2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Merhaba arkadaşlar..

Size bişey sormak istiyorum oğlumun yüzünde pişiğe benzer birşeyler oluştu..Yani küçük küçük sivilce gibi şeyler..Ne olduğunu anlayamadım..Bir anda başladı ve ellerini çok fazla yüzüne götürdüğü için arttı.. Sizin bebişlerdede var mı bu sorun?? Acaba sıcaktan mı oldu..Anlayamadım..:uhm: Haftaya aşımız ve kontrolümüz var acaba o zamana kadar beklesem ve o zaman doktora sorsam çok beklemiş olurmuyum diye düşünüyorum..

ebrucuğum oğlun isilik olmuş,minik minik özellikle iki alın ortasında başlıyor,yanaklarında ve vücudundada olabiliyor,birden cıkıyor ,sonra kuruyor ve içi beyaz sivilce gibi oluyor..sonrada kuruyor dökülüyor..telaşlanma canım..bizimde başımıza geldi,dr gösterdik ter bezlerinin hava almamasından oluyormuş..fazla örtmemeye ve hergün banyo yaptırmaya çalış dedi.o günden sonra tek parça kıyafetler giydirmeye çalışıyorum..dışarı cıkacaksam kısa kol bile giydiriyorum..ve hergün mutlaka banyo yaptırıyorum..

Son düzenleme:
Bebebe ciğim,isilik bu...kızımın isilikten sonra tüm vücudunda kırmızı nokta gibi birşeyler daha çıktı..özellikle karın bölgesinde ve yanaklarında .. iyice telaşlandım ,gittik dr gösterdik ,annenin hormonlarından oluyor dedi ..
isilikte birşey kullanmadım ben,daha cok küçük ,birşey sürmemek lazım dedi..ebruyada söylediğim gibi cok örtme,giydirme ve hergün banyosunu yaptır dedi canım...ben yaptım,çok kısa sürede gecmiyor ama geçiyor..şimdi şükür birşeyimiz yok..

Son düzenleme:
ebru ve betül geçmiş olsun kızlar. benzer durumlar benim oğlumda da oldu. önce yüzünde oldu kendiliğinden geçti. sonra boyunda oldu kontrole gittiğimizde sordum isilik dedi dr. kaynatılmış ılıtılmış suyla silin dedi bir de mustela dermo-pedıatrıa adlı bebek cilt bakım kremi verdi. krem kullanmama gerek kalmadan kendiliğinden geçti. serin tutmaya çalışın kızlar kndiliğinden geçecektir

ebru ve betül geçmiş olsun kızlar. benzer durumlar benim oğlumda da oldu. önce yüzünde oldu kendiliğinden geçti. sonra boyunda oldu kontrole gittiğimizde sordum isilik dedi dr. kaynatılmış ılıtılmış suyla silin dedi bir de mustela dermo-pedıatrıa adlı bebek cilt bakım kremi verdi. krem kullanmama gerek kalmadan kendiliğinden geçti. serin tutmaya çalışın kızlar kndiliğinden geçecektir

evet kızlar herkeste oluyomuş bu noktacıklar özellikle erkek çoçuklarda bizdede var dr bişiy kullanma demişti
buarad şekercim hangi dra götürüyosun oğlunu ben diyarbakırdayken doğum yaptığım hastane olan genesiste ayşe hanıma götürmüştüm

evet kızlar herkeste oluyomuş bu noktacıklar özellikle erkek çoçuklarda bizdede var dr bişiy kullanma demişti
buarad şekercim hangi dra götürüyosun oğlunu ben diyarbakırdayken doğum yaptığım hastane olan genesiste ayşe hanıma götürmüştüm

canım ben güneydoğu'da korhan bey var ona götürdüm ve onunla devam ederim heralde. benim bir arkadaşım oğlunu götürüyor ona çok pimpiriklidir dr' konusunda o da çok güveniyor. ben de iki dr'a gittim korhan bey aklıma yattı. başka dr sormadım bile

Merhaba arkadaşlar..

