2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

ayrıca mercancım gülmeme geçince kızlareını sormak aklıma geldi nasıllar şimdi iyi oomuşlardır umarım evde olnmak her zaman güzeldir iyi kavuştun yavruna kocana sende

elifcim nasılsın? son okuduğumda düğünlere katılıyordun ve kilolarından şikayetçiydin..nasıl geçti tatilin? inşallah güzel anılarla ve rahatlamış olarak dönmüşsündür evine..ne olursa olsun insanın evi gibisi yok..başka bir evde yaşamak ilişik yaşamak gibi birşey..rahat olamıyor insan..neyse ki gözün aydın eşine ve evine sağ salim kavuşmuşsun..yolculuk stresli ve zor..hele kayra gibi minicik bir kızın varsa...:)) kızlar şu an ne durumdalar..? inşallah herşey yolundadır canım..
kocalar koca bir bebek..ilgi bekliyorlar....sana naz yapmayı özlemiş sanırım eşin..idare et elifcim..

gizemcim nasıl geçiyor ardayla günlerin..kilo olayını hallettin mi? çok almamıştın zaten..ne durumdasın merak ediyorum..hepinizi çok özledim şaka maka ::))

gizemcim eğitime katılcam görümcemi tava getirdim erzuruma 1 hafta geç gidecek o bakacak merte ve mahmuda sütümü sağıcam yetmezse mamada vericek görümcem iyi bakar gözüm arkada kalmaz diye düşünüyorum...

ridacım sende hoşgeldin nerelerdeydin oğlunada maşşallah çok tatlı...evet eşim masum ama kadınlarda var yaaaa senin yazını okyunca öyle çok sinrilendim ki ne demek adamın boynuna sarılmakÇok üzgünüm çoook saçmalık yani evli barklı kadın..

kardelencim benim eşimde senin eşinle baya bi benzer ALLAH tan korkar başını kaldırıp kimseye bakmaz ama yelloz karılarda var:kızgın:

ebrucum kalça usg ben doğumda hastaneden çıkmadan yaptırmıştım her bebeğin mutlaka kontrol edilmesi gerekiyor özellikle kız bebeklerde daha çok oluyor kalça çıkıklığı.kayınvalidenle barıştınmı nasıl geçti ziyeret çok kalmadık demişin ama...klima bebeklere çok zararlı dün antarese gittik acayip serindi mertim üstünü örttüm battaniyeyle kapri ve kısa kollu tişört giydirmiştim çok tatlıydı teyzelericoksekeriremsu

mercancım evine sağ salim kavuşmana sevindim.eşin kendiside uyumuş bide san bahane buluyor kaç saatlik yoldan gelmişin gelince uyandırsaymış demi ama..benimkide öyle pek küser darılır bu gece faslı olmazsa :1closedeyes: canını sıkma sen sürt burnunu benim yaptığım gibişutarafagitti

dün gece yine uyandım midem ağrıyo sandım ama istifrar ettim eşime seslendim geldi elm ayağım tutmaddı ve bu gece boyunca 3-4 ke oldu şimdi biraz dha iyiyim gece taa öğlen yediklerim çıkmıştı midemden anlamadım kafamçokkarıştı hazmedememişim demekki ama ev yemeğiydi hepsi.halsizlik devam ediyor tansiyonum iyide nabzım gece 132ydi eşim korktu niye böyle diye bende anlamadım.eşim ev temizliğini yaptı süpürdü sildi sağolsun yarın bi toz alıcam inşallah düzelrim çocuklarımla ilgilenemiyorumbenneyaptımki

