2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Selam kızlar okudum az önce yazılarınızı okudum..ben bütün bir haftayı misafirle geçirdim üstüne hafta sonuda kayınvalidem geldi...Kendisiyle konuşmadığım halde bu evime üçüncü kez gelişi kendisinin alttan aldığını düşünerek yakınlaşmaya çalıştığını barışmaya çalıştığını düşünerek birkaç kelime konuştum yinede.. Sonra bebişimi emziriyordum yanıma iki poşet getirdi 3 badi 1 uyku tulumu çıkardıktan sonra çıkardığı bütün eşyalara baktım ki ne göreyim hepsi kullanılmış eşyalar yani konuşmuş konuşacağıma pişman oldum yine...Benim hiç ses çıkarmadığımı görünce giydirmezmisin yoksa...tabi ben şoktayım...dayanamadım ve görümcem de doğum yaptığı için ki onunda kızı oldu, sen bunları görümceme götür nasılsa onunda kızı var, bir hışımla toparladı kullanılmış eşyaları dedim şimdi kavga çıkaracak ama söylemeseydim içimde kalacaktı kendi kendimi yemektense söylerim rahatlarım diye düşündüm....
Ya kızlar inanamıyorum biz 5 kardeşiz annem birkere dahi bize kullanılmış birşey giydirmedi üstüne üstlük bayramdı seyrandı herbirimizi ayrı ayrı giydirip çıkarırdı ki zamanında şimdiki kadar tekstil ürünleri ucuzda değilmiş...insanlar insanlar insanlar kim ne derse desin arkadaşlar yabancı insanla anlaşmak çoooook zor ...bunu şunun için diyorum eşim diyor ki, bizimkilerin bir lafı vardır çocuğun yediği helal giydiği haram mışş mışş ne alaka arkadaşş değil mi mantık buymuş...giydiği kıyafetler bir ay sonra olmuyor ya o bakımdan e pes diyorum başka birşey demiyorum yani.....

Gizemcim cnmmm kolik müziklerinden sonra rahatladım cnm artık daha rahat çok şükür, birde ıhlamur çayı içiyorum kendim demliyorum gerçekten çok faydasını gördüm bebeğim gaz sancısını bile çekmiyor nerdeyse tavsiye ederim gerçekten çok sakinleştiriyor...
Kızlar öpüyorum hepinizi ve meleklerinizi....

Bu arada bugün KPSS sınavı vardı..

Dün ve bugün bebişi kayınvalidemlere bıraktım..Dün sorunsuz gibiydi ve sınavda çok kalmamıştım ama bugün toplam 4 saat emanet ettiğim bebeği kayınvalidem perişan etmiş..Bebek her emdiğinde kusuyor..Bütün pencereleri açıp bebeği uyutmaya çalışmışlar cereyanlı koridorlarda gezdirmişler..Eve bir geldim her pencere açık..Emziriyorum hiç kusmayan çocuk kusuyor..Altını alıyorum kusuyor..Deli oldum resmen..Birde benim görümce tutturdu bana hiç gelmiyorsunuz sizin için hazırlık yaptım diye..Bizi zorla evine kadar sürükledi orada da kustu bebek..

Yani bir insan 3 çocuk büyütüpte bebek bakmak konusunda bu kadar yeteneksiz olabilir mi?? Birde bana "bebeği bahane edip sınava girmemezlik yapma biz bakarız bebeğe" falan deyip durdular..

Ayrıca artık iyice anladım ki onların nazarı değiyor bana ve bebeğime..Nasıl gözle bakıyorlarsa artık..Her karşılaşmamızda kötü birşey yaşamadan dönmüyoruz..Artık onlarla görüşmek bile gelmiyor içimden..Resmen sütüm geç geldi bugün üzüntüden..Hepsini bir güzel evire çevire dövmek ve alabildiğine küfür etmek geliyor içimden kendimi zor tutuyorum.:eek:klava:. Allah bana nasıl bir sabır veriyor anlamış değilim..