Size bişey sormak istiyorum oğlumun yüzünde pişiğe benzer birşeyler oluştu..Yani küçük küçük sivilce gibi şeyler..Ne olduğunu anlayamadım..Bir anda başladı ve ellerini çok fazla yüzüne götürdüğü için arttı.. Sizin bebişlerdede var mı bu sorun?? Acaba sıcaktan mı oldu..Anlayamadım..:uhm: Haftaya aşımız ve kontrolümüz var acaba o zamana kadar beklesem ve o zaman doktora sorsam çok beklemiş olurmuyum diye düşünüyorum..

Ebruucm ayni sorunu bizde 1 aydir yasiyoruz.Dr kendi haline birakin gecer dedi ama ben kendi dr umuza guvenemedigim icin dermatologa goturdum o da ayni seyi soyledi.Cocugun yuuz o kadar kotu oldu ku kizamik gibi ben de israrci olunca bi krem verdi.Ama eve gelip kullaninca neden vermek istemedigini anladim.Krem losyon gibi akiskan olmadigindan daha kati ve surumu zor.cocugun yuzunde yogurt gibi kaliyor ve en onemliisi ellemesine engel olamiyorsun agzina ,gozune her yerine suruyo ve sonrada aglamaya baslioyor.O yuzden ilaci biraktim.kendi kendine gecti.Fakat simdi de tum vucudu ayni durumda...

Kizlar asi takvimi sanirim her ulkeye gore degiisyor.Cunku biizm ilk asimizi dogumda vurdular.Ikinci asimiz icinde 2. ayda cagirdi dr umuz.sonra sanirim 4. ayda bir asimiz var.birde benim kendimden hatirladigim asilarimiiz eskeden koldan olurduk.burada bacaktan yapiyorlar.siizn bebislerede bacaktan mi yapiyorlar?

kızlar selam şükür kavuşturana internetim daha yeni yapıldı hemen kızlara yazim dedim allaha şükür oğluşuma kavuştum 18 günlük oldu gizemcin canım merak etmişsin beni düşünceli arkadaşım fazla okuyamadım yazdıklarınızı oğluşumun adı arda egemen oldu çoğunluk arda diyor babası egemen diyor sağlıklı oldu ya benim için isim fazla önemli değil bebeğe ufak demişti doktor ama üçbuçuk kilo doğdu öptüm kızlar sizi tabi bebişlerinizide

Cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar..Dün tavsiyeleriniz üzerine oğluşu yıkayamadım ama pamuklu mendille bi güzel sildim..Biraz daha iyi oldu sanki..Bugünde sildim..Hafta sonuda banyo yaptırcas babasıyla..Biz henüz acemi olduğumuzdan akşamları yıkamaya cesaret edemiyoruz :)) Birde üstüne örttüğüm battaniyeyi değiştirdim daha hafif birşey örtüyorum..

Galiba yaz annesi olmanın dezavantajı da bu olsa gerek.. Bebişler pişiyor, isilik oluyor..

Selam kızlar cevaplarınız için çok teşekkürler...Aşı kartını buldum söylediğiniz gibi hepatitB aşısı doğumda yapılmış şimdi ikinci dozu yaptırmaya götürücem...

İsilikten bahsetmişsiniz...burada tecrübeleri paylaşmak gerçekten çok güzel...Ebrucum yazmış herkes ortak fikirle durumu açıklamış ne güzel :)) isilik olayı doğru elbette...Benim bebişimde olmadı şimdiye kadar çünkü söylediğiniz gibi çok fazla giydirmiyorum...yaz annesi olmak gerçekten çok güzelmiş..oğlum kış ayında doğmuştu giydir giydir üşütmeyim diye çok sıcağa alışmıştı..e o zamanda sıcaklık farkından çabuk etkilenip hemen burnu tıkanırdı...Ne olursa olsun kızlar üşür diye fazla giydirmeyin çünkü ne kadar sıcağa alışırsa o kadar kötü...Benim prensesim şimdi tek bir badi ile yatıyor ve üstünde penye battaniyesi ile eli ayağı sıcacık yani üşümüyor....
Öpüyorum kızlar bebişim çağırıyor yine...

