2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

merhaba kızlar çok ilerlemiş sayfa hepsini okudm iyi kaynatmışınız ben bugün ardayı dra götürdüm alerjik olarak gözü sulanıyo kaşınıyodu damla yazdı göz dr u bide zaten alerji şurubu veriyorum onun dışında akşam ardayı parka götürdük oynadı zıpladı yaramaz böyle işte
gizemciğim geçmiş olsun erdaya evet bende duydum salgın varmış. özellikle klimadan oluyor idiye duymuştum.
ridacım kayınvalidene geçmiş olsun canım..peygamberler hayatınıda okudukça bizimle paylaşırsın..gizemcim sizede geçmiş olsun canım bu ara salgınmış göz hastalıkları..annemde yanağım şişti gözümden iltihap yaptı galiba diyodu..tuğbacım bir sürü kremi var şurubu var hala kaşınıyo kremler kaşıntı için değilmi anlamadım..
bende dr sinek ısırığı kaşıntıları için bi ilaç vermişti sitilex diye baştan onu sürdüm kaşınmıyordu sürünce sonra bepanten hametan filan pudra ne bulduysam sürdüm geçti bikaç güne. inş geçer sizinkide biran önce

kızlar maşallah size ne bu hız..
oku oku bitecek gibi değil:)
ben dün şehirdeydim bir arkadaşımdaydım..akşam da beni bıraktılar...bizim kız kudurdu orda arkadaşı vardı...bir dakika durmadı...
kızlar sizinkiler tüm dişleri tamamladımı?ela nın üst azılar çıkmak üzere onlarda çıkınca 6 yaşına kadar diş çıkarmıyorlarmış..,ne büyük rahatlık olacak..
yarın adana ya dönüyorum kızlar...hazırlanmadım daha tam...eşyalarımın bir kısmı şehirde kalmıştı orasıda çok karışık duvarlara boya yapılıyor doğalgaz boru hattı geçirdiler felan..bulamadm...annem ben yollarım sana diyor ama en acıdığım vishy kremlerim kayıp bir dünya para vemiştim...güya kendime bamaya başlayacaktım...:KK43:
kızım adına üzülüyorum adana da böyle çevremiz yok haliyle ve yalnız kalıor:KK43:bende üzülüyorum aslında ne şanssızım aileme de kayınvalidemlere de yakın olamadık...
gülhan cım geçmiş olsun bu arada nasıl oldu şimdi:?
rida cım kayınvalidene de geçmiş olsun..
kader cim sende ben gibi gidiyorsun ailenden uzak uzak:KK43:
gülhan cım ne diyecektim babaannemin dua kitabında çeşitli dular var geçim sıkıntısı üzerine işte okunursa bolluk bereket getiren...okuyor musun öyle dualar?ben yazdım düzenli okuyacağım inşallah...çok güzel dualar var kızlar keşke günlük okuyabilsek...
selmacım sanada zor olucak kaç aydır hep kalabalık ortamdasın birden yapayanlız kalıcaksınız. yine alışırsınız biran önce kızınla beraber gezer tozarsınız artık:)))

selmacım kurandan sureler okuyorum ama öyle duaları hiç okumadım..genelde ince cüzlerde pek yazıyo korku için sıkıntı çarpıntı için okumak lazım aslında..senin cüz ne alemde ? bende kuranın açıklamsını okuyodum cüzden önce onu bitiriyim dedim..bu sene bu konularda kötüyüm içimden bişey gelmiyo..her sene deli olurdum teraviye gitmek için bu sene istek yok Allahım herşeyi önce içimize versin inşallah..
tuğbacım sağol canım ..kremleri kullanıyorum ama insana daha kötü oluyomuş gib geliyo..dün ateşlendi biraz havalar sıcak arada soğuk şeyler içiriyo babası ondan mı bilmem

tuğbacım nereye gitttin?

okudum yazdım çıktım hemen canım:))) hassaslarsa soğuk içtiği içinde olabilir tabi. ben buğraya alıştırdım hiç esirgemedim bişeyi doğdu doğalı camlarıda açtım klimada çalıştırdım soğukta içirdim dondurmalarda yedirdim oyüzden çok şükür bünye sağlam hiç bişey etkilemiyor şuan. baba geliyor eve klimayı son seviyeye getiriyor buzhane gibi oluyor oda yatıyor altına serinlemek için. başka çoçuk olsa çoktan hasta olmuştu çok şükür maşallah oğluşuma. bizim gibi sağlam çıktı ailecek anormaliz biz hiç bişey işlemiyorsempatiksalakcinni

tuğbacım tek öyle olun ...Allah sağlık versin ama yinede klima çarpar bence dikkat edin..benim çocuklarda çok narin değil aslında küçükken dolaptan yoğurt falan yediriyodum..eşimden büyük kaynım var karpuzu bile soğuk yiyemez soğuk suları ılıştırır öyleside kötü ..arkadaşalr sizler nerdesiniz?
rida selma gizem kader ..