Onların yüzünden düzgün giden işimden oldum..Şimdi bir yerlere girebileyim diye beni zorla sınava sokuyorlar hadi onuda geçtim ufacık bebeğe bakmayı bile beceremiyorlar..Allah kimseyi böyle sorumsuz insanlarla karşılaştırmasın..

Eşimde sinir etti beni bugün, üzerime doğru dürüst giyecek birşeyim yok diye güya alışverişe çıktık, benim beğendiğim hiçbirşeyi beğenmedi..Neymiş kapalı bir şey alacakmışım..Onunla alışverişe çıkanda kabahat zaten!!! Hiçbirşey almadan geldim bende !

canım çok geçmiiş olsun benimde en duyarlı olduğum şey bebeğin ceryanda kalması çok dikkat ediyorum
canım kusması fışkırırı tarzda olursa ishal olursa ateşi çıkar ve emmek istemezse dra götürmen gerekir tabi inş gerek kalmaz yunus emren inş onlara inat sağlıklı olur ve seni üzmez
canım pişik için her gün yıkamanı öneriirm ve sakın ıslak mendillerden kullanma ya yıkayabiliyosan kaksından sonra popsunu yıka yada ıslak pamukla sil tabi ılık olcak pamuk
bizimide oldu hametan ve bepantan plusu sürdüm ince tabaka şeklinde geçti çok geçmiş olsun
ebrucum eşin ile alışverişe çıkman hata zatan ben alışverişimi tek yapıyorum benim eşimde açıklık kapalılık anlamında değil ama zevkimi beğenmez hep spor giyeneyim ister bende çok şıkır şıkır bişiyler alınca benle dalga feçerjeyyar
buarada sınavın nasıl geçti canım onlar için dedğil devlet işine girmen senin için iyi olur canım ya hayırlısı olsun

kızlar lütfen aşılar hakkında ne düşünüyorsunuz yazın. bana hiç cevap yazan olmadı:KK43:

mrb zeynep ben ikinci ay aşılarını yaptıracam verm ve karmayı izmirdeyim şuan epğe üniversitesinde yaptıracam
rotavirüs aşısıda özel aşı alcAM onuda aynı yerde yaptıracam

Selam kızlar
Ya kızlar inanamıyorum biz 5 kardeşiz annem birkere dahi bize kullanılmış birşey giydirmedi üstüne üstlük bayramdı seyrandı herbirimizi ayrı ayrı giydirip çıkarırdı ki zamanında şimdiki kadar tekstil ürünleri ucuzda değilmiş...insanlar insanlar insanlar kim ne derse desin arkadaşlar yabancı insanla anlaşmak çoooook zor ...bunu şunun için diyorum eşim diyor ki, bizimkilerin bir lafı vardır çocuğun yediği helal giydiği haram mışş mışş ne alaka arkadaşş değil mi mantık buymuş...giydiği kıyafetler bir ay sonra olmuyor ya o bakımdan e pes diyorum başka birşey demiyorum yani.....

Gizemcim cnmmm kolik müziklerinden sonra rahatladım cnm artık daha rahat çok şükür, birde ıhlamur çayı içiyorum kendim demliyorum gerçekten çok faydasını gördüm bebeğim gaz sancısını bile çekmiyor nerdeyse tavsiye ederim gerçekten çok sakinleştiriyor...
Kızlar öpüyorum hepinizi ve meleklerinizi....

canım bira olsun rahatlamana sevindim
kayınaliden konusunda yine yorum yapamayacam canım seni daha fazla sinirlendirmek istemiyorum allah sana sabır versin arkadaşım

