2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Selma bence sonuç süper olmuş .kendini keşke bu kadar üzmeseydin bak herşey halloluyor.konuşma aşamasına geldikten sonra bakıcı yetersiz kalıyor bence. kreşte onlara uygun etkinlikler yaptırıyorlar.ben saatlerimiz uysaydı kreşe vermeyi çok isterdim.bizim şimdilik babaannesi bakacak.Allahtan babaannemiz emekli sınıf öğretmeni ,bizimkine çok itinalı ve eğitici yaklaşıyor

özlemcim canım biz gebzede oturuyoruz oda düzceye gitmiş..dayısının oğlu var bi tane geçen sene kız kaçırıp evlenmişti..çocuğun annesi rahatlık vermemiş kız babasınınevindeymiş akşam otururlarken gaza gelmişler 3 saat içerisinde giidp geliriz deişler evdeki hesap çarşıya uymamış çocuklar aniden düşse hasta ols aadam yok düzcede bana tel etmemesi çok koydu merak etmezdim bu kadar insanın aklına ister isrtemez herşey geliyo

ohh dün selmayla gizem kaynatıyorlardı öyle bi baktım çünkü yazmama imkan yoktu..muhammed ve ebru uyanıklardı ve yazmama müsade etmediler..kaldı ki okurken bile rahat vermedi kızım..pc yi kapatıp onları uyutmaya karar verdim..netekim uyuttum da..dün oniki dev adamın maçı vardı..çok şükür bir sayıyla da olsa kazandık..gizem gibi bir yuppiii de benden..:))

selmacım hayırlısı olsun..herşey olacağına varıyor be gülüm..dert etme..bak her şerde bir hayır vardır..hakkında herşeyin hayırlısı olsun..minik ela için de tabi ki..herşey evlatlarımızın rahatı ve huzuru için..

gülhancım senin için de hayırlısı olsun, bak özlem çok güzel bişey söylemiş..evlatlarının canını sağ etsin ALLAH ve kocanı da başınızdan eksik etmesin..yokluğu da kötü..iyi kötü başınızda ne yapacaksın..biraz daha sabret..sorumsuzluk yapmış eşin ama dayanacaksın çocukların için..muharrem okula başlıyor yanlış anlamadıysam..hayırlısı bakalım..öptüm kız uyandı...

canan kardeşim için de ALLAH KOLAYLIK VERSİN..inşallah eski düzenlerine kavuşmaları çok zaman almazz..

ben dün face ten kaderin fotolarına bakmıştım..gece rüyamda gördüm..ama hatırlamıyorum..hayırdır inşallah..

gülhancım bizi sormuşsun..biz de iyiyiz çok şükür bir yaramazlık yok..arefe günü gazipaşa'da idik..kayınvalidelerde..son iki cüz kalmıştı onu bitirdim..hatim ettik yani..Allah kabul ederse..bayramın ilk günü ziyaretlerle geçti sonrası gurbet..evdeydik..eşim dün işbaşı yaptı..muhammed ve minik kızımla uğraşıyorum..

rida cım yeşilsin nerelerdesin...
gülhan cım eşine bende kızdım ama erkeklerin bu yönü maalesef var benim babamda öyledir düşünüyorum da erkek arkadaşlarıyla böyle gezmeyi seven bir tip hatta gençliğinde daha bir sorumsuzmuş bile annem dertlenir..ama bence de za olduğuna daha bir inandım...manla olgunlaşır zamanla düzelir...
özlem cim sende öyle deyince doğru karar olduğuna daha bir inandım...bakalım ele durumu nasıl geliştirecek inşallah çok zorlamaz hani zorlayacak biliyorum ama çareside olmayınca...
rida cım demek katılamadın akşam bize evt gizemle takıldık topici kaynattık:)
bu arada sayfa 1044 olmuş..
kızlar kader nerelerde acaba??

gizemcim..diyarbakır'da idi görümcemin eşi ve çocukları..öyle güzel geçmiş ki..enişte bey anlata anlata bitiremedi..:)) bayramı diyarbakır'da görün dedi..bayram öncesi tatlı telaş..hazırlıklar..komşu akraba ziyaretleri..eğlenceler..bayramlıklarıyla çocuklar..harçlıklar..herşey geleneksel kendine özgü ve çok güzeldi dedi..bayıldımmm...eşim ve ben gurbette bayramın tadını hiç alamadık..ben ailemi bile göremedimmm..bir erkek kardeşim bir ben..bir de teyzemle amcam... yüzlerini 2.gün görebildiğim..:KK43:(

evet selmacım kızım kucağımda tek parmakla kaynatıyorum..seni gördüğüme sevindim..saçımı çekiyor velet..

selmacım bugün temizlik yaparken aklıma geldin de..sen gerçekten çok temiz kalplisinn..hani bizim fikirlerimize değer verdiğini gösteriyor bize danışıyorsun ya..Allah karşına iyi niyetli kimseleri çıkarsın..işin rast gelsinnkapım çaldııı

selmacım kayboldun sanırımm..öpüldün canımm

rida ve özlem haklısınız..ama insanız işte hepimiz farklı kişilikteyiz..kendie çok kızdığım yönlerim oluyo ama değiştiremiyorum işte..anlık bi kızgınlık ve hiç birşey umrunda değil..kızdım kırıldım ama geldikten 10 dk sonra sarıldık uyuduk şuda bi gerçek zaman her şeyin ilacı derler ya kesinlikle doğru söylemişler..geçen seneki tartışmalarımız daha kötü oluyodu ve daha baskın çıkıyodu..şimdi daha sakin ve yaptığı hatanın farkında önemli olanda bu..

