2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

mercancığım acaba hani gelinsinya sendenmi beklediler gidesin diye acaba. yani küçük olmandan sebep. biz biyere filan gitsek şehir dışına gelince biz gidiyoruz hep bize kimse gelmiyor küçüğüz diyemi ne. a bide yurtdışından akrabalar gelince annemi görmeyede onlar geliyor genelde. gitmediysen düğüne gelmeyip tebrik etmemeleri sitemde olabilir tabi. neyse sağlık olsun takma kafana sen gidinde biran önce kızlarda rahat etsin hem kocanda özlemiştir seni dimicoksekeriremsu

yasemin bende dün rotavirüs aşımızı yaptırdım özel doktorumuzda ağızdan verdi bizede. bugünde sağlık ocağında hem verem hemde karma aşımızı yaptırıcam. bende korkuyorum ateşi felen çıkar diye neyaparım bilmiyorum çünki benim oğluşum bugüne kadar dertten, gazdan filan hiç ağlamadı sadece meme istediğinde meme ağzına ulaşana kadar:eek:
biz devit e15 günlükten beri başladık dr öyle verdi.

ebrucuğum sen hala eldivenmi takıyorsun ben ayı dolmadan çıkardım tırmaklarını kesiyorum sık sık yüzünü yolmadıktan sonra bu sıcakta takmanın anlamı yokki. kendi elimi düşünüyorum eldivenli annnnaaaam patlarım heraldetatlicadiarzu dışarı çıkın sık sıkta alışın ben doğduğumuz haftasından beri dışarlardayız hep çokta rahatım herşeyi yapabiliyorum tekbaşıma. kanguru yerine arabayı tavsiye ederim. ben baston arabalardan aldım hafif olsun diye çok rahat arkası yatanlardan yanlız. çantamıda takıyorum bastonuna oooh gez babam gez çok rahat. ya benim eşimde yoldan karşı karşıya geçicez alıyor çocuk arabasını elimden anlıyorum ben beceremem dimi ondan alıyordun diyorum evet diyor. pazara çıkarken dikkat et çoçuğu kaçırlar filan öldürürüm seni diye tehtit ediyorKötü Kazen delimidir nedir sanki bu çoçuk bitek onun çoçuğu ben karşı cepeden düşmanıyım ya:1ninca: bişey olsa tutup göbek atıcam. benciller bende bu çoçuk için onca eziyeti ben çektim annesiyim benden çok kimse onu düşünemez diyorum susuyor sonra:eek:klava:
vajinusmus olucamda olmaya bırakan varmı acabatatlicadiarzu bendede yanma oldu biraz ertesi gün lekelenme oluyordu. ve şuanda regl anlamadım bu işi ben 40 çıktı 10 gün sonra oldum 5 gün sürdü sonra 1 hafta sonra tekrar 4. gündeyim normalmi acaba:uhm: kurtulamadım şu şu şeyden:eek:klava:

eşimin msn postasındaki bir maile bakmak için msn açtım baktım bi isim tanıdık geliyor biraz araştırma yapınca anladım ki eşimin sınıfında bi kız vardı eşimin ona ilgisi vardı kızında ona belkide yoktu ama ben çok şüpheleniyordum o kıza sinir oluyordum eşimin tabi o zaman sevgiliydik onunla konuşmasını istemiyordum (tabi bende eşimin benden istediği şeyleri yapıyordum onun istemediği kişilerle konuşmamak gibi)ama ben sadece onunla konuşmasını istemiyordummmmmmmmmm evet o kişiyi msn eklemiş hattaa ve hattaaaa facebok bu ne ona üye olmuş hatta o kızı kendi bulmuş ayyyyyyyyyyyyyyyyyy sinirlerim tepemde kafayı yicem çok sinirliyim:eek:klava::eek:klava::eek:klava::eek:klava: eşimi aradım tel çekmiyor eve gelince o kadar sinirliyimki nasıl konuşcamı napcamı bilmiyorum bide kayınvalide de evde ağız tadıyla kavgada edilmez:kızgın::kızgın: bi akıl verin bana kızlar....biara bende demiştim faceboka üye olalım arkadaşları buluruz felan ee işte napcan zaten ingilizceymiş vs vs dedi bende unuttum gitti Kötü Kazen

eşimin msn postasındaki bir maile bakmak için msn açtım baktım bi isim tanıdık geliyor biraz araştırma yapınca anladım ki eşimin sınıfında bi kız vardı eşimin ona ilgisi vardı kızında ona belkide yoktu ama ben çok şüpheleniyordum o kıza sinir oluyordum eşimin tabi o zaman sevgiliydik onunla konuşmasını istemiyordum (tabi bende eşimin benden istediği şeyleri yapıyordum onun istemediği kişilerle konuşmamak gibi)ama ben sadece onunla konuşmasını istemiyordummmmmmmmmm evet o kişiyi msn eklemiş hattaa ve hattaaaa facebok bu ne ona üye olmuş hatta o kızı kendi bulmuş ayyyyyyyyyyyyyyyyyy sinirlerim tepemde kafayı yicem çok sinirliyim:eek:klava::eek:klava::eek:klava::eek:klava: eşimi aradım tel çekmiyor eve gelince o kadar sinirliyimki nasıl konuşcamı napcamı bilmiyorum bide kayınvalide de evde ağız tadıyla kavgada edilmez:kızgın::kızgın: bi akıl verin bana kızlar....biara bende demiştim faceboka üye olalım arkadaşları buluruz felan ee işte napcan zaten ingilizceymiş vs vs dedi bende unuttum gitti Kötü Kazen

