2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

gizemcim sağol canım biraz daha iyi düzelmeye başladı çok mız mız ama gazı çok var doktor allah yardımcın olsun üç ay dedi kilomuz gayet iyi fazlamız varmış 35 günlüğüz bugün 5 kilo olmuş arda bey mama çok az veriyorum 30 ml 12 saatte bazen 24 saatte bir veriyorum avebrucum ayperincim sağolun kıslar inşallah biran önce iyileşir bende rahat ederim bebişte iyiki varsınız kıslarŞeniz

merhaba arkadaşlar evet ankaradyım yorumlarınız ve desteğiniz için çok teşekkürler evet alınganlık hat safhada ama işte karşı tarafta bunu anlamayınca durum böyle oldu kırgınlığım hala geçmedi ne annem aradaı ne de ben ama bu durum fazla uzun sürmez sanıyorum ALLAH onlar ıbaşımızdan eksik etmesin.

bebişler nasıl?ağlıyorlarmış sanırım bebeklerin 40 ı dolmaya başlayınca huylarıda değişir.ağlama benim oğlumda kabızlıktan olmuştu bunu değerlendirin saf zeytinyağ damlatın ağzına bu gazınıda alıcaktır.birde memede kalmak istiyordur bebeklerde anneden uzak kalma ayrılık kaygısı varmış .) ondan olabilir.tok olduğundan emin olun birde banyo yaptırıp masaj yapmayı deneyin aklıma gelenler bunlar.

bizimde kırkımız yarın çıkyor ne yapcam bilmiyorum yarın banyo sunu yaptırcam normal başka bişey yapmayı düşünmüyorum ama kayınvalidem burda o bişey biliyosa yapar.

belim hala düzelmedi gece merti kaldıramıyorum sabah belim hala yamuk duruyo düzelmiyo kilolardan çok moralim bozuluyo.yazdığınız kiloları okuyorumda benim onlardan 10 kilo fazlam var kalça ve bacaklarımda koşu bandı almayı düşnüyorum onu araştırcam temmuz ayında alıcam nasipse ne yicemi yada ne yemicemi kestirwmiyorum sütümünde kailtesinin bozulmasını istemiyorum off offff

canım çok şükür inş yavruşun tam düzelmiştir şimdiye
niye mamam veriyon yarencim sütünmü yetmiyo dr mu önerdi dr önermediyse bence verme bak maaşlah oğlunun kilosuda gayet iyi
bende başta veriyodum bende 30 günlükken dra götürdüm sadece 400 gr almıştı 3600 gr olmuştıu buna rağmen dr mamam verme dedi vermiyorum şimdi sadece anne sütü veriyorum bakalım 2. ay kontrolünde dr ne diyecek
benim ardamda çok ağladı buğün hiç suusmadı sürekli meme istedi hep emzirdim salladım çok uğraştırdı beni hiç yatömadı daha yeni sızdı perişan oldum ya:1no2:

yasemincim enne olunca anne deeğeri daha iyi anlaşılıyo bence sen ara anneni üzme
hayırlı kırklarınız olsun banyo yaptıracağın suya dua okuyabilirsin biz bi tespihe okudum o o tespihi suya atıp yıkadık bide bebeğe abdest aldıddık
beli,n içinde çok eçmiş olsun tekrra bu emzirme muhabetinde zor iyileşir emzirirken şekilden şekle giriryoz çünkü bende belim ağrıyor

Canim Ya Allah Yardimcin Olsun Acaba Yediklerinmi Dokunuyo Gaz Yapiyo Bebeğe

allah yardımcın olsun canımya inş biran önce düzelir gaz sancılı bebekler. bizim çok şükür yok öyle ağlamaklı sancılarımız ama bazen oluyor nadiren ıkına sıkıla geriliyor kızarıyor ağlıyor çok az neyapıcağımı şaşırıyorum rabbim şifa versin sizin işiniz çok zor. gariplerin ağzı dili yokki konuşup derdini anlatıcak. melek onlar daha

