2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

ridacım online görünüyordum ama bilg başında değildim...arada bakıyorum eşim yok bugün yoksa bilg bana kalmaz:)) canım seni ben çok ii anlıyorum geçen sabah bende lavanoya geçtim alperen geldi yanıma e var dedi baktım kilodunda bişey yok dedim bunun gerisi acaba nerde lavabodan çıktım yavaş yavaş bakıyorum mutfakta mineflo var onun üstüne düşürmüş 2 parça gülermisin ağlarmısın bi taraftan sevindim üstüne basıp geçmemiş diye sonra 2 3 kez çamaşır suyuyla sildim.. şimdi ikisininde herşeyi meydanda bi işiyolar fışkırıyo benim üstüme inşallah ben görmeden bişey yapmazlar .. muhammette bezi sevmiyomuş aslında söyler ama kıskançlık var galiba

tuğbacım, canım senin işin inşallah gülhandan ve benden daha kolay olur..vallahi zormuş iki çocuk..gerçi şu an minik kızımın arada bir inadı tutsa da en çok muhammedin arkasında koşuyoruz..ama muhammed de 10 ebruya bedel..

gülhancım şimdi ikisi de sünnetli..naz da yapıyorlardır sana..muharrem için zor olur diye düşünüyordum ama alperenmiş sana sorun çıkaran..Allah yardımcın olsun canım..
muhammed de geçenlerde kakasını yapmış..ALLAHım diyorum bi yerden koku geliyor ama nerden...bi baktım 2 parça da muhammed yapmış ben de sevindim üstüne basıp geçmemiş diye..:)) hep beraber gülelim gülhancım..yapacak bişey yok

doğru canım bi şekilde büyüyecekler işte bizde hatırlar güleriz....sünnet resimlerini koyacaktım bizim bilg olmuyo anneme de gidemedim en yakın zamanda koymak istiyorum ama bakalım..selma kader kızlar siz napıyorsunuz hele canan hiç ortalarda yok ayrı ev açmak istiyoruz diyodu telaşımı var acaba..elifçimde bıraktı bizi tuğbacım bende rida gibi düşünüyorum inşallah seninkiler uslu olur dün eşim dışarı çıkmıştı çocuklarda durmuyo ya bi yerde.. ne vardı evlendim hadi evlendim niye çocuk yaptım millet giyinip süslenmiş altında raba geziyo diyo..çocuklar sünnette daha bi bunalttılar tövbe ettirdiler valla bunlar öyle böyle büyüyoda kazayla 3. olursa diye çok korkuyorum çünkü ne kendie vaktim kalıyo ne eşime bakıyorumda eskisis gibi meyve bile vermiyorum dolapta tatlı var canı çekmiş tatlı almaya gidiyo arada onada üzülüyorum Allahım yardım etsin bizlere

valla gözüm korkuyor benimde artık kurbanlık koyun gibi bekliyorum kesim zamanını:))))
sizn yerinize koydum kendimide ne halde olurum bilmiyorum heralde agrasif sinirli biri olup herüfe çatar dururum :))))

şafak 47 bakalım neler göreceğiz....

Tuğbacım..valla kurbanlık koyun tabiri gerçekten güldürdü beni..afedersiniz arkadaşlar süt veren inekler gibi hissediyordum kendimi ilk zamanlar..kızım hiç durmuyordu..çenesi yorulup uyuyordu yatırınca başlıyordu ağlamaya..sürekli süt verir vaziyetteydim..akşam eve gelince eşime çatardım bunalımdan..gerçekten insan lohusalık döneminde daha berbat hissediyor kendini..şimdi kilo aldım diye eşim dün sabah bana ıyy dedi çok kilolusun ve bunlardan kurtulmak için bişey yapmıyorsun, kendine de bakmıyorsun bile..dedi ..kendimi salıverdim hiç bir kıyafetim de olmuyor üstelik..kilo vermek için bir çabam da yok...beni kızdırdın dedim kahvaltıda..kızsaydın şu an sofrada olmazdın dedi..beni kızdırmak için dediğini biliyorum..ama gerçekti aslında..bu konuda yardım istiyorum sizden ne yapabilirim anlatın da kilo vereyim burdan yazarım size söz verirsem belki kilo da veririm..

gülhancım dünden beri benim de aklımda canan ve kader vardı..bi hesap sorayım diyordum sen yazıvermişsin kalbimdekileri..:))
kadeeeeer kaç gün oldu kız gelmedin daha nerelerdesin..3 gün demiştin 10 gün oldu herhalde saymadım ama..olmaz ki...canım merak ediyoruz neler yaptın..eşine kavuştun bizi unuttun sanırım...
helini öp yerimize..okursan bu yazılanları bekliyoruz hmmmmmm )

canancım hasret bitmek tükenmek bilmiyor senin cephende sanırım...ayy tek mutlu ol da biz bekleriz..yeni havadislerle döneceksin..güzel haberlerini bekliyoruzz

selmacım nasılsın canım..nasıl gidiyor elayla tatilll...elayı öp yerime..huysuz kızım benimmmm..inşallah biraz daha düzelmiştir..neler yapıyor oralarda bakalım minnoşumuz...

