2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

teşekkür ederim ervus...yaşayan anlar...birde yalnızdım en çokta bu beni koydu zaten buraları bilmiyorum ama allah ı var çok iyi ilgilendiler...

Selmacım çok geçmiş olsunsenağlamaÇok üzüldüm gerçekten Elacığıma.Mızmızlığı çok acı çekmesindendir annesiO da senin kadar korkmuştur:1shok:Eşine ulaşamamanda tuzu biberi olmuş,yorulmakta ve kızmakta çok haklısınklava:Bende annemi bırakamıyorum Ulaşa bişey olursa yanımda olsun istiyorum,annem hiç panik yapmaz ve olayı hemen halleder,hemşire zaten kendisi.

Baba olmak başka bişey,onlarda en az bizim kadar seviyorlar tabii ama bize güvendiklerinden ve zahmetin ne boyutta olduğunun farkında değiller bizim kadara.s

Neyse cnm Elacığım hemencik iyileşsinde gerisini boşver,Elacığıma acil şifalar,sanada kolaylık versin Allahım.:Saruboceq:

Işılcım Uygarın acısının pek farkında olmaması,ayaklanmasına çok sevindim cnm,morluklar ve kızarıklık geçici bir durumdur herhalde cnm,kolay değil tabii...Sen yinede ne zaman geçeceğinin ve az mı çok mu olduğunun teyitini muhakkak al doktordan ve hatta için rahat etmezse başka bir doktora göster cnm.İkinizi de çok öpüyorum:1hug:

çok geçmiş ol un canım.. yalnız olmanda korkunu depreştirmiştir.. geçmiş gitmiş çok şükür.. tekrar geçmiş olsun..

bu arada herkese günaydın kızlar

selmacım çok geçmiş olsun prensesine..Allah Korusun miniklerimizi..yalnızlık ve en ihtiyacın olduğu bir zamanda eşine ulaşamamış olman daha da kötü..eşin de istemezdi böyle olmasını ama sen çok korktuğun için..sana en yakın olan kişiye patlamışsın ki bu çok doğal..Allah beterinden saklasın arkadaşım..elacığımı öp benim için..inşallah şuan daha iyicedir..

teşekkür ederim kızlar...ela dün öğleden sonra baya iyiydi neşesi yerine gelmiş gibiydi ama gece yine başladı ağlamaya hiç durmadan uykusu var uyuyamıyor belki 2 saat uğraştık uyutmak içinsabahta geç kalktı bir ara durmadan emmek istedi gece hiç bıraktırmadı benine geceydi yaa....şimdi iyi görünüyor ama gece ne yapar bilmem....
neden geceleri böyle oluyor hastalığından mıdır huylarımı değişiyor?iştahı da yok pek zorlamıyorum ne yapayım...
eşime çok kızdım hemende yumuşamayacağım hatasını iyi anlasın dün cep telefonunu değiştirdi ama işte bunu çok önceden yapmalıydı ya..

selmacım cok gecmıs olsun elacıgıma ve tabıkı sanada allahım kımsenın evladını hasta etmesın cagresızlık en kotu sey bunu sunnette anladım hıc bısey yapamıyosun,ıyıkı goturmussun canım acıle boyle seylerde onceden onlem alınması en ıyısı umarım sımdı ıyısındır

slm kızlar oglusumun pıpısı gun gectıkce ıyılesıyo ama dun altını bezledım ılk defa doktor ıkı gun sonra bezleye bılırsın demıstı.hıc rahat edemedı bezle yarım saat sonra cıkardım derısı yapısmıs beze cok kotu agladıyarası acıldı tekrar bugun banyo yaptı rahatladı.aranızda sunnet yaptırdıktan sonra bezleyen varmı bu ıs nasıl olacak her yerı batırıyo annemde arkasından temızlıyo bız gıdınce annem halıları yıkatmaya vercek benım sılmemle olmaz dıyo cok komık hehe
herkese kucak dolusu sevgıler tum bebıslerı opuyorum

ışılcım hayırlı olsun sünnetiniz canım ben bezliyordum altını ama pipisi pansumanlıydı diye bişey olmadı düzelir yarın öbürgün canım

selmacım geçmiş olsun huysuızluğu ateşi hep ishalden kaynaklanıyor.bağırsakalrındaki bakteri yoğunluğunu ayarlaamak için dr bi ilaç vermedimi toz gibi bişey?yedirmeye uğraşma emmesi ve su içmesi bile ona yeter.geçmiş olsunn

