2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Merhaba arkadaşlar,

Nasılsınız??

Elifcim ya aman boşver dicem artık ben sana.. Sanki benim eşimin ailesi üniversite mezunu da ne oluyo ki?? Al işte iki tane üniversite mezunu ana babadan ortaya çıka çıka sorumsuz bencil egoist ve defolu kaydirigubbakcemile3 bir evlat çıkmış yani..

Bu aralar ne düşünüyorum biliyormusun ?? Ne olursa olsun ben 100 kerede dünyaya gelsem demek ki kaderimde bu insan varmış ve demek ki bunları yaşamam gerekiyormuş..Bütün bunları yaşamamın bir nedeni olmalı çünkü ben hep " her işte bir hayır vardır" diyen biriyim..Mutlaka var bunda da bir hayır ama zamanla öğrencem artık ne olduğunu..Ama ilkini öğrendim ki o da "annelik"..Allah'a binlerce şükürler olsunki bir evladım oldu o insandan ve benim için dünyadaki herşeyden kıymetli.. Geriside hikaye..

Bence sen eşinin sömürülmesi konusunu çok kafanda büyütme..Bırak kazancını nasıl harcamak istiyorsa öyle harcasın..Çünkü insanların içini bilemiyorsun belki onunda kafasından geçen farklı düşünceler var..Belki de eşin kardeşine para vermese kardeşi gelip parayı zorla almak için size zarar verecek Allah korusun.. Ailesine de gelince hepimiz için aile gerçekten çok önemli kimse annesi babası hakkında konuşulsun onlara kötü söz söylensin istemiyor..Ben eşime bir kaç kez haklı eleştiride bulundum duymadığım hakaret kalmadı..Halbuki ilk evlendiğimiz zamanlar ailesi bize misafirliğe geldiğinde suratını asar öbür odaya geçer onlarla hiç ilgilenmezdi..Ama ben eleştirince kıymete bindi hepside..Eleştirme sebebimde kayınvalidemin dedikoduculuğu..Kadın kocamdan ne duyarsa gidip herkese yayıyor yani bizim şu anda hiç özelimiz kalmadı onun sülalesi ve benim sülalem ne yaşıyorsak biliyor ( çünkü kadın teyzemede anlatmış herşeyi tabi teyzemde bizim akrabalara klava:) Daha önce aynı şeyi yaptı diye kadını fırçaladım ama bana mısın demiyor huylu huyundan vazgeçermi? Seninkilerin aileside işte öyle insanlar demekki..Eşini kendi evlerinin kasası gibi görüyorlar..Eşin seni ve çocuklarını mağdur etmediği sürece kazancını nereye harcarsa harcasın boşver. .Bak benim eşim bana bile harcamıyor :sm_confused: Belki ortada senin bilmediğin yada yanlış değerlendirdiğin şeylerde vardır..yada eşin o insanlara para göndermekten mutlu oluyodur..Elbetteki bende dahil burdaki tüm mayıs anneleri, eşlerinin hesabını, geleceğini bilen, yatırım yapmasını isteyen insanlardır ama herkes bir değil kimi parayı harcamayı sever kiminin kapasitesi yoktur kazandığını değerlendirmeyi bilemez kimi ailesine yedirmeyi sevmez başka kadınlara yedirir..Kimi hem karısına hem sevgilisine harcar..İnsanlar ancak çok zorda kaldıklarında kimin ne olduğunu anlarlar..Ancak ben istememki eşin böyle bir tecrübeyi yaşamasın..Belki Allah o insanları senin eşin üzerinden rızıklandırıyor ve test ediyor..Eşinin ailesiyle çok fazla yüz göz olmadığın sürece kimse seni üzemez..Bak bana artık aramıyorum kayınvalideyi o arıyor, ha bir kez aradım onda da oğlunu şikayet etmek çünkü kadın kendi kaşındı..Durup durup bana "sende bana hiç derdini anlatmıyorsun" diyordu bende bi güzel bağırıp çağırıp anlattım derdimi kaydirigubbakcemile3 Hepimiz insanız türlü türlü huylarımız cahilliklerimiz var o yüzden insanları oldukları gibi kabullenirsen üzülmez boşuna stress olmazsın, bırak insanlar arkandan konuşsun bu seni değil onları küçültür..Ve bence senin eşin babasına gönderdiği paranın içki için harcanacağını mutlaka tahmin etmiştir ama yapacak bir şeyi yok babası nihayetinde..

