2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

elif hoşgeldin türkiyeye.
ridacım kilolar gitmiyo şu tatlı krizlerini bi alatsak ii olacak ama ben devamlı tatlı isteği duyuyorum.hamile iken bile bu kadar aşermemiştim.
gizdem bana en ii bepanten geldi.valla diğeleri pek ii gelmedi.artık geçti çok şükür.

betülcüm hala hamile kıyafetlerimle dolaşıyordum.önceki gün alışverişe gittik eşimle..48-50 beden pantolonlar oldu ancak.günlerdir bunalımdayım..kilolarımla hiç bu kadar yüzleşmemişim meğer..hamileliğin arkasına sığınmışım...eşim de gelip gidip karpuz peynir ye ekmeği kes bak kilo verirsin diyor..
denemek istiyorum ama önce bir diyetisyenle görüşmemiz lazım..
6-9 temmuz'da kardeşimin düğünü var. bir ayda 3-4 kg bari verebilsem diyorum...
bepanten bana da iyi geldi..özellikle çatlaklar konusunda pek bir gelişme kaydedemedik ama inatla kullanıyorum..hala kırmızı çünkü çatlaklarım..

merhaba arkadaşlar bir süredir gelemedim belimden rahatsızdım biliyorsunuz ancak bugüne iyileştim.yazdıklarınızı pek okuyamadım bi son sayfaya baktım.acemi annelerin göğüs ucu yaralarını :) okudum bebek ağzını tam açmadan memeyi vermeyin memenin ucunu emmeyi pek seviyorlar oda yara yapıyor birde memeyi sakın bebeklerin ağzından çekmeyin vakum yaptığı için çekince ucu baya bi acır ve yara olur ağzında memeyle uyuduysa baş parmağınızla ağzının kenarına hafifçe bastırın meme kolayca çıkacaktır.dr bana hastaneden çıkmadan göğüs kremi yazmış ama hiç kullanmadım garmasten sanırım adı duruyo öle.mertte gündüz sesten uyumamaya başladı yüzüstü yatırınca gayet iyi ama yan yatınca uykusu hafif ilk oğlumda yüz üstü yatmıştı.kızlar bu arada moralim bozuk annemlerde kalıyordum biliyosunuz 2 ay oldu belki sizdede oluyordur evlendikten sonra anne babanızın yanında eskisi gibi olamıyorsunuz ben çok alınıyorum 2 ay oldu ama moralimi bozanda o kadar da olay olduki bebeğin 40 ı çıksın diye hep sabrettim ama bugün son damla oldu eşimi aradım yarın geli,p alıcak bizi bende eşyaları topalrken pc ye sıra gelmişken sizlerle paylaşmak istedim iyi varsınız içimi rahatça boşaltabileceğim arkadaşlarım varsenağlama bazen diyorumki bu dünyada ne ana abab ne de eş aslında yalnızız ALLAH kimseyi kimseye muhtaç etmesin.ankaradan görüşmek üzere arkadaşlar sizleri seviyorum lütfen benin gibi hissedenler varsa paylaşsınsenağlamasenağlama

yasemincim seni anlayabiliyorum..üzülme canım..gercekten de dediğin doğru..Allah ailemizin evlerine misafir olarak nasip etsin ve kardeşi kardeşe muhtaç etmesin..insanın kendi evi gibisi yok..eşim askerdeyken annemler bizde kal dediler, eşimin ailesi her hafta sonu bize gel dediler ama ben istemedim kendi evimde kuzenimle kalmayı tercih ettim..çünkü çevremde çoğu kez yaşadığım bu tür olaylarda çok iyiken aynı evde kaldığınızda kalpler kırılabiliyor ve sorunlar yaşanabiliyor..

teşekkür ederim arkadaşlar hepiniz geçmiş olsun demişsiniz hala gögüslerim yara tabiki ama dermetoloğa gittim yine garmastan verdi ve anne sütü ile ov dedi bu . tüp oldu garmastanın baklaım bu fayda verecekmi bu sefer
yarencim bu seferde geçmezse dediğin kremden alacam
syperincim o kremi değil ama aynı madde yani lanaloin içeren avent ve medela purelanı kullandım fayda etmedi bepantende fayda etmedi
neyse inş geçer kızlar eziyet oluyor emzirme saatleri:KK43:
mercancım süpersin yaaaa hoşgeldin türkiyeye
ridacım takma kiloları sütün olsunda 6. aydan sonra veririsin kiloları,bak ben hiçççççç takmıyom oğlum süt olsun diyeded yemediğim bişiy kalmıyo dün alışverieşe gittim tezgehtart beni hamile sandı bu ikinci defa oluyo:KK43:
yasemincim bende annemlerdeyim hiç dea lınganlık yapmıyorum burası benimde evim o yüzden kasti bişiy yapılmadıkça alınmam ama nbazen anneme bebek bakımıyla ilgili laf söylüyom annem alınıyo bende diyorumki anne bu bebek benim hiçde alınma kararı ben veririm onunla ilgili diye
ervuşcum senin o güzel yüzün yeter hiç bunalıma girme bu kilolarda göbekte gidecek inş