Nazecim yani kusura bakma ama senin kaynanada tam cadalozun önde gideniymiş..Yaprak Dökümündeki Fikret'in kaynanası bile yanında sempatik kalacak bu gidişle..Bence güzel cevap vermişsin ama az bile söylemişsin..Resmen senin moralini bozmaya çalışmış..Yani bebeğine kullanılmış kıyafette giydirir insan ama kardeşinin kıyafeti olur onlar genelde..Nerden bulmuş senin kaynana o kıyafetleri hakikaten ya..:eek:klava:.Bebekler için 2. el kıyafet pazarı açmışlarda bizim mi haberimiz olmamış!! Sende bir dahaki gelişinde ona hamileyken giydiğin büyük donlardan birini hediye paketinin içinde ver, mümkünse yıkanmamış olsun..:roflol: Verirkende "senin bir ayağın çukurda zaten bundan sonra yediğin helal giydiğin haram" dersin..tatlicadiarzu

Benim kaynana da dün görümcelerde bebeğin kusmasının nedeninin kendisi olduğunu ima ettiğimde çemkirmeye çalıştı bana..Bende bekliyorum zaten..Bir bahane olsa da artık görüşmesek diye. ..Ama çok açılamadı cici damadı yanımızda olduğundan. Hoca Hanım imajını bozmak istemedi heralde :roflol: Zaten sinirimden sütüm azaldı dünden beri..Benim kıskanç görümcenin, kem gözlerinin gazabına uğradım yada!

Gizemcim bu kapalı kıyafet meselesi beni hakikaten boğmaya başladı..Aslına bakarsan eşim evliliğimizin başında kıyafetlerime hiç karışmıyordu hatta geçen yıl işe giderken diz üstü etek bile almıştım kendime üstelik ona da sordum alırken.. Ama annesiyle babası onu benim giyimim konusunda sürekli doldurup duruyor o da şimdi bana baskı yapıyor..Ben İnşallah çalışmaya başladığımda kafama göre alırım birşeyler zaten ona da sormam.. Kayınvalideyle bu yüzden kavga bile ettim..Telefonda hüngür hüngür ağladı "neymiş efendim onların çevresi hep dindarmış benim bu halim onlara yakışmıyormuş onlar bir zamanlar türban üniversiteye girsin diye eylem bile yapmışlarmış" falan filan..Konuşmasını duysan hergün cıbıl gezen biri olduğumu sanırsın. Halbuki ben nerde ne giyeceğine her zaman dikkat eden biriyim..Ve işin komik tarafı baskıyı kaldırabilecek biride değilim..Kendi kendilerine takılıyorlar..Ben sadece bazı şeylerin zamanının gelmesini bekliyorum. Eskiden yobaz derlerdide "yobaz neki" derdim şimdi tam içlerindeyim..Bu kadar baskıyla insanı dinden bile çıkarır bunlar töbe töbee!! Bu arada sınavımda pek iyi geçmedi geçen yıldan daha zordu sorular, bebeğimin sefil olması yanıma kar kaldı yani..Pişik için ıslak mendil kullanıyorum aslında arkasından da kurulayıp kremini sürüp kremi cildinin çekmesini bekliyorum..Ya aslında anlayamadım bebeğin derdini..Pişiği olan bebek bu kadar yaygara yaparmı acaba idrar yolları iltihabımı oldu diye düşünmeden de edemiyorum ama onu nasıl anlayacağımı bilmiyorum..

Son düzenleme:
kızlar lütfen aşılar hakkında ne düşünüyorsunuz yazın. bana hiç cevap yazan olmadı:KK43:

Canım bende kendim alıp sağlık ocağında vurdurayım diye düşündüm ama telefondaki adam bana reçete falan dedi..Anlamadım bende yani sanırım onların vurması için doktorun bu aşıyı reçeteye yazması gerekiyormuş. Yaptıramasamda zaten hastanede kontrol sırasında yaptırırım artık ..Ben rota virüsü konusunda biraz tereddütlüyüm..Pnömökoku yaptıracağım inşallah ama rota virüsü hakkında "doktorların para kazanmak için başvurduğu bir yol ve aşı bağışıklık sistemini çökertiyor" diyorlar..Forumlarda okurken gördüm bende..

