2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

deryacım muhammedin durumu iyi ama zayıflığı beni biraz ürkütüyor..yanakları tombiş duruyor ama boynu incecik..kucağıma aldığımda kemikleri kayıyor elimin altından...kötü oluyorum..çok hareketli ama yediremiyorum ki yarım kase çorbayı içirebilmek için ne diller döküyorum..kılıktan kılığa giriyorum..yok!zorla ağzına tıksam tükürüyor..püskürtüyor..zinco vermişti doktorumuz ama o da fayda etmedi..sanırım muhammed ince uzun yağız bir delikanlı olacak:)) tek tesellim kemik ve kan sonuçları gayet iyi çıktı..sağlığı yerinde deyip kendimi avutuyorum..azcık da et olsa hiç fena olmayacak..

edacım muhammed'in de Ulaştan kalır bir yanı yok..babasıyla saatlerce oynamak istiyor..acayip derecede hiperaktif..eli dursa ayağı durmuyor..henüz emekleyemiyor bile..ama poposu üstünde kayarak ilerliyor..kendini birden öne arkaya fırlatıyor..elimizde ne görse saldırıyor..kitaplarımı istiyor..sırf ağlamasın diye kitaplarımı feda ediyorum..illa gördüğü şey üzerinde ısrar ediyor..başka bişeyi kabul etmiyor..

selmacım mardin'de eşin asker sanırım..bu nedenle mardin'desin öyle değil mi? ela ailenin yanında mı alıştı kucağa yoksa mardin'e gelince mi oldu?kendini yalnız hissediyordur belki yavrucak..oğlum yanında olunca kucak istemiyor ama ben odadan ayrılınca ağlıyor..

evet rida cım eşim burda asker hayırlısıyla haziranda bitecek...ela bu kadar kucakçı değildi kastamonu dan gelinde böyle oldu kıpırdatmıyor beni..dışarı çıksam peşimde bacaklarıma asılıp tutunuyor al beni diye mızırdıyor..yemeği bile yapamıyorum iş yapamıyorum...şimdi uyuyor da bişeyler yiyebildim o kadar...
düzelir mi dersiniz?ne yapayım ağlasada almayayım mı kucağa?

günaydın kızlar hepinize koca bi merhaba :)))))) dün giremedim hiç malum düğün telaşı bu hafta sonu görümcem evleniyo çocukların kıyafetleriyle uğraşıyorum ...ridacım canım burası kalabalık olduğu için karışıklık oluyo bazen:))) ben sünnet yaptırmadım sorun vardı ama düzeldi ikisini birden yaptırcam ama gün belli değil muharrem okula başlamadan olur herhalde hepiniiz öptüm kendinize ii bakın

teşekkür ederim canım inceledim gerçekten güzel bir paylaşım olmuş..
biz bebeğimize 2 yaşında nasıl okumayı öğretebiliriz o kısmı beni çok şaşırttı...o linki de inceledim sadecec eğitim hakkında genel bilgi vermiş ayrıntılı olarak nerden bulabiliriz sen cd felan aldın mı?mardin de de ne cd ler bulurum ya ben şimdi:)kafamçokkarıştı
kızlar bebeklerimizin gelişimiyle ilgili neler yapabiliriz ya da neler yapıyoruz paylaşalım mı?artık algılamaya başladılar söylediklerimizi çoğunlukla anlıyorlar tam bu işe başlama vakti:içelim:
yapalım beraber bişeyler....:enbuyukkk:

yok canım cd falan almadım.kendi çapımda takılıyorum işte. cd flan alsam zaten sabah en verimli saatlerde izlemesi gerek onuda babannesi yapamaz... umudum yok yani

selmacım işin hak'katen zor..ben biliyorsun anneme bırakıyorum..annemler ne de olsa kalabalık oluyor, (gelen-giden çok olur anneme.) abimin de 6 aylık bir kızı var..haliyle kalabalık bir ortamdan sakin bir ortama geçince..yalnızlıktan sıkılıyor yavrucaklar..oyun istiyorlar..ilgi bekliyorlar..ben de senin gibi yemek için mutfağa geçsem nasıl nazlı ve acıklı ağlıyor bir görseniz..kıyamıyorum gidiyorum yanına..babası gelesiye kadar yada uyutasıya kadar bişey yapamıyorum...hayırlısı olsun arkadaşım..."işe değişme yavrunu" der annem hep..o yüzden bırak dağınık kalsın diyorum her seferinde..çocuklarımızın sağlıklı bir şekilde büyümeleri herşeyden daha çok önemli..
geçen gün ablam aradı onun da bir oğlu var 2,5 yaşında...odaya bırakıp yemek yapmak için gitmiş mutfağa birden küttt diye bir ses...bi bakmış çocuk yerde..ateşliymiş zaten..dengesini kaybetmiş koltuğa kafasını çarparak yere düşmüş..film filan çektirdiler Allahtan bişey çıkmadı..ama aksi olabilirdi..Allah korusun tüm anneleri ve evlatlarını..amin!