ridacım senle ben başbaşa kaldık sanırım:)) canım ikinci çocukta benimde vermem zor oldu hala 5 kilo fazla var kilolarımda 2 senede gitti üstelik moralini bozma kızın biraz büyüüsn tam yürüme üstü bakalım oturmaya yemek yemeye fırsatın kalıyomu:))))) ne yaparsam yapayım şu tatlıdan vagçemiyorum

selam kızlar,
hepinizi çoook özledim. (bunda gayet ciddiyim),
evet 3 gün dedim ama işler benim tahmin ettiğimden fazla uzadı. öncelikle 1 temmuz akşamı saat 23:40 da eşime kavuştum... daha doğru dürüst hasret gideremeden ilişik kesme ve eşya toplama derdine düştük. bu arada laptop izmitte kaldığı için internete de giremedim. izmite gelince girerim dedim ama onda da kardeşimin oğlu yüzünden bilgisayarı açamıyoruz şimdi kapıyı kapattım ama kapıda huysuzlanıyor

geçmişe şöylle bir göz attım. ridacım öncelikle geçmiş olsun ucuz atlatmışsınız. artık ona ders olmuştur da bir daha herşeye elini uzatmaz umarım. muhammed kardeşi doğduktan sonra bu kadar yaramazlaşmış galiba. sanırım tipik kardeş kıskançlığıyla karşı karşıyasın. Allah yardımcın olsun canım.
gülhancım sen de sünnetini kazasız belasız atlatmışsın geçmiş olsun. yakışıklıların damatlıklarını da görürsünüz inşaallah . kız düşünsene 20 sene sonra buraya yazarmışsın "yarın büyük oğlana kız istemeye gideceğiz" :)) olur mu olur ama bence yeni nesili düşünecek olursak "yarın büyük oğlan evleniyor ona gideceğiz " diye de yazabilirsin canım. hayal kurması bile güzelmiş....
tubacım senin de kontrolünün uzun sürse de bir problem olmadığına sevindim.hayırlısıyla kucağına alırsın. inşaallah buğracık kardeş kıskançlığı yapmaz. şimdiden tedbir almak lazım ...

selmacım senin tatilin güzel geçiyordur inşaallah. yazdıklarından ela nın zor bir bebek olduğunu anladım tıpkı kardeşimin oğlu gibiymiş. Allah yardımcın olsun canım. bazı bebekler ne yaparsan yap zor bebek oluyorlar ya da eskilerin deyimiyle "edepsiz bebek" biraz büyüsün kısmen rahatlarsın . helin zor bebek değil ama bazen beni gerçekten çok yoruyor ama bunun bir süreç olduğunu bir süre sonra geçeceğini bilmek beni kısmen rahatlatıyor ama bu sefer de başka sorunlar çıkıyor ne yapalım annelik zor zanaat ....
selmacım senden ricam sakın peşinde tabakla kaşıkla koşma . bırak aç kalsın . bunu hep okuyorum ama hayatımda bir türlü uygulayamıyordum çünkü annelik sadece mantıkla olmuyor maalesef ama gerçekten işe yarıyor ben artık bunu uyguluyorum ve eskisi kadar strese girmiyorum yemiyorsa kaldırıyorum zaten en fazla 3 kere geri getiriyorum ondan sonra istese de vermiyorum bir sonraki öğünde daha güzel yiyor hem de beni sıkıntıya sokmadan... yalnız yedikleri nereye gidiyor halen anlayamadım büyüğe çok çıkıyor o da kilo almasnı engelliyor sanki..

kızlar bu arada helin de fazlasıyla "ben yapacam" sevdası var bu bazen beni mutlu etse de bazen de çıldırtma noktasına getiriyor. sizinkiler de böyle mi? bir de zilli inanılmaz dilli arada bazen öyle laflar söylüyor ki nerden öğrenmiş anlamıyorum hele yusufa bazen bi akıl veriyor ki sormayın :))
kızlar ben çıkıyorum sonra tekrar görüşmek üzere hoşçakalın