Elifcim hoşgeldin Türkiyeye canım :)) Kızların daha mini miniyken başladılar uzun yolculuklara bakarsın alışıp gezgin olmaya karar verirler :))

Gizemcim memeyi verirken baş parmağını memenin üstüne kalan dört parmağını altına gelecek şekilde memeyi sıktırıp kahverengi kısmının tamamını bebeğe vermeye çalışmalısın..Bebek sadece ucunu emiyorsa oluyor o yaralar.. Hastanede çocuk doktorları gelip bana anlatmışlardı ama yinede felaket yara oldu ikiside..Hatta hastanedeki ikinci günümde memeyi verirken çok canım acımıştı başladım ağlamaya. Böyle acıyacaksa ben bu bebeği emziremem diye düşünüyordum.Son gün bir doktor geldi "emzirme ağrılı bir işlem değilki yeterki doğru emzir" dedi..İnternetten emzirme tekniklerini incelemek benim çok işime yaradı sende bir bak istersen..Birde bende medicassol çok işe yaradı gerçekten..Yaralar bir iki gün içinde iyileşti ve kabuk olup kayboldu..

Betülcüm, Ridacım ve Ervuscum bende sizden farklı değilim bir ayda 3 kilo verilir dediler ama benden ayda gram gram gidiyor.. Belim ve kalçalarım çok genişledi..Göbeğim basenlerim popom çatlak içinde.. Bugün sabah tartıya çıktım 69.9 gösterdi gözlerime inanamadım "Allah 70 kiloya düşmüşüm nasıl oldu ya bu" derken aklıma tartının zemininin farklı olduğu geldi normal yerine koydum 72.4 :çok üzgünüm: Eski kiloma dönmem de motive etsin diye öğrencilik zamanlarımdaki resimlerimden birini buzdolabının üstüne astım ama niyeyse resme her baktığımda helva yiyesim geliyor..:roflol: Diğer forumlarda okuduğuma göre fazla alınan kilolar öyle hemen gitmiyormuş emziren annelerde bir yılı buluyor fazlalıkları vermek ve bende hala hamilelik kıyafetlerimi giyiyorum..Kiloları bende sorun ediyorum ama yapacak birşey yok..Yemekten kıssam bebek sütsüz kalacak diye korkuyorum..Abartmadan yemeye gayret ediyorum..Kırkımız çıkınca yürüyüşlere başlamayı 6 ay sonrada göbek için egzersizlere başlamayı düşünüyorum..(İnşallah gerçekleştirebilirim) Ama bu arada eşim bana kilolarımla ilgili birşey söylemiyor Allahtan çünkü kendisi de 104 kilo olmuş gene :roflol: Çatlaklarımı da sorun etmiyor "benden başka kim görecek oralarını" dedi geçen gün..Haklı aslında bu saatten sonra bikini giyip kırıtacak durumum kalmadı zaten :roflol:

Yasemincim ailenle ne yaşadın bilmiyorum ama gerçekten insan evlenip kendi evine geçince aileyle tekrar bir araya gelmek zor oluyor..Ama eminimki yaşadıklarının bir kısmı senin lohusalık döneminde olmandan ve hassaslığından dolayı yaşadığın alınganlıklardandır..Yoksa kimse senin bilerek kalbini kırmaz sanmıyorum.. Genelde çocukların yaramazlıklarına katlanamaz büyükler ama işte onları da hoş görmek gerek. Bence gereksiz alınganlıklar yapma neticede sende onların evladısın..Sen çocuklarına hangi gözle ve duyguyla bakıyorsan onlarda sana o gözle bakıyor..Kendini üzme..Geri döndüğünde çok özlersin onları çünkü..