Yaseminciğim,dediğin gibiyse bende delirirdim fakat pusuya yatardım ...Çok üzgünüm çoook .biraz kendini tutabilirsen bugün ve biriki gün..bilgisayardan msn de daha önce neler yazışmışlar bir karıştır öğren derim ben..neler konuşmuşlar ,muhabbet düzeyi nedir gibi..?telefonlarınıda gizliden karıştırısın kimlerle görüşmüş msj falan varmı?gerçi olsa bile siler ama yinede dip köşe bak derim..ona göre duruma göre lafla saldırıya geçersin.. senin istemediğin bir kız olduğunu bilerek konuşması sinir bozucu ama vardır bir açıklamasıCADIARZU

yasemincim inş mert huysuzluk yapmaz canım ateş yapmaz ama korkma ateş düşürücüde vermişin
bizde sadece d vit kullanıyoruz
yasemincim iş arasında yazdığım için hızlı yazdım:)
ayperin yok canım ben deprem falan hissetmedim uyuyunca ardanın sesinden başka bi sesle yada kuvveltle uyanmıyom artık
ne güzel dışarı çıkarıyosun biz fazla çıkarmıyoz düzeni değişmesin diye ama dün gezmeye gittik gider ayak uykusu bölündü diye kıyamet koperdı ama orda beni üzmedi
bide bura gündüz sıcak akşam rüzgarlı bayağı o yüzden de çekiniyorum çıkarmaya ammaaaaaa bu gün babası geliyo oğlumun artık onla gezeriz azcık

canım gözün aydın,koçiş geldi demek...vallahi bende gece senin gibi nehirin sesini duyunca uyanıyorum,nasıl birşeyse bu..geçen gün yandaki komşu alttakilerin gürültüsünü duydunmu ortalık yıkıldı dedi...bende ne gürültüsü dedim:1shok:..üstelik ben uyuduktan yarımsaat sonra olmuşa.s
ilk başlarda sevgili prensesimizin düzeni bozulmasın diye bizde biryere kıpırdamıyorduk,ama artık ben öyle yapmıyorum gizemciğim...öyle olduğunda eve kapanılıyor birsüre sonra huzursuzlanıyor..hava alamıyor..malum kış ayında dışarı cok fazla çıkamayacağız..alıştırmaya çalışıyorum,hiçbiryere çıkamasam bakkala gidiyoruz..bugün istanbul'da çok yağmur yağdı,ama ben akşam yağmur dinince kızımın yağmurluğunu giydirip biraz dolaştırdım..döndüğümde sızmıştıyerimseniben

yasemin ayperinin dediğine katılıyorum inş. tutabilmiştirsin kendini. zor bi durum umarım mantıklı bi açıklaması vardır. bu erkekler hep böyle kendileri yapar ama yaptırmazlar. dikkatli ol yinede!

slmmm bayanlarrrrr:teytey:

bende allahım nasip etsin insallah eylülde bebeğimi kucağıma alacagım.
mayıs annelerinde bebeklerini kucagına alanlara allah uzun omur versın darısı dogumu bekleyen tum annelerın olsun ...

ben eylül anneleri bolumundenım orda bir konuyu bir turlu cozemedık ve anlayamadık sizler daha deneyimli oldugunuz için ben onculuk yapıp sizlere soralım dedik

bu ssk dan dogum parasını almak için 32. haftada rapor alınıyormus sonra 37. haftada bidaha rapor alınıyormus sanırsam. dogumdan 2 ay sonrada sskdan paramızı alacakmısız. peki dogumdan sonra calısmayanlar ne yapacak yani 32. haftada ne raporu alacaklar kendımden ornek verim....

ben 35. haftaya kadar calısacagım 35. haftadan sonra tamamen işten ayrılıyorum. 32. haftada calısabılır raporumu alacagım yoksa calısamaz raporumu alacagım yada bu raporu 32. haftada alsam patronum sıgortadan benı cıkartsa 35.haftadada işten ayrılsam tekrar bir rapor almama gerek varmı yada dogumdan sonra evraklarla sskya gıdıp bu sekılde paramı alabılırmıyım.
ay biraz karısık yazdım ama ınanın kafamız basmadı bir turlu bu işe bizlere yardımcı olursanız cok sevınırız.
şimdiden teşekkürler canlar:1hug:a.s.:nazar:
:enbuyukkk:

serenciğim buaralar kimseciklerde yok buralarda toplasan 4 5 kişi filan biz çokta yerimizi yeni mayıs annelerine bıraktık anlayacağın:))) umarım yardımcı olurlar. eğer olmazsa doğum yapanların bölümüne topik açarsın sen yinede takip et.ok rabbim bir avazda kurtarsın sizi. hayırlısıyla kucaklarınıza alında biran önce inş.:)))))))))

serenciğim buaralar kimseciklerde yok buralarda toplasan 4 5 kişi filan biz çokta yerimizi yeni mayıs annelerine bıraktık anlayacağın:))) umarım yardımcı olurlar. eğer olmazsa doğum yapanların bölümüne topik açarsın sen yinede takip et.ok rabbim bir avazda kurtarsın sizi. hayırlısıyla kucaklarınıza alında biran önce inş.:)))))))))

