2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

elif çok geçmiş olsun ilk sende duydum salgın falan
üşütmüştür canım sen emiştin ya başka ülkede yaşayanlar üşütünce uzun sürüyomuş allah korusun meleğini üzülme bitanem yaaa

çok geçmiş olsun kayra ya çok üzüldüm..bende bir gece yaşadım kızım ateşlendi..çok kötü bir duygu...hareketli yerinde durmayan kızım yattığı yerde uyur olmuştu..:KK43:(
allah acil şifalar versin..inşallah hemencecik atlatır...ayrı olmanız da kötü...allah sana çok sabır versin....
inşallah bu sıkıntılı günlerin hemen biter...gerçekten üzüldüm...

herkese merhabalar kızlar
elifcim çok üzüldüm inan. çok geçmiş olsun minik kayra ya...
şimdilik yok öyle bişi ama kızım enson öyle ateşlendi doktora götürdüğümüzde salgın var demişti
ateş 39 dereceydi.. ama bundan 1,5 ay önce falandı.. benimkide öksürmeye başladı yine yaa

kızlar siz nasılsınız iyi misiniz. keyifler yerindedir inşallah..

SELAM KIZLAR BENİM BİLGİSAYARIM YOK ARTIK KOMŞUMDAYIM SONBAHARDA TEKRAR BAĞLIYACAZ bebişleri hasta olanlar çok geçmiş olsun gizem geçmiş olsun memnun kalmışsın sevindim elif sizesde geçmiş olsun canım eneste 3 gün ateşlendi geçirdi ama selma sende üzülme aman boşver enes te bayağı yaramazlaştı kap kacak hep nyerlerde mutfakta kaçtane kupa bardak kırdı çekmecelerini teker teker açıp boşaltıyor 7 8 adım atıp oturuyor ama çok tatlı olmuş o dağıtıyor bende bişey demiyorum izliyorum kuşum bnim hepinizi öpüyorum hoşçakalın

uzuuuuun bir aradan sonra hepinize tekrar merhaba,
okul ev çocuk derken akşamları çok kısa bir süre göz atıp geri çıkıyordum. Bir şeyler yazmak için elimi klavyeye uzatıyorum sonra geri çekiliyorum. Aslında bulunduğum yerden dolayı biraz depresyonda gibiydim ama bahar gelince biraz rahatladım. Bir de bu aralar benim küçük cadı baya erken yatıyor benim de internete girmeye biraz vaktim oluyor. Öncelikle Elifciğim çocuğun için sana geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Rabbim inşallah en kısa zamanda şifa verir. Bu arada helin memeyi bıraktı galiba ben sebeb oldum. Hoş zaten çok da emme meraklısı değildi ama yine de hedefim en az bir buçuk sene idi.:çok üzgünüm: benim cadı çok fena ısırıyor geçen gün çok fena ısırdı ben de yanağına fiske attım güldü ve bir daha ısırdı hem de daha sert bir şekilde tekrar fiske atınca başladı ağlamaya 8 gündür emmiyor ne yaptım ettim her açtığımda ısırırarak çekiyor kendimi sıkıyorum ama bu sefer canımın acısından ağlıyorum kısacası emmiyor emmiyor :çok üzgünüm:
hepinize şimdiden hayırlı cumalar diliyorum :enbuyukkk:

Arkadaslar hepinize tesekkurederim.Her zaman dedigim iyi ki varsiniz...Kayranin atesi biraz biraz hafifler gibi olmus.Artik allah'a emanet diyorum...Kotu seyler dusunmek bile istemiyorum..Su ucak yolculugunu da bi atlatsalar ,bir kucakalsam sagsalim iste o zman derin bir ohhhh cekicem .Yaninda ki ne kadra annemde olsa,benden kat be kat herseyin en iyisinide bilse insan yine de endiseleniyor..Ucmaktan korkan bir insan degilim aslinda...Aama yanlarinda degilken aklima hep en kotusu geliyor.Kafamdan atmak icin kendimi ise veriyorum ,kitaba,tv ye ama kotu dusunceler kurt gibi kemiriyor beynimi...Kizlar pazar gecesi lutfen dua eedin sagsaglim kavusayim kuzularima