kardelencim, ebrucum kardeşimin düğünü vardı memlekete gittim..yeni döndüm hoşbulduk...
büyüdü tosun paşa..gülücükler agucuklar yapmaya başladı..dün ilk defa kafasını tutmaya çalışıyordu..eline saçlarımı bile doladı bir ara..
sanırım her saniye yeni aşamalar kaydediyorlar..ama fotodaki kadar dolgun değil yanakları..düğünde herkes ne kadar zayıf filan dedi hiç sormayın..asıl tosuncuk bendim...malesef..
şöyle bir göz gezdirdim yazdıklarınıza da nerden başlayacağımı nasıl yorum yapacağımı bilemedim..
yasemincim yerinde olsaydım ilk etapta ben de aynı tepkiyi gösterirdim inan..insan sevdiğini kimseyle paylaşmak istemiyor..benim de eşimin arkadaşının eşi var eşime çok yakın davranıyor ve bu yüzden eşimle çok tartıştım..tabi eşimin bu konuda bir suçu olmadığını biliyorum ancak elimde değil..
eşim askerden geldiğinde msn sini açtı..baktım canan hanım hemen slm verdi...beni aradığını ve benim telefona cevap vermediğimi şikayet ediyor..hemen engelledim..evime geldiğinde de hemen eşimin boynuna sarıldı..hem de eşinin yanında..eşim de istemiyor ve rahatsız oluyor ama diyemiyor hissettim..kadını mutfakta kenara çektim..rahatsızlığımı dile getirdim..eşimin ve benim hayat biçimimizi değiştirdiğimizden bahsettim..yani ben nasıl ki senin eşine uzaktan bir tebessümle hoşgeldin diyorsam sen de eşime mesafeli yaklaşacaksın dedim..geçenlerde bebişi görmeye geldiler baktım mesafeli ve benden çok çekiniyor..aralarında abi kardeş ilişkisi olduğunu ve art niyet beslenmediğini söylüyor. biraz beni gerici gibi gördü ama olsunyerimseniben
ridacığım hayırlı olsun gelininiz.

ben senin yerinde olsam parçalardım o karıyı negüzel usul usul konuşmuşsun. ya bazı insanlar ne kadar rahat be hem kendi kocasının yanında hem senin yanında kocasınada böyle durumda ne demek lazım bilmem. eşim şu ''varmışın yokmusuna'' kayıt oldu biara. şimdi düşünüyoruz çarırlarsa neyaparız diye. bigün izlerken bakıyoruz kutu açan birbirinin üstüne atlıyor. eşim dedi banada gelip ya böyle sarılırsalar. gelir yolarım hepinizi senide göndermem dedim:eek:klava: bana saçma geliyor evli barklı adamlar karıları yanlarında hurrraaaaa kutu açıyor masanın üstüne çıkıp kızları öpüyorlardı iyi kutu açtı diyeŞeniz:roflol:

mercancığım sende hoş geldin evine. evet sanki senin suçunmu hem kaldırmamış kendide uyumuş hemde bide surat yapmış. bende çok yaşıyorum hayel kırıklıklarını biyerden geliriz beklerim güzel davranıcak herşey güzel olucak ama onun gözüvde %100 ben suçluluk payıyla kavga ederiz hüsranla biter o gecenin sonu. önceden ağla ağla bi hal olurdum ama şimdi oğluma sarılıp yatıyorum kalbmin ruhumun ilacıda oğluşum olducoksekeriremsu

yaseminciğim geçmiş olsun üşüttünmü acaba niye böyle olduki? yemekleri çok klarıştırdın ondanmıki?

gizemcim eğitime katılcam görümcemi tava getirdim erzuruma 1 hafta geç gidecek o bakacak merte ve mahmuda sütümü sağıcam yetmezse mamada vericek görümcem iyi bakar gözüm arkada kalmaz diye düşünüyorum...

ridacım sende hoşgeldin nerelerdeydin oğlunada maşşallah çok tatlı...evet eşim masum ama kadınlarda var yaaaa senin yazını okyunca öyle çok sinrilendim ki ne demek adamın boynuna sarılmakÇok üzgünüm çoook saçmalık yani evli barklı kadın..

dün gece yine uyandım midem ağrıyo sandım ama istifrar ettim eşime seslendim geldi elm ayağım tutmaddı ve bu gece boyunca 3-4 ke oldu şimdi biraz dha iyiyim gece taa öğlen yediklerim çıkmıştı midemden anlamadım kafamçokkarıştı hazmedememişim demekki ama ev yemeğiydi hepsi.halsizlik devam ediyor tansiyonum iyide nabzım gece 132ydi eşim korktu niye böyle diye bende anlamadım.eşim ev temizliğini yaptı süpürdü sildi sağolsun yarın bi toz alıcam inşallah düzelrim çocuklarımla ilgilenemiyorumbenneyaptımki

hoşbulduk yasemincim...büyüyor afacanlar..eminim senin oğluşun da çok tatlıdır..Allah bağışlasın Mert'ini..eminim çok sevimli olmuştur...
Bu arada sana da geçmiş olsun mideni üşütmüş olabilirsin canım..klimalar da insanı çarpıyor..dikkat etmek lazım..
ben de bazen gecenin bi vakti uyanıyorum..midemdeki zehir çıkınca rahatlıyorum..yoksa berbat bişey..insanın ağzı bir tuhaf oluyor..
şuan iyisin inşallah..Allah bebişlerinin başından eksik etmesin seni...RABBİM sağlık versin..