:))))) amiiinnn cumlemızı cok saol cnm ben en iisi topic acım tekrardan saola.s.:1hug:

Yasemincim takma kafana :)) Ben kolay yolunu buldum msn konuşmalarında geçmiş konuşmaları görüntüle sekmesine tıkladım bu bilgisayardan konuştuğu herşeyi görebilirim :)) İşyerindede zaten msn kullanmıyorlar..Facebook'a gelince onunda şifresi var bende sıkıldıkça açıp bakıyorum..Benim eşiminde eskilerden tanıdığı bi hatun varmış..Türbanlı biri..Platonik takılırmış bizimkisi ona..Neyse onu ekledi işte ama benden saklamıyo..Gizli gizli yapsa bozulurdum..Bence sende hemen kavga etmek yerine konuşmaların gidişatını takip et..Yada çok sıkıldıysan kocanın ağzından kadına mesaj atıp sil listesinden.."eşim izin vermediğinden seni silmek zorundayım" yaz..Onun silindiğini eşin anlasa bile eklediğini söyleyemeyeceğinden sorun çıkmaz Kötü Kazen Hemde senin durumdan haberdar olduğunu anlar. Bu erkekler bi tuhaf belli bir yaştan sonra evdeki hatunu bırakıp dışardaki kadınlara takıyolar kafayı..Benim eşimde bana bir olay anlatmıştı vakti zamanında bir kız varmış işyerinde kıza bir konuda yardımcı olmak istemişte kız daha sonra bunun kendine asıldığını düşünüp mesafe koymuş falan..Neyse bizim oğluşu görmeye gelecekler arasında bu kızında ismi geçti..Bende sordum bu nasıl senin yakın arkadaşın olur hani bana böyle böyle anlatmıştın dedim..Bozuldu, yanlış anlatmışım öyle değildi falan dedi..Neyse bebek ziyaretinde bu hatunla eşim fingir fingir geldiler eve bende hiç oralı olmadım çok rahat davrandım..Kız evi eşyaları vs iyice inceledi beni inceledi..Sonra eşime "eşin çok şirin" demiş..Anlıycan kıskançlık triplerine girmeyince kazanan taraf oluyorsun..Boşver bu saatten sonra eşin duygusal tatmin yaşamaya çalışıyodur..Çok canını sıkarsa söyle lafını otursun yerinde..

merhaba kızlar:asigim:

arasıra girip yazdıklarınızı takip ediyorum. ama vaktimin çoğunu oğluşumla geçiriyorum. zaten bi hayli yoğun geçiyo:))

sokağımızda altyapı çalışması var. içine ettiler her yerin. dozerler, iş makinaları.. gürültü..toz toprak camlar, cam kenarları, evin içi.. cam açamıyorum walla. bu halimle bide ev temizlemekten bi hal oldum. belediyeden adam getirticem ceza olarak, 2,5 aylık bebekli kadın bu kadar temizlik mi yapsın bebişine mi baksın canım..??

sizlerin bebişlerin uyku düzeni nasıl? daha doğrusu var mı? walla benimki bi öğlen, bi de akşama doğru uyuyo o da tilki uykusu gibi:))
yani hep uyanık, böyle olunca bende mecburen hep onunla ilgileniyorum.
seslere çok duyarlı. ama yine de tv. müzik falan açıp, gündüz gürültülü ortamda uyutuyorum.. gece gündüz farkı muhabbetti...

kızlar şu rota aşısı çok mu gerekli? pahalı diyolar bide. yaptıran arkadaşlar, kaça yaptırdınız? ya, önceden yokmuş böyle şeyler?? taş gibi çocuklar.. bi bilgi verirseniz..
bende ana sağlığına götürüyorum. karma ve verem aşıları yapıldı.
eylülde 2.doz yapılacak.

birde başka bir forumda sekertas yazmış fıtıkla ilgili. kızlar bize de ana sağlığındaki dr. fıtık olabilir dedi. çocuk cerrahiye götürün onlar karar verir dedi. özel doktorumuz bile bir kez olsun bezini açıp bakmamıştı. sinir oldum. bir daha da götürmedim o kadına..
eşim korkma bişey olmayacak oğluşumuza diyor ama ben korkuyorum. ya ameliyat denirse, el kadar yavrum nasıl ameliyat olur??
testisleri inme muhabbeti var ya, işte o tamammış. ama sol kasığına doğru bi şişlik var. umarım müdahele gerektiricek bişey değildir. eşimde zaten yaptırmayız diyor. kayınpederim bile kaç yaşında adam, birkaç sene önce oldu.
bakalım götürücez çapa ya da cerrahpaşaya. oralar iyi bence.. tavsiye edebilieceğiniz yer varsa değerlendiririm..