Ebrucum yazdiklarina resmen katila katila guldum .(Hani su nazeye yazdigin cevaba )Allahta seni guldursun insallah.Sinavinin kotu gecmesine uzuldum.Kismet artik.Piisk iicn ben yine A D kremini onerecegim ben berbat bir pisik vakkasi yasamistim mercanda ilk kullanimda bile mucizeler yaratti.Umarim bu arada sutunde bir an once gelir canim.
Gizemcim tatil fene gecmiyor annemleri gormek disinda bi guzelligi var diyemem.Genelde hep evdeyiz.Umarim seninki guzel geciyordur.
Arkadaslar allah hepinize kolaylik versin.Burada cocuk buyutmek cok zor.Hersey ne kadar da pahali.Inanin sokaga cikmaya korkuyorum.Burada para kazanmak degil,butun gece oturup para basmak lazim normal standartlarda yasamak icin.Allah hepiniizn kesesine bereket versin.

Ebrucum konak olayini cozdun mu?Biz bir turlu halledemekdik.Annem ilk geldigimde kizmisti ,bu cocugu sik yikamiyor muusn dedi,Halbu ki hergun yikiyorum nerdeyse .Gecen hafta sadece 2gunde 1 yikadik.Bebe yagi,zeytinyag,karbonatli su ,surmedigim sey kalmadi.Gerci cok yogun degil ama artik sinirime dokunuyor.bugun konak iicn ozel bir sampuan daha dogruus kopuk aldim onu denedik yok oldu gibi ...Isteyene ismini verebilirim.

kızlar tesekkur cevap yazdıgınızyerimseniben için
herkes birsey soyluyor insanın kafası karışıyor bende aşı konusunda ne yapacagımı bilemedim saglık ocagında mı?yoksa kendim mi alayım diye herhalde kendim alacam ne olur olmaz dimi?kafamçokkarıştı
Bu arada siz bebişlerinizi ne tarafa yatıroyırsunuz?benimki kesinlikle dik yatmak istemiyor hep yan yatacak kafası uzayıp gidecek valla:)ileride koca kafalı diye dalga gecerler oglumla

ebrucum pişik içim mavi hametanı öneriyorum çok iyi eğer inatçı bir pişikse trosyd o hemen geçiriyor tabi onu en fazla günde 2 kere sürebilirsin.bu arada bende gircektim kpssye ama biliyorsun erken dönmek zorunda kaldığım için giremedim zaten beynimde ki tüm bilgiler silinmiş gibi hiç bişey bilmiyhor gibiyim.

nazecim ne ilginç kayınvaliden var benimde ona benzer bir görümcem var burda.....

merzeynep ben sağlık ocağında yaptırcam aşılarını oğlumun ama orda olmayan aşılarıda dr reçeteye yazıyor dışardan alıp hemşireler yapıyor.rotavirusu yaptırcam ama pnomokoktan emin değilim dr önerisine bağlı.

mercancım yıkmadan önce kafasına saf zeytinyağ özellikle söylüyorum saf zeytinyağ olcak aktarlarda var onu pamukla sür beklesin sonra erkek tarakları var ya ince onlarla saçların çıkış yönünün tersine doğru hafif hafif tara bak nasıl kalkıyor konaklar.mertte şimdilik olmadı konak sonradan olurmu bilmem hergün yıkıyorum bi kaç gündür kolik ataklarında lavaboda şöle bi yıkıyorum sakinleştiryo

Kızlar canlarım ya çok güzel oluyor burada herşeyi paylaşabilmek...Anlatarak hem rahatlıyorsun yorumları okuduğunda verilen her cevapda haklı yada haksız olduğuna karar verebiliyorsun tabi bu en güzel olan tarafı....

Gizem ve yasemincim kendimi bende avutuyorum ne yapayım herkesin başında olduğunu düşünerek...