merhaba kızlar ben gizem günaydın nasılsınız?bende çok dikkat ederim soğuğa sıcağa belki de alıştırmak lazım

merhaba kızlar ,
eşime izin verilmemiş bu yüzden babamlarla gideceğim ve yarın sahurdan sonra yola çıkacağız eve henüz internet bağlanmamış galiba bir kaç giremeyebilirim zaten yol 2 gün sürecek samsunda mola verip bir otel veya öğretmenevinde dinlenip ertesi sabah tekrar yola çıkacağız . eşimin dediğine göre ev kirlenmiş annemler helinle beraber dışarıyı keşfe çıkmışken ben de evin işlerini hallederim tabi inşaalla yağmur yağmazsa :KK43:
hepinizi çoooook öpüyorum kızlar.

tuğbacım ben de çocuğumu sakınmadım hatta geredede iken yaşlı teyzelerden fırça bile yedim :) ama sonuçta şimdi bağışıklık sistemi güçlü bir kızım var bir sene boyunca 2 veya 3 sefer doktor yüzü gördü onun da bir tanesi dişten dolayı ateş yükselmesiydi ...herkese de tavsiye ediyorum tamamen başıboş da kalmasın ama herşeyden sakınmayın diye ..
hatta geçenlerde kuzenimin eşi sırf kızının akan dondurmasını yaladı diye kuzenime kızmıştı :eek:klava: çocukcağız nerdeyse her ay doktor yüzü görüyor :KK43:

ama ridacım olmaz ki doldurmuşsun sayfaları bini de geçmişsin :) sabahtan beri benim içimdeydi bininci sayfanın ilk mesajını yazmak :))))

kadercim aralara reklam koyunca sayfa ilerlemiş..ben yazarken hala 999. sayfadaydı kafayı yedim doldurayım diye yine de dolduramamıştım..ama azmettim oldu :)) Allah 2000leri görmeyi nasip etsin canım..nice sayfalarda hayırlı haberler almak dileğiyle..

yok canım facede görmedim kk daki resim de saçları kısaya ondan sordum. elbet bi gün uzayacak:)))
iyi kurtarmışşın. benimkide bazel eli bırak sözle yapar benim karıma şöyle yapmayın böyle demeyin diye filan hava atar başkasının yanında çok ilgiliymiş gibi bende orda kızarım utanırım bi bakış atarım hemen sustururum:eek:lmaz:

ay buğrada öyle bizde hadi dans edelim diyorum kalkıyoruz eğer eşim git anne benim derse buğra hemen secde eder gibi yere kapanım ağlamaya başlıyor içli içli. yanyanada yatsak hemn aramıza gelir girer pişmiş kelle gibi sırıta sırıtasempatiksalakcinni

geçmiş olsun canım ya Allah korumuş. maşallah kadına ben buyaşta 1 gün iş yapıp 3 gün yatıyorum:kedi:

bendede var okitaptan gazeteden almıştım başlamıştım bekarken başını okumuştum kalmıştı öyle. yanlış hatırlamıyorsam kabil habilin evleneceği kızkardeşiyle evlenmek istediği için adağı kabul olmayınca habili öldürmüştü. aklıma gelir arasıra tekrar başlasam diye aslında buğriş evde yokken bende başlıyayım pazartesiye kadar doğurmassam başlıyayım okuyabildiğim kadarınısırnaşık şey

valla iyi kurtardım yine..aslında mahrem şeyleri pek paylaşamam ben ama masumane bulduğum için yazdım..:))
bende de biraz taş fırınlık ablalık var yani:)

merhaba kızlar çok ilerlemiş sayfa hepsini okudm iyi kaynatmışınız ben bugün ardayı dra götürdüm alerjik olarak gözü sulanıyo kaşınıyodu damla yazdı göz dr u bide zaten alerji şurubu veriyorum onun dışında akşam ardayı parka götürdük oynadı zıpladı yaramaz böyle işte

geçmiş olsun ardaya canım, bahsetmiştin sanırım daha önce..inşallah ilaçlarını düzenli kullanırsın çabuk atlatır..