ışılcım sünnetiniz hayırlı olsun bezlemeden önce bol bol dr verdiği kremi sür bezinede sür ebnden sana bir tavsiye :)

uygarın iyi olmasına çok sevindima.s
Işılcım sünnetten sonra bezlenmediğini hiç duymadım,saçma bence:1shok:Mesela benim arkadaşım şu hazır köpük bardaklar varya marketlerde satılan(plastik değil)onların ağız kısmına yakın geniş yerini düzgünce 2 parmak kalınlığında kesip,altını bezlerken pipisinin üzerine yerleştirip,bezi bağlıyordu.Böylece pipi ile bez temas etmez,tabii bezi 1 beden büyük olursa sıkıntı yaşanmaz.Bu yöntemi doktor söylemiş.Dene bence cnm:teselli:

Hepinize merhaba arkadaşlar :))

Uzun bi aradan sonra yeniden aranızdayım :) Hatırlarsınız en son kayınvalidemden şikayetleniyodum ya..Hah işte sonunda hatunla kavga ettik ve kocamı, beni, oğlumu kapının önüne koydu kadın :)-tatlicadiarzu- Bende tabi bakıcı tuttum. Oğlum bir aydır bakıcısıyla. Tabi bizim kayınvalide de boş durmuyo benden habersiz görümceyle ziyarete gelmişler bizim oğlanı.. Yani yüzsüzlük hat safhada kadında ya hadi hayırlısı...Bakıcı kadın fena birine benzemiyo.. Kocam yüzünden eve kamera alamadık ( anasının oğlu ya bizim için hayırlı ve gerekli hiçbir işe olur demedi daha şimdiye kadar neyse bende sallamıyorum artık )

Bende iş hayatına iyice ısındım özlemişim çalışmayıda..Haziran gibi oğlumun yanına annem gelecek inşallah yazın belki onların yanına gönderirim.. Çünkü orada abimin kızları var inerler bahçeye oynarlar..Bizim oğlan çok sıkılıyo evde hiç güneşte göremez ankarada kalırsa.. Bende hafta sonları yada hafta içi bir iki gün akşamları gitmeyi düşünüyorum yanlarına yaz bitene kadar hem benim içinde değişiklik olur.. Eşim hafta sonu kursa gittiği için zaten birlikte hiçbirşey yapmıyoruz.. (Evliliğimiz boyunca zaten sosyal hayatımız hep sıfırdı kaydirigubbakcemile3)

Sizler nasılsınız bakalım..Bazı bebişlerin doğum günü çok yaklaştı diye hatırlıyorum..

Oğlumun hala dişleri çıkmadı bu arada.delikafadulden.Şaşırmış vaziyetteyiz..Hiç bunu yaşayan varmı..Bizim ofisteki sekreterin oğluda 11 aylıkken çıkarmış dişlerini..Bu arada hala egzema sorunu yaşıyoruz..Onunda çaresini bulamadık..Bu zamana kadar bir sürü deterjan krem şampuan vs denedik banamısın demiyo..

Bu arada ben 60.5 kiloda çakılı kaldım ve son 5 kilomu veremedim..Basenlerim pantolonlarımın ve eteklerimin bel kısmından fışkırıyo..Bugün yeniden yürüyüşe başladım ve artık biraz daha boğazımı son 5 kilo için tutmayı düşünüyorum..

Bugün işyerine yürürken lohusalık depresyonu geçirdiğim dönemde yaşadıklarımı düşündüm.. Kendi kendime dedim ki olayları ne kadar da büyütmüşüm..Bana ne olmuş ki böyle saçma salak şeyler yapmışım, yaşamışım, düşünmüşüm..Sanırım bu hormonlar insana çok fena oyunlar oynuyo.. Çok şükür atlattım..Çalışmamında bunda etkisi oldu..Çalışırken başka şeyler düşünecek vakti olmuyor insanın..

Bebişi hasta olan annelere çok geçmiş olsun diyorum.. İnşallah iyileşir en kısa zamanda yavrularınız.. :1hug:

Hepinizi çok özledim ve ayrı ayrı kocaman öpüyorum..a.s.

Ebrucum inceldiği yerden koptu yaniNeyse cnm bir anlamda iyi olmuş kovulmanız,yoksa iş başka yerlere doğru gidebilirdi.Evine geri dönmen en hayırlısı olmuş.ışlerinin iyi olmasına çok sevindim.Yunus Emreye de geçmişler olsun.Cnm banyosunu sık yaptır artık,havalar da iyileşmeye başladı,sabun tozu kullanıyorsun değilmi?Şampuan yerine sabun kullan isretsen,belki işe yarar cnm

Moralini yüksek tut.ıkinizide çok öpüyorumŞenizArayıda fazla açma cnm,fırsat buldukça yaz
.