ebrucuğum o dağılmış vaziyette dışarı çıkmayı sorma.. bu sene hiç terlemediğim kadar terliyorum:))) saçlarımı açık bırakıp salınmak ne mümkün!! hep tepede toplu:)) walla ben kendime büyükçe bir almıştım bugünlere.. ona alt değiştirme takımları ile bir yedek badi alıp çıkıyorum. öööyyle bavul gibi çocuk çantası ile dolaşanlara sinir olurdum oldum olası:)) ben öyle yapmayacağım demiştim ve yapmıyorum. eşimde memnun:)) millete diyor eşim pratik..çantasını takıyor çıkıyoruz:))

kızlar birde sağ göğsümde pazar sabahı bi şişlik ve hafif ağrı hissettim. solu da yokladım onda yok. iyice elle kontrol edince yan kol altına doğru da sanki beze gibi şeyler hissettim.?? çok endişeleniyorum doğrusu. ya kötüsünü düşünmek istemiyorum ama en kısa sürede gidicem bi doktora ve netten araştırıcam şimdi.. süt verdiğimiz için de belki olabilir ama içim rahatlasın. neyin nesi bu ya?? oğluşu götürünce bende bi muayene olurum.

bayadır yazmayınca konular birikmişcoksekeriremsu umarım sıkmamışımdır. ama napiyimcoksekeriremsu

son bişey daha, doğumdan sonra ilk kez 3 hafta önce ilişkiye girdik. süt muhabbetine göğüslerime ellemesinden endişelendim ve rahatsız oldum. söyledim..:a015: çok mecburi gibi bi ilişki oldu sanki.. sırf onun tatmin olması için.. e o kadar aradan sonra.. bi nevi fedakarlık yaptım gibi.. yani ben zevkten çok kaygılı! ve acılı! ydım:))) neyse, geçen gece yine istedi eşim ama ben istemedim. bütün gün çocukla uğraş yorgun argın, gece de.. hem kızlar emzirirken o şekil olmanın günah olduğundan bahsetmiştiniz sanırım?? doğru mu?? eşime galiba böyleymiş dedim, gece vakti kalkıp duş alamam.. a tamam o zaman dedi.. regl konusuna gelince ben henüz olmadım. bir kaçınız olmuş okudum. acaba ne zaman olucam? bir de endişem, hani regl de olmuyoruz, bide el kadar bebişlerimiz var bunun üstüne bi de yine hamile kalırsak anlamadan...yasakkelime allah muhafaza... zaten o bir kerelik ilişkiden bile endişeliyim, dışarı çıkar çıkmaz 2-3 test alcam eczaneden:1shok:

ana sağlığında korunma yöntemleri hakkında bilgi edindim. aylık ve 3 aylık iğneler varmış.. ama ben vücuduma kesin bir hormonel tepkisi olacağını düşünüyorum, istemiyorum. implant istiyordum, o da orada yapılmıyor özel olduğu için. 450-500 civarı hastanelerde yaptırabilirsin dediler.. bakalım, ya o yöntem, yada eşime iş düşecek..
sizler nasıl korunuyorsunuz kızlar..

walla çok yazdım ama sizlerle paylaştım rahatladım:teytey: yorumlarınızı bekliyorum..
hepinize sevgiler..a.s.

Yasemincim takma kafana :)) Ben kolay yolunu buldum msn konuşmalarında geçmiş konuşmaları görüntüle sekmesine tıkladım bu bilgisayardan konuştuğu herşeyi görebilirim :)) İşyerindede zaten msn kullanmıyorlar..Facebook'a gelince onunda şifresi var bende sıkıldıkça açıp bakıyorum..Benim eşiminde eskilerden tanıdığı bi hatun varmış..Türbanlı biri..Platonik takılırmış bizimkisi ona..Neyse onu ekledi işte ama benden saklamıyo..Gizli gizli yapsa bozulurdum..Bence sende hemen kavga etmek yerine konuşmaların gidişatını takip et..Yada çok sıkıldıysan kocanın ağzından kadına mesaj atıp sil listesinden.."eşim izin vermediğinden seni silmek zorundayım" yaz..Onun silindiğini eşin anlasa bile eklediğini söyleyemeyeceğinden sorun çıkmaz Kötü Kazen Hemde senin durumdan haberdar olduğunu anlar. Bu erkekler bi tuhaf belli bir yaştan sonra evdeki hatunu bırakıp dışardaki kadınlara takıyolar kafayı..Benim eşimde bana bir olay anlatmıştı vakti zamanında bir kız varmış işyerinde kıza bir konuda yardımcı olmak istemişte kız daha sonra bunun kendine asıldığını düşünüp mesafe koymuş falan..Neyse bizim oğluşu görmeye gelecekler arasında bu kızında ismi geçti..Bende sordum bu nasıl senin yakın arkadaşın olur hani bana böyle böyle anlatmıştın dedim..Bozuldu, yanlış anlatmışım öyle değildi falan dedi..Neyse bebek ziyaretinde bu hatunla eşim fingir fingir geldiler eve bende hiç oralı olmadım çok rahat davrandım..Kız evi eşyaları vs iyice inceledi beni inceledi..Sonra eşime "eşin çok şirin" demiş..Anlıycan kıskançlık triplerine girmeyince kazanan taraf oluyorsun..Boşver bu saatten sonra eşin duygusal tatmin yaşamaya çalışıyodur..Çok canını sıkarsa söyle lafını otursun yerinde..

