare bir yandan veli bir yandan "ee hocaanım geçiverin gitsin, kalınca sonuç değişmiyor nasıl olsa" :KK47::KK47::KK47: bir sene boyunca bir kere bile okula gelmemiş veli sene sonunda hesap sormaya geliyor...
peki madem herkes geçecekse (ki bırakmak yasal olarak var ama elini kolunu öyle bağlıyorlar ki...) çalışanın suu neee??? öğrencinin psikolojisi bozulmasınmış peki ya bütün sene çalışan öğrencinin psikolojisi? hiç onu düşünen yok... neymiş 8 yıl mecburi eğitimmiş bu nedenle geçirmeliymişiz :KK43:((
selmacım sen yat kalk dua et 13 yıl zorunlu eğitim olmasın yoksa liselerin hali duman olur...

inanın öyle öğrencilerim var ki ne ders dinler ne de diğerlerinin dinlemesine fırsat verir, sınav yapılır sonuçlar berbat ötesi :KK43:( ben başıma geleceğini bildiğim için boş dersimde öğrenciyi alırım sınav kağıdının üzerinde düzeltmeler yaptırırım hatta cevap kağıdını da önüne koyarım ama ondan bakıp bile yazamaz :KK47:ondan sonra alırım elime silgiyi kalemi cevaplarını düzeltirim ...40 lı notlara çeviririm .... inanın içim sızlar ama bana bu çocuğu geçirtmeyecekler mi 10 - 90 la geçeceğine 40-50 ile geçsin .....
biraz kızgın bir yazı oldu ama ne yapayım her sene aynı stresi yaşatıyorlar eskilerin ilkokul mezunu bir çocuğun bilgi düzeyi ile şimdikilerin lise mezunu bir gencin bilgi düzeyini karşılaştırsak inanın eski ilkokul mezunları daha bilgili çıkar... sırf diploma sayısıyla ülkedeki gelişmişliği ölçen zihniyete ne diyeyim .....
geçen memurlar nette okumuştum yorumculardan biri aynen şunu yazıyordu "almanyada liseye giden kuzeni hem de seçmeli resim dersinde sınıfı güldürüp sınıfın düzenini bozduğu için uzaklaştırma almış" bizde ortaokul öğrencileri öğretmene horozlanıyor idarede tık yok...ne diyeyi Allah sonumuzu hayretsin....

kadercim, yeğenin misali bizim muhammed de tuvalet konusunda hayli haylaz..wcye yapmak şöyle dursun imkansız sözünü bile ettirmiyor..artık bezini bile zor çıkarttıyor..kakalı kakalı dolaşıyor..zor gönlünü edip altını temizliyorum..bir de banyodan korkuyor..altını yıkarım temizletmezsen diyince ikna oluyor biraz..şart koşuyor..tamam biraz sonra.. bekle biraz daha diye..eşşek sıpa..babası da artık 3 oldu..alıştır deyip duruyor..nasıl yapacağımı şaşırdım..önerilerilerinize açığım..1,4 yaş kızımı da dahill...onu da alıştırmalıyım..muhammed de yapamadığımı kızımda yapmalıyım ama nasıl..???????????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

canım erkek çocuklarını alıştırma döneminde babaların tuvalete götürmesi tavsiye ediliyor bu konuda eşinden yardım istesen en azından ilk zamanlar... bir de kızını daha kolay alıştırabileceğini düşünüyorum çünkü evde bir abi var ve çocuklar u konuda birbilerinden olumlu yönde etkileniyor.... benim köydeki bakıcımın oğlu 3 yaşını yeni bitirdiği dönemde eve gelen kendi yaşlarındaki kuzeninin beze değil de tuvalete yaptığını görünce kendi de tuvalete yapmak istemiş ve sadece 3 günde bu işi bitirmiş ki annesinin dediğine göre daha önce çok uğraşmışlar ama çocukta tık yokmuş bir de bu konuda epey inatçı çıkınca annesi de çok üstelememiş. iki lazımlık al mümkünse lazımlığını kendi seçsin sonra ikisini beraber tuvalete götür ve oturt, ellerine kitaplar oyuncaklar ver, bazen banyoda geçirilen süre o kadar uzun oluyor ki buna da hazırlıklı ol :)))) geçen sene sene helin banyo kapılarında beni resmen beklemekten bayıltmıştı :KK37: bir de banyo duvarına bir tane çizgisiz dosya yapıştırdım her çişini yaptığında bir tane çıkartma yapıştırdı , çıkartma yapıştırma işini kendi yapsın ve kağıt üzerinde nereyi isterse praya yapıştırsın. bu arada küçük 1 büyük 2 yapıştırma :KK9::KK9::KK9:
hadi bakalım annesi sana kolay gelsin :)))