Elifcim geçmiş olsun, çok üzüldüm canım beniim..yanında olmaman seni iki kat daha çok yaralıyor farkındayım ama bak kan tahlili iyi çıkmış..ateşi de düşmeye başlamış..aklına öyle kötü şeyler getirme..Allaha Emanet Evlatların..Rabbim kullarına 'Bir Annenin Evladına Merhametinden daha da Merhametli' olduğunu söylüyor. ınşallah yolculukları da iyi geçer ve sağlıkla Bağrına basarsın evlatlarını..Kayra'dan bi haber aldığında bize de mutlaka bilgi ver arkadaşım..

herkese merhabalarr bi ceee deyipkaçyıroum gözüme takılanlar
helin üzülme yine baya bi emdi.. üzülmüştür kuzun kızmıştın sana ondan emmeyi reddediyordur
ridacım artık çok görünmüyorsun canım
bir bir dağıldık galiba. ben hep burdayım ama pek yazasım gelmiyor nedense
söylemesi ayıp geyik topiklerinde falanım yaa. ne bilim dolanıyorum işte öyle mizah vs vs
mercan cımm üzülme çok az kaldı bebişine kavuşmaya..
kızlarıngelince yazarsın artık bol bol.. yanında kuzular olmayınca pek yazmıyordun dimi...
gökçen saadet marem ebru canan murguz totsak benimminikelam nerelerdesiniz ayolll

elfcim son iki gün allahın izniyle kavuşacan yavrularına
aklına kötü şeyler getirme allah korusun

elif cim inşallah sağ salim kavuşacaksın evlatlarına...
kızlar ne oldu anlatayım size de gülalim mi ağlayalım mı gibi bir durum...istanbul a geldim şimdi kayınvalidemlerdeyim...uçaktan indik bagajı almak için bekliyoruz 3 parça valizimiz var biri büyük çekçekli...neyse ikisi geldi çekçekli halen yok...bekledik bekledik en son kocaman bir çekçekli bavul kaldı ve ortada bizden başka da kimse yok....kayıp eşya ürosuna gittik.o çekçeklinin üzerindeki numaradan izim bavulu alan şahsa ulaştık...
adam ben dış hatlardayım..italya ya gidiyorum o bavul onlara kalsın bu da bize kalsın dedi düşünebiliyor musunuz? kalsın kardeşim gelemem ben oraya avul değiştirmeye hemen uçuyor uçağım diyor birde...neyse ki biletinde sorun çıkmış allah tarafından eşim o arada gitti hemen ve değiştirdi bavulları...yaa şaka gibi kabus bir olay...içinde en yi elbiselerim kaç yüz ytl ye aldığım 2 ayakkabı eşimin takımı ve benim 2 tane gümüş setim vardı...kafayı yerdim yaa...:a015:
yani vesselam dikkatli olun benim başıma geldi sizinde aklında olsun dikkat...
neyse kızlar kayınvalidem beni pek özlemiş pek sevdi sen ilk gözağrımsın dedi..senin yerin başka dedi..bissürü bişeyler almış bana...mutluyum yani;:KK66:)kaydirigubbakcemile2

neyse hepinizi çok öptüm kızlar..bebişerinizi de...

selmacım gördün mü canım..yeter ki kalbin temiz olsun..Allah her şeyin en iyisini bilen, kalpleri yumuşatan, insanların kalplerine sevgi tohumlarını serpen ve aranızdaki muhabbete vesile olandır..Muhabbetiniz daim olsun..