işe başladın mı canım? ben bilmiyorum ne eğitimine gidiyorsun? kaç gün kalacaksın?
sırnaşık şey ne kadar meraklıyım değil mi? :dance:
bugün neşeliyim kızlar..
kardelencim teşekkür ederim yeni gelin geldi..birkaç gün önce de misafir ettim onları...
Allah beraberliklerini daim etsin..kardeşim çok mutlu...

gizemcim nasıl geçiyor ardayla günlerin..kilo olayını hallettin mi? çok almamıştın zaten..ne durumdasın merak ediyorum..hepinizi çok özledim şaka maka ::))

yerin belli oluyodu zaten ridacım ama iyi olmuş sana düğün dernek ayrıca allah mutlu etsin bi yastıkta kocatsın
ccanım napim ya evdeyim genelde eşim geldi annemlerdeyim hala ağustos sonuna kadarda burdayız günlerim aynı geçiyor ama annem babam çok yardımcı oluyolar bebek bakımında o konuda rahatım
ridacım kilom 60 idi bu gün baktım 59 olmuşum süt için çok yiyorum yoksa vermiştim zaten benim bünyem pek kilo tutumaz düşün evlendiğimde 43 kilo idimsırnaşık şey
o yüzden çok zayıf olduğumdan bu kilom bana çok geliyo ve rahatsı ediyor kendimi çok şişko hissediyom bide göbeğim çok büyük hala o yüzden hami,le gibi görünüyorum artık eve gidince sonbaharda korse almayı düşünüyom okula başlayacam bi haftalık o zaman takarım diyom
yaaa bide göbeğim sarktıııı hep çatlak doluuu bacak göbek kalçaaaaaa :çok üzgünüm:vücüt bin perişan toparlanırmı bilmiyom CADIARZU

yasemincim görümcen gözü gibi bakar eminimde sen süt olayını napcaN gögsün şişer şimdi emzirmiyon diye bide dikkat et süt sıtması olmayasın
geçmiş olsun bide ya zaten yaz hastalığıda hiç çekilmiyor daha beter oluyor inş iyileşirsin hemen çünkü iki tane bebeiş seni bekliyor
buarada eşini çok korkutmuşun bak temizklikte yapmış sana:)

:teytey:En verimsiz kk' lı; yani ben uzun zamandır görüşemediğim tüm arkadaşlarıma burdan sevgilerimi yolluyorum..
Hepinizle ayrı ayrı yazışmayı özledim;senağlama fakat çocuklarla o kadar yoğun bi koşturmacanın içindeyim ki bazen başımı kaşıycak vakit bulamadan kendimi akşam uyuyamadığım yatağımda sızmış olarak buluyorum...
Ne güzel hemen hepiniz avataarlarınızın yerine bebişlerinizin resimlerini eklemişsiniz ve en mutluluk verici olan de bu ki; hepsi de birbirinden şirin, birbirinden güzel varlıklar.. Güle güle ve sevgiyle büyütün bebişlerinizi kızlar,Şeniz burda yazıştığım arkadaşlarımın hepsini, hepinizi kucaklıyorum..:1hug:
:asigim:Yazamasam da hep ama hep aranızdayım,kalben bunu unutmamanızı diliyorum..
Kayra Alin.

:teytey:En verimsiz kk' lı; yani ben uzun zamandır görüşemediğim tüm arkadaşlarıma burdan sevgilerimi yolluyorum..
Hepinizle ayrı ayrı yazışmayı özledim;senağlama fakat çocuklarla o kadar yoğun bi koşturmacanın içindeyim ki bazen başımı kaşıycak vakit bulamadan kendimi akşam uyuyamadığım yatağımda sızmış olarak buluyorum...
Ne güzel hemen hepiniz avataarlarınızın yerine bebişlerinizin resimlerini eklemişsiniz ve en mutluluk verici olan de bu ki; hepsi de birbirinden şirin, birbirinden güzel varlıklar.. Güle güle ve sevgiyle büyütün bebişlerinizi kızlar,Şeniz burda yazıştığım arkadaşlarımın hepsini, hepinizi kucaklıyorum..:1hug:
:asigim:Yazamasam da hep ama hep aranızdayım,kalben bunu unutmamanızı diliyorum..
Kayra Alin.