merhaba kızlar bi süredir yazamadım bizde ardayı sünnet ettitdik 2 gün önce hümeyracığımın tavsiyesi olan sünnetçide ettirdik vede çok memnun olduk çok sağol hümeyracım çok şükür atlattık sayılır zormuş ama kızlar çoçuk bayağı rahatsız oluyor ağlıyor ilk gece zaten daha zor sonrada ara ara çok ağlamaya başlıyor ama çok şükür ki herşey geçiyor buda geçecek
ışılcım bizde bezledil pansumanlıydı bugün de pansumanını yaptı ve artık yarın yapmayacak siz sabah yapın dedi daha gerek yok iyileşir dedi
selma çok geçmiş olsun allah bi daha vermesin inş yalnız olmak çok zor az kalmış sizind eorda göreviniz sıkma canını
yasemincim seni görmek çok güzel
ebru senide görmek ok hoş oldu kayınvaldenin yaptığına şaşırdım desem yalan olur neyseki sen üstesinden gelmişin canım çok sevindim yunus emrenin dişleri çıkmamış canım mrak etme benimde dişlerim çok geç çıkmış 1 yaşından sonra dr normal demiş
edacım canımm bursayım işte unuturmuyum sizleri hiç hepinizi çok seviyorum ayrı ayrı öpüyorum unuttuğum varsa kusura bakmayın tam okuyamadım geçmişi

canım arkadaşlarım umarım iyisinizdir bu ara vakit bulamıyorum okuyorum ama yazamıyorum bebişler hasta olmuş çok geçmiş olsun sünnette olurmuş delikanlılar aman aman gözümüz aydın nazda ii çok hareketli peşinde koşmak yetiyo valla bense biraz sıkıntılıyım ama geçicek inşallah hepinizi çok öpüyorum beni unutmayın yazamıyorum sık sık

MERHABA KIZLAR
nihayet ebru ve gizem gelmiş:)özlemiştim sizi kaybolmayın bir daha böyle...
ebru yaşadıkların az şeyler değil ama böylesi iyi olmuş kendi düzenin en azından bakıcı da iyiyse süper yani.boşver kaynananı onun yüzünden kendini hiç üzme.....gamyoncuiremsu
gizem arda ya da çok geçmiş olsun allah acil şifalar versin..
benimde dün annem geldikaydirigubbakcemile2 çok mutluyum...ela dün gece biraz daha iyi gibiydi ne hikmetse gündüz sorun yok gece başlıyor herşey ama çok fena gazı var halen barsakları berbat durumda belli kisenağlama
bir yere gittiğinizde işte dışarıda yemeğe gezmeye bunun gibi bebekleriniz uslu duruyor mu ya ben ela dan çok çekiyorum çok bir öneriniz var mı nasıl oyalayabilirim bu durumlarda
funda cım hepimiz aynı dertleri yaşıyoruz yani en hareketli ve en tehlikeli dönemlerindeler bir an önce büyüseler de rahatlasak değil mi...
hepinizi çok öptüm....

Herkese selamlar.
Bende bayadır annemdeyim.Eve uğradıkça yazıyorum işte
Bebeği hasta olanlara çok geçmiş olsun.Bizimkide gece mahvediyor beni.Hasta değil ama huysuz.Gece çok acıkıyor tok olsa top atsan uyanmaz ama biberonuda almıyor.Sütümde çok tok tutmuyor ve zırt pırt uyanıyor.
Safada dışarda çok huysuz hiç istemiyor dışarıda gezmeyi.Önceleri çok severdi ama artık yarım saatten sonra başlıyor mızıklanmaya.Geçen dışarda beraber yemek yiyelim dedik ışık hızıyla yedik onun yüzünden.Bende çoğunlukla anneme bırakıyorum ama sonra kendimi kötü hissediyorum acaba yavrumu ihmalmi ediyorum gezeyim derken diye..
Ama diğer türlü evde patlıyorum eşim gelince çıkıp gezelim diyoruz bebişle olmayıncada huzursuz oluyorum onlaykende o huzursuz ediyor ve yine huzursuzum.
Büyüseler diyoruz ama büyüdükçe başka sorunları çıkacak.
Okul arkadaş çevresi bakıcı vs..
Allaha güvenmek gerekli önce sonrada elimizden gelen neyse onu yapmalı.
Hayat çok ince düşünmek için çoooooook kısa.

selam kızlar selmacım çok geçmiş olsun canım ışılcım sizin sünnette hayırlı olsun canım Allah damatlığınıda göstersin:)) ayrıca darısı başımıza...kızlar aklımda kalan bunlar hasta olanlar varsa geçmiş olsun diyorum.. elif çim sen nasılsın buralarda yoksun kızlar fazla uzun kalamıcam bizde düğünnü yaptık....birkaç foto eklicem sonra kendinize ii bkaın bebişlerid eöptüm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…