deryacım verdiğin linke ben de tıkladım..gerçekten ilginç geldi..ama bizim yavrular bence bu eğitim için daha çok küçük.arkadaş meraklanmış sabırsızlanmış bişeyler yapmak istemiş haklı olarak..bunlar çok güzel şeyler...tabi uygulayabilene..ben de senin gibi çalışıyorum..hangi ara bu eğitimi verebilirim o tartışılır..gerçi tam anlamıyla inceleme olanağım olmadı ama okuduğum kadarıyla fikir belirtmek istedim..

gülhancım hayırlı uğurlu olsun düğününüz.. geldi çattı demek düğün zamanı..ALLAH yuvalarında mutlu ve huzurlu yaşamayı nasip etsin evlenecek tüm çiftlere..
ha bu arada sünnet yaptıran sen değildin demek..kimdi yaaaa? bak merak ettim şimdi..öğrenirsen bana da bilgi ver arkadaşım..düşünüp duruyorum..

sağol selmacım iyiyim sen nasılsın bi bakınıp çıktım msj yeni gördüm....valla ridacım emin değilim ama tuğba gibi geliyo bi onu hatırlıyorum..yeğeninede geçmiş olsun canım sorma valla bizim muharremde kafa üstü çok düşüyo bide kızlar linke tıkladım açmadı merak ettim ne olduğunu

haklısın rida cım çok zor zorluyor bazen sinirlerim bozuluyor bağırmamaya çalışıyorum...çok zor uyur oldu kendi kendine oyalanmıyor hiç...
ela da kafa üstü çok düşüyor ya..burda yer yatağımız var yaylı biraz yüksek bu sefer buraya gelince kendi emekleyerek iniyordu ondan..dün babası geldi eve onu görünce hızlıca inmek istedi kafasını çarptı küüt..şimdi yine inmiyor yataktan kenara kadar geliyor başlıyor ağlamaya beni alın diye..
bende o eğitimle ilgili doyurucu bilgilere ulaşamadım ama yine de bakacağım bişeyler...ne bileyim ya 2 yaşında bebeğin okuması bana biraz olmayacak şey gibi geldi daha yeni konuşacaklar o zamana birde okuma yoktur böyle birşey...

merhaba kızlar nasılsınız umarım herkes iyidir
hepinizin bebişlerini teker teker öpüyorum sizleride

slm kızlar oncelıkle herkese cok cok tesekkur ederım dıleklerınız ıcın tek tek cvp zazamıcam zaman acısındanuygar dun sunnet oldu ve dun aksam ayaga kalktı,hep yaramazlık yapıyo halıne bakmadangamyoncuiremsuozel bı klınıkte cok tecrubelı bı genel cerraha yaptırdık ıyı olsun dıye yanlız oglusumun pıpısı cok sisti ve ınanılmaz morardı ve kızardı bazen sımdı doktor ıyı yapamadımı dıye endıselerım var herkesı ve bebıslerı opuyorum

herkese merhaba arkadaşlar..ışılcım oğluşuna maşallah ayağa kalkmış..endişelerim var diyorsun kontrole götürmende yarar var..ALLAH korusun ne olur ne olmaz Işılcım..ihmal etme..

gizem elif yasemin gökçen ebru hiç görünmüyor..burda olmalarını ve sohbetlerini çok özledim

merhaba kızlar.erkek mayıs bebekleri büyümüşte sünnet olmaya başlamış keratalar .)) sanıırm ilk tuğba yaptırmıştı sünneti.biz daha düşünmüyoruz malum abimizde varya belki ikisini bir yaptırırız :))

elif(mercan) canım az kalmış yavrularına kavuşmana sağ sağlim sağlıkla inşallah kavuşursun özleminiz diner

ridacım muhammedin kilosunu takma artık mertte kilolu değil 9 kilo anca oldu çok hastalık geçirdik gerçi biz,her çocuk bir olmaz sağlıklı ve mutlu olsun yeter değilmi?
çok katılamıyorum aranıza artık ama güzel haberlerinizi almak için geliyorum ara sıra :) sevgiler...

merhaba kızlar
ben çoook kötüyüm dün gece eşim nöbetteydi.ela da gün içinde hep ishal yaptı arada böyle olduğundan önemsemedim.akşam hafif ateş..gece iyice ateşlendi bu arada kustu 3 keregece bi ara baya kötüydü...eşime de ulaşamıyorum telefonu problem..sonra 112 yi aradım ambulansla acile giittim..
kızıma serum taktılar o arada ateşi hafifledi....bütün gece uyumadı ...ağladı ağladı....
serum bitmek bilmiyor kocaman serum ağlayan çok bebek vardı birde eli kanadı hepten korktu ve ben zapt edemez oldum...şişeyi evde tamamlarım dedim ve aldım geldim
eşime de bunlar olup bitince ulaştım((çok kızdım ona da çok...akşam ateşli demiştim ishal demiştim bütün gece insan sorar değil mi?
telefonda çok kızdım hemen geldi....çok mızmız bişey oldu anlatamam kızlar hali çok kötü bir gram bişey yemedi....geçer mi bu halleri?bittim geceden beri bir başıma olmak ve bu durumda olmak ne zormuş....

canım benim geçmiş olsun yavruna geçer annesi şütmüş olabilir bizde bi gece acile gittik üst üste 3 kere kustu serum taktılar benimkide durmadı aldım ayağıma salladım artık 2 3 güne kadar bişeyciği kalmaz inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…