2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

ridacim nerelerdesin?hersey yolunda mi.? bu arada kardelencim ,adasim bekledin beklidin bi gittin pir gittin.Iyi haberini aldik ama dogum hikayen ve sen yoksun...

gizemcim canım allaha şükür iyi bebişim senin oğluş nasıl yaramazmı annesini üzüyormu gelen giden çok oluyo fırsat bulup giremiyorum siteye bir koşturmaca gidiyo bakalım en kısa zamanda yazıcam doğum hikayemi Şeniz

canım çok şükür ilk günlere göre daha akıllı yavrucum izimire geldik bizde annemlere daha düzeni oturdu çok şükür tabi yaranazlık yapıyo akşam saatleri nöbetimiz var
bizden böylke canım
oğluşunda maaaşlh çok tatlıymış allah bağışlasın canım tabi gelip giden çok olur allah kolaylık versin öpüyorum

günaydın arkadaşlar bu sabah 4 ten sonra oğlum gaz sancısından uyuyamadı gazını çıkaramıyodu mızırdandı sürekli mahmuddanda hatırladığım kadarıyla bebeklerin gazlı bir dönemi oluyordu yani biraz çetrefilli bir dönem o döneme girdik sanırım 1 aylık olucak oğlum hayırlısıyla.metsil,tatlı elma yağı,sıcak havlu ve bitkisel gaz giderici şurupla rahatladı oğlum memede 1 saat ağzında durunca uyudu şimdi çok şükür.bu gazlı dönemden sonra birde kabızlık dnemi oluyor :) her bebekte olucak die bişey yok ama genelde oluyor.sizin bebişlerin durumu nasıl?

günaydın arkadaşlar bu sabah 4 ten sonra oğlum gaz sancısından uyuyamadı gazını çıkaramıyodu mızırdandı sürekli mahmuddanda hatırladığım kadarıyla bebeklerin gazlı bir dönemi oluyordu yani biraz çetrefilli bir dönem o döneme girdik sanırım 1 aylık olucak oğlum hayırlısıyla.metsil,tatlı elma yağı,sıcak havlu ve bitkisel gaz giderici şurupla rahatladı oğlum memede 1 saat ağzında durunca uyudu şimdi çok şükür.bu gazlı dönemden sonra birde kabızlık dnemi oluyor :) her bebekte olucak die bişey yok ama genelde oluyor.sizin bebişlerin durumu nasıl?

yaseminciğim biz atlattık galiba o dönemleri. ama şimdide uyku sorunumuz var. oğluşum gündüz uyumuyor. annem ile kardeşimdeyken gayet iyi (genelde) ama bendeyken illa meme istiyor. akşam 7-8 gibi yatıyor 3-4 saat kesintisiz uyuyor ondan sonra da 1-1,5 saatte bir kalkıp emip yatıyor. sabaha kadar böyleyiz. umarım düzelir zamanla.

bu arada gaz için dr bana acı elma yağı önermişti, tatlı elma yağı ne için? bir de bitkisel şurup kullanmışsın hangisi?

ay kızlar umarım hepimiz çabucak atlatırız bu dönemleri. by

yarenciğim hoşgeldin:) Allah analı babalı büyütsün bebişini..
ayperinciğim hoşbulduk canım allah hepimizin yavrusunu anasına babasına bağışlasın bizdede başladı gaz problemi yavrum çok ağladı yine bu akşam gündüz iyiyiz akşam olunca huysuzlanıyo anlamadım gitti bir an önce atlatırız inşallah bu günleriŞeniz

Selam kızlar çok şükür herkes iyi...ne güzel...Gaz sancıları ağlama nöbetleri derken günler geçiyor...

Sormak istediğim bir konu var arkadaşlar, benim 31. gün itibariyle kanamam kesildi...doğum öncesi açılmadan dolayı sancılardan dolayı yaklaşık 3 haftaya yakın eşimle kardeş olmuştuk, şimdi de 35 günlük olduk çok şükür :) toparlarsak iki aya yakın bir zaman oluyor neredeyse...Neyse sormak istediğim birşey var ilişki için kırkımın çıkmasını beklemem şartmı aslına bakarsanız dün gece itibariyle beklemeden duruma el konuldu :)) ama içimde bir huzursuzluk var nedense...doktorumda bu konuda hiçbirşey söylememişti sadece ebrunun yazısından biliyorum kendisi için doktorun 40 gün sınır koyduğunu bilemiyorum aslında dikişlerim için korku yaşadım ama korktuğum gibi bir durum oluşmadı... Aslında bu işin boyutunun dini açıdan mı yoksa sağlık açısından mı sakıncalarının olduğu hakkında şüphelerim var...Sizler ne yaptınız konu hakkında yorumlarınızı bekliyorum...Canlarım öptümmm..... Prensesin süt saati yine :))