ebrucum bu kızda türbanlı işte benimkide türbanlı kızlardan hoşlanıyordu benimle çıkmadan önce bi kızdan hoşlandığını biliyodum bu kız o kız değildi ama.yok ebrucum duygusal tatmin felan değil dün açık açık anlattı çocuklarımın üstüne yemin ederim diyerek başladı konuşmaya facebokk üye olunca kız bulmuş onu o da evli 1 oğlu var msnyi o eklemiş sonra çevrim dışıyken işle ilgili birşey sormuş eşimde yine çevrimdışıyken msnde cevap yazmış o kafar dedi yemin etti.ben çok kızadım ama fazla kavga edemedim kayınvalide var diye ee sen biliyodun ben o kıza sinir oluyodum konuşmayabilirdin dedim neyse baya bi söyledim sesini çıkarmadı suçlu çünkü haaa bilgisayarı açtım gözünün önünde msn sildim kızı hemde engelledim facebokktan da sildim bakıcam ara sıra görürsem yine onu fena olur dedimKötü Kazen şifrelerini değiştirirsin artık dedim yoo ne değiştircem benim korkum yok dedi CADIARZUneyse ev için alışverişe gitmemiz lazımdı gittik geldik gecede erkenden yattım ama bi uyandım mide ağrısıyla strestn mideme kramp girdi 2 saat bekledim kalktı bana şerbet yaptı verdi:1ninca:öğlende aradı nasıl oldun diye pek yüz vermedim sürünsün biraz ya insan kötü oluyor beklemediği bi davranışı eşinden görünce.
ayperincim cep tel felan hep elimde mesajlarına bakarım luzumsuzları silerim vs.güvenim var eşimöe olamasa evlilik yürümez zaten.dediğim gibi biraz süründrücem kalbimi çok kırdı zaten.bugün alışverişe gidicem üstüme giycek bişeyim yok hiç bişey olmuyo 1 kaprim dışında eğitime gidicem onun için mecbur giysi almam lazım biraz masraf yapayım onajeyyar

kardelencim evet kendileri yaparlar bize gelince ooooooooooo:bbo::bbo: ben yapsam aynı şeyi dedim hemen kötü oldu bozuldu:kızgın: oh iyi yaptım .msn geçmişinde bişey yok baktım..:1closedeyes:

merhaba kızlar:asigim:

arasıra girip yazdıklarınızı takip ediyorum. ama vaktimin çoğunu oğluşumla geçiriyorum. zaten bi hayli yoğun geçiyo:))

sokağımızda altyapı çalışması var. içine ettiler her yerin. dozerler, iş makinaları.. gürültü..toz toprak camlar, cam kenarları, evin içi.. cam açamıyorum walla. bu halimle bide ev temizlemekten bi hal oldum. belediyeden adam getirticem ceza olarak, 2,5 aylık bebekli kadın bu kadar temizlik mi yapsın bebişine mi baksın canım..??

sizlerin bebişlerin uyku düzeni nasıl? daha doğrusu var mı? walla benimki bi öğlen, bi de akşama doğru uyuyo o da tilki uykusu gibi:))
yani hep uyanık, böyle olunca bende mecburen hep onunla ilgileniyorum.
seslere çok duyarlı. ama yine de tv. müzik falan açıp, gündüz gürültülü ortamda uyutuyorum.. gece gündüz farkı muhabbetti...

kızlar şu rota aşısı çok mu gerekli? pahalı diyolar bide. yaptıran arkadaşlar, kaça yaptırdınız? ya, önceden yokmuş böyle şeyler?? taş gibi çocuklar.. bi bilgi verirseniz..
bende ana sağlığına götürüyorum. karma ve verem aşıları yapıldı.
eylülde 2.doz yapılacak.

birde başka bir forumda sekertas yazmış fıtıkla ilgili. kızlar bize de ana sağlığındaki dr. fıtık olabilir dedi. çocuk cerrahiye götürün onlar karar verir dedi. özel doktorumuz bile bir kez olsun bezini açıp bakmamıştı. sinir oldum. bir daha da götürmedim o kadına..
eşim korkma bişey olmayacak oğluşumuza diyor ama ben korkuyorum. ya ameliyat denirse, el kadar yavrum nasıl ameliyat olur??
testisleri inme muhabbeti var ya, işte o tamammış. ama sol kasığına doğru bi şişlik var. umarım müdahele gerektiricek bişey değildir. eşimde zaten yaptırmayız diyor. kayınpederim bile kaç yaşında adam, birkaç sene önce oldu.
bakalım götürücez çapa ya da cerrahpaşaya. oralar iyi bence.. tavsiye edebilieceğiniz yer varsa değerlendiririm..

ebrucuğum o dağılmış vaziyette dışarı çıkmayı sorma.. bu sene hiç terlemediğim kadar terliyorum:))) saçlarımı açık bırakıp salınmak ne mümkün!! hep tepede toplu:)) walla ben kendime büyükçe bir almıştım bugünlere.. ona alt değiştirme takımları ile bir yedek badi alıp çıkıyorum. öööyyle bavul gibi çocuk çantası ile dolaşanlara sinir olurdum oldum olası:)) ben öyle yapmayacağım demiştim ve yapmıyorum. eşimde memnun:)) millete diyor eşim pratik..çantasını takıyor çıkıyoruz:))

kızlar birde sağ göğsümde pazar sabahı bi şişlik ve hafif ağrı hissettim. solu da yokladım onda yok. iyice elle kontrol edince yan kol altına doğru da sanki beze gibi şeyler hissettim.?? çok endişeleniyorum doğrusu. ya kötüsünü düşünmek istemiyorum ama en kısa sürede gidicem bi doktora ve netten araştırıcam şimdi.. süt verdiğimiz için de belki olabilir ama içim rahatlasın. neyin nesi bu ya?? oğluşu götürünce bende bi muayene olurum.

