2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

selmacım bu yolda herşey mübah..hiç kafana takma bence..öğrenmek istiyorsun, azmediyorsun..seni bu konuda tebrik ediyorum inşallah okula gide gele iyice pratik kazanırsın..bi bakmışsın tek elle usta şoförlere taş çıkarır duruma gelmişsin..başarılar canımmmm

merhabalar,
oldukça yoğun bir dört günlük sözde tatilden sonra tekrar merhaba:)) fırsat buldukça buraya baktım ama açıkçası anca yazabildim. perşembe günü balkonlar, camlar, perdeler (benim perdeler ütü istiyor ) perşembe günü kahvemi alıp oturduğum zaman her tarafım ağrıyordu sabah 11 buçukta uyanan benim cadı akşam dokuz olmuş ve bütün gün evde bana ne dese beğenirsiniz "anne , çok yorgunum, çok yoruldum" demez mi buyur burdan yak bu cimcimeyi :))
cuma günü diş doktorunda randevum vardı heline de ilaç yazdıracağız çocuk doktoru yok bizi acile yönlendirdiler beklerken sıkıldı bizim cadı elinde barkodu ve nüfus cüzdanı vardı açık bulduğu muayenehane kapısından içeri bir süzüldü bir baktım hemşirenin kucağında bilgisayara bakıyorlar içeri bir girdim hemşire ve doktor sordular ne için geldiniz diye biz de hemen o arada ilacımız yazdırdık tam ilacı yazarken ambulansla bir hasta geldi hemen ona koştular .. anlayacağınız bizim kızın soytarılığı ilk defa işe yaradı
cumartesi de kemalpaşa diye bir beldesi var orada da küçük bir alışveriş merkezi var oraya takıldık oradan da arhavi diye bir ilçesi var oraya geçtik ama oraya bayıldım yaaa ... adı ilçe ama artvin merkezden bile çok daha güzeldi .. arkadaşla keşke buraya çıksaydı tayinmiz diye içimiz gitti ama nasipten öteye gidilmiyor tabii ne yapacan :)))
pazar günü o kadar aksilikler yaşadım ki en sonunda yatağa attım kendimi nasıl ağlıyorum bağıra bağıra ağladım desem yalan olmaz .. aslında şimdi sakin bir kafayla bakınca o kadar ağlayacak bir şey yok ama gel gör ki her şey üst üste gelince ben de patladım. bir de helin cadısı bana "sus be kadın" deyince bir tane tokadı patlattım önce kedi gibi bir cırladı sonra ağlamaya başladı ağlarken o kadar komik bir ses çıkardı ki gülmeye başladım bir taraftan da ağlıyorum öyle garip bir haldeydim
ay bu da günlük gibi oldu

gizemcim, seni burada tekrar gördüğüme memnun oldum canım. arda kuzuya da kocaman geçmiş olsun şimdi daha iyidir inşaallah:)
bu arada özleme bebeğin hayırlı oldun demişsin ben bir şeyler mi kaçırdım :26:

ayşegülcüğüm bebeğin hayırlı uğurlu olsun .. Allah analı babalı büyütsün....iki çocukla hem de iki erkek çocukla uğraşması kolay olmasa gerek Allah yardımcın olsun....

sevcancım, iş konusunda gerçekten ne yalan söyleyeyim ben olsam ben de ikilem içerisinde kalırdım dediğin gibi gerçekten de ikisinin de önemli artıları ve önemli eksileri var. hakkında en hayırlısı neyse o olsun Rabbim hayır bildiğimizin içine şer , şer bildiğimizin içine de hayır gizlermiş o yüzden yorum yapmaktan daha çok hakkında hayırlısı olsun diye dua ediyorum canım....