kızlar bu gün yeni bez paketini alıcam bu sefer paket bitene kadr öğrense ay fenalık geldi artık oğlum yapmadan önce söyle diyorum yok kakasını yaptıktan sonra gel dettama götür beni diyo çıldırcam neden böyle ne zaman vazgeççek altına yapmaktan

canım rida için yazdığım önerileri sana da tavsiye edebilirim hadi bakalım sana da kolay annesi.... ne zamana kadar bağlayacak ki eninde sonunda bırakacak önemli olan anne olarak bu dönemde sinirlere hakim olmak (biliyorum çok zor ama bu şart) sonra biraz zamana bırakmak . bir akadaşımın söylediği bir yöntem daha var ama açıkçası bu bana çok zalimce geldi bilmem siz ne düşünürsünüz ... kızın altını bir gün boyunca kakalı halde dolaştırmış hem de siirtin sıcağında sonra kızcağın poposu doğal olarak iyice pişmiş ve o acıyla bir daha bez takmak istememiş :KK43:(( ne bileyim bana bu yöntem çok acımasız geldi....

biri de bana yemek konusunda akıl versin :26:
yemeği o kadar yavaş yiyor ki artık beni deli ediyor :KK52: en son 45 dakika yöntemini uyguluyordum ama annemler gelince bu yöntem otomatik olarak iptal oldu bir de bakıcımız da heline karşı yumuşak o birazcık otoriter olsa bu iş biraz daha düzene girecek yaa ben yine yaz tatilini bekliyorum ....
sizin kuzularınız yeme konusunda nasıl?

Herkese hayırlı cumalar arkadaşlar..bu günlerde çok halsizim..hiç birşey gelmiyor içimden..havalardan mı kaynaklanıyor bilmem..herşeye karşı ilgisizim..muhammedin tuvalet eğitiminde biraz ilerleme kaydettik..artık sanırım o da bilinçleniyor..üstüne düşünce mecburen yapıyor ama allahtan ben unutsam da o unutmuyor..dün şaşırttı beni anne tuvaletim geldi dedi..götürdüm yaptı öyle mutlu oldum ki..altının bağlanmasını istemiyor ama geceleri bağlıyorum..gündüz uyudu ama bağlamayı unuttuğum halde kuru uyandı..hemen götürdüm yine yaptı..çok mutluyum bu konuda..

kadercim, helin yemeği kendisi yiyor sanırım..ben muhammede ellerimle yediriyorum..kaşıkla peşindeyim..kocaman aç ağzını diyorum bir kaşık dolusu yemeği tıkıyorum ağzına..o çiğneyene kadar bi daha hazırlıyorum hiç boş bırakmıyorum ağzını..doyunca söylüyor..suyunu içiyor..bazen de anne ben yiycem diyor..dikkatli şekilde kaşığı ağzına götürmeye çalışıyor..çoğu kez de dökmüyor..güveniyorum yemek konusunda ama anne sen yedir diyor..benim de açıkçası onu doyurmak hoşuma gidiyor..belki de yanlış yapıyorum..ebru kendisi yemeyi çok seviyor..elleriyle yemeye bayılıyor..kaşıkla versem de onun gözü eliyle yemekte..berbat ediyor her yeri ama öyle doyuyor ve mutlu oluyor..zamanla nasılsa alışır..bakalım bu bir süreç mi alışkanlık yapacak mı..

yavaş yesin ama yeter ki yesin kadercim..fazla üsteleme..kendi haline bırak ama..arada sen de ağzına bişeyler ver..