Benim eşimde kavga anında bana çok kötü konuştu ama artık sallamıyorum..Çünkü bende onunla evlenmesem evde kalacaktı..Bu yüzden tırsmıyoda değil boşanmaktan :jeyyar: Ama işte hayat insana herşeyi gösteriyo..Napalım bazen bitti dediğin anda başlıyor herşey..Ve evlilikte herkes her hakareti işitiyomuş zaten..Benim annemle babam bile nerdeyse 40 yıldır evliler ama tartışıyolar işte arada sırada kimse huyunu değiştirmiyo..

gizemcim sağol.inşallah üşütme değildir.emerken acayip terledi.hemen üstünü değiştirdim ve uyuttum.sabaha bişeyi kalmaz inşalllah da doktora öylesine gitmiş oluruz.şu hastaneden de nefret ediyorum.kuzeyi daha önce sadece kontrol amaçlı götürmüştüm ve bidaha da doktora götürmeyeceğim demiştim.ama olmadı hasta oldu çocuk.canım sıkıldı yaa.eşim de olmayınca daha zor oluyor.yarın gelsin de bakalım bi gidelim ne diyecek doktor.

elifciğim. ne diyeceğimi şaşırdım canım.yazını okuyalı 2-3 saat oluyor ama yazamadım hiç birşey. en iyisi yorum yapmamak. allah ıslah etsin diyorum sadece.
canım iki tane meleğin var yanında sen bizden önce tattın anneliği bilirsin hayat artık yavrularımız için. bizim yaşam sebebimiz onlar. artık attığımız her adımın yavrularımıza karı-zararı ne olur diye bakmalıyız. ve bence senin şimdi kendine gelip kızların için ayaklarını yere daha sağlam basıp daha güçlü durman gerek. canım arkadaşım tüm kalbimle dua ediyorum rabbim sana güzellikleri en yakın zamanda yaşatsın diye.

ebrucuğum yazından anladığım kadarıyla toparlanmışsın. umarım yanılmıyorumdur.

ya kızlar bu arada nazeden haberi olan var mı? uzun zaman zaman oldu adını görmeyeli. umarım iydir.

hepinizi öpüyorum masum meleklerin güzel anneleri

Kizlar hepinize tesekkur ediyorum..Iyi ki varsiniz,sizden once hersey daha zormus..
Bugun dr gitmedne once mercan'i okuldan almaya gittim...Bugun sabahtan geziye gitmislerdi.Oglen okula donduklerinde yemegine elini surmeden gidip cope atmis,sonra uyumaya gitmis uykudan uyanmis baslamis aglamaya ,ogretmeni butun gun iyiydi neden agladigini anlamadim dedi..Neden agladin kiizm dediginde,sozu tokat gibi indi yuzume..."Anne sen agladin mi bugun dedi?Hayir dedim..Ama dun gece agladin dedi,Ben de sen agladin diye agladim dedi...Uuzn suredir mercanla uyuyoruz.Dun gece o uyuynca aglamistim ,meger uykusunda hissetmis...Oyle uuzldum ki....Silkelenmem gerektigini kucucuk kizim hatirlatti bana,,,,,
Sonra eve geldik hazirlamnamk iicn esim evde bizi bekliyordu...SEninle konusmam lazim dedi,ben de konusacak bir sey kalmadigini soyledim...Sizie anlattigim gibi herseyi anlattim sonra,zaten o da gecen gece gunlugumu bulmus...Yasadiklarimi,hissettiklerimi hepsini okumus...Bugun dr gidecegimiiz unutmus....O nu da hatirlayinca bana bisey olur korkusu sardi sanirim,sut dokmus kedi gibiydi,,,,Kendiis de kabul ediyorhatasini hic bir kavgada kimse 100 % haklim olmaz am asen cogunda %1oo e yakin hakliisn diyor ama yinede yapacagini yapiyor.....
Dr dan sonuclari aldik...Yumurtalikta kist varmis,birde bir viruse rastlamislar...Antibiyotik ve bir iki ilaca verdi..Saniirm dogum kontrol hapina baslayacak..Birde kan tahlilinde anlayamadiklari birseye rastlamislar,daha ayrintili arastirma iicn tekrar kan aldilar..2 hafta sonra da onun iicn gidecegiz..Sonuc iyi yani..Beni duusndugunuz iicn hepinize teker teker tesekkur ediyorum.
Ebruucm sana tamamen katiliyorum...Esimin ailesine yardimina ben pek bir sey demem zaten ama yalan dolana kiziyorum .Paramiz olmasa bile bulur mutlaka yollariz ama yalanci coban hikayesi gibi ya annesi gercekten hasta olsa bizi nasil inandiracak? Zaten ben giden her para iicn mutlulugumun ,huuzrumun,diyeti sadakasi olsun diyorum..Allah her ellerimi kaldirdigimda da tek dilegim saglik ve huzur.....