Betülcüm aynen öyle valla onlarada yazık...Eşimin işyerinde psikolog arkadaşı eşime şöyle söylemiş..İkinci çocuk çok mu sorun pişmanmısınız hayatınızı çok kısıtladığını mı düşünüyorsunuz yüzünüz sürekli asık geziyorsunuz demiş...
Bende bunu uzun süredir benden ayrı olmasına yorumladım..Psikolojisi bozulmuştu...Kendimi artık mecbur hissettim...
Betülcüm cnm senin alt dikişlerin çokmuş gerçekten...ben daha önceki doğumumda da alttan dikiş yaşamadım o yüzden hiç bilemiyorum ilişki sırasında nasıl olur ama eminim bende korkardım...Ama umarım iyileşmiştir de sorun olmaz cnm...Kadın olmak çok zor be arkadaşımm....

yaseminciğim biz atlattık galiba o dönemleri. ama şimdide uyku sorunumuz var. oğluşum gündüz uyumuyor. annem ile kardeşimdeyken gayet iyi (genelde) ama bendeyken illa meme istiyor. akşam 7-8 gibi yatıyor 3-4 saat kesintisiz uyuyor ondan sonra da 1-1,5 saatte bir kalkıp emip yatıyor. sabaha kadar böyleyiz. umarım düzelir zamanla.

bu arada gaz için dr bana acı elma yağı önermişti, tatlı elma yağı ne için? bir de bitkisel şurup kullanmışsın hangisi?

ay kızlar umarım hepimiz çabucak atlatırız bu dönemleri. by

elma yağı ondan bahsetmek istemiştim :) bitkiselde ahtardan eşim almış adı felan yok oofff biraz daha büyüseler bu dertler bitecek yenileri başlıcak:bbo:

kızlar benimde kanamam bitti sayılı ara ara akıntı şeklinde oluyor hatta dün kuaföre gidip ağdamı yaptırdım kaşlarımı aldırdım baya bi rahatladım iyi geldi :) toplam 3 aydır biz eşimle kardeş gibyiz halada öyle kırkımızın çıkmasına 14 gün var daha kırkın çıkması dini açıdan gerekiyor diye biliyorum ama geçen tv de drlarda kırkın çıkmasını öneriyorlardı.ama 3-5 gününde lafı olmaz canımmm herhalde :)
ama işte bende tık yok yani bi istek yok birde yaşayanlar varsa bilir göğüslerden süt gelme olayı var:bbo: bende oluyor pek hoş olmuyo yaaaaa motivasyon felan kalmıyofisfisfis

kızlar benim drum 1,5 ay zaman verdi. dini açıdan durum nedir bilmiyorum ama sağlık açısından 1,5-2 ay uygun. neticede doğum yaptık. dışardaki dikişler dışında içerde dikilmeyen yaralar var. dokuların iyileşmesi lazım ki ilerde problem çıkmasın.

biz eşimle sürekli ayrı kaldığımız için heralde pek zorlanmadık. zaten hamileyken de içimiz rahat etmiyordu onun için uzun bir zamandı sadece sarılıp yattık. eeeeeeeeeee ne yapalım gülü seven dikenine katlanır:)

kızlarrrrrr bizim kırkımız çıktı dün itibariyle:)
ama kociş burda değil siz yine iyiymişiniz biz 20 küsürüncü haftalardan beri kardeş kardeş yatıyoduk
kızlar beninmde kanamam kesildi ama sarı akıntı oluyor o ne zaman kesilir bilen varmı acaba
bide kızlar doğumdan sonra nasıl korunmayı düşünüyodunuz ben nhamileliğimden önce hap kullanıyodum ama şuan o mümkün değil spirali düşünüyom ama kendi druma gitmek istiyom yani diyarbakıra dönünce eylülde yaniii
eylüle kadar eşim izmire gidip gelcekbi, kazaya kurban gitmesem çok iyi olacak

Arkadaşlar 40 gün bekleme dinen değil sağlık nedeniyle beklemedir..Dün internette de bir doktordan dinledim bende ..

İlgili link aşağıda..

http://www.uzmantv.com/dogum-sonrasi-cinsel-yasam-ne-zaman-baslar

Birde kırkınız çıktıktan sonra bir süre eşinizin korunması (prezervatif ) en mantıklısı..Ayrıca prezervatifte enfeksiyon ve mantar riskide ortadan kalkıyor..

Ben korunamıyorum çünkü daha önce doğum kontrol hapı kullandığımda olabilecek ne kadar yan etkisi varsa hepsini gördüm (sivilcelenme, kilo alma, aşırı sinirlilik ) O yüzden yine eşim korunacak..Korunmazsa doğacak bebeğe o bakar artık :roflol: Birde bence bizim eşlerimizi değil onların bizi düşünmesi gerek..Çünkü doğum ve sonrasındaki bebek bakımı insanı gerçekten yıpratıyor..Ama yinede tam ilişkiye girmeden yakınlaşmak belki onları bir parça mutlu eder :)))

Son düzenleme:
uzun zamandır sizlere yazamıyordum inşallah hepiniz iyisinizdir bebişlerinizde iyidir...