günaydın arkadaşlar..umarım herkes iyidir.bizi sorarsanız pelin hanımla uğraşıp duruyoruz.yaramazlıkları,kaprisleri hepsi ayrı.Allah bugünlerimizi aratmasın bin şükür.hepinizi öpüyorum
:KK1::KK1::KK1:

merhaba arkadaşlar,
karnelerimiz dağıttık , bahçede öğrencilerimizle beraber horonumuzu, hemşinimizi ve atabarımızı bir güzel oynadık :KK9: manzara görülmeye değerdi :)) ben ve benim gibi bir kaç acemi arkadaş ve bilenler, her şeye rağmen güzel eğlendik :)) topu topu 20 dk oynadık ama akşama bacaklarım müthiş ağrıyordu :KK52:
cumartesi günü buranın eşimin ani kararı sonucu karagöl denilen bir yere gittik o kadar yükseğe çıktık ki bir ara gökyüzüne çıktık sandım :KK9: manzara görülmeye değerdi en kısa zamanda face e foto eklerim ... ama sanırım biraz daha kalın giyinseydik daha iyi olacaktı :))) bir de yanımıza aldığımız fotoğraf makinesinin sözde yeni pilleri bitik çıkmasaydı harika resimler çekilirdik iyi olurdu :KK43:(
bugün de okulca ayder yaylası ve uzungöle gezimiz vardı ama şiddetli yağmurlar nedeniyle iptal oldu :KK43:( nasip ne diyeyim üstelik eşim de izin almıştı :KK43:((
aksilikler bitmek bilmiyor ki bizim cadı amcamla konuşurken elimden telefonu al, cebine koyup kaç, kaçarken de kartonpiyere tosla ve kartonpiyeri parçala :KK52::KK52: sinir oldum epey bir bağırdım , kızdım ...kendi evim olsa mesele deği ama kiracıyız sonuçta ...
şimdi de gelmiş yanıma " hadi babam gelmeden şunları toplayalım" diyor zilli :KK53: vay uyanık vay ne diyeyim ben şimdi bu sıpaya

günaydın arkadaşlar..umarım herkes iyidir.bizi sorarsanız pelin hanımla uğraşıp duruyoruz.yaramazlıkları,kaprisleri hepsi ayrı.Allah bugünlerimizi aratmasın bin şükür.hepinizi öpüyorum
:KK1::KK1::KK1:

yaramazlıklar tam gaz zaten :KK52::KK52: yukarıda da yazdım ... bazen şeytan dürtüyor ikinci için ama helinin yaramazlıklarını görünce vazgeçiyorum .. iki çocukla halimi düşünemiyorum sanırım sırayla :18: :KK53: :KK37: ve en sonunda :KK52: :KK52: :KK52:
dediğin gibi Allah bugünümüzü aratmasın ....
hepiniz çooook öpüyorum canlarım , iyi ki burası var :))

Son düzenleme:
herkese merhabalar..özlemcim, kadercim, selmacım..öğretmen olan diğer arkadaşlarıma iyi tatiller ve geçmiş olsun dileklerimi gönderiyorum..bir eğitim öğretim yılı daha sona erdi..kutluyorum hepinizi..

kadercim görülmeye değer manzaraları bizimle paylaşmanı sabırsızlıkla bekliyorum..helin ve pelin yaramazlıklara tam gaz devam ediyorlar sanırım..biri kara biri sarı kız..her ikisinin de boncuk gözlerinden ve tatlı yanaklarından öpüyorum..

arkadaşlar gelelim bizim tuvalet eğitimine..şaşılacak derecede muhammed bu işi çözdü..geceleri ve gündüzleri uyuduğunda bağlatmıyor ve kuru kalkıyor..tuvalete gidiyor..işi bitince güzelce temizleniyor ellerini yıkıyor..vs..üstelik her sabah öğlen akşam da duş alıyor..valla hayretler içindeyim..banyo yapmaktan ve sabundan korkan çocuk banyodan sesleniyor anne sabun ver bana diye..dur bakalım maşalah şimdilik iyi gidiyoruz..beni hiç uğraştırmıyor..sanki tam zamanında giriştim bu işe..öncesinde uğraşsam belki ters tepecekti..yorulduğumla kalacaktım..bir de sanırım ben çocuk dilinden iyi anlıyorum..onun etkileneceği ve söz dinleyeceği şeyleri iyi biliyorum ve onlarla bu işin önemini kavramasını sağlıyorum..

az önce uyandı muhammed ve tuvalete kaldırdım..oturdu bekledi anne yok ki..dedi..götürdüm yatırdım yine..inşallah beni mahcup etmez..;( daha da tam güvenmiyorum aslında korkuyorum..bazen oturma odasındaki kanepede bazen kendi yatağında yatıyor..yatak koruyucu seriyordum ama bu kez sermedim..tedirgin oluyorum..hayırlısı artık..

