2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

en kısa zamanda detaylı görüşmek üzere hoşçakalın hepinizi öpüyorum

canım allah analı babalı büyütsün sağlıkla sıhatle... 2008 mayıs bebişlerinin ilk kardeşi geldi ebru betülü kokluyorum... mis gibi kokuyordur şimdi.. senide tebrik ediyorum canım.. abimiz ne yaptı kardeşini görünce çok merak ediyorum..

günaydın anneler,
ncelikle ridacım Allah analı babalı abili büyütsün canım. Ebru Betül' ümüzün adı pek güzel Allah bahtını da güzel eylesin....
canancım nerelerdesin ne alemdesin bir ses ver canım....
hepinize iyi haftasonları diliyorum...

rida cım sana çok geçmiş olsun canım...ebru betül ümüze de allah uzun ömürler versin..allah analı babalı büyütsün...bize kısa zamanda ayrıntılı yaz çok merak ediyorum...
kızlar bizde yapıverelim mi ikinciyi:)

kızlar nerelerdesiniz yahu???
benim bilgisayar çöktü bu satırları size okuldan yazıyorum siz bu satırları okurken ben de sizlerden çooook uzakta derse girmiş olacağım :)))
hepinizi öpüyorum hoşçakalın.....
canım burlardayım ben arada giriş yapmadan geziniyorum...sen nasılsın kızın nasıl
mrb.kızlar klavyem bozuk olduğu için kısa yazıyorum.10 şubatta spinal anesteziyle doğum yaptım.kızımı 37.haftada kucağıma aldım.adını ebru betül koydum.
ridacım gözünaydın canım Allah analı babalı büyütsün ..ismini çok beğendim adıyla yaşasın inşalah selma gibi bende detayları bekliyorum
canım allah analı babalı büyütsün sağlıkla sıhatle... 2008 mayıs bebişlerinin ilk kardeşi geldi ebru betülü kokluyorum... mis gibi kokuyordur şimdi.. senide tebrik ediyorum canım.. abimiz ne yaptı kardeşini görünce çok merak ediyorum..
cananım sen nasılsın neler yapıyorsun ecrin nasıl
rida cım sana çok geçmiş olsun canım...ebru betül ümüze de allah uzun ömürler versin..allah analı babalı büyütsün...bize kısa zamanda ayrıntılı yaz çok merak ediyorum...
kızlar bizde yapıverelim mi ikinciyi:)
yap kız gerçekten doğan akadar 3 yaş olur araları:)))

diğer mayıs annelri sizleride öptüm elif derya ışıl tuğba gizem çiğdem kızlar çoğunuz yoksunuz...herşey yolundadır umarım..a.s.

kızlar nerelerdesiniz ne oldu bizim topice böyle?
rida cım bebeğini çok merak ediyorum arada gir yaz bize..
casser cim sen nasılsın?
gülhan sen nerelerdesin?
ay hepiniz nerelerdesiniz???
kızlar benim anadolu liseleri olmadı maalesef..ilde 4.olmama rağmen olmadı ek 2 yönetmeliği yüzünden..atanan 3 kişinin puanıda benden düşük...ben böyle adalet görmedim...
artık bişeyler olsun şeytanın bacağını kırayım istiyorum ama olmuyor olmuyor...
çok bunaldım aslında tatil iyi gelir de işten felan zaman fırsat yokki...havalardan mıdır sizde öyle misiniz?
bunalım takılıp duruyorum şu sıralar...
ela da bazı geceler uyutmuyor uyanıyor ağlıyor ağlıyor...çaresiz kalıyorum derdi ne bilmiyorum...dün gece iki kere uyandı ağladı ağladı zor uyudu...
ben tam böyle ikinci yapsammı diye düşündüğüm gece ela beni uyutmuyor ya...yok ben yapmam 2. felan diyorum sonra da...
yaz gelsin artık... kızlar sizde yazın arada bişeyler...öptüm sizi bebikleri de...