selmacım sana da maşaallah ne güzel hırs yapmışsın, içtenlikle söylüyorum ki sen bu işin üstesinden geleceksin Allahın izniyle... bende isteğin i' si yok ne diyeyim :)))

kader cim dediğin gibi bir azim bendeki nerden geldiyse:) aman gitmesin bir yere:) ikinci günüm kendi aracımızda şimdi geldim eve:)
sğperdim bugün:) ammmaaa halen az biraz hatalar mevcut..ne gibi dönüşlerimde iki taraf bakıp yl ayarımı tam yapamıyorum ama eskiye göre çok iyiyim..birde önümde araç durmuşsa yanından doğru şeriti bozmadan yol alıyım kısmında sanki direksiyonu tam ayarlayamıyorum yani araca çarpma ya da arkadan gelen aracın bana çarpma olasılığı olabiliyor...ama dur kalkım yokuşta kalkışım vites değiştirmem hız yapmam süper:))
her geçen gün iyiyim kızlar insanın kendine güveni geliyor vallahi.
rida cım iş konusunda hakkında ne hayırlıysa o olsun aslında iç sesini dinle o seni yönlendirir..birde hangisi çok para veriyor bakalım?ona bak:)
kader cim senin cimcime o lafları senen öğreniyor ya da eşinden öğreniyordur..ela da yeccmiiii gel şu kıza bak diye bağırıyor koptum:) benim taklitim...ben bazen kızıyorum eşime gel şu kıza bak diye o da bana yapıyor bunu..selma süt istiyormuş diyor ya da:)
komikler ya..

yerim ben elayı yaa birden gözümün önünde canlandı "yeccmiiii gel şu kıza bak" :))) büyümüşler de laf ebesi olmuşlar aslında biz helinin önünde çok tartışırız ama mehmet bana "sus be kadın" demez ki :)) büyük bir olasılıkla tv den öğrenmiştir. bir ara kendini seda sayan sanıyordu elinde bir çubuk ağzımıza tutuyor "adınız nedir hanfendi" adımızı soruyor sonra da biz adınız sorunca "ben sada hanım" diyordu
seneye anaokulu istememdeki en önemli sebep de televizyon bakıcım iyibir kız Allah için ama çocuk eğitimi konusunda yeterli değil bir de nereye gitsek karşı taraf ona vurmadığı sürece çok güzel oynuyor anlıyorum ki bu kızın bakıcıdan öte arkadaşa ihtiyacı var....
sen kreşten memnun musun? daha doğrusu ela üzerinde olumlu etkileri oldu mu?

canım kreşten aktivite konuşması kibarlığı vs anlamlarında çok memnunum...derdim hasta olması ela çok hasta oldu kış boyu..belki bu gelişimini de olumsuz etkilemiştir zannımcada etkilemiştir...ama şu var evde bazen hiç yediremiyorum ama kreşte yiyor bazı değişik yiyeceklere alıştı mecbur orda yediği için..ama seneye daha büyük oluyorlar..ilkokula bile başladığında bir çocuk evden çıkmmaışsa hep hasta oluyor bu bir süreç ise bir sene ne olursa olsun yaşayacaklar böyle düşünüp rahat hissedersen kendini evdense kreş derim ben:)
helin de kesin oralardan öğreniyordur şaşırtıyorlar ya:) helin ccadı ya tam cadı:)

ayşegülcüğüm bebeğin hayırlı uğurlu olsun .. Allah analı babalı büyütsün....iki çocukla hem de iki erkek çocukla uğraşması kolay olmasa gerek Allah yardımcın olsun....

sagol helinim.evet ya sorma.okadar maraton halinde bir hayatım oldu ki.evde dışarda hep bir telaş halindeyim.büyük zaten hareketli ve yaşı itibariyle laftan hiç anlamayan bir çocuk.birde kardeş gelince daha bir dışa vurdu çok hareketlendi.neyse ki küçük fena degil.gündüzleri babannesine büyüğü veriyorum küçükle ilgileniyorum çünkü gündüz hiç uyumayan bir cocuk.akşamda erken yatırıp büyükle ilgileniyorum.hak geçirmeden ilgileniyorum işte.ideali 4 5 falan galiba.3 yaş tam oyun zamanı küçükle ilgilenmekten bazen bakamıyorum ve çok üzülüyorum

günaydın herkese.. bugün de bizim doğumgünümüz var.aslında 25 mayıs ama biz haftasonuna aldık.pelin hanım süpriz doğum günü istiyormuş.diğer 2 doğum gününde hep çok hüzünlüydük.inşallah bu sefer mutlulukla kutlayacağız Rabbim nasip ederse.Hadi bana kolay gelsin öpüyorum herkesii