herkese merhabalar..özlemcim, kadercim, selmacım..öğretmen olan diğer arkadaşlarıma iyi tatiller ve geçmiş olsun dileklerimi gönderiyorum..bir eğitim öğretim yılı daha sona erdi..kutluyorum hepinizi..

kadercim görülmeye değer manzaraları bizimle paylaşmanı sabırsızlıkla bekliyorum..helin ve pelin yaramazlıklara tam gaz devam ediyorlar sanırım..biri kara biri sarı kız..her ikisinin de boncuk gözlerinden ve tatlı yanaklarından öpüyorum..

arkadaşlar gelelim bizim tuvalet eğitimine..şaşılacak derecede muhammed bu işi çözdü..geceleri ve gündüzleri uyuduğunda bağlatmıyor ve kuru kalkıyor..tuvalete gidiyor..işi bitince güzelce temizleniyor ellerini yıkıyor..vs..üstelik her sabah öğlen akşam da duş alıyor..valla hayretler içindeyim..banyo yapmaktan ve sabundan korkan çocuk banyodan sesleniyor anne sabun ver bana diye..dur bakalım maşalah şimdilik iyi gidiyoruz..beni hiç uğraştırmıyor..sanki tam zamanında giriştim bu işe..öncesinde uğraşsam belki ters tepecekti..yorulduğumla kalacaktım..bir de sanırım ben çocuk dilinden iyi anlıyorum..onun etkileneceği ve söz dinleyeceği şeyleri iyi biliyorum ve onlarla bu işin önemini kavramasını sağlıyorum..

maşaallah subhanallah kuzuma :nazar::nazar::nazar:
bir kez daha anladım ki her şeyin zamanı var ve biz istediğimiz kadar uğraşalım strese girelim onlar kendi çizgilerinde gidiyorlar :))
bizim cadı da önceleri kendim silecem diyordu ben de karışmıyordum çünkü düzgün temizlenemese de doğru olanı kendisinin yapmasıymış.. ama şimdi bana bıraktı :)) sadece kakasını yaptıktan sonra ben ıslak mendille siliyorum ...
bizim cadı dün kartonpiyeri kırdı ya bir mahçup bir mahçup ki sormayın :)) çok kızdım kendi evim olsa bir şey değil ama sonuçta kiracıyız ... bir ara "babam beni gebertecek" dedi ya koptum gülmekten ne sinir kaldı ne başka bir şey :KK52: hele her kapı çaldığında kapıya deli gibi koşan kız :KK52:babası geldi kapıyı açmıyor "kızım açsana " diyorum "olmaz anne çok uykum var ben uyuyacağım " demez mi :KK53: babası içeri girdi bir de ne görelim bizim kız koltukta dönmüş arkasını uyuyor numarası yapıyor :KK52::KK52::KK52:
hepinizi ve kuzularını çoooook öpüyorum :KK54: inşaallah gerçekten öpmek de nasip olur :))

selam kızlar....mayıs annelerinin firarisi karşınızda.)))))))baya bi uızun zaman oldu buraya gelmeyeli..uzun yazıları pek okuyamadım..ridacım gözünaydın tuvalet eğitimini halletmişsiniz..darısı tüm isteyenlerin uğraşanların başına..öğretmen arkadaşlarım karne dağıttı bizde veli olarak karnemizi çocuklarla beraber aldık..son zamanlarda bikaç arkadaş öğretmeni çaya davet edip oturduk..şimdi herbiriri farklı sınıflarda olacak anasınıfını bitirdik ilköğretime başlayacağız inşallah..şimdi ikiside hasta yaz kış farketmiyo bademcikleri şiş ..başımda ağrıyo bi oyalandığım bilgisayar var onada fazla oturamıyorum hemen gözlerim ağrıyo..sizin çocuklar nasıl alpeeren çok fena çok inat hiç sözüm geçmiyo korkarım büyüdüğünde anlaşamayacağız..kızlar sizleride çocuklarıda öptüm kendinize ii bakın