günaydın kızlar
nasılsınız sesiniz soluğunuz iyice kesildi.
selmacım adaletsizlik maalesef milli eğitimde oldukça fazla diyecek hiçbir yok maalesef ama umudunu kaybetme çünkü milli eğitimde yönetmelik habire değişip duruyor.
ela nın bir sıkıntısı mı var? niye böyle yapıyor ki. bu arada dışarı çıkıp dolaşabileceğin hava alabileceğin bir yer yok mu? en azından elayı alıp gidebileceğin bir park vb.
bence sen daha yerine alışamadın galiba, tabii kolay değil tanımadığın bir şehirde yeni bir düzen kurmak, yeni okul, yeni arkadaşlar hepsi de alışma sürecini etkiliyor sonuçta. kendine biraz zaman tanı,hemen yok öyle bunaldım, sıkıldım tamam mı canım. al bakayım bunlar sana a.s.
kızlar sizleri de kuzuları da çok öpüyorum...

günaydın kızlar
nasılsınız sesiniz soluğunuz iyice kesildi.
selmacım adaletsizlik maalesef milli eğitimde oldukça fazla diyecek hiçbir yok maalesef ama umudunu kaybetme çünkü milli eğitimde yönetmelik habire değişip duruyor.
ela nın bir sıkıntısı mı var? niye böyle yapıyor ki. bu arada dışarı çıkıp dolaşabileceğin hava alabileceğin bir yer yok mu? en azından elayı alıp gidebileceğin bir park vb.
bence sen daha yerine alışamadın galiba, tabii kolay değil tanımadığın bir şehirde yeni bir düzen kurmak, yeni okul, yeni arkadaşlar hepsi de alışma sürecini etkiliyor sonuçta. kendine biraz zaman tanı,hemen yok öyle bunaldım, sıkıldım tamam mı canım. al bakayım bunlar sana a.s.
kızlar sizleri de kuzuları da çok öpüyorum...

canım valla bilmiyorum benim kızımın nesi var...bu sabah kahvaltıya davetliydik gittik...ama orda bir başladı ağlamaya anlatamam durduramadım bir huysuz bir huysuz...ay kalktık geldik...eve gelincede ağladı ağladı...süt içirdim hemen uyudu...sanırım erken kalktığından uykusunu alamadı ondan oldu diyorum ama....siizn çocuklarda yapıyolar mı böyle? ya 2 yaşına girecek artık bunlar ne böyle şaşırıp kalıyorum...
kızlar sizinkilerde böyle mi cidden merak ediyorum???
kader cim evet alışmadım okulum uzak...sıkıntı ailem uzak...ya bazen bunalıyorum böyle işte...napayım..:1hug:

merhaba kızlar evet kimsecikler uğramıyo artık:KK43:( selmacım havalar biraz bunaltıyo insanı bende sıkılıyorum bazen sanki evde eksik bişey varmışta dışarı çıkmam gerekiyomuş gibi geliyo bi taraftan da canım dışarı çıkmak istemiyo çok kararsızım ..hergün aynı şeyler monoton bi hayat.. sağlığımız yerinde çok şükür ama insanoğlu işte değişiklik arıyoruz...canım elanın huzursuzluğunu anlayamadım ama acaba seni özlüyoda senden intikam alıyo olabilirmi eltimin yeğeni öyleydi onunda annesi öğretmen annesi eve gelince ağızları hiç kapanmıyo diyodu..alperen uykusunu alırsa hasta olmazsa yok uysal bi çocuk bide karnı aç kalmayacak:))) memeden ayrıldığı içinde huzursuzluk yapabilir ....
kadercim sen nasılsın neler yapıyosun...
kızlar sizlerde iyiisniz inşallah..rida gizem elif ebru canan çiğdem tuğba ışıl hümeyra hatırlayamadığım arkadaşlarım öptüm hepinzi
ridacım hayırlısıyla iyileş seni bekliyoruz..

herkese merhaba,
nasılsınız kızlar bahar geliyo dışarıda hava çok güzel Ecrin güneşi görünce dışarı çıkmak istiyo. havalar ısınsın artık bari dışarıdaki güneşi görelim bu kış çok uzun geçti sanki. 4 gündür Ecoşumu memeden kestim çok zorlanacağımı sandım ama kuzum çok sıkıntı yapmadı. siz, bebişler ve yeni gelen bebişler nasıllar. hepinizi sevgiyle kucaklıyorum. allaha emanet olun..