geçmiş olsun allah korumuş.valla hamarat hanımmış bende o performans yok vallaboshayallersmile

teşekkürler gizemcim..gerçekten çok hamarat bir kadındır kayınvalide....çamaşır suyunu temizlikte çok kullanır..sonunda başına iş açtı..Allah korumuş..sevgili kayınvalidemi..:))

kızlar maşallah size ne bu hız..
oku oku bitecek gibi değil:)
ben dün şehirdeydim bir arkadaşımdaydım..akşam da beni bıraktılar...bizim kız kudurdu orda arkadaşı vardı...bir dakika durmadı...
kızlar sizinkiler tüm dişleri tamamladımı?ela nın üst azılar çıkmak üzere onlarda çıkınca 6 yaşına kadar diş çıkarmıyorlarmış..,ne büyük rahatlık olacak..
yarın adana ya dönüyorum kızlar...hazırlanmadım daha tam...eşyalarımın bir kısmı şehirde kalmıştı orasıda çok karışık duvarlara boya yapılıyor doğalgaz boru hattı geçirdiler felan..bulamadm...annem ben yollarım sana diyor ama en acıdığım vishy kremlerim kayıp bir dünya para vemiştim...güya kendime bamaya başlayacaktım...:KK43:
kızım adına üzülüyorum adana da böyle çevremiz yok haliyle ve yalnız kalıor:KK43:bende üzülüyorum aslında ne şanssızım aileme de kayınvalidemlere de yakın olamadık...
gülhan cım geçmiş olsun bu arada nasıl oldu şimdi:?
rida cım kayınvalidene de geçmiş olsun..
kader cim sende ben gibi gidiyorsun ailenden uzak uzak:KK43:
gülhan cım ne diyecektim babaannemin dua kitabında çeşitli dular var geçim sıkıntısı üzerine işte okunursa bolluk bereket getiren...okuyor musun öyle dualar?ben yazdım düzenli okuyacağım inşallah...çok güzel dualar var kızlar keşke günlük okuyabilsek...

teşekkürler selmacım..sen de güle güle git herşey gönlünce olsun canım..inşallah da kremlerini bulursun..
dualarınız olmasa ne işe yararsınız buyuruyor Rabbimiz..eminim ki babaannenin kitabında güzel dualar vardır ama her dua kitabını okumamak lazım aslında kaynak gösterilen kitaplardan yada kur'andan şifalı ayetler okumak gerekiyor..
araştırmaları konusunda diyanete güveniyorum..bir de cübbeli ahmet hocanın aldığı medrese eğitimi ve araştırmaya verdiği önemden dolayı onun dualarım kitaplarına güveniyorum..ve dualarım kitabını temin ettim..acayip güzel dualar var..her konuyla ilgili..
tavsiye ederim..mükemmel üstü..
sizinle de paylaşırım istediğiniz konularda..

tuğbacım tek öyle olun ...Allah sağlık versin ama yinede klima çarpar bence dikkat edin..benim çocuklarda çok narin değil aslında küçükken dolaptan yoğurt falan yediriyodum..eşimden büyük kaynım var karpuzu bile soğuk yiyemez soğuk suları ılıştırır öyleside kötü ..arkadaşalr sizler nerdesiniz?
rida selma gizem kader ..

işte geldim burdayııım..:))
gülhancım ben de dikkat ederim genellikle soğuk sıcak olayına..üzerlerine çok titriyorum bu konuda ama eşim öyle rahattır ki..ben strese girerim o hiç aldırmaz..yattığı kıyafetle kaldırıp geceliğiyle markete götürdü bir gün..götürme dediğim halde..bişey olmaz dedi..çocuk 1 ay soğuk algınlığından sebep hastalık çekti..

merhaba kızlar ben gizem günaydın nasılsınız?bende çok dikkat ederim soğuğa sıcağa belki de alıştırmak lazım

biraz geç oldu ama iyi günler canım..gizemcim dikkat etmek lazım aslında çok da serbest bırakamıyorum ben elimde değil..annemden öyle gördük belki ondan..ama işte ben de soğuktan sıcaktan çok etkilenenlerdenim..hemen kuluç batar sağımdan solumdan ceryanda kalsam..

merhaba kızlar ,
eşime izin verilmemiş bu yüzden babamlarla gideceğim ve yarın sahurdan sonra yola çıkacağız eve henüz internet bağlanmamış galiba bir kaç giremeyebilirim zaten yol 2 gün sürecek samsunda mola verip bir otel veya öğretmenevinde dinlenip ertesi sabah tekrar yola çıkacağız . eşimin dediğine göre ev kirlenmiş annemler helinle beraber dışarıyı keşfe çıkmışken ben de evin işlerini hallederim tabi inşaalla yağmur yağmazsa :KK43:
hepinizi çoooook öpüyorum kızlar.

güle güle git canım..hayrlı haberlerini alalım inşallah..herşey gönlünce olsun kadercim..