hepinize sevgiler selamlar..canlarım size bir haberim var..
ben yarın işe başlıyorum..daha doğrusu eğitimlere..kariyer netten bir iş ilanına başvurmuştum..aradılar..merkezi istanbulda olduğu için de mülakatı telefonla yaptılar..yabancı ortaklı bir şirket..benimle ingilizce sohbet ettiler..haberindeks.com Uluslararası PR Danışmanlık hizmeti veren online haber portalı...iş hem çok zevkli hem de sundukları imkanlar maddi manevi çok güzel..en azından başörtülü olarak çalışmama müsaade ettikleri için çok mutluyum..hafta sonu tatili ve hafta içi 5 gün 9-6 mesaisi var..yani haftasonu tatiline alışık olan biri için tam ideal bir iş..üstelik ben veri girişi yapacağım internetten..jpg, pdf, word excell dosyaları nete aktarma işi..tam benlik..dua edin arkadaşlar..tek problem yol..iş yeri uzak evime..

yarın büyük imtihan dularınızı bekliyorum..
kadercim resimler süperdi manzara da ha keza..karadeniz zaten başlı başına özel bir bölge..helin de maşallah pek şirine olmuş..öpüyorum sizleri..

hepinizi evlatlarınızla birlikte öpüyorum selametle kalın arkadaşlar..

bir de çocuklara annem bakacak..annem şeker hastası biliyorsunuz..zaten rahatsız, şekeri hiç düşmüyor..mecburen anneme bırakmak durumundayım..o da bişey demiyor allah razı olsun ama ben sizlerden annem için de dua istiyorum..şifa dileklerinize ihtiyacım var..sevgi ve selametle kalın yarın neler olduğunu yazarım paylaşırım..

arkadaşlar herkese merhabalar..umarım tatil iyi gidiyordur..gülhancım sen de bi anlamda tatile girdin..muharrem için asıl okul heyecanı başladı sanırım..

biliyorsunuz artık işe başladım..ilk gün eğitim vardı cuma günü..inanılmaz rahat bir ortamda yapılıyor iş..çünkü sadece telefonda muhatabız müşterilerle..online..o nedenle kıyafet sorunu yok..herkes alanya sıcağında gayet rhat bi şekilde gelmiş işe..biz de tabi ilk görüşme olunca gyet şık gittik..genel koordinatör olan bayan ist.dan bizim için gelmiş..kaşında peercing, kolunda dövmeler..filan..ama çok tatlı ve canayakın bir bayan..diğer çalışan iki kişi türk ama almanyadan yeni gelmişler türkçeleri zayıf aralarında almanca konuşuyorlar sürekli..anlamıyoruz..işe 5 kişi çağırılmış ama 4 kişi alınacaktı..ama 5.kişi gelmedi..otomatik olarak gelenleri işe aldılar..iş gerçekten türkiyede online olan tek sektör ve altyapısı benzer firmalardan çok daha fazla gelişmiş ve Online PR Danışmanlık hizmeti veren tek haber sitesi..istanbulda kurulmuş şubesi alanyada..çünkü Thomas bey ailesiyle alanyada yaşıyor..sıcak bir ortam bakalım inşallah herşey güzel olur..başörtüsü ve namaz kılmam konusunda gayet ılımlı yaklaştılar..benden başka herkes sigara kullanıyor..ve 5 dk sigara molası veriyorlar yarım saate bir..

p.tesi salı günü yine eğitim var..ama çarşamba günü iş gerçekten başlıyor..bakalım hayırlısı..o gün işe giderken muhammed bacağıma yapıştı anne gitmee diye..onu bırakıp çıkmak zorunda olmak çok üzdü beni..annem perşembeye memlekete gidiyor kuzenin düğünü var..15 gün kalacak..kayınvalide gelecek çocuklara bakmaya...hayırlısı artık Allaha sığınıyorum..

rida cım hayırlı olsun çoook sevindim adına:)
anlattığın kadarıyla güzel bir işe de benziyor...en güzeli istediğin gibi giyinip gidebileceksin ne mutlu sana:)
allah devamını daimini getirsin arkadaşım yürekten diliyorum bunu sana:)
yaz bize gelişmeleri merakta bırakma:)

ridacım şimdi okudum yazıyı.çok sevindim.Hayırlı olsun.Rabbim şifa bekleyen herkesle beraber annene de sağlık versin.başından eksik etmesin.biz de böyle denir.tekrar hayırlı uğurlu olsun:nazar:

selam kızlar....mayıs annelerinin firarisi karşınızda.)))))))baya bi uızun zaman oldu buraya gelmeyeli..uzun yazıları pek okuyamadım..ridacım gözünaydın tuvalet eğitimini halletmişsiniz..darısı tüm isteyenlerin uğraşanların başına..öğretmen arkadaşlarım karne dağıttı bizde veli olarak karnemizi çocuklarla beraber aldık..son zamanlarda bikaç arkadaş öğretmeni çaya davet edip oturduk..şimdi herbiriri farklı sınıflarda olacak anasınıfını bitirdik ilköğretime başlayacağız inşallah..şimdi ikiside hasta yaz kış farketmiyo bademcikleri şiş ..başımda ağrıyo bi oyalandığım bilgisayar var onada fazla oturamıyorum hemen gözlerim ağrıyo..sizin çocuklar nasıl alpeeren çok fena çok inat hiç sözüm geçmiyo korkarım büyüdüğünde anlaşamayacağız..kızlar sizleride çocuklarıda öptüm kendinize ii bakın

canım ya yine hasta olmuş kuzucuklar :KK71: bunlar geçmiş olsun çiçeklerim ... doktor ne diyor bu kadar sık hastalanmalarına... bir şey söyleceğim senin kuzular nazara geliyor olmasınlar canım... ikisi de maşaallah birbirinden güzel ....ne bileyim aklıma bu geldi :26:
muharrem seneye okullu olacak demek... keşke öğretmeni ben olsaydım :)) ama yok yok ben olursam onları sevmekten kucağımdan indirmem ki :KK9::KK9:

arkadaşlar herkese merhabalar..umarım tatil iyi gidiyordur..gülhancım sen de bi anlamda tatile girdin..muharrem için asıl okul heyecanı başladı sanırım..

biliyorsunuz artık işe başladım..ilk gün eğitim vardı cuma günü..inanılmaz rahat bir ortamda yapılıyor iş..çünkü sadece telefonda muhatabız müşterilerle..online..o nedenle kıyafet sorunu yok..herkes alanya sıcağında gayet rhat bi şekilde gelmiş işe..biz de tabi ilk görüşme olunca gyet şık gittik..genel koordinatör olan bayan ist.dan bizim için gelmiş..kaşında peercing, kolunda dövmeler..filan..ama çok tatlı ve canayakın bir bayan..diğer çalışan iki kişi türk ama almanyadan yeni gelmişler türkçeleri zayıf aralarında almanca konuşuyorlar sürekli..anlamıyoruz..işe 5 kişi çağırılmış ama 4 kişi alınacaktı..ama 5.kişi gelmedi..otomatik olarak gelenleri işe aldılar..iş gerçekten türkiyede online olan tek sektör ve altyapısı benzer firmalardan çok daha fazla gelişmiş ve Online PR Danışmanlık hizmeti veren tek haber sitesi..istanbulda kurulmuş şubesi alanyada..çünkü Thomas bey ailesiyle alanyada yaşıyor..sıcak bir ortam bakalım inşallah herşey güzel olur..başörtüsü ve namaz kılmam konusunda gayet ılımlı yaklaştılar..benden başka herkes sigara kullanıyor..ve 5 dk sigara molası veriyorlar yarım saate bir..

p.tesi salı günü yine eğitim var..ama çarşamba günü iş gerçekten başlıyor..bakalım hayırlısı..o gün işe giderken muhammed bacağıma yapıştı anne gitmee diye..onu bırakıp çıkmak zorunda olmak çok üzdü beni..annem perşembeye memlekete gidiyor kuzenin düğünü var..15 gün kalacak..kayınvalide gelecek çocuklara bakmaya...hayırlısı artık Allaha sığınıyorum..

canım yeni işin hayırlı uğurlu olsun... ama ne yalan söyleyeyim kıyafetin ve ibadetin konusunda sıkıntı yaşanmayacak olmasına daha çok sevindim... muhammedin ilk zamanlar tepki vermesi son derece normal çünkü oldukça uzun zamandır seni evde görmeye alıştı ki benim cadı 3 senedir alışık olduğu halde zaman zaman cazgırlık yapıyor...
canım daha önce de söylemiştim muhammedi yarım gün kreşe veya oyun grubuna vermeyi denesen çünkü annen veya kayınvaliden sonuçta ikisi de yaşını başını almış insanlar iki çocuğa birden bakmak onlar için zor olabilir

Son düzenleme:
X