HERKESE MERHABA.BEN BAŞLANGIÇTAN BERİ HEP YAZILARI TAKİP EDİYORUM AMA ÇOK FIRSAT BULUP YAZAMIYORDUM
SİZLERE BİR SORUM OLACAK.BENİM KIZ HİÇ OTURMUYOR UYUMADIĞI ZAMANLARDA SÜREKLİ HAREKETLİ , BU YÜZDEN YANIBAŞIMDA BAŞINA BİR SÜRÜ İŞ GELİYOR. MESELA LEGO OYNUYORUZ 1 DAKİKA YAPSA 5 DAKİKA SÜREKLİ BEN YAPAYIM O BOZSUN İSTİYOR.BİLİNDİK BİR OYUNCAK VAR: KAPLUMBAĞA ÜZERİNDEKİ BOŞLUKLARDAN GEOMETRİK ŞEKİLLER İÇİNE ATILAN HALA UYGUN ŞEKLİ UYGUN BOŞLUĞA ATMIYOR FALAN FALAN.. HİPERAKTİF OLMASINDAN KORKUYORUM.KIZ ÇOCUKLARI EN AZINDAN ÇEVREMDE GÖRDÜKLERİM DAHA DURGUN ÇOK HAREKETLİ DEĞİL SİZİNKİLER NASIL ONLARDA DA SÜREKLİ HAREKET HALİ VAR MI?sengözlerimebaksanab

benim kızımda öyle çok hareketli. koltuk tepelerinde cam kenarlarına çıkıyor bende şimdi yaz geliyor ne yapıcaz diye kara kara düşünüyorum. genelde erkek çocukları böyle hareketli olur diyorlar ama ben senin gibi hiperaktif mi diye düşünmüyorum. oyun oynarken önce benim oynamamı istiyor daha sonra kendi de yapıp çabuk sıkılabiliyo bahsettiğin kaplumbağa şeklindeki oyuncağın bi benzeri var ilk aldığımız dönemde pek yapamadı bende çok tedirgin olmuştum ama ben tek tek gösterdim biraz uğraş ve mayıs çocuklarının genel özelliği yoğun ilgi istiyorlar. benim kızım ilgisiz kaldığında dikkati üstüne çekmek için garip şeyler yapıyo.. ama düşünsene şuan enerji deposu çocuklar sürekli evde o enerjiyi atmak içinde çok hareketli olacak tabi.. bence diğer çocuklarla kıyaslama neticede her çocuğun gelişimi farklıdır.

iyi akşamlar kızlar,
selmacım bazen bu sıpaların damarı tuttu mu tutuyor :) benim de kaç kere başıma geldi oturmam burnumdan geliyordu ve çoğu kez daha eve varmadan uyku alemine dalıyor özellikle alışveriş merkezinde bunu çok yapıyor daha kapıdan çıkar çıkmaz uyumuyor mu çıldırasım geliyor ama yorgunluktan onu bile yapamıyorum:))
gülhancım valla ben de ev ve okul arasında mekik dokuyorum bir de bu hafta akşam dokuzdan sonrasını hatırlamıyorum direk uyku moduna geçiyorum halbuki bu sene okulda çok fazla yorulmuyorum gerçi bu hafta adettim çok yoğun ve ağrılı geçti, ağrı kesicilerden galiba bu uyku... zavallı helin geliyor başıma kaldırmaya uğraşıyor ama sadece uyandırabiliyor sonra başlıyor hazır annem uyurken evi karıştırayım bari havasında bütün evi turluyor :)
canancım avatarına bayıldım tam benim gibi kahve tiryakisine göre :)) kahve içesim geldi ... ama şöyle en karşılıklısından güzel olurdu değil mi?
aozli senin kızın bir değişik versiyonu da ben de var aradaki fark benim cadı oyuncaklarını önce bütün eve yayıyor sonra da çekmeceleri karıştırıyor bu aralar kaşık canavarı oldu evin her yerinden kaşık topluyorum hatta geçen gün aldığıbir kaşığı içine sokmuş atletinin içinde de bezine girmiş altını değiştireyim diye bir açtım ki kaşık b.. içinde :bbo: attım tabi canım kaşığı ve böylece takımdan bir kaşık böylece eksilmiş oldu :))))))
canancım benmkisi de her yere tırmanıyor her yerden atlıyor her gün en az bir kere canını yakmazsa rahatlamıyor :KK43: bir de bir inat ki sorma ne desem tersini yapıyor ağzını kapa diyorum inadına ardına kadar açıyor , gel diyorum kaçıyor bunu yaparken bir de işi muzurluğa döküyor kahkahalar atıyor zilli laelaelaelaelae
çooook işimiz var bu mayıs kuzularıyla anlaşılan :)
diğer arkadaşlar arada bir siz de ses verin ya....hepinizi çok öpüyorum iyi akşamlar....