Gokcencim,bu nazar ve buyu olayi beni cok etkiliyor...Zaten problemimiz de bu ...esimde ayni seyi soyluyo sanki o ana onlari yapan ben degilim diyor,,,Daha once anlattigim ust katimda oturan eltim ..Imam hatip mezunu,kocasina buyu yaptigini hreyerde soyluyor zaten..Yoksa adam kendini kaynar suyla yakan,bedenine bicakla surekli zarar veren bi kadinla niye yasasin ki,,,,Dolayli yoldan bi hocayla tanistim,para veya hic bir sey talep etmeyne biriydi..Tel actim kendiisne sadece isimlerimiiz ve anne iismlerini verdik,,Ertesi gun aradigimda kadin icinde bulundugumuz durumleri bize tek tek anlatti,biz hic bir sey demeden.....Ve biize ordan H.Z Muhammed (S.A.V)efendimizin uzerinde muhafaza olarak tasidigi bir duayi yazdi yolladi..Gonderdiginin haftasi dolmadan esimin ki benim ki ve mercanin ki kayboldu..Simdi sadece kayranin ki ve eve asmam iicn verdigi duruyor....
Ridacim canim arkadasim ,nazar icin felak ve nas surelerinin okundugunu biliyorum ...Peki buyu ve benzeri seylerden korunmak iicn ne oluyabilirim.Ayetel kursiyi cok okurum mesela.....
Sekercim ,ebruucm,ridacim ,gokcencim,gizemcim.deryacim,yasemincim ,hepinize tekrar tekrra tesekkurediyorum...Bu aralar cok kafaniiz sisirdim...Hepinize iyi hafta sonlari,kuzularinizla....

merhaba herkese günaydın arkadaşlar ikili testimin sonucu çıkmış aranızda değerleri bilen var mı varsa

papp-a 0,93 mıu/ml 0,025-10
serbest b-hcg 51,3 ng/ml 2-200

arkadaşlar bilen varsa yardımcı olursa sevinirim çünkü doktora salı gideceğim çok merak ediyorum

ebrucum merhaba iyi gördüm maşallah seni. yani yazılarından. kuzun nasıl iyi mi
ya benimki durmuyor da
sadece okuyabiliyorum çok yazmaam yani şimdiyenice ağlamaya başladı yaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
yanından ayırmıyor sıpa

canım bilmiyorum ki bizimkine doktorlar bakıp karar vermişti. 2 li yaptırdım ben riks olduğu için amniyosentezde yaptırdım. yoktu birşey, sen gönlünü ferah tut. rabbine sığın
amniyosentezde bile ufakda olsa yanlış çıkma ihtimali var. öptüm