Ebrucum Allah gönlünden geçen ne varsa versin inşallah...Söylediğin şey o kadar hoşuma gitti ki anlatamam...Kısasa kısas aslında yapana yapmak gerekir ama ben yıllardır bunu yapmadığım için bugün bunları yaşıyorum...Ama hatırlarsan hamilelik döneminde yaşadığım son olay bütün bu yaşadıklarıma artık son noktayı koymamı sağladı eskiden olsa o cevabıda kendisine söylemezdim ama artık çekemiyorum...Zaten bana yaşattığı o sancılı günlerden sonra evime gelebildiğine ve yüzüne bakıldığına şükretsin yani değil mi..Artık kendisine anne demiyorum demeyide düşünmüyorum evlat yerine konulmuyorsam anne dememin bir anlamı yok yani..

kızlar tesekkur cevap yazdıgınızyerimseniben için
herkes birsey soyluyor insanın kafası karışıyor bende aşı konusunda ne yapacagımı bilemedim saglık ocagında mı?yoksa kendim mi alayım diye herhalde kendim alacam ne olur olmaz dimi?kafamçokkarıştı
Bu arada siz bebişlerinizi ne tarafa yatıroyırsunuz?benimki kesinlikle dik yatmak istemiyor hep yan yatacak kafası uzayıp gidecek valla:)ileride koca kafalı diye dalga gecerler oglumla

slm kıslar hepinize allah kolaylık versin rabbim kuzuklarımızı korusun

bebebe canım çok geçmiş olsun rabbim bi daha yaşatmasın böle kötü bişey...canım bu emzik adı vermişsin onu nerden aldın bende kızımı emziğe alıştırmak istiyorum çünkü hanımefendi uyku memesi istiyo ne kadar emzik denediysem olmadı taa istanbuldan ne nuk ne bambino ne wee ne türkü ne gavuru cadım almıyo evde 10 tane emzik oldu geçen bu bakkalda satılan kauçuk emzikten aldım az emdi geri aattı napcamı şaşırdım yardım edersen sevinirim..

merzeynepcim ben ilk oğlumdada hep sağlık ocağında yaptırdım şuan 4,5 yaşında hamd olsun rabbime hiç bişeciği yok oğlum için sadece menenjit, su çiçeği, kızamık kızamıkçık kabakulak aşılarını özel alıp vurdurmuştum bu seneki aşı listesinde bunların hepsi var artık sadece rota virüsü ve bazı aşılar paralı. kızımada internetten takip ederek aşılarını yaptırıcam tıpkı oğlumdaki gibi şu ana kadar hep sağlık ocağına gittim aşı için henüz özel alıp yapmadım..

kıslar pişik için hametan kullanın hatta hametanı doktorumuzun tavsiyesiyle kızımın yüzünde çıkan pütürler ve isilikler içinde sürüyom hem yüzünün rengi açıldı hemde o isilikler ve pütürler gitti tavsiye ederim eğer bebeğinizin altı daha kötü olduysa troysd kullanın çok etkili ertesi güne geçiriyo ha birde istanbul izmir gibi nem oranı yüksek ve aşırı sıcak şehirlerde oturan arkadaşlar bebişinize çıkan isilik ler için hametan ve cutivate isimli ilacı dönüşümlü olarak sürün çok faydasını görürsünüz bu kremleri buzdolabında bekletip soğukken sürerseniz daha rahatlatır çünkü ben oğlumda çok çektim istanbulda bu ilaçlar sayesinde rahat ettik...hepinize sevgiler öptümm:1hug:a.s.

Betülcüm senin eşin en azından düşünceliymiş sana sevdiğin şeyi almış yinede kırıldığını anlayıp..Benimki de mağazadan çıkarken elimi tutmaya çalışıyo..Anladı bozulduğumu ama dönemedi işte..Annemde dedi zaten o yokken git yap alışverişini diye..Ona soranda zaten kabahat..