bayadır yazmayınca konular birikmişcoksekeriremsu umarım sıkmamışımdır. ama napiyimcoksekeriremsu

son bişey daha, doğumdan sonra ilk kez 3 hafta önce ilişkiye girdik. süt muhabbetine göğüslerime ellemesinden endişelendim ve rahatsız oldum. söyledim..:a015: çok mecburi gibi bi ilişki oldu sanki.. sırf onun tatmin olması için.. e o kadar aradan sonra.. bi nevi fedakarlık yaptım gibi.. yani ben zevkten çok kaygılı! ve acılı! ydım:))) neyse, geçen gece yine istedi eşim ama ben istemedim. bütün gün çocukla uğraş yorgun argın, gece de.. hem kızlar emzirirken o şekil olmanın günah olduğundan bahsetmiştiniz sanırım?? doğru mu?? eşime galiba böyleymiş dedim, gece vakti kalkıp duş alamam.. a tamam o zaman dedi.. regl konusuna gelince ben henüz olmadım. bir kaçınız olmuş okudum. acaba ne zaman olucam? bir de endişem, hani regl de olmuyoruz, bide el kadar bebişlerimiz var bunun üstüne bi de yine hamile kalırsak anlamadan...yasakkelime allah muhafaza... zaten o bir kerelik ilişkiden bile endişeliyim, dışarı çıkar çıkmaz 2-3 test alcam eczaneden:1shok:

ana sağlığında korunma yöntemleri hakkında bilgi edindim. aylık ve 3 aylık iğneler varmış.. ama ben vücuduma kesin bir hormonel tepkisi olacağını düşünüyorum, istemiyorum. implant istiyordum, o da orada yapılmıyor özel olduğu için. 450-500 civarı hastanelerde yaptırabilirsin dediler.. bakalım, ya o yöntem, yada eşime iş düşecek..
sizler nasıl korunuyorsunuz kızlar..

walla çok yazdım ama sizlerle paylaştım rahatladım:teytey: yorumlarınızı bekliyorum..
hepinize sevgiler..a.s.

happycim rotavirüs aşısı gerekli bebeklerde en çok ishal yapan virüsmüş rotavirüs ben 124 ytl aldım ağızdan damlatıyorlar 2 doz 2.side eylülde ama sen ilk dozu kaçırmışoın yani karma aşıyla beraber aynı gün yapılcaktı rotavirüste dr bir görüş istersen ben sağlık ocağında yaptıdım aşısında kontrolünüde gayet memnunum.
göğsün içide süt bezi olabilir çok büyük ihtimalle eğer ağrı yoksa tabiki

iğnelerle ben adet olamadım baya bi rahatsızlık veriyor yani göğüsler şişiyor adet öncesi gibi oluyorsun ama adet olmuyorsun baya bi sürekafamçokkarıştı bence ki taraflı koruınmak lazım eşler bazen korunmuyorlar çünkü kol altı implantını bi araştır bende onu düşünyorum bakalım...
umarım bebeğinde bi sorun çıkmaz ama fıtıksa dr bekleyin demez sanırım sonuçta o fıtığın büyüme riski var hayırlısı ols<ALLAH yardımcınız olsuna.s.

ebrucum selam canım biraz daha ayrıntılı yazarmısın eski konuşmaları nasıl bulabilirim birde ben kontrol edim bakim benimki neler karıştırıyo bebekten giremiyorum kk ya fazla büyük oğlum akşama kadar kalkmıyo bilgisayar başından ancak bu saatte giriyorum bende görüşürüz kızlar inşallah bebişler iyidirŞeniz

heppy cim hoş geldin arasıra yazın ya çok ıssız kaldı buralar herkez nereye kaybolduysa.

benim bebişin uyku düzeni gayet iyi gece deliksiz sabaha kadar gündüzleri ara ara uyuyoruz devamlı emiyoruz.
rota aşısını ben özelde yaptırdım. diğerlerini sağlık ocağında 120-130 arası bişey olması gerek eşim verdi parayı sormadımda sonradan. devletin yaptığı aşılar hariç diğer aşıları sağlık ocağındakiler pek tavsiye etmiyor ticari amaçlı olduğunu söyliyerek. bende doğum yapanlar bölümüne topik açmıştım aşı yaptıranlardan bilgi alma amaçlı özelleri yaptırmayana rastlamadım sonradan keşke dememek için genelde hepsi yaptırmış bende o sebten yaptırmaya karar verdim. bende düşündüm çok bağışıklık sistemi alışsın savaşmaya mikroplarla ama broşürlerde filanda okuyorum bazı mikroplardan birkaç saniyede bir çocuklar ölüyor filan yazıyordu insan ister istemez etkileniyor keşke demeyeyim diye sağlığı yerinde olsun diye.

göğüsünde büyük ihtimal süt bezesidir o normaldir şuan öyle olması swütün çoksa benimde geceleri sabaha kadar taş gibi oluyor. oğluş uyanınca hemen emziriyorum ikisinide rahatlıyorum.

ilişki sonrası süt konusundada günahtan ziyade mecbur kalmadığın sürece vermemen daha hayırlı. pek iyi değil eğer imkanın varda yıkanabiliyorsan. günah yada haram diye bir açıklaması yokta ahlağı bozuk olur derler genelde.