elifcim çok mutlu oldum sonucunun iyi çıktığına ama mercanın dedikleride beni ağlatmaya yetti kız evlat böyledir işte annesine böyle yanar düşünür allah bizede kız evlat nasip eder inş
elifcim herşeyin yoluna gireceğine eminim sen güçlü ol yeterki
ebru seni görmek çok güzel inş daha iyisin peki yunus emre nasıl neler yapıyor
gökçen ne oldu kuzeyin öksürüğü geçtimi nasıl oldu

canım geçen sene bu zamanlar olsa bayağı tatmin edici bir açıklama yapardım ama şimdi pek hatırlamıyorum ama değerlerin normal sınırlarad sorun yok görünüyor ama önemli olan bu değil bir yüzdelik olması lazım şu şekil 1:25000 gibi o öenmlidir

haydi gözün aydın canım. temiz çıkmış sonuçlar. ben oduayı bir yerde okudum bulursam gönderirim sana.. öptüm kendine ii bak enazından çocuklarıniçin

Mercancım testlerinin temiz çıkmasına sevindim :) Eşinde heralde bazı şeyleri elinde olmadan yapıyor..

Yunus emre'yi soran sevgili arkadaşlarım oğluşum da çok şükür iyi..a.s.

Bugün ne düşündüm biliyormusunuz ilk çocuğum ve hala çok acemiyim..Hemde her konuda..En son örneğide nerden kaldıysa bebeklere ilk yumurtanın beyazı verilir diye bişey kalmış aklımda. O kadar eminimki bilgimden araştırma ihtiyacı bile hissetmedim..Oğluşa bir kaç kahvaltıda verdik tabi, bebekte bi kaşıntı bi kaşıntı yazık yıllardır yıkanmamış gibi hart hurt kaşınıp duruyo üstünü değiştirdikçe :mymeka: Bu arada annem ek gıdaya başladık diye bi çay kaşığı bal vermiş :mymeka: Bizim bu ek gıdaya geçişimizde bi hayli cahilce oldu..Ne yedirsem ne yedirmesem kafam acayip karışık artık araştırmaya başladım netten bende..Ayrıca oğlumun damlalarını vermeyide unutuyorum..Hep şişeleri gördüğümde aklıma geliyo ama yine unutuyorum-tatlicadiarzu- Bunun öncesinde de bi sürü abuk subuk acemiliklerim oldu..Mesela ilk başlarda çocuğu kalın giydirip gece üstünü kalın örtüyomuşum bebek bütün gece bu yüzden ıkınıp duruyodu isilik oldu heryeri, sonra bi ara emzirme konusunda saçmalamıştım, bebeği uzun süre yanlış pozisyonda emzirmişim, ya çok ya az emzirmişim, bide hiçbi zaman bebeğin gazını çıkarmadım ben..Allahtan oğlum çok gazı olan bi bebek değildide o konuda sıkıntı çekmedim.. Bir de yapı olarak zaten sakin biri değilim her hangi bir konuda bir anda panik olabiliyorum sanırım bunlarda psikolojimi bozmuş benim yani bebeğe yetememe duygusu vs. Ne olursa olsun insanın yanında bebek yetiştirme konusunda tecrübesi olan birinin olması şart hatta bi çocuk doktoru olsa heralde süper olur kaydirigubbakcemile3 Zavallı bebekler deneme yamulma yoluyla bir sürü şeye maruz kalıyo..12. günden beri oğluma yalnız baktığımdan başta zorlanmadığımı sandığım herşeyde zorlanmışım meğer..Neyse bu bana ders oldu sanırım bi daha doğurmam laelaelaelaelae

Bu arada burada da hayatım pek kolay gitmiyo ama eskisine göre daha vurdumduymaz oldum..Tek sıkıntım abimin küçük kızları..Benim oğlanı çekemiyolar, esasen annemi kıskanıyolar benim oğlumdan..Doğal olarak bunu da bebeğin orasını burasını sıktırmak gereksiz yere öpmeye çalışmak, her dakika burnunun dibinde olup sıkıntıya sokmak şeklinde gösteriyolar..Anneleride malesef adam kullanmayı seven ve önce ben diyen anlayışsız bi tip..Abimin eşi olmasa heralde çoktan saçını başını yolmuştumklava: Sanki sınava o girecekmiş gibi acayip bi hava içerisinde geldiğimden beri ..ev bizim evimiz değilde sanki onun evi annemde onun bir numaralı hizmetçisi bi kıskançlık bi çekememezlik anlatamam. Üstelik kendi evide üst katta çocuklarını indirmese hiç sorun olmayacak..Aman neyse artık sallamıyorum bende zaten..Sıkıntı konusunda o kadar kaşarlanmışımki hiçbişey umrumda olmuyo kaydirigubbakcemile3 lafımı da çekinmeden söylüyorum..Gerçi ben lafımı söyleyince olan çocuklara oluyo annesi onları döve döve yukarı çıkarıp saatlerce ağlatıyo bize nispet yapar gibi..