Oooo kim gelmiş efenim..Valla kayracım ne yalan söyliyeyim ilk başlarda yazıştığımız tüm arkadaşları arıyor gözlerim..Çoğu anne olduktan sonra artık unuttu bu forumu niyeyse :çok üzgünüm: Halbuki bebişli mayıs anneleri olarak yeni bir forumda buluşabilirdik ne güzel..Bu arada sende bebişini güle güle büyüt..:1hug: Çok tatlı maşallah :nazar::nazar: Unutmayalım birbirimizi :enbuyukkk:

kayracım canım tabiki unutmadık seni ne güzel seninde kalbin bizimle:)
canım tabiki çok zor iki çoçukla uğraşmak allah sana naze ve yasemine yardımcı olsun

kayracım canım tabiki unutmadık seni ne güzel seninde kalbin bizimle:)
canım tabiki çok zor iki çoçukla uğraşmak allah sana naze ve yasemine yardımcı olsun

benim bebiş iyi çok şükür. büyüyor. annesinin sütü olmadı. mamayla büyüyor. çok istiyordum emzirmek ama bana nasip olmadı. o problemi geçtik çok şükür . bebeğimde sağlıklı Allah a şükür. şimdi tek derdim aldığım kilolar ve bana kalan çatlaklar... ilgili bölümleri okuyorum. bebeğim sağlıklıya okadar da tamıyorum kiloyu çatlağı. cünkü bu 2. hamileliğim ilk hamileliğim 4. ayımda düşükle sonuçlandı. bebeğim için birdaha aynı problem olmasın diye doğurana kadar her gün iğne vuruldum. bir gün bile aksamadı, 3.5 aylıkken yine düşük tehdidiyle karşılaştım 4. aydı down sendomu olabilir riskiyle amniyosentez yaptırdım, ama herşeye rağmen çok şükür 20 mayısta bebeğime sağ salim kavuştum. bundan güzel başka bir duygu yok. ve onun sağ salim doğması, şimdide sağlıklı olmasından sonra hiçbirşeyi takmaz oldum. söyleniyorum ama dilimde... hiçbirini iplemiyorum. bebeğimden önemli olamaz kilolarım, çatlaklarım.

benim bebiş iyi çok şükür. büyüyor. annesinin sütü olmadı. mamayla büyüyor. çok istiyordum emzirmek ama bana nasip olmadı. o problemi geçtik çok şükür . bebeğimde sağlıklı Allah a şükür. şimdi tek derdim aldığım kilolar ve bana kalan çatlaklar... ilgili bölümleri okuyorum. bebeğim sağlıklıya okadar da tamıyorum kiloyu çatlağı. cünkü bu 2. hamileliğim ilk hamileliğim 4. ayımda düşükle sonuçlandı. bebeğim için birdaha aynı problem olmasın diye doğurana kadar her gün iğne vuruldum. bir gün bile aksamadı, 3.5 aylıkken yine düşük tehdidiyle karşılaştım 4. aydı down sendomu olabilir riskiyle amniyosentez yaptırdım, ama herşeye rağmen çok şükür 20 mayısta bebeğime sağ salim kavuştum. bundan güzel başka bir duygu yok. ve onun sağ salim doğması, şimdide sağlıklı olmasından sonra hiçbirşeyi takmaz oldum. söyleniyorum ama dilimde... hiçbirini iplemiyorum. bebeğimden önemli olamaz kilolarım, çatlaklarım.

ne güzel allah bağışalsın yavrunu zor olmuş ama sağ sağlim kavuşmuşun yavruna
hepimiz aynı canım ya onlar iyi olsunda amannnnnnnnnn zaten artık anne olduk podyuma çıkacak deiliz:teselli:

sağolun kızlar bugün daha iyiyim yok kardelencim karıştırmadım herkesle aynı yemekelr yedim ama bende anlamadım..

ridacım bir sertifika programı yani var olan sertifikamın yenilenmesi için tekrar 3 gün eğitim görmem lazım ankarada olacak akşam 5 e kadar sürecek.

gizemcim sütümü sağıcam dediğin gibi şişicek ama napim idare edicem :KK43:( chıcconun göğüs pedini kullanıyorum aynı orkid ultra gibi sütü içine çektikçe şişiyor sızdırmıyor ondan alıcam yanımda bi de kızılayda yakın olsa eve öğlen gelir emziririim...