Mercancım, konak olayı için şimdilik bebe yağı kullanıyorum çünkü babamız bir zeytinyağı alıp gelemedi aktardan..Bende bebeği sık yıkamaya çalışıyorum ama tek yıkadığımda biraz zorlanıyorum saçlarını yıkarken..Şampuan hiç kullanmıyorum o zaman..Kullandığın köpüğün ismini yazarsan bende bir deniyeyim canım..Bu arada konak için özel taraklar oluyormuş. Ben sevi bebenin setini almıştım ama içindeki tarak bana biraz uyduruk geldi galiba bi de tarak alsam iyi olacak. Pişik içinde forumları araştırmıştım biraz orada hametan'ı gördüm eşime söyledim o yazdırmış dün bugün gelecek kısmetse. İşe yaramazsa AD de aklımda olacak. Bu arada Türkiye için yaptığın tespitte çok doğru malesef bu ülke krizlerden hiç kurtulamayacak gibi görünüyor..Allah sonumuzu hayır etsin..

Zeynepcim ben doğduğundan beri oğlumu yastıksız yatırıyorum o da nasıl rahat ederse öyle uyuyor. Ama sürekli yan yatmak istiyorsa her seferinde farklı bir tarafına yatırırsan sorun kalmaz zaten ilerde kendiliğinden düzeliyor kafası merak etme..yerimseniben

Yasemincim bende hametanı forumda okumuştum işte bugün gelecek Bu arada bende tam tersi rota virüsünde tereddüt ettim forumlarda okuduklarımdan dolayı ..Ayrıca bu sene KPSS alan soruları gerçekten zor geldi bana ama genel kültür genel yetenek çok kolaydı..

Nazecim, ben artık kayınvalideyle konuşmuyorum dün telefon etti açmadım telefonu..Onlar bize karışmadığında daha rahatız..Eşimede mail atıp ne hissediyorsam söyledim dün..Çünkü akşamları o yorgun geliyor pek konuşamıyoruz..Biliyormusun ben anne olduktan sonra çok değiştim..İnsanlara karşı hassasiyetim falan kalmadı..Eşim sen psikopata dönüştün diyor :roflol: Heralde değişen hormonlarım bugüne kadar hiç kullanmadığım hormonlarımı da devreye soktu tatlicadiarzu Şimdiye kadar eşime karşı hep yumuşak olan ben geçenlerde bir meseleden dolayı avazım çıktığı kadar bağırdım..Eşim şaşkına döndü..Çünkü biz kavga bile etmemiştik o zamana kadar..Ama dinsizin hakkından imansız geliyor..İnsanlara iyilik yaramıyor ne kadar kötüysen insanlar o kadar çekiniyor senden Kötü Kazen Bende açıkçası bu özelliğimi çok sevdim..En azından içime atıpta kendi kendime üzülmüyorum artık..jeyyar

Selenscim Betülün bahsettiği dentistarı almayı bende düşündüm ama başka bir sitede okudum bebeğin o emziği almama ihtimalide var yani bebekler hangisi hoşlarına giderse onu alıyorlar..Biz şimdi chicconun emziğini kullanıyoruz..Ben pek anlamıyorum emzikten silikonmu kauçuk mu hatırlamıyorum, e bebek mağazasında satış görevlisi tavsiye etti bize bizde almıştık..Bebeği emziğe annem alıştırdı. Nasıl yaptığı konusunda hiçbir fikrim yok ama tatlı birşeyler sürmeden direk vermişti, o zamana kadar benim oğlumda beni emzik olarak kullanıyordu fisfisfis.Ama emziğinde kötü tarafı alıştıktan sonra uyku esnasında ağzından düşürürse başlıyor bağırmaya..4-5 kez yanına gidiyorum uykuya dalana kadar..

selam kızlar emziklerden bahsetmişsiniz benimde sorunum var bu konuda oglum beni emzik gibi kullanıyor devamlı memede durmak istiyor uyudumu biraz rahatlıyorum cesitli emzikler denedim ama almıyor bana en son bakkal emziği onerdiler o ne?diyebilrsiniz çünkü ben dedim eeski moda emziklermiş yaa bizim bebekliğimizde kullandıgımız türdan herhalde bircok yerde bulunmuyor ancak küçük mahallelerde ve köylerde bulunuyormus bulan 5-10 tana alıyormuş bana biraz sacma geldi ama bu kadar marka var biri akıl edip onlar gibi çıkaramıyormu o da ayrı bir konu. ben çaresizlik bu emziklereden bulmaya calışacam