herkese günaydın arkadaşlar..geçmişe şöyle bir baktım..
gizemcim..iyiyim canım sen nasılsın..arda daha iyicedir inşallah..Muhammed iki gündür pek huysuz 3. dişini çıkarıyor üst ön dişin biri göründü ama diğerleri de iyice kabarmış patladı patlayacak gibi..yavrum kendini alıp alıp arkaya atıyor..ağlıyor..mızmızlanıyor..dün taziyeye gitti komşuya..babası vefat etmişti..iki saniye durmadı..kalkmak zorunda kaldık...

rida canım muhammed inş kolaylıkla çıkarır dişini çok zor çıkıyo canım üst dişler allah yardımcınız olsun
arda hep öyle gezme sevmiyo evini istiyo hemen

rida canım muhammed inş kolaylıkla çıkarır dişini çok zor çıkıyo canım üst dişler allah yardımcınız olsun
arda hep öyle gezme sevmiyo evini istiyo hemen

canım arkadaşım teşekkürler, Allah diş çıkaran tüm yavrucuklara ve annelerine sabırlar versin..
deryacım ben de şu kilo olayını problem yaptım..ama verdim çok az kaldı inşallah tamamını da vericem..

arkadaşlar ..eşim ben ve oğlum pazar günü birlikte vakit gecirelim dedik...belediyenin arka bahçesinde park ve fitness grubu var..oğlumu parkta eğlendirdik ama hiç gülmedi..uykusu varmış demek ki hemen uyuyuverdi..
biz eşimle bir saat fitness çalıştık...önce hiç yorulmamıştım ama şu an rahat oturamayacak derecede yorulmuşum..göğüs kafesim ağrıyor, daralıyorum..
bacaklarım..kollarım tutmuyor..dökülüyorum anlayacağınız...herhalde her gün 1 saat fitness grubuyla çalışsam bir ayda istediğim kiloya rahatlıkla gelebilirim

Anneler merhaba.
Umarım herkes iyidir ve bebişlerde iyidi.Bizim oğlan bir haftadır gece uykusu ne biliyor.Çocuğa ne oluyor anlamıyorum.Geceleri uyumuyor.Uyanıp saatlerce oturmak istiyor.Haykırarak ağlayarak gece uykusundan kalkıyor.Tabii ben göçük durumdayım-tatlicadiarzu-.Uykusuz hal,mle sabah kalk çocuğun yemesi içmesi bizim yemek içmek,ev işi ütü çamaşır.İnanın bıktım artık.İşe başlamak istiyorum hemde deli gibi.Şu eylül gelsede okuluma devam etsem.Yanıma bi kadın tutup iş güç angaryayı ona yaptırıp çocuğumla akşamları zaman geçiririm.Ev işinden ve yemek yapmaktancokacimcoook gına geldi.
Kesinlikle çalışmak çok güzel.Sosyal hayatı olan bir anne mutlu olur ve çocuğuna daha verimli olur bence.Yada benmi çok bunaldım nedir yaubenneyaptımki

merhaba herkese...
ben bu sabah geldim...istanbul dan...çocukla yolculuk kadar zor birşey olamaz...ela da yazık oradan oraya saydım bu 8.uçak seferi olmuş...otobüsleri saymadım bile...
cassser cim bende gece uykularından dertliyim hemde fena dertliyim...beni yememek değil uykusuzluk zayıflattı...şimdi eski kilomdayım daha da vereceğim diye korkuyorum artık.. gece çok sık uyanıyor oradan oraya atıyor kendini öyle bir yatış şekli olamaz..yastık dışında kafasını her yere koyuyor allah tan burda yer yatağındayız...ben beşiğe koyarsam biizmki daracık yerde uyuyamaz sığamaz:KK43: ne yapacağım bilmiyorum ne yapmalı??senağlama
düğünü anlatayım öncelikle ben çok güzel oldumkaydirigubbakcemile2kayınvalidem çok güzel olmuşsun dedi...herkes zayıflamışsın kız gibi olmuşsun güzelleşmişsin vs.dedi moralim acaip yerine geldi...hihoyyyt
tabi benim düğün salonumla bu düğün salonu farkına felan girmeyeceğim takıları da kafama takmayacağım amaaannn kim ne yaparsa yapsın....diyeceğim....
kayınvalidem sen benim ilk göz ağrımsın senin yerin başka dedi herkesin içinde teyzeler eltime aracı olanlar vs.herkesin içinde:)ve onlara dönerek öyle ama napayım yeri başka dedi:))
sonra başbaşa kalınca da onu isteriz bunu isteriz bizi çok yordular dedi:KK43:düğün geçse de rahatlasam dedi...ben bişey sormadım irdelesem bayağı dertliydi ama bişey demedim...ilgisiz davrandım...zaten resmiyim onlarla...ama maşşallah bu gelin düğün evveli gün kayınvalidemlerde mutfaktan çıkmadı ne becerikli valla ben hiç öyle gelin olamadımkafamçokkarıştı
netice itibarıyla acaip rahatladım kızlarhihoyyyta.s.