Yasemıncım kırkınız hayırlı olsun.Allah uzun omurler versın.
Ervuscum bızde turkıyeye geldıgımızın ılk 2gunu aglama krızlerı yasadık.Sac kurutma makınası ya da elektrık supurgesını dene.Ben acar acmaz bızımkı dayanamıyır,once aglamyı kesıyor sonra da sıızyor.
Kızlar bız hemen hemen ne mercanda ne de kayrada gaz problemı yasamamıstık.Ama sanırım hava degısımınden kayrada yasamaya basladık.Annem hemne aldı ver onu bana dedı ve belkı sasıracaksınız ayaklarının altına ve karnına rakı surdu.Bıraz sonra bır baktık kı Kayra taramalı tufek gııb gaz cıkarıyor.
Kıloları hıc sormayın zaten.Eskı arkadaslar toplanıyorlarmıs.Benıde gormek ıstıyorlar ama hepsı fıstık gıbı olmus ben yanlarında sısko sısko dolasmak ıstemedıgımden gıtmeyı cok ıstedıgım halde bahaneler uydurdum.Zaten kardesımın dugununde benı goren bazı kendını bılmezler ' aaaa ne olmus sana amma kılo almıssın ' demezmı sınır oldum.Hırsımdan acık bufede ne var ne yoksa temızledım.Bırde gecen gun kucuk kardesımle alısverıse gıttık.kucuk dedıgıme bakmayın 25 yasında bende 31. Kayrayla oturuyoruz kardesım pantolon denıyor.Teyzenın bırı geldı kayrayı sevdı "ay ne guzel masallah 3kusak bır arada" dedı ne 3 kusagı dedım torununuz degıl mı demez mı? bende moral sıfır tabı.....Teyzeye saygıdan bısey demedım ama azıcık daha genc olsa dıyecegımı bılırdım.Anlayacagınız acıl kılo vermelı ama nasıl.Buradayken olmayacagı kesın.Kardesımın esı nevsehırlı sımdı 15-20 gun sonrada oarad dugun var 3 gun suruyormus.Artık yapılacak yemeklerı hayal edmeıyorum .Nasıl dıyete baslayacagım bu durumda bakalım.Evıme bı donsem aclık orucuna baslıycam bu moral bozukluguyla senağlama

üç kusak ha nene yapmış teyzede seni yahu:roflol:
ay bu insanlar ne alemya.:roflol: bizimde ablamla başımıza doğum yaptığımda hastanede odamıza gelen eşimin akrabasıyla yaşadık öyle bişey. benden 8 yaş büyük olan ablam için annenmi diye sordu bana hemde doğum yapmış halimle ablamda 32 yaşında ama hiiiiç göstermez minyondur millet bekar diye kaçkere talip olmaya kalktı. bunlar neresiyle bakıyorlarda okadar yaş farkı görüyorlar anlamam.

Arkadaşlar,

Benim oğluşta son birkaç gündür kakasını yapmaya çalışırken kızarıp bozarıyor bağırarak ağlamaya başlıyor, kucağımda dik tuttuğumda susup etrafı seyretmeye başlıyor, yatırınca yine başlıyor bağırmaya.. Bezine baktım kabızlık falan yok, normalde çok şükür gaz sorunumuzda pek olmuyor ama niye böyle yaptığını anlayamadım..Acaba mikrop falanmı kaptı diye düşünüyorum..

Birde ben sezeryandan sonra ciddi kabızlık sorunu yaşıyorum arkadaşlar.. Doktora sormayı unutmuşum ne kullanayım diye..Annemde başka bir nedenle ameliyat olduğundan beri hala aynı sıkıntıyı yaşıyor..İlaçta kullanmış ama bir işe yaramamış..Sizde böyle bir sorun varmı ?? Sürekli sıvı alıyorum bitki çayları içiyorum ama banamısın demiyor. Çare olsun diye liptonun form çayına başladım ama o da bebişe dokunur diye korkuyorum çünkü içindeki sinemaki süte geçiyormuş..Çocuk doktorumuza sordum bitki çayı içmemde mahsur varmı diye "sen içebilirsin ama bebeğe içirme dedi :1closedeyes: Bu arada hergün yeşil çay içiyorum..Siz rezene haricinde de bitki çayı içiyormusunuz ???

Ayrıca benim oğluşta ikinci aya başlamamız nedeniyle başında konaklar oluştu.. İnternette zeytinyağı sürüp bütün gece bekletin ve bunu birkaç gün üstüste yapın diyorlar.. Siz bunları denedinizmi?? Badem yağı sürsek aynı sonucu alabilirmiyiz..Hastanedeki hemşire bana badem yağı sürersen saçları gürleşir dedi..Hem konaktanda kurtulmuş oluruz böylece diye düşündüm..