:roflol::roflol::roflol::sm_cool:gizemcim ben podyuma çıkardım ama şişman manken olarak:roflol: ahh ahh senin şuanki kilon benim olmak istediğim kilo düşün artık halimibenneyaptımki

Ridacığım hoşgeldin...Muhammet e zayıf demelerine sakın üzülme canım..bende aynı sıkıntı içerisindeyim gelen giden zayıf diyor..bunun için dr bile gittim...üzülürsen bebeğinde üzülür ve yemez dedi dr,onun için rahat olmaya çalışıyorum,aa zayıf bu bebek diyenlerede,kırılgan ince kız olacak deyip geçiyorum...
Buarada hayırlı olsun canım yeni gelininiz...a.s

Yaseminciğim iyi olmuş eşine tavır yapman bak nasıl da etken oldu...ince jest yapmış..:lepi:sevindim vallahi...
Cocukları görümcen iyi bakar sonuçta halaları sende başında yoksun,cok kötü olursa gögüslerin dediğin gibi öğlen sütünü boşaltırsın..:teselli:
Canım geçen gece çok kötü olmuşsun,geçmiş olsun..
Allah hepimize,bebişlerimize bol güç ve sağlık versin..hiç hastalanmayalım...

Mercancığım uzun upuzun yolculuğun bitti nihayet...cocuklarda rahatlamışlardır şimdi..en kısa zamanda bütün yorgunluğunuda atarsın canım..eşininde gönlünü hoş tut,ne umutla beklemiş,sonrada hayal kırıklığına uğramış naapsınsırnaşık şey bu eşler gerçekten cocuk gibi oluyorlar,bende hep derim evde bir cocuğum vardı şimdi iki oldu diyesırnaşık şey

Murgizciğim,az kalmış çekirdek ailenin bir arada olmasına..herşey düzene giriyor demek,kilolar ve çatlaklar hariç...okula başlayınca hiçbirşey kalmaz bence,catlaklarıda napalım onlarıda bir şekilde kamufle edeceğiz..:1ninca:

Ebrucuğum nehirin kalça röntgenini ben ilk ay yaptırmıştım,zorunluydu..genelde anlaşılıyor belli oluyor zaten..inşallah Yunus Emre de hiçbirşey çıkmaz ..
Klimalara dikkat etmek gerekiyor,bizlerde bebeklerimizle birlikte hemen havadan nem kapabiliyoruz...bolca dinlenmeye çalış ebrucuğum,dikkat et kendine,halsizliğin tez zamanda gecer inşallah canımsüprizzzzz

Son düzenleme:
Kızlar dün Nehirsu yu güldürürken birden bir kahkaha sesi çıkardı...bir sevindim:sm_cool:...önceleri gülüyordu kahkaha atıyordu ama ses yoktu CADIARZUşimdi sesimiz geldi...Darısı tez zamanda başınıza:teytey:

benim oğluşta kahkaha atmaya başladı ya. emerken gözümün içine bakıyor beni seğrediyor memeyi ağzında tutup gülücük atıyor. geçen yine kucağımda emerken ben pc bakıyordum hııı diye ses çıkarttı efendim oğlum dedim döndüm bana bakıyor. kafamı çevirdim tekrar hıı dedi meme ağzında efendim oğlım bidaha denedim yine... şaşırdım şok oldum... ya bu zamanın çoçuklarımı böyle anlamadım. eskiler der kırk gün gözü açılmaz bebeğin görmez diye şimdikiler gözleri açık doğuyor 40 içinde takip ediyor seni. valla başımıza taş yağıcak nedir bu gelişme hızı anlamadım. MAŞALLAH YAVRULARIMIZA ALLAH HAYIRLI UZUN ÖMÜR VERSİN ONLARA BÜYÜDÜKLERİNİ GÖRMEMİZİ NASİP ETSİN İNŞALLAH.....

X