kızlar:)
tatil iyi geldi bana allah tan ikizim yanımda:) öğlenleri ela yı o uyutuyor hatta şimdi de o uyutuverdi sağolsun:) ela malum arada bir cır cır ağlaması tutuveriyor yine...yemesi aynı maalesef
bergama yı gezdik iki gündür face... ekledim resimleri...akropolisi güzel güzel gezdik beni üzmedi...ama bugün asklepion u da gezelim dedik burnumdan geldi cırım cırım cırladı turistler bize baktı hep...
tatil yaa böyle de olsa iyi geliyor...
rida cım ikinci beby den sonra göbek daha bir kalıyor mu ne? benim şimdi bile var hafif...bugün ne giydin de bazı hatunlar var çocuklu ama maşallah ne göbek ne bişey...bizde mi var sorun?
gülhan cım sen iki taneyi öyle böyle büyüttün her geçen gün siz kardasınız ben ne yapatım bakalım?
kader cim nihayet kocişine kavuştun allah ayırmasın sizi bir daha inşallah...ya senin kızda büyümüşte küçülmüşlük var o yüzden benim ki gibi bebek mızırtılığı yok maşallahh...
ben çandarlı dayım keşke yakın olsaydım birinizden birine görüşürdük yaa...
bu arada bizde izmit e geçeceğiz ayın 11 i gibi... inşallah...ikizim sınvı var 10 unda onun yanına geçip oradan istanbul a geçeceğiz...
bu arada hani size anlatmıştım hatırlar mısınız? kayınvalidem bulgaristan da olacaktı biz istanbul a boş eve gidecektik...işte gelecekmiş kayınvaldem eşime öyle demiş bakalım...ama ben orda tepkili olmasaydım 100 de 100 gelmezdi ona eminim...ben kötü gelinim ya çenemi tutamadım:)
canan cım bu arada sana da az kalmış inşallah normal olur bu sefer bizim öndrrimiz olursun sende:)
neyse çok yazdım hepinizi ve bebişlerinizi öptüm...

günaydın arkadaşlar..ohh ne güzel şenlenmiş bizim topic :)) kadercim hoşgeldin..çok şükür eşine de kavuşmuşsun..helin dillendi dedin ya..facebook'a videosunu eklesene çok merak ettim şimdi.gerçi diş fırçalama videosunu izlemiştim cimcimenin..

selmacım ohhh sen de gez güzel güzel..valla bizim yerimize de gez dolaş at face'ten bakarız biz..gezmiş kadar da oluruz..

bunları yazarken gülhancığımı düşündüm de..eşin facebook adresini kapattırdı ya..aklıma bir fikir geldi..facebook tan kendi adınla değil de erence rumuzuyla açsan ve sadece bizimle arkadaş olsan.. bu vesileyle birbirimizi daha yakınen takip etmiş oluruz..tabi eşin sorun çıkaracaksa hiç söylememiş olayım ben..benimki sadece bir düşünceydi..

benim minnoşum büyüdü kızlar..sabahtan beri ne sesler çıkarıyor şirin şirin bi görseniz..ısırırsınız valla...
selmacım 2.ye heveslendirmiş gibi olmayayım ama çoook tatlı bişey yaaaa:)
kızım bana gülücükler atıyor şimdi ayy dayanamıycam gidiyorum ben sonra yazarım..

canancım bekliyoruz havadisleri unutma bizi..
elifcim nasılsın, prensesler nasıl..kayrayı ve mercanı öp yerime..faceten de pek takip edemedim ama yeğenin dünyaya geldi mi..hala tetikte misiniz? seni tahlil sonuçlarından da bir haber çıkmadı..merak ediyoruz..öptüm seni de kendine iyi bak okursan cevap yazarsın inşallah..

valla kızlar topiği böyle görmek benide çok sevindiriyor...kadercim eşine kavuşmuşsun cannım Allah bir daha ayırmasın 1 temmuz hem benim doğum günüm hem çocuklarımın sünnet günü:)) hiç unutmayız...keşke canım 20 sene bu topik böyle kalsa bende çok düşünüyorum bazen hani bilg olmasada tel görüşebiliriz bakıyorum 2009 mayıs annelri buluşuyo valla..
ridacım fikrin harika ama benim adam biraz deli dün internet yoktu geziniyodu evde bende unutmuşum oturdum kk ya yazıyorum hemen geldi bu nebiçim şey bu kadınları anlmak mümkün değil yok ben özel hayatımı anlatıyomuşum çocuklar onunmuş saçma sapan konuşup delirtti beni sırf sizin resimleri görmek için annemden açabiliriyim bilmiyorum merak ediyorum aslında
selmacım senin gezme daha başlamamış galiba istanbulda otursam karşılaşırdık belki biyere gittiğimde hep aklıma gelir biriyle karşılaşsam diye

rida cım senin kızını okuyunca aklıma geldi...
dün gece bir rüya gördüm hayırdır inşallah deyin oğlum olmuş meğer...ama nasıl bişeyse ela ile sanki ikizlermiymiş neymiş oğlum benim kucağımda ve uslu bir çocukmuş bende diyorum ki e zaten benim iki tane çocuğum varmış meğer neden başka çocuk düşünüyorum ki diyorum rüya buya...ama kızlar sanki onun sevgisini hissettim ciddi anlamda...
böyle bişey işte...sen demişsin ya bambaşka bişey diye rida cım aklıma geliverdi ay ya:)
üf böyle diye diye ben doğurucam ikinciyi...ama siz benden önce yol alıp büyütmüş olacaksınız işte...
sema yarın dönecek izmit e kpss si var ona girecek biz kalıcaz kociş ve ela ile:) ela yı oyalıyordu iyi oluyordu ya
gülhan cım rida nın fikri bence gayet makul bence de öyle üye olabilirsin...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…