tuğbacım ben de çocuğumu sakınmadım hatta geredede iken yaşlı teyzelerden fırça bile yedim :) ama sonuçta şimdi bağışıklık sistemi güçlü bir kızım var bir sene boyunca 2 veya 3 sefer doktor yüzü gördü onun da bir tanesi dişten dolayı ateş yükselmesiydi ...herkese de tavsiye ediyorum tamamen başıboş da kalmasın ama herşeyden sakınmayın diye ..
hatta geçenlerde kuzenimin eşi sırf kızının akan dondurmasını yaladı diye kuzenime kızmıştı :eek:klava: çocukcağız nerdeyse her ay doktor yüzü görüyor :KK43:

ayy kızım fena ağlıyor..öpüyorum sizleri kendinize iyi bakın..

kadercim hayırlı yolculuklar canım..yerleştiğinde güzel haberlerini bekliyoruz...ridacım her insan bir değil dediğin gibi bazıları daha hassas..

iyi geceler arkadaşlar..selma ve kader için gitme vakti..gizem ailesiyle bir süre daha..gülhan ve bende ibre kalmayı işaret ediyor..tuğba yeni bir doğuş için beklemede..gitmeye yakın.. hepinizi seviyorum..

evet ridacım bayrak bizde:)) arkadaşlar gelene kadar idare edicez artık topiğimizi.bizde seni seviyoruz canım...

kızlar burası cayır cayır yanıyor...adana dayım..
elimi kıpırdatacak halim yok nerdeyse...bizim kızda kızardı hemen:)
klima açık ama diğer odalar ateş püskürüyor hiç faydası yok...olmayan iştahı hepten gitti yediremedim dün akşam bişey şimdide armut aldı onu kemiriyor...
dün balkonları yıkadık eşimle daha valizleri açmadım bile yerlerde toz ve ben oturuyorum:)
oruç zorlamıyor değil mi kızlar nkeorktuğum gbi olmadı neyseki ama akşam çok su içiyorum..karnım çıktı ya..

kızlar doğuramadım gitti ya bu kızda abisi gibi bekleticek beni. yarın dolmuş oluyor günüm ve hala tık yok. ara ara adet sancısı gibi sancılar oluyor ama bi sürekliliği yok. bu bekleme olayı beni sonunda sezeryana götürmesinde 3 -5 gün daha beklerim. dr 2-3 gün daha bekleriz günü dolarsa demişti. yarın gideceğim yine bakalım ne dicek 2-3 günde dolarsa neyapıcaz bakalım. herşeyin hayırlısı artık neyapalım. inş gelir bugün çıkayım bol bol yürüyeyim bari belki bişeyler olur ama herkez oruç kimle yürücem bilmiyorum. bilmiyorumkismile

kaderciğim iyi yolculuklar sana sağ sağlim yeni evine ulaşmayı nasip etsin rabbim inş.

selmacım sende hoşgeldin evine. demek o kadar sıcak burda 3 gündür filan nem yok esiyor hava sıcak olsada o nemden kurtuldukya yeter nefes alamıyorduk şimdi üfül üfül nasıl güzel esiyor ama ev tozlanmasın tüllerim kirlenmesin temiz kalsınlar diye açmıyorum camları klimayla oturuyoruz mecburen:))

selmacım adanaya evine varmışsın..tatil bitti..insanın evi gibisi yok dimi..ama nemle sıcakla boğuşmak işte o çok zor..ama dediğin gibi oruç o kadar zorlamıyor nedense..Allah sabrını veriyor..böyle sıcaklarda oruç tutmanın da fazileti çok büyük..Allah hepinizin oruçlarını ve bilimum ibadetlerinizi kabul etsin..amin

tuğbacım yüzdün yüzdün kuyruğuna geldin tabiri caizse..hadi hayırlısı..güzel ve hayırlı haberlerini bekliyoruz..biz de seninle birlikte tetikteyiz..bazen senden haber gecikince merak ediyorum aceba doğuma mı gittin diye..normal yolla doğurursun inşallah..

inş ridacığım. habersiz bırakmam sizi merak etme buraya yazamazsamda gülhanın cebine mesaj atarım diye düşünüyorum o haber verir artık acil bi durum olursa. gerçekten yüzdüm yüzdüm kuyruğuna geldim. bazen kendime şaşırıyorum delimiyim diyorum buğrada yaşadıklarımdan sonra yine normal doğum için bekliyorum ama o duyguyu yaşamayıda çok istiyorum o doğum anını o mucizeyi:))) ve hala bi bebişim olacağına inanamıyorum gözümde canlanmıyor bi türlü şoktayım heralde herşeylerimiz hazır ama gelipte yatağında yatttığını emzirdiğimi buğrişimin kardeşiniyle ilgileneceği filan garip geliyor bana. insan evlenirken sanki başkası evleniyor gibi bişey hissetmezya bi garip boşlukta olur (şahsen bende öyle olmuştu) işte o haldeyim gelincede kızım heralde o boşluktan çıkacağım gerçekmiş diyeceğim:)))

Son düzenleme:
X