Son düzenleme:
Mercancım boşver insanları..Ben hamileyken çok takıyordum malum biliyorsun mayıs anneleri içinde en çok kilo alanlardan biriyim..(İlk üçteyim heralde :)) Ama bugünlerde gün geçtikçe kilolarımı önemsememeye başladım..Belki bu dönem emzirdiğim için diyet yapamayacağımı bildiğimden durumu kabullendim belkide insan içine çıkmadığımdan benim moralimi bozacak hadiseler pek olmuyor..En güzeli bu dönemi mümkün olduğu kadar evde geçirmek..

Yasemincim bizde Altis'in masaj aletli koşu bandı var. Hamileyken şeker testim yüksek çıktığında 8. ay hem yediklerime dikkat edip hemde koşu bandında yürümüştüm hergün yarım saat ve o ay sadece 1 kilo almıştım..O kilonun tamamıda bebeğe gitmişti..Koşu bandı alacaksan tavsiyem TV karşına falan kur..Bizim ev küçük olduğundan sokağa bakacak şekilde kurduk bir süre sonra canım sıkılıyor..Halbuki TV izlesem dikkatim dağılırdı..Müzik dinnlemekte pek işe yaramıyor. Etrafımızda yürüyüş yapacak alanımız olsa çok daha iyi olurdu aslında temiz havada alırdık ama dışarı her çıktığımda ciğerlerim eksozla doluyor..

ebrucum ben bugün seni rüyamda gördüm.. kilolarından yakınıyorsun ben de sana "hiç söylediğin kadar kilolu durmuyorsun, benden daha zayıfsın, hem dert etme giyindiğin de yakışıyor sana..avantaj olarak boyun da var senin" diye teselli ediyorum seni ..
:roflol: sabah gördüm bu rüyayı..

Elifcim, tekrar hoşgeldin demek istiyorum.kk'da (mayıs anneleri) adını her gördüğümde tebessüm ediyorum. görmeden bile olsa çok samimi buldum ve çok sevdim seni..Rabbim her işini rast getirsin canım.. kızlarını sağlıkla büyüt inşallah...
:teselli: bu arada kilolar hepimizin ortak problemi.. benim de kardeşimin düğünü var önce izmir sonra ankarada..ben izmirdekine katılamayacağım direk ankaraya gitmem gerekiyor çünkü annemler orda yaşıyor.izmir'de kalacak yer yok..bebişle çok perişan oluruz. bizim düğünlerde yemekler 3 gün öncesinden pişmeye başlar ve uzaktan gelen davetlilere yemekler verilir..ben hala 69 kg da kaldım.hala 12 kg var vermem gereken tabi bir de ideal kilo olayı var ona ulaşmak için de 3 kg daha vermem lazım..etti mi 15 kg...offff offfff

ridacım 69 kiloyumu dert ediyosun aşk olsun sana .))

mercancım bende öyle bir durumu yaşadım annemle pazara çıktık meyve alıcaz ben daha doğurmamıştım saçlarımıda boyamamıştım pazarcı adam dediki aranızda kaç yaş var diye sordu bende nasıl yani dedim kaç yaş var dedi bende 30 yaş dedim annem olur kendisi dedim adam şaşırdı salak adam yaa onlara kalmış sanki

ebrucum koşu bantları hakkında hiç bilgim yok hangisi iyidir alırken püf noktası nedir araştırcam ama bişey bilmeden olmuyo bu konuda bana yardımcı olursan sevinirim,seninki altisin han gi modeli?zaten belimden ve bacağımdan rahatsızım bide üstüne artı kilolar gelince ağrılarım geçmemeye başladı moralim çok bozuluyor.gebelikte annenin kemiklerindeki kalsiyumun azalmasından dolayı benim rahatsızlığım bacak kemiklerim zayıflıyor ancak kilo verip kaslarımı güçlendirirsem ağrılarım olmayacakmış dr göre.birde tabi bir daha gebe kalmamam gerekiyprdu ama olmadı tabi

Son düzenleme:
yasemincim boyum 160 ve kilolarım basenlerimde birikmiş durumda ve çok çirkin görünüyorlar..
eşim bile takılmaya başladı "bırakıp gittiğimde gencecik bir fidandın :))" diye
benim de evde sauna belt var ama kullanmak doğru olur mu bilmiyorum..(lohusalık süresi doldu sayılır)ben müzik eşliğinde onu takıp dans ediyordum işe yarıyordu.