Yani işte böyle ..Hani bi laf var ya "tüm salaklar beni bulur" diye :)) Galiba bende de o çeşit bi mıknatıs etkisi var çevremden hiç eksik olmuyolar niyeyse..O yüzden bugünlerde sadece HUZUR istiyorum..

Canım bunları doktoruna yorumlatmanda fayda var..Üstelik bunlar tanı değil tarama testi esasen pek de bir güvenilirliği yok, "bilmem kaç annede yapılan test sonucu sen şu kategoriye giriyorsun" manasında bir test..Benimde değerlerimde biraz düşüklük vardı ama Allah'a çok şükür oğlum sağlıklı..Kalbini temiz tut..

canım hergece suyu kaynatıyomusun?ben önceden kaynatıyorum sonra o suyu ılıtıyorum devam sütünü yapıyorum yoksa kaynayıp soğumaya bıraksam imkanı yok çatlar ağlamaktan emzirmek gibisi yokmuş ya büyük oğlum geceleri kalkmıyodu hiç öyle zorki gece kalkıp mama hazırlamak canları sağolsun

mrb deryacım gündü zçocuklardan fırsat bulamıyorum 6dan sonrada eşim işten geliyo yapışıyo bilgisayara lavaboya gitsede baksam ne var ne yok diyorum:)) zaten 6 buçukta kaktığım için o otururken ben sızıyorum

bu arada rida,saadet,canan,elif,derya,gökçen,sevoş,ebru,yasemin ve ismini sayamadıpım arkadaşlarım hepinize günaydın mutlu bir hftasonu diliyorum kendinize ve bebişlerini ii bakın
elifçim tahlillerinin ii olmasına çok sevindim ufak tefek kistler hemen hemen herkeste oluyo herhangi bi sıkıntıdan çocukların hemen haberi oluyo anne olmak gerçekten çok zor ama kadın olup herşeyi idare etmek daha zor Allah yardımcın olsun canım eşin düzelir inşallah

Moralim çok bozuk arkadaşlar. Ecrin yine kum dökmeye başladı araştırılması gerekiyor dedi doktorumuz, iyi bi çocuk nefrolojisine gitmemiz gerekiyormuş. Ecrin çişinide az yapıyo umarım kötü bişey çıkmaz bu hafta nereye gideceğime karar vermemiz gerekiyor biran önce tedaviye başlamalıyız. Kuzum için dua edin teyzeleri ona bişey olmasın bana olsun

çok geçmiş olsun canancım inş tedavisini yaparsın geçer bi dahada tekraralamaz kıyamam ben ona ya minnacık canım benim kuzucuk

Evet ya minicik yavrum bi kaç gecedir çok huzursuz bende tekrar kum deildir diodum açıkçası böle bişeyi kızıma konduramıyorum hasta olmasını istemediğim için... Allahım dermansız dert vermesin.

canım ağzından yel alsın sana da kuzuna da uzun sağlıklı bir ömür versin allah. çok geçmiş olsun umarım en kısa zamanda kurtulur ercin bu dertten yavrum kıyamam ben ona

Bol bol ılık su ver canım..Susuz kaldığı için döküyodur..Benim oğlan hala döküyo..Bende pnomokok aşısı için aralıkta ankaraya dönünce bir tahlil yaptırcam oğluma çünkü su verince geçiyo vermeyince yine başlıyo..Acilen suluk almak lazım..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…