kızlar alperende çok yaramaz ama hocası var tabi ::))) abisi ne yaparsa aynı kopya muharremin kıyafetini değiştiriyoru bazen terliyo bazen kirleniyo geliyo anne terledim çıkar diye sabahları abisini okul agönderiyoruz abisi mont giyince anlıyo anne montum montum diye gidiyo askının yanına..peşinden yarım saat bağırıyo bide sinirliki sormayın çok fena dediği olmazsa mum söktürüyo..sizinde ikinci çocuklar farkeder ilalki hareket ve konuşma bakımından ..

yaa ama bende kahve içmeyi çok seviyorum bende istiyorum ansaseri cim...helinimde olsun yanımızda gülhan da olsun bütün mayıs anneleri olalım...kızlar tanışalım ya bir fırsat oluşturup bende dost sohbeti ve de kahve istiyorum...
yazın ne planlıyorsunuz tatil felan? bir ara izmir e geçeceğiz..istanbul a birde memleketim kastamonu ya siz nerelerde olursunuz?
mayıs bebekleri hareketli bence ikizler burcu ned eolsa bu çocuklar napalım büyüyecekler böyle böyle değil mi?kızlar hepinizi öpüyorum...
murgiz ve rida cım nerelerdesiniz ya?

kuzular yaramaz ama iyikide varlar.. bana çok iyi can yoldaşı benim kızım.. eminim sizler içinde öyle bazen çok yoruyo beni öğlen uyudumu ohh diyip oturuyorum fazla uyudumuda özlüyorum hadi kalksın artık diyorum.. rabbim uzun ömürler versin, güzel yazılar yazsın çocuklarımıza..

kahveye gelince şimdi bi fincan içiyorum.. kahve benden isteyen buyursun gelsin.. bende isterim iki çift laf etmeyi, arkdaşa çok ihtiyacım var.. bu sıkıntılı günler tek başına geçmek bilmiyo..

hepinize kcuak dolusu sevgiler.. bebişleri koklayın onlar ne kdar büyüsede bebek kokuyo halen... bugün yıkıcaktım Ecrini.. dedesi ona diyo ki hadi yıkan pis kokuyorsun diyo, ben bebek kokuyorum diyo.. herşeyide bilir zillim..
bu yaz için hayaller kuramıyorum çünkü daha eşimin durumunda bi belirginlik olamadı ne yazıkki halen dosyası gelsinde bi mahkeme görsün diye beklemekteyiz..

iyi geceler kızlar,
kahve içmeyi de içirmeyi de pek severim veeee kahvemi de alıp geldim becerebilirsem resim ekleyecem ama bilgisayardaki virüs programı bugün beni iyice bezdirdi ve 1 saat öncesine kadar internetim de yoktu hazır kız uyuyor eşim nöbette yine :KK43:(( bende bir bakayım dedim....
canancım dediğin gibi kuzularımız yaramaz ama Rabbim eksikliklerini göstermesin de yaramazlık da gelip geçiyor hem yerde yaramaz çocukların zeki olduğunu okumuştum gerçekten de eski sınıfımda iki tane çok yaramaz çocuğum vardı ve müthiş zekilerdi :) gerçi benim o sınıfımın çoğu yaramazdı ama zekilerdi şimdiki sınıfım sessiz ama zekadan eser yok anlatıyorum anlatıyorum havaya :KK43:(( yaramazlığa dayanıyorum hatta biraz hoşuma da gidiyor ama ilgisizlik vurdumduymazlık beni çıldırtıyor resmen...
gülhancım aramızda en talihsiz sensin galiba dediğin gibi hocası var:))
selmacım ben yazın yine önce ev taşımakla tatilimi açacağım sonra eğer istediğimiz tayin yerlerinden biri çıkarsa zaten tatil gibi olacak çünkü tercihlerimiz izmir, bursa, çanakkale,aydın,antalya...bakalım hangisi ya da eşimle gördüğümüz rüyalar çıkarsa sivas ve büyük olasılıkla şarkışla:)) genelde süpriz olmazsa 5.tercihler çıkıyor bu da antalya olasılığını artırıyor ya bakalım hayırlısı artık....
canancım eşinle ilgili inşallah güzel haberler gelir mahkeme ne zaman ? benim eşimin de 23 günlük hapis cezası da var bakalım ne zaman yatacak o da belli değil..inşaallah benim tayin zamanına denk gelmez yoksa tayin bir hayli sıkıntılı olacak.
neyse kızlar benim okulla ilgili işlerim beni bekler ben kaçıyorum kendinize iyi bakın hoşçakalın...