Ridacım Hayır olur inşallah, ben bu rüyayı "bütün fazlalıklarımızdan kolaycacık kurtulacağız, nasıl eridiğimizi anlamayacağız demek ki " olarak yorumlayayım bari yerimseniben E nasıl yorumlarsan o olur dimi :roflol: Bu arada kırk çıkana kadar vücut sadece ödemi atıyor kırk çıktıktan sonra artık kilo vermeye başlıyoruz sanırım..Benimde hala 17 kilo fazlam var..Bakıyorum etrafıma doğum yapan herkes eskisinden daha zayıf deli oluyorum haliyle..Gerçi onlar benim gibi yememiştir eminim jeyyar Yerken hep hamileliğin arkasına sığınmak ne kadar kötüymüş ya !! Bebek doğdu gerçek kilolar, bıngıl bıngıl yağlar çıktı ortaya. Özellikle basen göbek ve popo civarı tam bir facia.:çok üzgünüm: Zayıf olduğum dönemlerde hem kendi yaşımdan çok daha küçük gösteriyordum ama şimdi kendi yaşımdan büyük gösteriyorum ve sinirim bozuluyor..Neyse iki gün sonra kırkımız çıkıyor bende yürüyüşlere başlıyorum (inşallah)

Yasemincim ben hepsiburadadan aldım

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=19249&productid=sporaltispro1

Benim aldığım model bu ve gayet kullanışlı..Alanların yorumlarını da okuyabilirsin..

Birde sana http://www.solgar.com.tr/urun.asp?Kod=V016 bu ürünü önerebilirim bende almayı düşünüyorum..Şeker yeme isteğini kesiyor vücuttaki yağları tekrar şekere dönüştürüp yakmanı ve sporla beraber kas yapmanı sağlıyor..Emzirenler günde bir tane alabilirmiş..

ebrucum öyle yorumlayalım öyle olsun inş.
bir de yasemine önerdiğin aletin fiyatını öğrenebilir miyim? yorumları okudum uygun fiyat falan demişler ama fiyat belirtilmemiş

ridacım benimde boyum 165 bacaklarım ve basenlerim oldukça irileşti ama kilom senden baya bi yüksek :) bakalım koşu bandına güveniyorum birde artık yediklerime dikkat ediyorum yani diyet değilde ne yediğime bakıyorum abartmamaya çalışıyorum.

ebrucum senin koşu bandı nasıl memnunmusun sessizmi?birde o titreşimli selülit kemeri işe yarıyormu?bizimde evimiz küçük hayatım bende ya salona koycam napim misafir gelince kenara çekerim ama altı parke zarar verirmi,?yada mutfaga koycam.birde eni biraz dar gibi malum benim enin kalın olduğundan :) yani 40 cm düşük olması yürürken rahatsız ediyormu?solgar konusunda kararsızım bebeğe zarar vermesin ne olur ne olmaz.mate çayı içeyim diyorum ondanda korkuyorum yeşil çaya başlıcam bakalım.

yasemincim bu gün tv'de doktor emziren annelere yeşil ve siyah çayı önermedi..ıhlamur, rezene çayı, ısırgan otu çayı sütün kalitesini artırıyor dedi..ben rezene çayı ve yeşil çay içiyordum ama rezeneye devam edicem..doktor günde 4 bardağı aşmamalı diye söyledi...

ridacım ben bitki çayı pek içmem hasta olmadığım müddetçe bol su içtiğim için bitki çayını pek içmedim ilk başlarda rezene ve papatya içimiştim sütüm yokken.dr neden yeşil çayı önermed anlamadım zaten siyah çayı içiyorum yaa sabahları açık 1 fincan akşamlarıda 1 fincan.yeşil çayımda şuan yanımda fincanda ılımasını bekliyorum :) akşama siyah çay içmem olur biter :)
sanırım içerisindeki tein maddesinden dolayı önermemiş olabilir bebekte uykusuzluk yapabiliyor o madde.ridacım ben strese girdim psikoloğa gittim dr stres dedi yan, bu kilo olayını daha fazla takarsam bunalıma bile girebilirmişim belim hala düzelmedi kilolardan

yasemincim gerçekten de kiloları böyle dert etmeye devam ettiğimiz sürece hepimizin bunalıma girmesi yakındır..ancak senin sağlığını da etkilediği için daha tedirgin olman doğal..bilinçli bir anne ve bireysin bunun da üstesinden gelebileceğine inanıyorum. zaten kontrollü yemeye başladığından bahsediyorsun. biz hemen herşey bir anda olsun kilolarımızdan kurtulalım istiyoruz.ama hepimizin zamana ihtiyacı var sen de biliyorsun..aman arkadaşım kilolardan kurtulalım derken sağlığımızı da tamamen kaybetmeyelim bebişlerimizin bize ihtiyacı var :teselli:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…