bendede bi tuhaflık var kızlar o konuda ben hamileliğim boyunca hiç bişey olmadı bana halada bişey olmuyor hamileyken korkudan oluyordu desem hadi neyse şimdide hormonlarmı düzelmedi acaba bu konuda biraz utandırıyor beni ama kız kızayız burda kime desemki yaşayan varmı benim gibi:eek: drada onun için gidemem şimdilik kadınlığımı kaybettim herhaltatlicadiarzu

ebrucum bu kızda türbanlı işte benimkide türbanlı kızlardan hoşlanıyordu benimle çıkmadan önce bi kızdan hoşlandığını biliyodum bu kız o kız değildi ama.yok ebrucum duygusal tatmin felan değil dün açık açık anlattı çocuklarımın üstüne yemin ederim diyerek başladı konuşmaya facebokk üye olunca kız bulmuş onu o da evli 1 oğlu var msnyi o eklemiş sonra çevrim dışıyken işle ilgili birşey sormuş eşimde yine çevrimdışıyken msnde cevap yazmış o kafar dedi yemin etti.ben çok kızadım ama fazla kavga edemedim kayınvalide var diye ee sen biliyodun ben o kıza sinir oluyodum konuşmayabilirdin dedim neyse baya bi söyledim sesini çıkarmadı suçlu çünkü haaa bilgisayarı açtım gözünün önünde msn sildim kızı hemde engelledim facebokktan da sildim bakıcam ara sıra görürsem yine onu fena olur dedimKötü Kazen şifrelerini değiştirirsin artık dedim yoo ne değiştircem benim korkum yok dedi CADIARZUneyse ev için alışverişe gitmemiz lazımdı gittik geldik gecede erkenden yattım ama bi uyandım mide ağrısıyla strestn mideme kramp girdi 2 saat bekledim kalktı bana şerbet yaptı verdi:1ninca:öğlende aradı nasıl oldun diye pek yüz vermedim sürünsün biraz ya insan kötü oluyor beklemediği bi davranışı eşinden görünce.
ayperincim cep tel felan hep elimde mesajlarına bakarım luzumsuzları silerim vs.güvenim var eşimöe olamasa evlilik yürümez zaten.dediğim gibi biraz süründrücem kalbimi çok kırdı zaten.bugün alışverişe gidicem üstüme giycek bişeyim yok hiç bişey olmuyo 1 kaprim dışında eğitime gidicem onun için mecbur giysi almam lazım biraz masraf yapayım onajeyyar

kardelencim evet kendileri yaparlar bize gelince ooooooooooo:bbo::bbo: ben yapsam aynı şeyi dedim hemen kötü oldu bozuldu:kızgın: oh iyi yaptım .msn geçmişinde bişey yok baktım..:1closedeyes:

iyiya çok şükür bişey yokmuş ben acayip sinirlendim sabah okuyunca kendimi yerine koyarak paraçalardım senin yerinde olsam boşanma sebebim olur dicektim ama tuttum kendimi ortamı kızgınlaştırmayayım diye vardır bi sebebi diye. yok kardeşim insan evlenince bilicek yerini iki taraf içinde. ben evlenince eski mahalleden selamlaştığım komşu çoçuklarına bile selam kestim hoşuna gitmez eşimlearamız bozulur diye. oda aynen öyle daha dikkat ederiz. kadında bi garip ne işivar evlenmiş barklanmış eski erkek arkadaşını bulmuşta konuşuyor bulmada konuşmada ne gerek var demi. iyi yapıyorsun sürtülsün burnu biraz ama gerçe bi suçuda yokmuş fazlada uzatmada fazla naz aşık usandırmasın sonracoksekeriremsu

ebrucum selam canım biraz daha ayrıntılı yazarmısın eski konuşmaları nasıl bulabilirim birde ben kontrol edim bakim benimki neler karıştırıyo bebekten giremiyorum kk ya fazla büyük oğlum akşama kadar kalkmıyo bilgisayar başından ancak bu saatte giriyorum bende görüşürüz kızlar inşallah bebişler iyidirŞeniz

yarenciğim msn plus programı yüklüyse msnde msn penceresinin sol üst köşesinde plus yazan yerde günlük görüntüleyici var ordan aylara göre sıralanmış. başkasınınki farklı yerdeyse bilemem. anaaaaam baskınmı yapıyoruz bende bazen bakıyorum bulamıyorum bişey hem benimki yazışmayı hiç sevmiyor o arıcak tel konuşucak anca yazışsa bil kanıt bırakmaz yok eder herşeyi benim uyanık olduğumu bilir. yapmaz ama başına bişey gelir gelir bana anlatır övünerek bak şu şu senin yerinde ben olsaydım giderdim diyor diye bide. pis herifler kocamı yoldan çıkarmaya çalışıyorlar bide:eek:klava::eek:klava::eek:klava:

Yarencim

Windows Live Mesenger - Araçlar - Seçenekler - İletiler - Görüşme geçmişini otomatik olarak sakla ..

Yalnız bu sadece sizin bilgisayarınızda yapılan görüşmeleri kaydeder

Onun konuşmalarını görüntülemek için şifresiyle eşinin msn'ini aç Dosya-İleti geçmişini görüntüle sekmesine tıkla..