Selam olsun kızlar hepinize...
Gizemcim cnm...mesajları şöyle uzaktan takip edebildim daha öncede böyle bir sorun yaşamadığım için yardımcı olamadım cnm..Allahtan sana sabır diliyorum...Heleki bebeklerimizin bu kadar sık emdiği bir dönemde senin bu problemi bu kadar zaman yaşamış olman gerçeketen çok üzücü...Allahtan sabır ve şifa diliyorum umarım en kısa zamanda geçer artık...:KK43:(

Mercancım hoşgeldin türkiyeye..Bebekle yolculuğu göze alabildin maşallah...umarım umduğundan güzel geçer tatilin...

Ervuscum cnm...kilolar konusunda kendini üzme...tamamen insanın bünyesiyle alakalı...Allah herşeyden önce can sağlığı versin gerisi boş...Allah dermansız dert vermesin varsın kilolu olalım bebeklerimizin başında olalım değilmi cnm...

Yasemincim cnm...ne yaşadın bilemiyoruz ama eminim unutacaksın misafir olarak gitsekde alıngan olup küs gelsekte onlar hep biryerde dursunlar açabileceğin bir kapı olması gibi güzel birşey yok bundan emin olabilirsin...Babam öleli 3 yıl oluyor anne yada baba gittiği zaman aile kurumu diye birşey kalmıyor ben eski günleri öylesine arar oldum ki...Keşke yine eskisi gitsem, beni kırsa üzse ama keşke hayatta olsa inan insan her anı arıyor....Allah herkesin annesine babasına uzun ömürler versin...Onlar hiçbirşey yapmasalar dahi inanın varlıkları yetiyor :KK43:(

bende bahçelievler çok uzakta değilmişsin:))) cevahir alışveriş merkezine yakınmısınız canım?
buarada yolculuk nasıl geçti kızlar zorladımı seni?

Canım cevahır bana ınanılmaz yakın.Yolun duserse gormek ısterım senı.) Yolculuk Allahıma bınlerce sukurler olsun kı sorunsuz gectı.Ikısıde uyudular.Ama burada henuz saat farkına alısamadık.Sen nasılsın?

Canım arkadaslarım hepınıze tesekkur edıyorum.Sızlerı gormek cok guzel .....Kızlar bence sakın eve tıkılıp kalmayın ,kendınıze yazık edersınız.Guzel havanın tadını cıkarın.Artık cogu yerde sıgara problemı de olmadıgına gore gun bızım gunumuz
Yasemıncım oncelıkle gecmıs olsun.Soyledıklerıne aynen katılıyorum.Ama kotu nıyet yoktur dıye dusunuyırum.Bıraz da bıızm bu aralar extra alıngan olmamız sanıırm bu tur olayları arttırıyor.Dusun ben nerelerden klakıp 2 cocukla onların bu mutlu gununde yanında olmak ıcın geldım.Annem gecen gun program yapıyor,ceyız alısverısıne cıkılacak sen cocuklusun gelmezsın,bohca gıdecek sen cocuklarla evde oturursun.Bende en sonunda atladım.Onca yolu ben sızın evınızı beklemek ıcın mı geldım dedım.Once ortam gerıldı ama sonra basladık gulmeye...Yanı anlayacagın bazen ınsan bısey soylerken kendını karsısındakının de yerıne koymalı dıye duusnuyorum...

Bu arda Kayra bugun tam 2 aylık oldu.Dogdu dagacak derken 2 ay nasılda gectı.Sızlerı tanıdıgıma cok mutluyum.Insallah burad hep beraber yaslarını da kutlarız.Allah herekesın kuzusuna uzunnnnnnnnn omurler versın :içelim:

mercancığım inş düşerse haber veririm. seninde butarafa düşerse beklerim bi çayımı içersin tanışırız.
valla annende bi alemmiş gerçekten sen onca yolu evde oturmayamı geldinsırnaşık şey.
buarada 2. ay dönümünüz kutlu olsun:1rolleyes:a.s.
bende iyiyim çok şükür gezip tozuyoruz oğluşla dediğin gibi bu güzel havanın tadını çıkarıyorum. birazdaha vakit geçsede bize deniz sezonu açılsın diye can atıyorum oğluşuda sokucam negüzel olucak can simidinin içine koyucam bebekler için olana cıp cıp yüzücek sırnaşık şey.2 ayımız dolsun ısınsın iyice denizler başlarız girmeye. yarın sabahtan annemlerin yazlığa gidiyoruz oğluşla hafta sonuna kadar ordayız. cumarteside kırkımız doluyor. şu 40 banyosunuda kafam karıştı ya. kırk taş kırk kaşık su filan batıl şeyler heralde bunlar yapmıcam galiba:uhm:

Yaseminciğim canım,Şu zamanda insan herşeye ihtiyaç duyuyor, bu hayatta yalnızız evet ..yalnız olmak kimsesi olmamak değil..bazen ev kalabalıkken bile yalnız olabiliyoruz..ve insan bazen de olduğundan daha fazla alıngan oluyor,şuanki en hassas dönemlerimiz hiçbirşey çekemiyoruz ve hep haksız olsakta haklı olsakta anlayış bekliyoruz..Canım benim ailemde yakınımda değil,cok özlüyorum onları ama biraraya geldiğimizdede mutlaka bir kırılganlığım oluyor,onların sözlerine laflarına birşeylere üzülüyorum..ama sonra niye bunlara üzülüyoruz,dünya bu ,yarın ne olacağımız belli değil,benim ailem... yabancı değiller ki,ölümlü dünya yeterki var olsunlar bunlarda gelip geçer diyorum..ve içimdekileri hafifletiyorum.:sm_confused:.

Mercancığım hoşgeldin,kızlarınla rahatlıkla yolculuk geçirdiğine cok sevindim..inş dönüşünde rahat olur...Bu arada 2.ayınız kutlu olsun...deviriyoruz ayları öyle böyle:)

Ya Kizlar Bebim Bebiş çok Ağliyo Ne Yapsam Susturamiyorum Neden Acaba Sizlerde Durumlar Nasil

mercancım ikinci ayınız kutlu olsun nice ay dönümlerine
ebrucum sağol canım bende medicasol kullandım ama fayda etmedi
nazecim çok sağol geçmiyor bu yaralar ya eziyet çekiyom valla hiç sormayın neyseeeeeee oğluş uyandı byyyy

kızlar bişi sordum yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa küstüm ama

benim oğlumada bazen kriz geliyorkafamçokkarıştı yani doğduğundan beri 3-4 kez yaşadık ama feciydi. saatlerce ağladı ve susturmak imkansızdı. bir seferinde vücudunu zeytinyağıyla ovduk karnını filan öyle sızdı kaldı.altını bile bağlayamadım üstünü örttüm uyudu.diğerlerindede hoplatıp zıplatıp ağlamasının durmasını beklemekten başka birşey çare olmadı malesef.günü gününe uymuyor. zaten biraz fena bir oğlum varjeyyar Allah ömür versin...benimde en büyük problemim uykusu o kadar azki gece yata kalka 3-4 saat uyuyor ve gün sabahın körü 4te başlıyor bizim için. annecim yanımda olmasa ben bitmiştim. sabah uykusu nasıl alışkanlık olacak hiiç bilemiyorumfisfisfis

Ya Kizlar Bebim Bebiş çok Ağliyo Ne Yapsam Susturamiyorum Neden Acaba Sizlerde Durumlar Nasil

Canım eğer çok ağlamasından rahatsızsan bir doktora götür gaz sancısı haricinde bir sorun varmı öğrenmeye çalış..Eğer kolikse ona yapılacak pek birşey yok..Benim oğluşta akşamları huysuzlanıyo biraz..Gaz konusuna gelince daha önce linkler vermiştim uzman tvden o masajları bebeğine yapmaya çalış..Bebekler ağladıkça daha çok hava yutarmış ve bu nedenle daha çok ağlarlarmış..Ben oğlum ağlamaya başlayınca hemen meme veriyorum..Bazen almak istemiyor o zaman masaj yapıyorum..Tekrar emziriyorum..Emerken uyuyor..Birde kolik için müzikler var Buzuki Orhan diye internetten indirebiliyorsun..Altını değiştirebilirsin, banyo yaptırabilirsin, ayağında yada kucağında sallayarak uyutabilirsin..Bunlar benim yaptıklarım..İnşallah işine yarar..

Son düzenleme:
Mercancım bende çok istiyorum gezmeyi..Kırkımız çıksın yakındaki parklardan birine dadanmayı düşünüyorum zaten..

yarencim geçmiş olsun oğlun rahatsızlanmış
evruş canım benim oğlum ilk günler sürekli ağlıyordu biz gaz sancısı sandık ama değilmmiş çoçuk açlıktan ağlıyomuş bunuda bi değerlendir canım dra götür yeterli kilo almadıysa mama ver canım çoçuk aç kalmasın

X