özlemcim öncelikle pelinin doğum gününü kutluyorum.Rabbim hayırlı sağlıklı ömürler nasip etsin ailesi ve tüm sevdikleriyle kutlayacağını nice yaş günleri diliyorum. Hayatı boyunca rabbim karşısına doğru insanları çıkarsın..mutlu ve umutlu başarı dolu günler onun olsun..Akıbeti hayır olsun..

kadercim annen gelmiş, hoş gelmiş..RAbbim hayırlı kavuşmalar nasip etsin hep..gözün aydın olsun..bu arada helinin ve selmanın tatlı ve çok bilmiş hallerine bayıldım..bu gün babasının iş yerine geldik muhammed kalem kağıt istedi defterini verdi babası ve muhammede boş sayfalarını yazmasını istedi..off baba ya sen de bi alemsin dedi..biliyorsunuz muhammed biraz geç konuştu ama pir konuştu yani susturmanın ikanı yok..çok tatlılar RAbbim acılarını göstermesin..

özlemcim, pelinin doğum gününü kutluyorum Allah daha nice doğum günlerini kutlamayı nasip etsin.küçük sarı kuzuyu da çok öpüyorum .
daha önceki doğum günlerinin hüzünlü geçtiğini yazmışsın inşaallah bu seferki doğum gününüz gönlünüze göre geçer... bizde tam tersi oldu önceki iki doğum günü kalabalık ve hareketli geçti ama bu sefer yalnızdık sadece karı koca bir çift arkadaşımız vardı onlarla kutladık .

sevcancım,
güzel dileklerin ve duaların için teşekkür ederim ... 9 ay ayrılıktan sonra bu ziyaret çok iyi geldi açıkçası :) tek problemimiz helinin aşırı şımarık hareketleri , kız nasıl kuduracağını şaşırdı bizimkilere yapmadığı şov kalmadı. akşam yazık babam uykusu gelmiş bütün kitaplarını çıkarıp onları tek tek okudu daha doğrusu anlattı.. adamcağız tam bitti diye sevinirken hemen kitaplıktan yenisini getiriyor zilli

kızlar, bu arada söylemeyi unuttum biz çarşambadan beri tuvalet alıştırmalarına başladık . şu anda çok güzel gidiyor bugün kakamızı da yaptık :)) banyodan içeriye bağırıyor "dede, gel kakama baak!" diye bağırıyor cadı :))
bir hafta bezli çalışacağım .yani bezi çıkarmadan bir hafta boyunca tuvalete gideceğiz. önceki gece altına hiç yapmamış ama dün gece yapmış :) sabahtan beri aynı bez var çişi gelince söylüyor hatta babamla dışarıya çıkmışlardı gelene kadar yapmamış
bir hafta sonunda bezini çıkarıp alıştırma küloduna geçeceğim bakalım ne olacak ama sanırım bu sefer başaracağız :))
bir de her küçük tuvalette bir tane büyük tuvalette ise iki tane çıkartma yapıştırıyor. yani küçük 1 büyük 2

selmacım, elanın doğum günü kutlu olsun benim klasik mesajım olacak ama bütün samimiyetimle söylüyorum Allah daha nice doğum günlerini kutlamayı nasip etsin

DAHA NİCE MUTLU DOĞUM GÜNLERİNDE BERABER OLUN KIZINLA İNŞALLAH SELMACIM.Allah hayırlı uzun ömür versin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…