selam kızlar sizlerle başbaşa oturup kahve içmeye benim çok ihtiyacım var.şuanda moralim o kadar bozukki ....belki biliyosunuzdur biz eşimle görücü usulu evlendik ama ben daha önce onu karşılıksız olarak 4 sene sevmiştim benim için görücü olmadı yani..aslında derler ya balık baştan kokar diye doğru....oda başatn evet dedi ama beni isteediği her halinden belliydi hiç arayıp sormuyodu...eviize gelmiyodu ama ben anlamadı işte...neyse evlendik ilgisizlik devam etti.başı boş istediği zaman istediği yere giidyodu ben bişey dediğimde sana hesapmı vericem diyodu ben evelndik ben hemen hamile kaldım.büyük oğlum doğdu biraz biraz daha ısındık çok ii olmasada idare ediyodu taki geçen pazara kadar. annemide alıp annene gidelim dedi ben istemedim olay çıktı sende bundan sonra annene gitmiyorsun dedi kendisi istediği yere gidiyo annesi aklın a gelmiyo kırk yılın başı benimle bi yere giidcek hemen annemde gelsin..tartıştık aramız limoniydi dememmi nbide sen iticisin bikaç gündür diye anneme göndermiyo diye boynuna sarılmamı bekliyodu herhelde annem tependemi giidyo diyo ya sorun o değil anlamıyoki beni zaten ne zaman anladıki:KK43:((( annesi somurtkan herşeye karışıyo çocukjlara nefes aldırmıyo gittiği yerde başı ağrıyo hemn kalkmak istiyo ben oturcam belki rahat olamaıyorum onun yanında kasılıyorum insan rahat olmadığı yere niye gitisn ki haksızmıyım kızlar...zaten varya 6 senelik evliliğimde hiç başbaşa bi yere gitmedik balayıda yapmadık ben onunla caddeye çıksam kar sayıyodum ondan fazla bişey istemedim ama on açok geldi...asıl sorun biraz önce oldu annesine seninle kapadokyaya gidelim diyo iş yeri götürüyomuş gözümün içine baka baka yanımda bunu söylüyo onada parası biraz fazla geldi ama gider sanırım kalbim resmen tuz buz oldu ya anlatama belki çok basit bşey ama beni en zayıf yerimden vuruyo kedi fare gibi oynuyo benimle:KK43:( 2 gün otelde kalırız diyo gezzdircekmiş anasını bide bana itici oluyosun surat asıyosun diyo ben napıymı şimdi onunla bir öür geçireceğimi sanmıyorum ama ayrılamamda 2 çocuk var ailemin maddi durumu çok ii değil çocuklarımıda bırakamam devam etmekte çok zor çok duygusalım ağlamaktan gözlerim kör olacak yakında böyle milletn karı koca tatil resimleri görünce imreniyorum ya hiç değer görmedim şımarıklık yapamadım nasaıl davrancapımı bilmiyorum bana fikirlerinizi yazarsanız sevinirim hoşçakalın...

yaa gülhan ım okudum çok üzüldüm...
sende demişsin ya en baştan onun yapısı böyleydi...hep böyle olmuş işte orasını ve onun bu yapısını keşfetmişsin...sen zaten ondan anormal birşey istemiyorsun ki o senin eşin ve onunla birşeyler paylaşmak istiyorsun..ama o da demek ki böyle bir yapıda değil ya da işin kolayına kaçıyor ve dediğin gibi annesini de alıveriyor yanına:KK43:
bu son olayla ilgili hiç bir yorum yapma ve kendini de bu kadar üzme derim ben...eğer annesiyle gidecekse de gitsin...biliyorum çok kırıcı bir durum ama..
sakinleştiğin bir zaman ve eşininde moralinin düzgün olduğu bir zaman al karşına onunla konuş...sıkıntını derdini bilsin..ve nasıl desem sen onun için elinden geleni yapıyorsun zaten çocuklarınıza bakıyorsun büyütüyorsun...hani ağırlığını da koy...boşanma lafını etme tabi ki ama ona sana değer vermesi gerektiğini hissettir...
of ne zor bu işler...canım hakkında ne hayırlıysa o olsun...allah yardımcın olsun...bizi haberdar et gelişmelerden ama...

X