selam kızlar emziklerden bahsetmişsiniz benimde sorunum var bu konuda oglum beni emzik gibi kullanıyor devamlı memede durmak istiyor uyudumu biraz rahatlıyorum cesitli emzikler denedim ama almıyor bana en son bakkal emziği onerdiler o ne?diyebilrsiniz çünkü ben dedim eeski moda emziklermiş yaa bizim bebekliğimizde kullandıgımız türdan herhalde bircok yerde bulunmuyor ancak küçük mahallelerde ve köylerde bulunuyormus bulan 5-10 tana alıyormuş bana biraz sacma geldi ama bu kadar marka var biri akıl edip onlar gibi çıkaramıyormu o da ayrı bir konu. ben çaresizlik bu emziklereden bulmaya calışacam

zeynepcim o emzikler şiş balon gibi ucu damaklı değil yasaklanmış onlar bebeklerin damak yapısını bozduğu için eczanelerde yok bende çok aradım bi tane buldum ama o da küçük kiraz uçluymuş onuda almadı zaten ama betülün dediği emziğe bi bakıcam.ama emzik almak için büyümedilermi bu saatten sonra alırlarmı ki?

kızlar kusuruma bakmayın 2 gündür öldüm öldüm ddirildim.ömrümün 10 yılı gitti desem yeridir.perşembe günü gece uyumadığım için sabah eşimi gmderdikten sonra biraz yatmıştım.kalktım kızın d vitamini ilacını vereyim die.elma yağı şişesini almışım kızımın yüzüne gözüne ve bi miktarda ağzına gitti.hemen eşimi aradım geldi hastaneye götürdük.midesini yıkadılar yavrumu ve içinde çopk etken madde var die bizi erzuruma sevk ettiler.ben ambulansla eşim kendi arabamızla gitti ve inanamazsınız eşim bizden önce erzuruma vardı.devlet hastanesi çok pis olduğu için özel hastaneye yatırdık yavrumu.1 gün kaldı.eve geldik dün yeni yazabiliyorum.çok korktu kızım o yüzden kucaktan inmek istemiyo.cd meselesini hemen halldeicem arkadaşlar.

cnım bir haftadır giremiyorum yeni okudum.çok üzüldüm, gelmiş geçmiş olsun canım.

Ebrucum bizde saf zeytinyagi kendi zeytinligimiz ildugu icin hep bulunur ama dedigim gibi birise yaramadi.mustela nin kopuk seklinde sampuani bu kullandigim eczanelerde var.Ilk kullanimda ise yaradi gibi gorunuyor.Bizde evden taragimizi getirmemisiz burada ayrica almak istemedim .Tarak olarak ne kullaniyorum biliyor musun kendi allik fircami buyuk ve yumusak oldugundan cildine zarar veermiyor.

Kizlar bugun ne yaptim biliyor musunuz?Istanbulda meshur bir fotografci var zumrut belki biliyorsunuzdur.Adamlar muhtesem resimler cekiyor.Gunler oncesinden randevu almak gerekiyor.Mercan 18 aylikken cektirmistim sonuctan cok memnun kaldim.Bugunde Kayraya cektirdim.Annem gerci delirdigimi dusunuyor ama ne yapayim bir daha ne zaman gelirim turkiyeye kim bilir.Alir almaz sizede gosterir fikirlerinizi alirim .Cok heyecanliyim.Resim benim icin cok onemli.Mercanda elimden ne makinami ne kamerayi dusurmezdim nefisde pozlar yakalardim.Kayrada firsat olmuyor.Ama benim size tavsiyem makinaniz her daim hazir olsun belki de az sonra hayatinizin en ozel ve guzel pozunu yakalayacaksiniz

pişikten şikayetçi olan arkadaşlar pişiğe eniyi gelen şey saf zeytinyağı. hiç bir krem bu kadar hızlı iyleştirmiyor ayrıca doğal olması da bir avantaj. ben 4-5 günded bir sürüyorum nerdeyse hiç pişik sorunu yaşamadık.