ridacım hamlamışın diye vücüdün ağrıyo biraz alışsan ağrı olmaz
casssrcim katılıyorum bende çalışmayı özledim
selmacım canım hoşhgeldin evine ya resimleri eklede görelim şeker
ya ardada aynı ela gibi geceleri ben süte vede pirinununa bağladım dün hazır muhallebi verdim öyle yapmadı

Kizlar artik saatler gecmek bilmiyor.Saat suan burda 9 turkiyede 4...buranin saatine gore kismetse 3de inecek ucak.Cikmalari 4 u bulur..turkiyede 11 olacak.Artik sevincimi yarin sabah paylasirim hepiniiz cok opuyorum...Ozelden mesaj atan arkadasalra cevap yazamadim lutfen kusuruma bakmayin...Gozlerim dolu dolu yaziyorum bunlarida ...Sanki gozbebekelrim bi akvaryumun icinde gibi...

Elifcim Allah bir an önce biricik kızlarına kavuştursun seni canım.. ınşallah bir daha böyle bir ayrılık yaşamazsınız..

Veeeee arkadaşlar oğlumun ilk dişi nihayet geldi ama oğluşum çok neşesiz sabahları ağlayarak uyanmaya başladı ki hiç böyle uyanmazdı. Birde iki haftadır yediklerinin bir kısmını kusuyor. Sebebini anlayamadım ama çok üzülüyorum doktora götürmeyi düşünüyorum belki midesini üşütmüş olabilir benim yüzümden..Geceleri çorap giydirmiyorum tulumla yatıyor belki ondan üşümüşte olabilir..

benimminikelam :)) demek sana kız gibi olmuşsun dediler :)) keşke banada bunu söyleyen biri olsa..Pek kız gibi değilim ama benimde az kaldı eski halime dönmeme ( Belden 2 olmak üzere 4 kilo versem tamamdır :)) Senin kayınvaliden gibi bir kayınvalidede Allah bana verse keşke ama nerdeee..Darısı bizim başımıza ne diyelim artık :))

Cassercim çalışmak iyi güzelde insanın kalbinde hep bi burukluk oluyo.. bebeğinden ayrı kalıyor olmakta zor..Neticede çalışan anne olmak zor,evde oturan anne olmak zor..Kadın olmak zor ...

Ridacım yürüyüp boğazımızı tutucas canım başka türlü gitmez bu kilolar..hamileyken nasıl olsa hamileyim diye hominide gırtlak yersekcokacimcoook işte böyle millet manken kıvamında gezerken biz hala kalan kilolarımızı konuşuyo oluruz şekerim kaydirigubbakcemile3 aman canımız sağolsun veririz elbet şekerim valla ben 30 kilo alıpta iğne ipliğe dönenleri de gördüm. Zaten onları gördükçe moralim düzeliyo inancım artıyo sende hiç bırakma kendini neymiş 2 bardak yeşil çay, diyet, spor 2 ay daha tuttukmu boğazımızı Viktoria Secret'tan bile teklif alırız alimallah :roflol:..:1hug:

X