valla mercancım burda 1. ayda hepatit aşısının 2.dozu vuruluyo.sadece.sonra 2. ayda diğer aşılar var.valla ben özel aşılarıda vurdurucam.gerçi amerikada bu aşılar vuruluyodur da burda ücretli
kızlar siz özel aşıları vurdurucakmısınız?
pnömokok,çocuk felci,rotavirüs,su çiçeği aşıları

canım çocuk felci sağlık ocaklarında zaten yapılıyor ağızdan damla şeklinde.ben büyük oğluma dışardan özel aşı su çiçeği,mmr,menenjıt aşısı yaptırmıştım.dr pnomokok önermedi rotavirusde yeni çıktı sanırım

Selam kızlar cevaplarınız için çok teşekkürler...Aşı kartını buldum söylediğiniz gibi hepatitB aşısı doğumda yapılmış şimdi ikinci dozu yaptırmaya götürücem...

İsilikten bahsetmişsiniz...burada tecrübeleri paylaşmak gerçekten çok güzel...Ebrucum yazmış herkes ortak fikirle durumu açıklamış ne güzel :)) isilik olayı doğru elbette...Benim bebişimde olmadı şimdiye kadar çünkü söylediğiniz gibi çok fazla giydirmiyorum...yaz annesi olmak gerçekten çok güzelmiş..oğlum kış ayında doğmuştu giydir giydir üşütmeyim diye çok sıcağa alışmıştı..e o zamanda sıcaklık farkından çabuk etkilenip hemen burnu tıkanırdı...Ne olursa olsun kızlar üşür diye fazla giydirmeyin çünkü ne kadar sıcağa alışırsa o kadar kötü...Benim prensesim şimdi tek bir badi ile yatıyor ve üstünde penye battaniyesi ile eli ayağı sıcacık yani üşümüyor....
Öpüyorum kızlar bebişim çağırıyor yine...

nazecim kızının aşısını yaptırmışsındır çok ağladımıbenneyaptımki.evet çok giydirmekten bebekler islik oluyor dr kendi giysinin sadece 1 kat fazlasını giydir demişti bana şapka ve eldiven takmıyoruz bizde.bebeğin ensesi sıcaksa demekki üşümüyor ensesi terlemişse fazla giydirdiniz demektir ensesi soğuksa üşümüş demekyerimseniben

Mercancığım,meleğime 1.ay hepatit B aşısını bacağından yaptılar.aşı yapılırken bir yıktıki ortalığı,ne ses varmış dedim:)
Yaseminciğim,sıcaklardan bende eldiven ve şapka kullanmıyorum..zaten kullansamda bizimki şapkadan hiç hoşlanmıyor.ense işini hiç bilmiyordum,bakıcam artık:)

Cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar..Dün tavsiyeleriniz üzerine oğluşu yıkayamadım ama pamuklu mendille bi güzel sildim..Biraz daha iyi oldu sanki..Bugünde sildim..Hafta sonuda banyo yaptırcas babasıyla..Biz henüz acemi olduğumuzdan akşamları yıkamaya cesaret edemiyoruz :)) Birde üstüne örttüğüm battaniyeyi değiştirdim daha hafif birşey örtüyorum..

Galiba yaz annesi olmanın dezavantajı da bu olsa gerek.. Bebişler pişiyor, isilik oluyor..

Canım pamuklu mendiller sanki sabunlu bırakıyor gibi geliyor bana,o yüzden pamuklu mendilden ziyade kaynamış ılık suya pamuk batırıp da silebilirsin....yıkamanın yerini tutmuyor ama iyi geliyor.
Penye battaniyeler gündüz cok iyi,ama gece biraz daha desteklemek gerekebiliyor,yada üstünü temkinli giydirip üzerini hafif tutabilirsin..
Bende birkaç gündür kuzucuğumu kendim yıkıyorum. banyo filesi cok işime yaradı..önceleri eşimi bekliyordum yıkamak için,baktımki onunla banyo yaptırmak bir facia oldu..bende kendim yıkamaya başladım..şimdilik iyi gidiyoruz ,hiç olmasa tartışmasız huzurluyuz kızımla:1rolleyes
:

kızlar selam şükür kavuşturana internetim daha yeni yapıldı hemen kızlara yazim dedim allaha şükür oğluşuma kavuştum 18 günlük oldu gizemcin canım merak etmişsin beni düşünceli arkadaşım fazla okuyamadım yazdıklarınızı oğluşumun adı arda egemen oldu çoğunluk arda diyor babası egemen diyor sağlıklı oldu ya benim için isim fazla önemli değil bebeğe ufak demişti doktor ama üçbuçuk kilo doğdu öptüm kızlar sizi tabi bebişlerinizide

gerçektende şükür kavuşturana
çok şükür iyiymişsiniz oğluna kauşmussun allah analı bbalı büyütsün allah size yavrunu bağışlasın canım yakın zamanda doğum hikayeni bekliyorum
maaşaalh üzülüyodun kilosu az olacak diye çok iyiymiş kilosu
yarencim oğluşlarımız adaş bizimkininde adı miran arda bende isime önem vermem iki ismide babası koydu ama babsı daha çok miran diyor ben arda dityorum hep hiç miran diyemiyorum bakalım bizimkiler hangi ismi beğenip kullanacaklar

canım ben güneydoğu'da korhan bey var ona götürdüm ve onunla devam ederim heralde. benim bir arkadaşım oğlunu götürüyor ona çok pimpiriklidir dr' konusunda o da çok güveniyor. ben de iki dr'a gittim korhan bey aklıma yattı. başka dr sormadım bile

teşekkürler canım aklımda bulunsun diye sordum :icecream:

nazecim kızının aşısını yaptırmışsındır çok ağladımıbenneyaptımki.evet çok giydirmekten bebekler islik oluyor dr kendi giysinin sadece 1 kat fazlasını giydir demişti bana şapka ve eldiven takmıyoruz bizde.bebeğin ensesi sıcaksa demekki üşümüyor ensesi terlemişse fazla giydirdiniz demektir ensesi soğuksa üşümüş demekyerimseniben

Selam cnm, ikinci doz hepatitb aşımızı bugün olduk..Kızım çok nazlı değil çok şükür ağladığında yanağına yanağımı değdirdiğim zaman susuyor...Kilosuna baktılar 4470 gr geldi maşallah...300 gr giysilerine çıkarsak 4170 dediler ki üstüne çok giydirmezken...çok şükür güzel kilo almış kuzum...eee dedimya beni emzik niyetine kullanıyor diye neyseki alacağını almış durumda...

Yarencim yeniden hoşgeldin aramıza cnm...

gerçektende şükür kavuşturana
çok şükür iyiymişsiniz oğluna kauşmussun allah analı bbalı büyütsün allah size yavrunu bağışlasın canım yakın zamanda doğum hikayeni bekliyorum
maaşaalh üzülüyodun kilosu az olacak diye çok iyiymiş kilosu
yarencim oğluşlarımız adaş bizimkininde adı miran arda bende isime önem vermem iki ismide babası koydu ama babsı daha çok miran diyor ben arda dityorum hep hiç miran diyemiyorum bakalım bizimkiler hangi ismi beğenip kullanacaklar
gizemcim canım allaha şükür iyi bebişim senin oğluş nasıl yaramazmı annesini üzüyormu gelen giden çok oluyo fırsat bulup giremiyorum siteye bir koşturmaca gidiyo bakalım en kısa zamanda yazıcam doğum hikayemi Şeniz

Selam cnm, ikinci doz hepatitb aşımızı bugün olduk..Kızım çok nazlı değil çok şükür ağladığında yanağına yanağımı değdirdiğim zaman susuyor...Kilosuna baktılar 4470 gr geldi maşallah...300 gr giysilerine çıkarsak 4170 dediler ki üstüne çok giydirmezken...çok şükür güzel kilo almış kuzum...eee dedimya beni emzik niyetine kullanıyor diye neyseki alacağını almış durumda...

Yarencim yeniden hoşgeldin aramıza cnm...

nazecim hoşbulduk canım bebişin hayırlı olsun arkadaşım allaha şükür herkes iyi ne mutlu bize nasıl olucaklar diye merak ediyorduk hepsi doğdu ne güzel yaŞeniz

X