Ben 27 mayısda doğum yapacaktım ama benim yaramaz oğluşum 16 mayısta doğdu 11 saatlik uzun bir sancıyla normal doğum 3.960gr doğdu kuzum yaptım ama çok zormuş kızlar normal doğum ölüyorum sandım Allah kimseyi o darda koymasın alttan dikişimde var 10gün o zorladı beni ama şükür şimdi Efe'm kara gözlü kuzumda iyi bende iyiyim iyiki normal doğum yapmışım
Bebişleriniz kime benziyor kızlar benim kuzum tıpkı ben derleryua hık demiş anasının burnundan düşmüş :)) canım kuzum benim Annesinin kuzusu
Allah hepimizin yavrusuna sağlık sıhhat versin yaradan bizlere bağışlasın onları
Anneme geldikçe nete girebiliyorum...Kendinize iyi bakın...sağlıcakla kalın...sevgiler a.s.

Kizlar merhaba,Inanilmaz yogunum ....belki uzun bir sure yazamayacagim.Biz turkiyeye geliyoruz ama nasil olacak bilmiyorum :uhm: Umarim sorun olmaz.dun karar verdik yarin yola cikiyiruz.Valiz yapmam lazim.Kayranin asilari vardi onlari yaptirdim .Dun yazik tam 5 asi oldu.Normalde hepsini ayni anda yapmiyorlar ama mecbur olduk.Daha Kyranin pasaportu bile cikmamisti.Bugun ozel izin almya calisacagiz.Kizlar dua edin tek basima 2 couckla sorunsuz bir yolculuk geciririm umarim.
Istanbulda da yogun bir trafik bekliyor olacak bnei.Dugun telasi ,gelen giden.Sanirim internete giremem.Hepinizi cok ozleyecegim :a015:

mercancığım iyi yolculuklar sana. bi bakmaya uğradım kaç gündür yoktum sende gidiyormuşsun. bende şimdi çıkıp oğluşu yıkayıp yatırıcam.hangi semtte durucaksın? yakınımamı geliceksin bakalım:))

Merhaba arkadaşlar,

Bugün kontrolüm vardı..İlk kez NST'ye bağlandım..Sonuç hakkında pek birşey söylemedi doktor..Şu an 39+6 görünüyorum..Ve ilk defa çatı muayenesi yaptırdım..Gerçekten kabus gibiydi..Gözümden yaş geldi resmen..Doğum esnasında sürekli bundan yapılacak dedi doktor. Bakalım çarşamba tekrar kontrolüm var..Ve oğluşum nihayet kilo almış biraz..Gerçi ultrasonlara çok güvenemiyoruz ama yinede oğlum İnşallah 3 kilonun üzerinde doğacak..

Kardelencim ben nişanı kan gelmesi olarak biliyodum..Bende bu şekilde gelirse heralde ayıramam çünkü benim sürekli akıntım oluyo..( hamileliğim başladığından beri var )

Elifcim geçmiş olsun canım..Allahtan annen yanındaymış..Ve evet anne olmak gerçekten çok zor..

Happycim bir bilsem ne zaman doğuracağımı..Aldık başımızı gidiyoruz bakalım..Sanki yıllardır hamileymişim gibi hissediyorum kendimi zaten..Çok tuhaf bir duygu..Gerçi ilk zamanlar korkuyordum zayıf doğarsa diye ama çok şükür bebişim sağlıklı şu an..Bugün doktor çatı muayenesi yaptıktan sonra "daha açılmamış" dedi, bende "şimdiye kadar açılmadıysa artık şimdi açılmıştır" dedim..Çünkü gerçekten canım çok yandı..Neyse Allah büyük..İnşallah dediğin gibi doğumum kolay olur..Normal doğum isteyen tüm annelerinde kolay olur İnşallah..

Kutlu'yu bizim için öp bol bol..Allah uzun ömürler versin ve İnşallah bütün ömrünü doğduğu günkü gibi güzel geçirsin :1hug:

Bu arada Rida nerelerde ki acep..Yarın eşi askerden geliyo onunda.:dance:??

ÇATI MUAYENESİNDE ACI MI OUYOOORRRRR:bbo: AMA NEDEN YAAAA

canım maaşalllar nazar deymesin. bende hep dicem unutuyorum. ben oğluşu yüz üstü yatırıyorum uyuyunca rahat ediyor galiba bikaç saat uyanmıyor arasıra kıprasıp kazını çıkartıyor. tavsiye eederim bi deneyin arkadaşlar işe yarar sizdede belki

kızlar çok moralim bozuk..hiç sütüm yok..bir gögsümün ucu çok çıkık ama o da yaralı..öteki gögsüm içtee biraz ondanda bir iki açık renkli damla geliyo sadece..3.gün..perişanım yardım edin bana:KK43:garmasten süyüyorum yemedigim kalmadı süt yapıcı:KK43:off offf aglamaktan yoruldum::KK43:

X