evet ridacım oğlum anaokuluna başlayacak salı günü..allah ömür verirse 9 yıllık maratonumuz başlıyo çok severim kitap defter kokusunu bende telaşlı olduğum kadar heyecanlıyım..inşallah alperren ve muhammetle birlikte tüm mayıs bebişlerininde okula başladıını görürüz

ayy rida cım canım çok sevindim hakkımdaki düşünecelerine...ama evet var bende biraz saflık hatta saftiriklik:KK43: ama dediğin gibi bişeyler oluyor ve allah beni koruyor bu hayatımda hep olmuştur sonra aklım başına gelince ben nelerden dönmüşüm dediğim çok oluyor:)
bugün eşim bakıcıyı aradı dedi biz başomızın çaresine baktık artık gelmeniz gerekmiyor sanırım kadın şşaırmış eşyalarım vardı onları almaya geleyim demiş ela ile vedalaşırım dedim...eşim de işyerime gelin ben size bırakırım demiş. o da neden işyerinize geleyim nedne eve geçemiyorum felan demiş..birde nerden buldunuz bakıcı nasıl buldunuz gibi sorular sormuş...
benimle telle konuşmak istemiyor hem hemde gelip vedalaşacakmış şaşırıyorum ya..bende bilmesini istemedim kreş olayını o yüzden biz işimiiz hallettik de dedim eşime...hani istemedim bakıcı bulamadılar da felan demesini...neyse o işde bitti:)
valla içimden hiç para vermek gerekmiyor yazın 1000 lira verdik boş boşuna...eylülde de geldiği 5 gün o da yarım gün...ama eşim verir yine biliyorum...bende en fazla 100 lira ver dedim bakalım naparsa artık...
kızlar ben bile heyecanlıyım şimdi yarın kızımla kreşe gideceğimiz i.çin delimiyim ne:)

gizemcim..diyarbakır'da idi görümcemin eşi ve çocukları..öyle güzel geçmiş ki..enişte bey anlata anlata bitiremedi..:)) bayramı diyarbakır'da görün dedi..bayram öncesi tatlı telaş..hazırlıklar..komşu akraba ziyaretleri..eğlenceler..bayramlıklarıyla çocuklar..harçlıklar..herşey geleneksel kendine özgü ve çok güzeldi dedi..bayıldımmm...eşim ve ben gurbette bayramın tadını hiç alamadık..ben ailemi bile göremedimmm..bir erkek kardeşim bir ben..bir de teyzemle amcam... yüzlerini 2.gün görebildiğim..:KK43:(
RİDACIM canım burda bayramlar öyle geçer ama bizim evde pek öyle geçmiyor normalde eşimi görmediğimiz için bizde tatil havasında geçiyor.rida gelmeyi düşünmüyonmu bu taraflara
ayy rida cım canım çok sevindim hakkımdaki düşünecelerine...ama evet var bende biraz saflık hatta saftiriklik:KK43: ama dediğin gibi bişeyler oluyor ve allah beni koruyor bu hayatımda hep olmuştur sonra aklım başına gelince ben nelerden dönmüşüm dediğim çok oluyor:)
bugün eşim bakıcıyı aradı dedi biz başomızın çaresine baktık artık gelmeniz gerekmiyor sanırım kadın şşaırmış eşyalarım vardı onları almaya geleyim demiş ela ile vedalaşırım dedim...eşim de işyerime gelin ben size bırakırım demiş. o da neden işyerinize geleyim nedne eve geçemiyorum felan demiş..birde nerden buldunuz bakıcı nasıl buldunuz gibi sorular sormuş...
benimle telle konuşmak istemiyor hem hemde gelip vedalaşacakmış şaşırıyorum ya..bende bilmesini istemedim kreş olayını o yüzden biz işimiiz hallettik de dedim eşime...hani istemedim bakıcı bulamadılar da felan demesini...neyse o işde bitti:)
valla içimden hiç para vermek gerekmiyor yazın 1000 lira verdik boş boşuna...eylülde de geldiği 5 gün o da yarım gün...ama eşim verir yine biliyorum...bende en fazla 100 lira ver dedim bakalım naparsa artık...
kızlar ben bile heyecanlıyım şimdi yarın kızımla kreşe gideceğimiz i.çin delimiyim ne:)
selmaaaaaaaaaaaaaaa yarın okul varmııııııııııııı

gülhancım haklı olarak çok kırılmış üzülmüşsün ama neyseki, çok uzatmamışsın herşey yoluna girmiş gibi inş .ne yazıkki bazen böyle şeyler yapıyolar umarım daha üzmez seni
maremin de okulu hayırlı olsun inş sever okulu ama şimdi alperen yalnız kalcak bakalım nolcak

gülhancım haklı olarak çok kırılmış üzülmüşsün ama neyseki, çok uzatmamışsın herşey yoluna girmiş gibi inş .ne yazıkki bazen böyle şeyler yapıyolar umarım daha üzmez seni
maremin de okulu hayırlı olsun inş sever okulu ama şimdi alperen yalnız kalcak bakalım nolcak

kızlar burada bilgisyarım o kadar yavaşki çıldırtıyuor beni az önce gülhana bi sürü bişiy yazdım gitti :KK43:

Gizemcim diyarbekir'i çok merak ediyorum ama her yıl bişey çıkıyor..ve biz bir türlü gidemedik..eşim dahi yaklaşık 10 yıldır hiç gitmemiş..hayırlısı artık..ama bir gün gidersem ve gittiğimde sen diyarbekir de olursan mutlaka seninle görüşmek istiyorum..inşallah..:))

X