Hepsi bu :))

Kardelencim erkeklere inanma,

Hep güven sağlamak için "bak ben yapmıyorum, bak ne fırsatlarım var ama hala seninleyim" imajı çizmeye çalışırlar..Halbuki gerçekten fırsatını bulsa hiçbiri kaçırmaz..Yani benim eşim güya muhafazakar bir ailenin evladı onun bile ağzını aradığımda bazen kızlara baktığını söylüyor..Ama evde perdeleri açtırmaz..Kimse beni görmesin diye..Sokağa çıkarken kıyafetime karışır..Niye çünkü erkekler birbirlerinin içini biliyo..Nasıl bir hisle kadınlara bakıldığını biliyo..Kendileri de bakıyolar ya..Şahsen ben hiçbir zaman güvenemem eşime..Sonuçta erkek işte..Onların nefislerine uymaları an meselesi..Bi erkek bi kadını reddediyosa mutlaka tipini beğenmemiştirde ondan :)))

Kardelencim erkeklere inanma,

Hep güven sağlamak için "bak ben yapmıyorum, bak ne fırsatlarım var ama hala seninleyim" imajı çizmeye çalışırlar..Halbuki gerçekten fırsatını bulsa hiçbiri kaçırmaz..Yani benim eşim güya muhafazakar bir ailenin evladı onun bile ağzını aradığımda bazen kızlara baktığını söylüyor..Ama evde perdeleri açtırmaz..Kimse beni görmesin diye..Sokağa çıkarken kıyafetime karışır..Niye çünkü erkekler birbirlerinin içini biliyo..Nasıl bir hisle kadınlara bakıldığını biliyo..Kendileri de bakıyolar ya..Şahsen ben hiçbir zaman güvenemem eşime..Sonuçta erkek işte..Onların nefislerine uymaları an meselesi..Bi erkek bi kadını reddediyosa mutlaka tipini beğenmemiştirde ondan :)))

ebrucuğum biz eşimle komşu çocuklarıyız. ve beraber büyüdük binevi ben 15 o 17 yaşta başladık çıkmaya bunun arkadaşlık devreside var öncesinde.(şimdi ben 23 o 25) hem aynı mahallede olduğumuz için arkadaş çevremizde aynı olduğu için olucak şeylerden habersiz olmamız mümkün değildi. bana teklif edipte kavga edenler. ona teklif edipte karşılık alamayıp beni sevdiği için bana tip tip bakıp gıcık olan bi çok kız vardı. hepsinide ben bilirim oda benbimkileri. bizim hergünümüz beraber geçerdi. onun su dükkanları var aynı mahallede benimde abimin mağazası ve hergün yanımdaydı. birtek askerlikte ayrıldık anlıyacağın. gerçekten adım gibi eminim buzamana kadar kimseye yangözle bakmadı yanında arkadaşları bile kimseye bakamazdı. nefsine çok sahip bir insan. hem allahtan korkusu var hemde saygısı. geçenlerde yine bir olay gelmiş başına. bir kadın eşya taşırmısınız diye rica etmiş elemanlarına buna 2 çekyat sadece. yardım amaçlı kabul etmiş yanında çoçuklu kadın diye. 40 ytl anlaşmışlar elemana vermek için kadın sonrada param yok diye filan 20 vermiş sonra onun bahanesiyle yok ben vericem içime oturdu moturdu diye gelmeye başlamış dükkana. oda tamam abla gerek yok diye ben verdim elamana diyerek göndermiş. sonrasındada beni şuraya götürsene demiş demiş ben götüremem elamana deyin o götürsün. yok ben seni istiyorum tanışalım deyince tepesi atmış bağırmış çağırmış kadına evli barklısın yanındada çocuğun var utanmıyormusun kocana söylicem seni diye. yanındakilerde ağzı açık sular akarak keşke bana deseydi havasındalari evlisi bekarı herkez hocasından tut ben olsaydım giderdin demiş. akşamı bana anlattı yemin ediyor anlasaydım gitmezdim diyor bile yardıma. çok midesi bulanmış bi titreme gelmis sinirden ona. ya gerçekten çok korkar öyle bişeyden hem Allahtan korkar hemde bana yapamaz benim çoçuğum var sen varsın nasıl bakarım yüzünüze der. ama tabi gerisini Allah bilir tabi yinede güvenmiyorum. bazen kavga ettiğimizde ima ediyor sen ne zannediyorsun sen bunun bunun kocası neler yapıyor ben yapmıyorum beğenmiyorsun beni diye. bana kızgın bi anında boşluğa düşer yapar diye ama aslada affetmem onu. farkındaydım bi kaç gün içinde hep sorguya çekti kendini aklındaydı başına gelen bişey demedi.ogün anlatırken benm için çok büyük bi imtihan bu benim yerimde şu durumda kim olsa giderdi deyip durdu. neyse işte belli etmedim ona dinledim o gün ama içten içe sinir oldum dedim bidaha gelirse haber ver bana çünki yolucam o karıyı. ne insanlar varya. evdeki yetmiyormu acaba. allaah islah etsin böyle insanları kimseyide düşürmesin oduruma.

Son düzenleme:
merhabalar. ben aranıza yeni katıldım arkadaşlar 20 mayısta bir kızım oldu. inşallah sizin bebeklerinizde sağ salim doğmuştur.

X