Ebrucum bizde saf zeytinyagi kendi zeytinligimiz ildugu icin hep bulunur ama dedigim gibi birise yaramadi.mustela nin kopuk seklinde sampuani bu kullandigim eczanelerde var.Ilk kullanimda ise yaradi gibi gorunuyor.Bizde evden taragimizi getirmemisiz burada ayrica almak istemedim .Tarak olarak ne kullaniyorum biliyor musun kendi allik fircami buyuk ve yumusak oldugundan cildine zarar veermiyor.

Mercancım bu köpük bebeğin gözlerini yakmıyordur dimi akarken..Aklıma geldi sorayım dedim..Bu arada bende sevi bebenin tarağını denedim uyduruk görünüyordu ama baya işe yarıyor..Bebek yağıyla bir kısmını temizledim artık kalanını da köpükle temizlerim..

Öncelikle bebe ciğim geçmiş olsun,büyük tehlike atlaşmışssınız,nasıl korktuğunu tahmin edebiliyorum..

Ebrucuğum,pişik hemen olan birşey,ki bu sıcaklarda malesef bende zorlanıyorum. erken geçmesi için altını gün içerisinde biraz açık tutuyorum,kakasını yaptığında altını yıkıyorum,birde eğer 5 dk altını güneşe tutabilirsen pişik kısa sürede geçebiliyor....birde dr lar hernekadar önermesede arada pudra sürüyorum.çok kısa bir sürede geçiyor sonra..
Vallahi benimde kızımı çevremde bırakabileceğim kimse yok,kayınpe.kaynva.çok panik insanlar,2 cocuk büyütmüşler ama onlarda panik olmuş nerdeyse..kızımın 2 dk başında bile zor duruyorlar,telaş yapıyorlar,yakınımızda oturan bir teyzem var,ona kısa süreliğine bıraksam kapıdan çıkmadan çabuk ol diyor...öyle kalakalıyorum,heryerede kızımı sürükleyemiyorum..zaten sıcak cok..yarın birgün işe girsem düşünyorum nasıl olacak diyesüprizzzzz

Nazeciğim,seninkide hakikaten sabır canım...bana aynısını yapsa bende deli olurdum..ki bu kayınvalide...insan özen ve ilgi bekliyor...ama malesef oda herkeste bulunmuyor..değişmeyeceklerine göre ,öncelikle kendi ruh sağlığın moralin için canını birşeye sıkmamaya çalış..

Merzeynepçiğim,kızıma ben bütün aşılarını özelde vurdurttum,isteğe bağlı aşılarıda dr sordum yapılmasını tavsiye ediyorum dedi,verem aşısınıda bugün sağlık ocağında vurdular..birde güzel ilgilendiler..çokta hoşuma gitti, alışmışım 20 dk bile sürmeyen,sorduğunda cevaplanılan paralı muanelereKötü Kazen...hemşireler ilgilenince birde para verilmeyince sersemledim:bbo:
Bende doğmadan önce yenidoğan kauçuk damaklı emzik almıştım,ama bir türlü almadı.silikon normal,silikon damaklı ...aldım durdum...hiçbirini almadı..böğürdü hatta yediklerini bile kustu..şimdi nasıl olduysa 2.ayında birden emziksiz kalmış gibi cak cuk emmeye başladı,ve ilk başta aldığım damaklı emziktan başkasını emmiyor..yani hala yenidoğan kullanıyoruz..emzikten sonra çokta rahat ettim..artık beni uyuyamk için kullanamıyor,uyuduğunda kendiliğinden atıyor.
Kızlar birde anne tavsiyesi ve cok da faydasını gördüm,eğer bebeğiniz memede uyuyorsa...emzirdikten sonra yatağına yatırın ve yanına üstüne kokunuz sinen kıyafetinizi bırakın..o zaman susabiliyor..ben yaptım rahatladım..arada bir badimi emmeye çalışıyor ama sesini cıkarmıyor bir mühdet sonrada uyuyorjeyyar.

X